صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 189

نام تاپیک: اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

Lightbulb اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

این تاپیک همونطور که از اسمش مشخصه، برای بحث کلی درباره ماهیت وجودی فریمورکهای PHP هست (مثلاً اینکه چرا باید ازشون استفاده بشه، مقایسه بین فریمورکها و...). کلاً مباحثی که مربوط به فریمورکها میشه (بطور عام) و ارتباطی به فریمورک خاصی نداره، توی این تاپیک باید مطرح و دنبال بشه. از این به بعد اگه تاپیکی درباره فریمورکهای PHP بصورت کلی و بدون درنظر گرفتن فریمورک خاصی توی تالار PHP مطرح بشه، بدون اطلاع و هشدار قبلی، حذف و کاربر خاطی جریمه خواهد شد. ضمناً برای صحبت درباره فریمورکهایی که هنوز بخش اختصاصی خودشون رو ندارن هم از همین تاپیک استفاده کنید.

نقل قول: اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

component Base در فریم ورک به چه معنا می باشد

نقل قول نوشته شده توسط lmaghsoodi مشاهده تاپیک
    component Base در فریم ورک به چه معنا می باشد
    http://blog.protogenist.com/?p=740

در رابطه با فریم ورک ها من خیلی مبتدی هستم می خواستم بدانم که آیا فریم ورکهای PHP مثل بقیه فریم ورک ها مثل ASP.Net و VB 6.0 است؟

لطفاً در این زمینه مرا راهنمایی نمایید.

آیا کامپوننت بیس بودن در Framework در PHP به این معنا می باشد که مثلاً مثل VB 6.0 یا دلفی می باشد؟

یعنی کامپوننت هایی مثل Button و TextBox و .. دارد که می توان آنها را در برنامه Drag And Drop کرد؟

این قضیه مثل اینکه در Prado صحت دارد؟

نه دوست عزیز، فریمورکهایی مثل NET Framework. به زبانهایی مثل #C و ASP.NET و... قدرت میدن و این ابزارها بدون فریمورک قادر به هیچ کاری نیستن ولی فریمورکهای PHP از خود زبان PHP قدرت میگیرن و یکسری کارها رو راحتتر و برخی موارد رو هم در یک چهارچوب استانداردتر ارائه میکنن وگرنه خود PHP هم بدون این فریمورکها از عهده انجام تمام کارها بر میاد. ضمناً VB6.0 فریمورک نیست.

به منظور انجام پروژه های شرکت که ساخت Web Application ها می باشد، از کجا باید شروع کنم و چه مواردی را بایستی خوب یاد بگیرم ؟

آیا لازم است که کلاس بروم؟

یا اینکه PDF بخوانم؟

شما در درجه اول باید به PHP مسلط بشین. فعلاً به نظر من خیلی زوده که بخواین ذهنتون رو درگیر فریمورک کنید و برای این کار بهتره از PDFهای زبان اصلی استفاده کنید.

ممنون از زحمات شما، من در حال ارائه تحقیقی جامع در رابطه با ساخت یک فریم ورک می باشم.

یک برنامه نویس برای ساخت فریم ورک باید با چه مفاهیمی آشنا باشد؟

حداقل امکاناتی که یک فریم ورک بایستی داشته باشد؟

حداقل نیازهای یک فریم ورک چیست ؟

خلاصه همه چیز در رابطه با ساخت یک فریم ورک ؟

اگر راهنمایی خوبی در این زمینه به من نمایید، من دیگر سوالی در این زمینه نمی پرسم

با تشکر از شما این صفحات تا اندازه ای به من کمک کردند.

ممنون.

واقعا گل کاشتی بازم.

