صفحه 5 از 5 اولاول ... 345
نمایش نتایج 161 تا 189 از 189

نام تاپیک: اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

نقل قول: اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

نقل قول نوشته شده توسط MRmoon مشاهده تاپیک
    درود.

میشه ملاک برترین بودن رو بگید؟
    شما اگه تو این سه فریم ورک برید انقدر کلاس و ابزار داره که توش گم میشید.برای نمونه اگه با grid view یی کار کنید میفهمید چی میگم
    در ضمن خودتونم که تو سایتتون نوشتید از یی خوشتون میاد

سوال من اینه چرا هر روز کلی فریمورک جدید میاد و فریمورک های قدیمی رو هم سازندگانش پشتیبانی میکنن و مشخصه که دارن کلی پول خرج میکنن و وقت زیادی رو میذارن در حالی که فریم ورک رو رایگان در اختیار کاربر میذارن!!!! آیا سودی به طور غیر مستقیم میبرن؟ چطوری؟

توی کشورهای دیگه Donation خیلی رواج پیدا کرده. بعلاوه وقتی فریمورک باشه، نیاز به افزونه های مختلف پیش میاد که برای اون افزونه ها پول میگیرن. کتابهایی که برای آموزش فریمورک نوشته و چاپ میشه مجانی نیست. فیلمهای آموزشی که میاد، سهام شرکت تولیدکننده فریمورک توی بورس، تبلیغات توی سایت و... رو هم که درنظر بگیرین میبینید که منبع درآمدی خوبیه.

کاربر دائمی آواتار R_Rajaee_Rad
    محل زندگی
    عالم برنامه نویسی

نقل قول نوشته شده توسط behnamy01 مشاهده تاپیک
    سوال من اینه چرا هر روز کلی فریمورک جدید میاد و فریمورک های قدیمی رو هم سازندگانش پشتیبانی میکنن و مشخصه که دارن کلی پول خرج میکنن و وقت زیادی رو میذارن در حالی که فریم ورک رو رایگان در اختیار کاربر میذارن!!!! آیا سودی به طور غیر مستقیم میبرن؟ چطوری؟
    همین گوگل و فیسبوک چطوری به اینجا رسیدن؟ اینا برای خدماتشون پولی میگرفتن؟

کسی از دوستان در مورد فریم ورک yaf اطلاعاتی داره؟ من قبلا یک سری مقایسه این فریم ورک رو دیده بودم که حتی از phalcon هم سریعتر بود!! بعد رفتم سایتش http://yafdev.com/ دیدم محیط زیاد جالبی نداره با خودم گفتم حتما زیاد معروف نیست....
    امروز داشتم توی php.net میگشتم دیدم به صراحت اسم این فریم ورک رو آورده و یکجورایی تاییدش کرده انگار. آخر این صفحه مشخصه:
    http://ir2.php.net/manual/en/refs.basic.other.php

اینجا هم که کل آموزشش رو گذاشته اصلا:
    http://ir2.php.net/manual/en/yaf.tutorials.php

من که تصمیم گرفتم پروژه بعدیم رو با Yaf بنویسم

فقط سرعت مهم نیست. مهم اینه که چه ابزارهایی در اختیارتون میگذاره و ساختار داخلیش چقدر به شما کمک میکنه که به سرعت باهاش ارتباط برقرار کنید.

نقل قول نوشته شده توسط beh3000 مشاهده تاپیک
    من اگر جای شما بودم خودم هم Yaf رو انتخاب نمیکردم، و phalcon رو انتخاب میکردم، چون اگر دقت کنید yaf خیلی وقته بروز نشده و پشتیبانی خوبی نداره به نظر. توی انجمنش هم مگس پر نمی زنه.
    ولی به سایت phalcon سر بزنید میبینید چه خبره، چقدر انجمنش فعالی تره. تا جایی که تونسته زبان فارسی رو هم واسه سایتش گذاشته. مستندات خوبی داره، برنامه های خوبی هم واسه همچنان افزایش سرعت دارن! کلی هم برنامه نویس در سراسر دنیا دارن از این فریمورک استفاده میکنن که میتوننن به شما و پیشرفت این فریمورک کمک کنن... به عکس زیرنگاه کنید ببینید فالکون کجاس. مسلما اگر مقوله سرعت خیلی واستون مهمه و پروژه هاتون روی هاست اشتراکی نیست، فالکون انتخاب خوبیه

آخرین ویرایش به وسیله behnamy01 : دوشنبه 17 آذر 1393 در 17:49 عصر

درمورد اینکه با Yaf کار نکنن من هم موافقم ولی این عکس قابل استناد نیست. دلیلش قبلاً بحث شده به حد کافی. خلاصه بحث اینه که آمار جمع آوری شده برای تولید این عکس (و کلاً مقاله مذکور در سایت sitepoint.com) توسط یک نظرسنجی (که نظرات خیلیها هم توش برحسب نظر نویسنده مقاله حذف شده) بدست اومده و هیچ خبری از Benchmark توش نیست و فقط برحسب علاقه افراد بوده. ضمناً هیچ عدد و رقمی هم ارائه نشده (مثلاً نگفتن چند نفر شرکت کردن، چند نظر رد شده، مدت زمان نظرسنجی چقدر بوده و...) و فقط به اعلام نتایج اکتفا کردن که حتی این شبهه رو ایجاد میکنه که ممکنه نتایج Fake باشه. برای مثال فریمورک Phalcon علیرغم اینکه فریمورک خیلی خوبیه ولی روی هاست اشتراکی قابل استفاده نیست (چون بصورت افزونه روی PHP نصب میشه و هاستهای اشتراکی اکثراً نصبش نمیکنن) و اونوقت با این شرایط چنین فریمورکی 16.73 درصد نتایج رو به خودش اختصاص داده! سیمفونی 2 که در زمان ارائه مقاله به تازگی تولید شده بوده و اکثر کسانی که بهش رأی دادن بخاطر سابقه قبلی کارشون در سیمفونی 1 بوده، 10.62 درصد رأی آورده. تازه به none دقت کنید: 3.01 درصد گفتن با هیچ فریمورکی کار نمیکنن و این مورد هم جزو محبوبها ذکر شده درحالی که مقاله گفته محبوبترین فریمورک (نه اینکه با فریمورک کار میکنید یا نه) و البته محبوبترین با بهترین و سریعترین و قویترین و پرکاربردترین و... خیلی فرق میکنه. ازطرف دیگه خیلی از میکروفریمورکها رو هم داره کنار فریمورکهای بزرگ مقایسه میکنه که ابداً منطقی نیست.

از این موارد بگذریم، من هم شخصاً کار با Yaf رو توصیه نمیکنم. پیشنهاد من Yii یا Laravel هست.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

توی کشور ما همه نه ولی اکثر غریب به اتفاق کسانیکه از فریم ورک های متن باز استفاده میکنن توانایی درک 0 تا 100 بخش های مختلف فریم ورک رو ندارن و صرفا دارن ازش استفاده می کنن که مثلا از فریم ورک استفاده کرده باشن ....
    برای مثال مدیر پروژه یکی از شرکت های اسم و رسم دار تهران اصلا نمیدونست فریم ورکی که دارن استفاده میکنن ORM رو ساپورت میکنه یا اصلا کار دقیق ORM چیه

ببینین من توی پروژه هام معمولا این چیزها رو استفاده میکنم و برام مهمه که یک فریم ورک این ها رو داشته باشه :

کار با دیتابیس به یک روش امن SQL injection نخوره ( بدون تابع اضافی ) مثل DAO در Yii فریم ورک , urlmanager که خیلی برام مهمه یک فریم ورک داشته باشه ( چون دوس دارم url هام تمیز باشن و جلو خیلی از مسائل امنیتی رو هم میشه گرفت ) , و مورد سوم اینکه mvc باشه و ساختار درست و حسابی ولی ساده داشته باشه ...

همین سه تا برام کافیه ... یعنی مثلا gridview نداشت مهم نیست برام چون نمایش اصلاعات رو خودم مینویسم !! :-) کدهای جاوا اسکریپت و ایجکس هم خودم مینویسم ... فرم ها رو هم همینطور , آپلود هم همچنین و ... خودم نمیدونم از کدوم مزیت فریم ورک استفاده میکنم :-) ... خلاصس کنم همون سه تایی که گفتم برام خیلی مهمه

چه فریم ورکی پیشنهاد میدین ؟

یا اینکه همین سه مورد رو خودم بنویسم و برای خودم داشته باشم و توی پروژه هام استفاده کنم ازشون ؟

اگه نیاز شما فقط این موارد هست میتونید Microframework هایی مثل Slim و... رو تست کنید یا حتی با فریمورکهای سبکتری مثل CodeIgniter کار کنید و هرچیزی که لازم داشتین رو بهش اضافه کنید.

سرعت و کارایی رو در نظر گرفتین و گفتین ؟

سرعت کدایگنایتر که فکر کنم پائین تر باشه ... Slim رو یه مقایسه میکنید ؟

سرعت CI خوبه. بطور کلی وقتی امکانات زیاد مدنظرتون نیست دلیلی نداره از یک فریمورک بزرگ استفاده کنید. البته مزیت اصلی Yii یعنی LazyLoading باعث میشه باوجود امکانات زیادش، تا وقتی که ازشون استفاده نکردین، مصرف حافظه و پردازشگر نداشته باشین.
    http://www.slimframework.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

نقل قول نوشته شده توسط MRmoon مشاهده تاپیک
    نه واقعا كتاب آقاي برجیان گنگ هست...
    من هيچي نفهميدم ازش....
    سلام میتونید علاوه بر document های رسمی فریم ورک محبوبم یی (ِYii) از کتاب larruy ullman استفاده کنید میشه گفت حالت گام به گام داره .منظورم اینه که طبق فصل بندی جلو میره .یادمه اقای مهندس شهرکی هم در یکی از ویدیو های اموزشی که منتشر کردند این کتاب را پیشنهاد دادن.کلا کتاب خوبیه از همون اولش نگاه کنید اومده درباره اقای کیانگ ژو صحبت کرده مثلا گفته که فرد مورد نظر چقدر ادم فرهیخته ای باشه که فریم اختصاصی خودشا به صورت عموم در اختیار بقیه بزاره-مفهوم یی(YII ) در زبان چینی - من بخش دیتا بیس را از روی همین کتاب اقای لری اولمن خوندم خوب بود. البته کتاب cookBook که چندتا قناری روی اون قرار دارند هم خوبه.به نظر من در رتبه دوم قرار دارند .شاید هم اول.

yiibookcover.jpg

http://it-ebooks.info/book/2867/

yii_application_development_cookbook_2nd_edition.jpg

نقل قول نوشته شده توسط beh3000 مشاهده تاپیک
    یک نگاهی به Yaf انداختم دیدم اینم مثل یکی دوتا فریم ورک دیگه به زبان C نوشته شده و بصورت extension باید روی php نصب بشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

کار کردن با فریم ورک یی مسخره بازی شده.انقدر آپشن داره که آدم خسته میشهمن که ترجیح میدم یه خورده چالش تو برنامه نویسی باشه و شاید رفتم سراغ ci ولی فریم ورک یی آپشن خیلی زیاد داره

فریمورک رو به همین امکاناتش میشناسن. فریمورک اومده که برنامه نویس ذهنشو از مسائل پیش پا افتاده و تکراری مثل لاگین و مدل و... آزاد کنه و به منطق برنامه اش برسه. اگه دوست دارین همه چیز رو خودتون بنویسید اشکالی نداره و میتونید این کار رو انجام بدین ولی پروژه بجای 1 هفته 2 ماه طول میکشه.
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : شنبه 04 بهمن 1393 در 13:45 عصر دلیل: اشتباه تایپی

قبول دارید این حرف رو که آدم باید اول یکی دو بار کامل خودش بنویسه، بعد که فهمید چی به چیه بره سراغ فریمورک؟
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : شنبه 04 بهمن 1393 در 13:45 عصر دلیل: عدم نیاز به نقل قول

بله صددرصد. تا وقتی که خودتون بدون فریمورک نتونید یه کد استاندارد بنویسید و به مباحث شئ گرایی و الگوهای طراحی مثل Singleton و MVC و... آشنایی نداشته باشین، استفاده از فریمورک ابداً توصیه نمیشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

من از این جهت گفتم که انقدر آپشن داره که کارها رو خیلی آسون میکنه و برنامه نویس وابستش میشه.ودیگه لذت کد نویسی معمولی رو نمیده

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط Mohammadsgh مشاهده تاپیک
    من از این جهت گفتم که انقدر آپشن داره که کارها رو خیلی آسون میکنه و برنامه نویس وابستش میشه.ودیگه لذت کد نویسی معمولی رو نمیده
    برای افراد حرفه ای اتفاقا نوشتن همین هایی که شما میگین لذت کدنویسی میشه عذاب کدنویسی و فریمورک بهترین راه حل هست از نوشتن کدهای روتین و تکراری و خسته کننده راحت شد و فکرت رو مباحث مهم تر پروژه مشغول کرد

کاربر دائمی آواتار vahidqara
    محل زندگی
    کرمانشاه

درود بر دوستان متخصص...
    من این تاپیک و دنبال نمیکنم .. ولی خواهشی از دوستان داشتم و اون اینه در ارسال تاپیک دقت کنید و تعصب و کنار بزارید .. این خوبه چون خودم باهاش کار میکنم
    اون بده چون خودم باهاش کار نمیکنم .. یعنی الان انتخاب زبان و فریم ورک شده سلیقه ای یه عده ای از دوستان یه سری چیزها ارسال میکنند شاید خیلی ها که میخواهند طرف
    فریم ورک برند اشتباه انتخاب کنند و مسیر زندگیشون کلا عوض شه و بیهوده هدر بره..!!!!
    چند وقت پیش با یه بنده خدایی حرف میزندم حرف حرفه خودش بود که بالا و پایین فلان فریم ورک.. چرا؟؟!!! چون الکی تعریف شنیده مثلا تو فروم برنامه نویس نوشته خوبه!!!!!
    بیشتر فریم ورک ها نگیم یه تعدای زیادیشون خوب هستند چون بیس تقریبا یکی هست.. الان همه از mvc بهره میگیرند و بیس زبان php هست و باید کمی دانش php داشت
    یه سری آیتم های دیگه که ندیدم در نظر گرفته شه (البته من تاپیک و مطالعه نکردم شایدم بحث شده در موردش) اینه که منابع آموزشی در چه حد هست!!!
    جامع آماری اون فریم ورک تو ایران چطوریه!!! ساپورت و تغییرات ورژن به ورژنش چطوریه!!!!! منابع فارسی برای مبتدیان در چه حده!!!! بعد تصمیم و نظر بدید لطفا که کسایی که
    اطلاعات زیادی ندارند و اهل جستجو نیستند بتوانند تصمیمات خوبی بگیرند... من نه تعصب دارم نه چیزی ولی خودم فریم ورکی که کار میکنم بیشتر آیتم ها رو داره و راضی هستیم
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

سلام دوستان
    توی این انجمن من جای خالی فریمورک قدرتمند Symfony رو خالی می بینم و فریمورک هایی همچون cakephp در اینجا یک بخش مجزا دارن ولی سیمفونی نداره در حالی که این فریمورک خیلی خوبه و توی بیشتر بحث های فنی هم که درمورد فریمورکها میشه این فریمورک جزء چند فریمورک برتر قرار میگیره
    من خودم مدتی است که با سیمفونی کار میکنم و کاملا full-stack هست و برخلاف افرادی که میگن این فریمورک یادگیریش سخته زیاد موافق نیستم شاید تو نسخه های قبلیش اینجوری بوده که من از نسخه ۲٫۳ به بعد کار کردم به نظرم یادگیریش آسونه اونم به خاطر اینه که یک داکیومنت بسیار خوبی داره. من یکسری اطلاعات در مورد این فریمورک میدم شاید دوستانی ترغیب بشن حداقل برای تست کمی باهاش کارکنن
    • داکیومنت سیمفونی به دو صورته که هردوش رو میتونید به صورت یک کتاب PDF هم دانلود کنید در صورتی که به اینترنت متصل نیستین یا سرعتتون کنده بتونید بدون مشکل به داکیومنت دسترسی داشته باشین و اولین داکیومنتش مثل سایر فریمورکها آموزشی هست ولی داکیومنت دومی که برای بعد مرحله یادگبری هست به صورت cookbook هست و شامل سوالاتی هست که بهشون پاسخ میده مثلا سوال کرده چگونه ایمیل بفرستیم و اینو در قالب یک مثال پیاده سازی کرده و مثال های بسیار زیادی داره که یک developer در صورت مشکل به راحتی میتونه با نگاه کردن به این مثال ها برنامه خودش رو develop کنه
    • پروژه های خیلی معروفی از سیمفونی استفاده کرده اند (Drupal - phpBB - Laravel - OROCRM , ...)
    • این فریمورک پایداری خیلی خوبی داره که توسط کمپانی معروف SensioLab هم پشتیبانی میشه که پشتیبانی های LTS داره و همچنین دارای لیسانس MIT هست
    • برای کار با دیتابیس شما به دو صورت میتونید کار کنید هم می تونید از Doctrine استفاده کنید که با یک سرچ میتونید به قدرتش پی ببیرین و افرادی هم که به ActiveRecord علاقه دارند می تونند از Propel استفاده کنند
    • برای ویو ها شما میتونید بازهم به دو صورت کار کنید هم از موتور پوسته twig استفاده کنید که واقعا موتور پوسته خوبیه و کارتون توی نوشتن کدهای ویو خیلی راحت میکنه و باز هم افرادی که علاقه ای به موتور پوسته ندارن می تونند ویو با فرمت php استفاده کنند
    • برای کارهای config و قواعد اعتبارسنجی و routing بازهم سیمفونی برای سلیقه های مختلف احترام قائل شده و شما می تونید به ۴ صورت این دستورات رو بنویسین. مثلا شما می تونید مسیرهای route رو داخل فایل هایی با فرمت yml یا php یا xml و یا حتی به صورت annotation که داخل کلاس ها به صورت کامنت و embeded قرار میدین استفاده کنید که با هرکدوم راحتین میتونید کار کنید

در پایان اگه کسی تجربه کار با این فریمورک رو داره و یا میخاد با اون کار کنه بیاد نظرشو بگه تا ببینیم توی این انجمن چقدر طرفدار داره من خودم در حال تهیه یکسری آموزش ها برای کار با این فریمورک هستم که انشالله در ایام عید آماده میکنم و در همین انجمن خواهم گزاشت

دوستان اگر ما یک پروژه خیلی سنگنین بخوایم انجام بدیم و مثلا هزاران خط کد داشته و روز به روز هم توسعه اش بدیم مثلا تا یک سال روش کار کنیم، در این شرایط شما باشید php خالص رو استفاده میکنید یا از فریمورک؟
    چون دو دیدگاه اینجا مطرحه، یکی میگه با این حجم کد که خیلی از کدهاش از کتابخونه ها و کلاس های آماده هستش تا بخوای اینا رو منطبق بر الگوی فریمورک مدنظر کنی دردسر زیاد داره و هم ممکنه هر قسمتی یک باگی چیزی باشه، یکی دیگه میگه نه دقیقا برعکسه و چون از فریمورک استفاده میکنی مشکلات احتمالیش کمتر میشه و قابلیت توسعه اش هم بیشتر میشه.

کاربر دائمی آواتار vahidqara
    محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول نوشته شده توسط behnamy01 مشاهده تاپیک
    دوستان اگر ما یک پروژه خیلی سنگنین بخوایم انجام بدیم و مثلا هزاران خط کد داشته و روز به روز هم توسعه اش بدیم مثلا تا یک سال روش کار کنیم، در این شرایط شما باشید php خالص رو استفاده میکنید یا از فریمورک؟
    چون دو دیدگاه اینجا مطرحه، یکی میگه با این حجم کد که خیلی از کدهاش از کتابخونه ها و کلاس های آماده هستش تا بخوای اینا رو منطبق بر الگوی فریمورک مدنظر کنی دردسر زیاد داره و هم ممکنه هر قسمتی یک باگی چیزی باشه، یکی دیگه میگه نه دقیقا برعکسه و چون از فریمورک استفاده میکنی مشکلات احتمالیش کمتر میشه و قابلیت توسعه اش هم بیشتر میشه.
    درود بر شما دوست خوب..
    دیدگاه دوم منطقی تر است.. مطمئنا فریم ورکها از تکرار بعضی کدها جلوگیری میکنند چون از قبل تعبیه شده هستند..
    یک مثال کوچک در فریم ورک کیک (تبلیغ محسوب نشه چون خودم دارم کیک کار میکنم به اون خاطر مثال آوردم) کامپوننت Auth از قبل تعبیه شده و توکاره
    شما فقط باید باهاش طبق نیاز کار کنید .. و دیگه از روز اول درگیر نوشتن سیستم لاگین امن نیستید و هزاران نمونه ی دیگر..
    پس با قرار گرفتن در چهارچوب استاندارد کد خواهید زد طبق معماری mvc که یک الگوی طراحی میباشد
    موفق باشید

دوستان نظرتون در مورد http://fatfreeframework.com چیه؟ تا حالا باهاش کار کردید؟

یکم بررسیش کردم خیلی خوشم اومد ازش. با اینکه جمع و جوره امکانات خیلی خوبی داره. بیشتر از همه از Template Engine اش خوشم اومد.

کاربر جدید آواتار amir.m9821
    محل زندگی
    یزد

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    نه دوست عزیز، فریمورکهایی مثل NET Framework. به زبانهایی مثل #C و ASP.NET و... قدرت میدن و این ابزارها بدون فریمورک قادر به هیچ کاری نیستن ولی فریمورکهای PHP از خود زبان PHP قدرت میگیرن و یکسری کارها رو راحتتر و برخی موارد رو هم در یک چهارچوب استانداردتر ارائه میکنن وگرنه خود PHP هم بدون این فریمورکها از عهده انجام تمام کارها بر میاد. ضمناً VB6.0 فریمورک نیست.
    با سلام خدمت مدیر محترم . منم تازه کار هستم و میدونم زمانی ادم میتونه این مطالب رو بهر درک کنه ک باهاشون کار کنه ولی همه جا گفته میشه ک کارو راخت تر میکنه و ... و این جملات خیلی کلی هستن . میخاستم ببنم الان من که تا حدی به php , mysql تسلط دارم میتونم به سمت فریم ورک ها گرایش پیدا کنم یا هنوز قبل از اون باید ی سری مقدمات دیگه رو بگذرونم ممنون میشم توضیح بدید و در ضمن اگه پاسخ شما مثبت است و فک میکنید موقع مناسیه واسه من که برم سمت یادگیری فریم ورک ها چ جوری و از کجا شروع کنم !؟
    بابت زحمات شما هم واقعا ممنون

صفحه 5 از 5 اولاول ... 345

تاپیک های مشابه

1. بحث و تبادل نظر در مورد MVVM Pattern در Wpf Programming
    نوشته شده توسط Somayeh_Zamani در بخش WPF
    پاسخ: 34
    آخرین پست: دوشنبه 20 آبان 1392, 23:45 عصر
  2. بحث و تبادل نظر در مورد Silverlight
    نوشته شده توسط علیرضا مداح در بخش Silverlight
    پاسخ: 48
    آخرین پست: جمعه 24 خرداد 1392, 18:23 عصر
  3. گفتگو: تبادل نظر درباره مزايا و معايب سورس بازي Minesweeper