نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: جستجوی با کمک دستورات لینکیو و دیتاگراید ویو در وی بی نت2010

جستجوی با کمک دستورات لینکیو و دیتاگراید ویو در وی بی نت2010

سلام دوستان من یه بانک نوشتم وبا استفاده از دستورات لینکیو (linq) فیلد مورد نظرمو جستجو میکنم ولی یه مشکل دارم مثلا وقتی که( تو رویداد چنج تکس باکس 1 )کدملی فرد ثبت نام شده رو سرچ میکنم خوب طبیعتا همون رکورد در صورت وجود داشتن بازیابی میشه ودیتا گرایدم نشون داده میشه ولی می خوام تکس باکسهام هم همون رکورد بازیابی جاری رو نشون بدن. و دوم اینکه اگه خواستم دکمه حذف رو روی همون رکورد جاری جستجو شده که در دیتا گرایدم ایجاد شده رو کلیک کنم همون رکورد جاری جستجو شده حذف بشه.
    این مشکلات وقتی که سرچ نمی کنم کاملا صحیح اجرا میشن ولی وقتی جستجوی می کنم انجام نمی شن(منظورم تکس باکسهام هم مانند رکورد سرچ شده ام باشن واگه خواستم رکورد جستجو شده جاریمو حذف کنم همون حذف بشه)

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول: جستجوی با کمک دستورات لینکیو و دیتاگراید ویو در وی بی نت2010

سلام

خی میتونید تعداد رکوردهای برگشت داده شده از اجرای کوئری را بررسی کنید و نتیجه مورد نظر را ضمن نمایش در گرید در یک متغیر نگهداری کنید تا در زمان اجرای دستورات خاص و یا استفاده از اطلاعات ردیف بدست آمده، بتونید به اون دسترسی داشته باشید. یا قبل از اجرای دستوراتی مثل Delete تعداد ردیف های گرید را بررسی کنید و اگر مقدار آن 1 بود همان ردیف اول RowIndex = 0 را حذف کنید در غیر اینصورت دستورات حذف اجرا نشه. حالا اگر نتیجه جستجو چندین رکورد را برگرداند باید در صورت وجود RowCount در گرید فقط اولین را حذف کنید و یا آن موردی که در حالت انتخاب هست (Selected Row) و.... حالات مختلفی را می تونید پیاده سازی کنید.

راه دیگر هم این هستش که یک ستون به گرید اضافه کنید که شامل دکمه Delete باشه که در تمام ردیف ها تکرار میشه و اگر ردیفی هم نباشه عملا اون دکمه هم وجود نداره و در صورت وجود ردیف های زیاد در گرید در مقابل تمام ردیف ها یک دکمه دارید که با زدن اون می توانید اطلاعات ردیف جاری را بدست بیارید و اطلاعات را حذف، ویرایش و... کنید.

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: جستجوی با کمک دستورات لینکیو و دیتاگراید ویو
    نوشته شده توسط farhad85 در بخش VB.NET
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 11:32 صبح
  2. دسترسی به DropDownList به کمک دستورات DOM
    نوشته شده توسط mohsen_zelzela00 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 13 فروردین 1389, 11:22 صبح
  3. دسترسی به DropDownList به کمک دستورات DOM
    نوشته شده توسط mohsen_zelzela00 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 12 فروردین 1389, 19:30 عصر
  4. تغییر اندازه ستون اول دیتاگراید ویو
    نوشته شده توسط rezaei manesh در بخش VB.NET
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 22 فروردین 1386, 07:43 صبح
  5. ارسال داده به پورتهای سریال و پارالل به کمک دستورات دلفی
    نوشته شده توسط xmazdak در بخش برنامه نویسی در Delphi