کاربر جدید
    محل زندگی
    www.joonood.ir

Post نقل قول: اخبار، بحث و تبادل نظر درباره فریمورکهای PHP

با سلام
    دوست گرامی سوالی درباره این سیستم ها داشتم و چون شما کار کردین مسلما بهتر میتونین کمک کنین
    بنده میخواهم یک سایت خبری راه اندازی کنم که روزی ده الی سی خبر در گروه های مختلف در ان ثبت بشه(ماهی پانصد الی هزار و سالی نزدیک به ده هزار خبر) و این سایت بهتر است یک سیستم مدیریت محتوا به زیان پی اچ پی داشته باشه،خصوصیات سیستم بقرار زیر باشد:

1. زیاد پیچیده و سنگین نباشه چون کار زیادی نمی خواهد انجام دهد(کل کارش در حد یک وبلاگ شخصی است)
    2. در موتور های جستجو هم اگر به خوبی رتبه نگرفت حداقل سئوی متوسطی داشته باشد
    3. فارسی باشد و چند تا قالب پیش فرضی که دارد چیدمان و ترجمه درستی داشته باشند
    4. در اینده بتوان ابزار اضافه کرد(امار و...)
    5. قابلیت داشته باشه(یا خودش یا با ابزار اضافه شده)که چند تبلیغ مثل همین فروم برنامه نویس در بالایش اضافه شوند
    6. قابلیتهای پیچیده و اضافه خیلی نداشته باشه و کلا در حد همان وبلاگ که گفته شد (بلاگفا،پرشین بلاگ) قابلیت های اولیه داشته باشد
    7. رایگان باشد(هاست در المان است و نباید بعدا یکدفعه مشکل کپی رایت پیش بیاید)
    8. امنیت کافی داشته باشد
    9. برای موقعی که ترافیک سایت رفت بالا سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد و به سرور فشار کمتری بیاید(تاکید روی سادگی برای همین بود)

با تشکر از توجه شما

خوب این که الآن توضیح سایتتون بود. مشکل کجاست؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    www.joonood.ir

انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا که همه خصوصیات ذکر شده رو داشته باشد

خوب این الآن چه ربطی به فریمورکها داره؟ بنظرم اگه از وردپرس استفاده کنید جوابگوی همه نیازهای شماست.

کاربر دائمی آواتار nemo php
    محل زندگی
    مهاجرت به تهران

سلام ایا منابع فارسی واسه فریم ورک ها وجود داره؟.
    توی فریم ورک ها ایا zend بهتره یا cack phpوکدوم راحتر یاد میگیریم؟

من تازه ميخوام php كار كنم البته كدهاش رو كه ميخونم تقريبا شبيه جاوا هست و سي فقط با كمي تغييرات
    واسه يادگيري بيشتر قصد دارم يه پرو‍‍ژه بنويسم مثلا ثبت نام از كاربران و يه فرم ورود ولي نميدونم چجور بايد شروع كنم منظورم اينه كه چجور ماژولار بنويسم و چجور امنيت رو بالا ببرم توي برنامه و اينكه لازمه از فريم ورك استفاده كنم ؟؟ توي تاپيك چيزي نديدم
    ممنون

خودت ميگي تازه ميخواي ياد بگيري .
    اول بايد ساده بنويسي. بعدااا خودت اين چيزا رو ياد ميگيري .
    آدم كه از اول نميتونه بره سر فريم روك.

نقل قول نوشته شده توسط MRmoon مشاهده تاپیک
    خودت ميگي تازه ميخواي ياد بگيري .
    اول بايد ساده بنويسي. بعدااا خودت اين چيزا رو ياد ميگيري .
    آدم كه از اول نميتونه بره سر فريم روك.
    الان يه سوال واسم پيش اومده فرق Template با Framework چيه؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

ببخشید من تاپیک خاصی واسه مطرح کردن سوالم ندیدم

دوستان یه سوال کلی داشتم مخصوصا از جناب MMSHFE :

تسلط به php شامل چه مواردی میشه ؟

چه کسی مسلط هست به PHP ؟

ممنون اگه توضیح بدید

ببینید، تسلط یه چیز نسبیه. یعنی هیچکس نمیتونه مدعی بشه که بطور کامل به PHP مسلطه. به نظر من، کسی که ساختار کلی و منطق PHP رو درک کرده باشه و هرموقع به مشکلی برخورد، با استفاده از مستندات PHP و کمی جستجو و تحقیق در اینترنت بتونه مشکلش رو رفع کنه و موارد جدید رو یاد بگیره، به اندازه کافی به PHP مسلط هست ولی برای تسلط نسبتاً جامع باید موارد زیر رو یاد داشته باشیم:
    - نحوه ارتباط با پایگاه های داده مختلف
    - دانلود، نصب و استفاده از افزونه های مختلفی که برای PHP طراحی و تولید شدن
    - اصول شئ گرایی در PHP
    - نحوه پیاده سازی معماریهای مختلف تولید نرم افزار مثل MVC و...
    - آگاهی از فریمورکهای مختلف و تفاوتهای اونها و نحوه طراحی یک فریمورک (نه لزوماً پیاده سازی اون، بلکه فقط در حد آشنایی با مواردی که یک فریمورک باید دارا باشه)
    - اصول استاندارد کدنویسی و مستندسازی پروژه ها مثل PHP Doc و...
    - آشنایی با ابزارهای ویرایشگر حرفه ای مثل Zend Studio
    - آشنایی با اصول ZCE (مخفف Zend Certified Engineer) منظورم این نیست که مدرکش رو داشته باشه، بلکه همینقدر که آشنایی کلی با اصولش داشته باشه کافیه
    به نظرم کسی که موارد فوق رو بدونه، میتونیم بهش بگیم نسبتاً به PHP مسلطه. البته ناگفته نمونه که بخشی از ZCE آشنایی با Core زبان PHP و سورس کدش هست.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

ممنون از شما بابت پاسخ کاملتون

خوب مثلا وقتی یه شرکت تو آگهیش میزنه تسلط به php و mysql منظور تمام موارد بالا هست یا نه . شما اصولا برای استخدام یه نفر به عنوان php کار چه شخصی رو انتخاب میکنید ؟ باید همه موارد بالا رو ok باشه یا نه ؟

خوب هر شرکت معیارهای خاص خودش رو برای بحث تسلط مطرح میکنه. مثلاً ممکنه ازنظر یک شرکت، توانایی کارکردن با Zend Framework معیار تسلط محسوب بشه. یا بعنوان مثال، شرکت خودمون هم دنبال برنامه نویس مسلط به PHP میگرده و همه مواردی که گفتم، بعنوان معیار برای ما مطرح هست. باید از خود اون شرکت بپرسین منظورشون از تسلط، چه مواردی هست اما بطور کلی اگه بخوایم بگیم، 4 مورد اول که گفتم رو همه میخوان. یعنی حداقل ملزوماتی هست که برای تسلط به PHP مطرح میشه.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

یه سوال دیگه هم داشتم ..

پیشنهاد شما برای سابقه کار چی هست ؟ از کجا شروع کنم واسه اینکه یه سابقه کاری دست و پا کنم ؟ شرکت هایی هستن که بدون سابقه استخدام کنن ؟ حقوق کسی که سابقه نداره چند درصد کمتر از بقیه هست ؟ شروعش رو واقعا نمیدونم ...

همه این موارد که گفتین بستگی به سیاست کاری شرکت موردنظر داره. بعضی شرکتها هستن که در قالب کارآموز استخدام میکنن و وقتی به مهارت و تسلط کافی رسیدین، حقوق میگیرین. بعضیها هم اینطور کار نمیکنن و حتماً باید رزومه خوبی داشته باشین. بنظرم بهتره ابتدا در قالب Freelancer کار کنید یا یک سایت حرفه ای سر فرصت طراحی کنید و وقتی نمونه کار مناسب جمع کردین اونوقت به سراغ یک شرکت خوب رفته و تقاضای همکاری بدین.

با سلام دوباره خدمت مدیر بخش ، ممنون از راهنمایی هایی که به من نمودید.

شرکت ما به این نتیجه رسیده است که استفاده از یک فریم ورک آماده محدودیت ایجاد می کند! و بهتر است که اصلاً از فریم ورک آماده استفاده نکنیم به علت محدودیت هایی که ایجاد می کند ولی تیم بر طبق یک استانداردی لایبراری بنویسد که بعدها بتوان از آن در پروژه ها استفاده نمود،

آیا واقعاً استفاده از فریم ورک آماده محدودیت ایجاد می کند؟ خواهشمندم مرا در این زمینه راهنمایی نمایید تا تحقیق و مقاله خوبی را به شرکت ارائه دهم

محدودیت از این نظر که چه کارهایی میتونید انجام بدین خیر چون هرجا نیاز باشه، میتونید با PHP خام کدنویسی کنید و از فریمورک خارج بشین (هرچند این روش اصولی نیست ولی در مواقعی که چاره دیگری ندارین، میتونید یک کلاس یا تابع یا فایل جداگانه ای برای اینگونه کارها با PHP خام ایجاد کنید و در بقیه پروژه اون رو ضمیمه کنید). محدودیتی که فریمورکها برای شما ایجاد میکنن بیشتر از این جهت هست که برای استخدام باید فقط به دنبال کسانی باشین که با اون فریمورک خاص کار کرده و بهش مسلط باشن و درنتیجه دایره انتخاب شما خیلی محدود میشه.

با سلام خدمت دوستان نظرتون در موزد codeigniter چیه از لحاظ قدرت؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

سلام
    می شه از لحاظ سرعتی و تاثیر گذاری روی سیستم هم مقایسه کنید؟
    الان من قصد دارم یه بازی آنلاین بنویسم خواستم ببینم استفاده از فریم ورک مفید هست یا نه؟
    اگر بله چه قدر روی سیستم و چه قدر روی سرعت لود تاثیر داره.
    تشکر.

بطور کلی استفاده از فریمورک که سهله، استفاده نامناسب از توابعی که خودتون نوشتین هم سرعت رو کاهش میده، چه برسه به فریمورک که بعضاً برای اجرای یک تابع، چندین بخش باید همکاری کنن و چند فایل مختلف ضمیمه بشن و کلی کارهای دیگه ولی در کل، این اختلاف سرعت اونقدر زیاد نیست که بخواین نگران بشین. شاید در حد چند میلی ثانیه باشه که البته در بازدیدهای بالا قطعاً تفاوت محسوسی ایجاد میکنه. باید ببینید مزایای استفاده از فریمورک (کدنویسی استاندارد و امکان فعالیت تیمی و...) به معایبش (تعداد کم برنامه نویسانی که با اون فریمورک خاص کار کردن باشن درمقابل کل برنامه نویسان PHP و کاهش نسبی سرعت و تنظیم کردن سرور و...) برای شما مقرون به صرفه هست یا خیر.

فریم ورک فقط و فقط YII

نقل قول نوشته شده توسط tux-world مشاهده تاپیک
    فریم ورک فقط و فقط YII
    ميشه يكم تو1يح بديد كه چرا اين حرف رو ميزنيد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

سلام
    لطفا با سند و مدرک صحبت کنید آخه این سیستم خیلی مهمه.

سلام دوستان
    میخوام یه فریم ورک php انتخاب کنم و این برام مهمه که برنامه نویس رو مجبور نکنن که مطابق استایل اونا کدنویسی کنه یعنی یاد گرفتن اون به اندازه ی یه زبان برنامه نویسی وقت نگیره ....
    از بین اینا کدوم رو پیشنهاد میدید :
    yii - CodeIgniter - Zend - CakePHP
    ممنون

هیچ کدوم. تمام فریمورکها شما رو مقید به رعایت اصولشون میکنن. ترجمه فریمورک میشه: «چهارچوب کاری». شما میخواین هم از چهارچوب کاری استفاده کنید و هم برنامه نویسهای شما مجبور به قرارگرفتن در اون «چهارچوب کاری» نباشن؟! اگه میخواین برنامه نویسها رو آزاد بگذارین، با PHP خام کد بنویسید.

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    هیچ کدوم. تمام فریمورکها شما رو مقید به رعایت اصولشون میکنن. ترجمه فریمورک میشه: «چهارچوب کاری». شما میخواین هم از چهارچوب کاری استفاده کنید و هم برنامه نویسهای شما مجبور به قرارگرفتن در اون «چهارچوب کاری» نباشن؟! اگه میخواین برنامه نویسها رو آزاد بگذارین، با PHP خام کد بنویسید.
    سلام. بهتره جملتونو با این عبارت که این فقط عقیده شخصیه اصلاح بفرمایید. فریم ورک دست برنامه نویس رو نمیبنده و درسته شاید مجبور بکنه برای رعایت مواردی ولی یه چارچوب کاملا مشخص فنی و ایده آل رو بهتون میده. من خودم یه سیستم مینویسم با همین عقیده شما البته برای کسی که مینویسم اینطور خواسته. پدرم در اومده از بس کد نوشتم هزار تا کارش رو میتونستم راحت با فریم ورکی مثل Yii انجام بدم و سرم مشغول رفع ایراد باشه و توسعه دادن نه کد نویسی از صفر. این پروژه 3 هفته طول کشید اگه با Yii انجام میدادم نهایتا 6-7 روز باید تموم میشد.

دوست گرامی، صحبتی که گفتم، ابداً عقیده شخصی نیست. منظورم از محدودیت، این نیست که دست برنامه نویس رو میبنده چون فریمورکها امکانات خیلی زیاد و تقریباً کاملی دارن. منظورم اینه که وقتی از یک فریمورک استفاده میکنید، دیگه نمیشه بگین این بخش از برنامه رو نمیخوام با فریمورک بنویسم چون با اصولش سازگار نیست. یعنی اصلاً این کار، منطقی و اصولی و صحیح نیست. منظورم از محدودیت این بود که مجبورین اصول و سبک کدنویسی فریمورک انتخابی رو رعایت کنید نه اینکه استفاده از فریمورک شما رو محدود کنه و کار خاصی رو نتونین با فریمورک انجام بدین. البته تقریباً همه کارها رو میشه با فریمورک انجام داد نه دقیقاً 100 درصد کارها رو. یعنی یکسری کارها هستن که ممکنه یک فریمورک خاص از عهده اون بر نیاد و ناچاراً باید از PHP خام استفاده بشه.

با سلام
    من در php یه مبتدی هستم و میتونم با کپی پیست کردن کد یه سایت رو سر پا کنم.
    الان میخوام یه cms درست کنم و واسه یک سری مشتری استفاده کنم.
    بنظر شما بهتره با همون php ساده و خام بنویسم یا از yii استفاده کنم؟
    اگه بخوام از غهه استفاده کنم یک مقداری وقت واسه یادگیری میگیره و نمیدونم که ارزش داره یا نه؟ و چون گروهی کار نمیکنم آیا مزایای خاصی نسبت به کدنویسی خام داره یا نه؟
    منبع مناسب و خوبی واسه yii پیدا نکردم ، کتاب آقای برجیان هم خیلی گنگ و نامفهومه
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

کتاب آقای برجیان گنگ نیست اطلاعات شما خیلی کمه و نیاز دارید خیلی تلاش کنید تا مفاهیم کلی برنامه نویسی رو یاد بگیرید و درک کنید Yii رو بهتون اصلا پیشنهاد نمیدم چون مبتدی هستید و تازه اول راه هستید

نقل قول نوشته شده توسط tux-world مشاهده تاپیک
    کتاب آقای برجیان گنگ نیست اطلاعات شما خیلی کمه و نیاز دارید خیلی تلاش کنید تا مفاهیم کلی برنامه نویسی رو یاد بگیرید و درک کنید Yii رو بهتون اصلا پیشنهاد نمیدم چون مبتدی هستید و تازه اول راه هستید
    نه واقعا كتاب آقاي برجیان گنگ هست...
    من هيچي نفهميدم ازش....

صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. بحث و تبادل نظر در مورد MVVM Pattern در Wpf Programming
    نوشته شده توسط Somayeh_Zamani در بخش WPF
    پاسخ: 34
    آخرین پست: دوشنبه 20 آبان 1392, 23:45 عصر
  2. بحث و تبادل نظر در مورد Silverlight
    نوشته شده توسط علیرضا مداح در بخش Silverlight
    پاسخ: 48
    آخرین پست: جمعه 24 خرداد 1392, 18:23 عصر