نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: عدم کارائی ole های ساخته شده در فرم، در سیستم هایی که آفیس نصب نیست

عدم کارائی ole های ساخته شده در فرم، در سیستم هایی که آفیس نصب نیست

با سلام خدمت کلیه عزیزانجدیدا مشکلی برام پیش اومده از این قرار که موقع باز کردن فرمهایی که در اونها از Ole استفاده کرده ام در بعضی از سیستم ها اشکال می گیره و وقتی فرم رو باز میکنه خبری از Ole نیست. ولی با نصب آفیس این مشکل برطرف میشه. آیا Dll خاصی غیر از Fm20 نیاز داره که آفیس در اختیارش قرار میده یا اشکال از طرف خودم هست. ضمنا Fm20 رو رجیستر هم میکنم ولی تاثیری ندارد. ممنون

Thumbs up نقل قول: عدم کارائی ole های ساخته شده در فرم، در سیستم هایی که آفیس نصب نیست

اگر در فرم فوق فقط از fm20 استفاده کرد ه اید که در اینصورت فایلهای فوق Fm20.dll و Fm20Enu.dllو Msvbvm60.dll و Vbame.dll را باید در سیستم میزبان Reg کنید یا در پک Setup برنامه تون قرار دهید. اگر هم که از کنترل دیگری استفاده کرده اید کافی است در سورس فرم Parentclass کنترل فرم تون چک کنید تا به فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

نقل قول: عدم کارائی ole های ساخته شده در فرم، در سیستم هایی که آفیس نصب نیست

فرهاد خان ممنون از وقتی که گذاشتین. موقع رجیستر کردن فایل fm20enu و vbame پیام زیر رو میده:
    vbame.dll was loaded, but the DllRegisterServer entry point was not found. This file can not be registered
    دلیلش چیه که نمیتونه این دو تا فایل رو رجیستر کنه؟ ممنون.

اگر دستی داری Reg میکنی نمیشه!
    چون باید در برنامه Setup تون که البته فرقی نمی کنه از چه Setup سازی استفاده میکنید این فایلها را Reg کنید علتش این که این برنامه ها مستقیم به Reg ویندوز دسترسی دارند و چک های کاملی رو انجام می دهند.
    البته پیغام بالایی همیشه به مفهوم لود شدن dll ذکر شده در Reg نیست می تونه از ناتوانی Reg کردن dll هم باشه.

ممنون - غیر از رجیستر کردن dllها آیا نیازی به نصب مثلا Net Framwork . خاصی هست یا نه؟ ضمنا غیر از داخل برنامه نصب، بهترین حالتی که میشه یه فایل dll رو رجیستر کرد چیه؟ چون من یه برنامه ساده دارم که تو مدرسمون برای ایجاد چند جور پاسخنامه ازش استفاده میشه. غیر از dllهایی که نیازه کنار برنامه ام باشه دو تا dbf دارم والسلام. با یه کپی ساده برنامه ام شروع به کار میکنه ولی نمیدونم چرا روی بعضی از سیستمها وقتی قراره فرمی که توش از Fm20 استفاده کرده ام اون پیام کذایی میداد. ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی نیازه.

اگر برای توسعه برنامه تون مشکلی ندارید یعنی در سطح Business logical برنامه نویسی نمیکنید یکی از آفیس ها رو نصب کن مشکلت حل می شه!
    در غیر اینصورت منطقی که از برنامه Setup استفاده کنید.
    در ضمن برای استفاده از این OCX ها نیازی به Net FrameWork. نمی باشد چون اصولا هیچ ربطی به این مقوله نداشته و نخواهد داشت این OCX ای برای استادندار سازی اطلاعات وارد شده در فونتهای Unicode می باشد و بس.

فرهاد خان ممنون. تو دو تا دستگاه که تو هر دوشون آفیس 2003 نصبه برنامه ای که گفتم رو کپی کردم تو یکی موقع فراخوانی فرمی که Ole داره ایراد میگیره و تو یه دستگاه دیگه عادی داره کار میکنه. رو این حساب گفتم شاید غیر از نصب آفیس رو دستگاه دوم برنامه ی دیگه ای نصبه. بازم ممنون از اینکه وقت گذاشتین.

Lightbulb نقل قول: عدم کارائی ole های ساخته شده در فرم، در سیستم هایی که آفیس نصب نیست

به احتمال زیاد آفیس در سیستم مشکل دار کامل نصب نشده است آفیس 2003 را Reinstall کنید یا نسخه جدیدتر نصب کنید
    در صورتی که نتیجه نگرفتید OS را Reinstall کنید.
    من تا حالا چنین مشکلی نداشتم.

ممنون حتما انجام میدم بلکه نتیجه بگیرم. منظورتون از OS چیه؟

تاپیک های مشابه

1. مشکل در به کارگیری Native های ساخته شده توسط Ngen
    نوشته شده توسط saberamani در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 27 مرداد 1388, 16:57 عصر
  2. مشکل در به کارگیری Native های ساخته شده توسط Ngen
    نوشته شده توسط saberamani در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 14 دی 1385, 18:18 عصر
  3. اضافه کردن یک منوی جدید در برنامه های ساخته شده مثل Word یا Paint
    نوشته شده توسط Armin62 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 05 دی 1385, 16:34 عصر
  4. نحوه ی استفاده از اسکین های ساخته شده با VCL Skin Builder
    نوشته شده توسط koosha system در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 15 خرداد 1384, 09:40 صبح
  5. پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 15 آبان 1383, 11:53 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •