مشاهده دست آورد نظرسنجی: نظر شما درباره تشکیل چنین نهادی چیست؟

رای دهنده
383. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • مفید است

326 85.12%
  • نظری ندارم

12 3.13%
  • بی نتیجه است

45 11.75%
صفحه 2 از 66 اولاول 12341252 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 2601

نام تاپیک: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان

نقل قول: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان

نقل قول نوشته شده توسط کامروا مشاهده تاپیک
    نمی خواهید کار و نحوه ی فعالیت سیستم رو بصورت جزئی تر بیان کنید تا دوستان نظر بدهند ؟
    فعلاً اهداف کلی مشخص بشه و بعد درمورد جزئیات صحبت کنیم فکر کنم بهتره.

نقل قول نوشته شده توسط engmmrj مشاهده تاپیک
    به یک سرور اختصاصی قدرتمند هم احتیاج داریم .
    به نظر من هاست ،دامین ، سرور مجازی هم میتونیم اجاره بدیم .
    برای خود نهاد که قطعاً سرور اختصاصی میخوایم ولی فکر میکنم فعالیت در زمینه اجاره هاست و دامین و... از اهداف نهاد دوره. میتونیم نهایتاً یک بخش فرعی و کوچک تشکیل بدیم برای این کار که کمک به رفع نیازهای نهاد بکنه ولی این کارها جانبی هست.

نقل قول نوشته شده توسط colors مشاهده تاپیک
    در ضمن حتما باید نهاد جداگانه ای برای تایپ صحیح فارسی تشکیل بدیم که این داش مهرداد ما یکمی بهتر بتایپه.
    نهاد ؟؟؟ برو بالاتر....

کاربر دائمی آواتار refugee
    محل زندگی
    root@server

روند اسپم نده

با مهندس موافقم . اگه یه همچین سایتی باشه ( البته اگه هدفش خیر باشه و کارمز نگیره و عادلانه بین اعضا برخورد کنه ) خیلی عالی است .

در مورد اسم " ژوگل " فکر میکنم مناسب همچین سایتی نباشه ( تقلید - همیشه سعی میکنم خودم باشم تا تقلید از دیگری , انسان هایی پیشرفت میکنند که خودشونباشن , مسلما گوگل هم تقلیدی از دیگری نبوده )

اگه یه اسم فارسی با معنی مرتبط با این موضوع و کوچیک و تو حافظه بمانه بذارین بهتره ...

حرف آخر : موافقم

آقای شهرکی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی هم میتونه تو پیشبرد اهدافمون کمک کنه بنظرم :-) چیزی که باعث شد من به پونیشا اعتماد نکنم هنوز

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

پست های دوستان رو خوندم .
    با عرض معذرت خیلی حاشیه میرید .
    مساله انتخاب نام مهمه اما الان زمانش نیست !
    اهداف و قوانین که مطرح شد تا حدودی ، بهتره بصورت شسته رفته مطرح بشه و عضو گیری شروع بشه .
    مدارک مورد نیاز برای عضو گیری و هزینه های مورد نیاز و ... .

بهتره لیستی از اعضای متقاضی اکنون مشخص بشه .
    کسائیکه در نهایت عضو نهاد هستن مشخص بشن .
    من الان دیشب یه سفارش نسبتا سنگین داشتم که چون خودم وقت نداشتم بازم کنسل کردم .
    خیلی دوست داشتم بگم سفارش رو توی نهاد انجام میدیم اما نه سایتی بود نه اعضایی پس ...

مسائل فروش هاست و سرور و اینام چیزهای حاشیه ای هست باز .
    ما نمیخواییم درآمد زایی داشته باشیم ، ما میخوایم همه برنامه نویسها وقتی پروژه ای انجام میدن به حق واقعی خودشون برسن نه اینکه این جو بازار و دلال بازی ها باعث بشه با قیمت پائین کار کنن و حقشون ضایع بشه .
    سایت http://www.xoogle.ir از نظر بنده الان عالیه .
    همه چیز آماده است .
    فقط کافیه اسم اعضا اضافه بشه .

سایر کارهای تغییر اسم نهاد یا حالا خدمات ارائه شونده یا امکانات ، بعدا پیاده میشه .
    راستی دامنه enahad.ir هم آزاده ، یه گوشه چشمی بهش داشته باشید .

میگم به نظرم باید یه امکانی بگذاریم برای نهاد که صلاحیت اعضا مشخص بشه ... آقای شهرکی آیا به این فکر کردید ؟
    بعد مثلا اعضا یک امضای اکترونیکی داشته باشن یا یه مدرکی که تحت عنوان نهاد کار کنند و....

ببینید، از بیرون نهاد قرار نیست به اون صورت اطلاعات اعضا به بیرون درز پیدا کنه. فقط یک رزومه دارن. یعنی خود نهاد یک بانک داخلی داره از اعضا و فقط همونها توی سایت نهاد دارای صفحه اختصاصی و رزومه و... هستن. حقیقتش فایده امضای دیجیتال رو توی این قضیه متوجه نمیشم و فکر نمیکنم آنچنان ضروری باشه. بحث تأیید صلاحیت هم ازطریق مصاحبه های حضوری و نمونه کارهای داخلی که برای انجام کار بین اعضا تقسیم میشه، مشخص خواهد شد. برای مثال، زمانی یک CMS فروشگاه ساز به یک یا چند نفر سپرده میشه که قبلش کارهایی مثل اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و طراح CMSهای ساده تر رو انجام داده باشن. فکر میکنم این مسائل فعلاً اهمیت زیادی ندارن. بهتره درمورد دایره فعالیتهای خود نهاد فعلاً بحث کنیم. البته این نظر منه و نظر تک تک افراد محترمه.

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    ببینید، از بیرون نهاد قرار نیست به اون صورت اطلاعات اعضا به بیرون درز پیدا کنه. فقط یک رزومه دارن. یعنی خود نهاد یک بانک داخلی داره از اعضا و فقط همونها توی سایت نهاد دارای صفحه اختصاصی و رزومه و... هستن. حقیقتش فایده امضای دیجیتال رو توی این قضیه متوجه نمیشم و فکر نمیکنم آنچنان ضروری باشه. بحث تأیید صلاحیت هم ازطریق مصاحبه های حضوری و نمونه کارهای داخلی که برای انجام کار بین اعضا تقسیم میشه، مشخص خواهد شد. برای مثال، زمانی یک CMS فروشگاه ساز به یک یا چند نفر سپرده میشه که قبلش کارهایی مثل اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و طراح CMSهای ساده تر رو انجام داده باشن. فکر میکنم این مسائل فعلاً اهمیت زیادی ندارن. بهتره درمورد دایره فعالیتهای خود نهاد فعلاً بحث کنیم. البته این نظر منه و نظر تک تک افراد محترمه.
    پس عملا کسایی که نمونه کار الان نداشته باشن و این کارای سادرو تا بحال انجام نداده باشن تازمانی که یاد بگیرنو اجرایی کننو خودشونو به بقیه برسونن توو این نهاد جایی ندارن

حالا این نهاد فقط تو یه شهر خاصه یا کل ایرانو شامل میشه؟؟؟
    واسه تازه کارا یا اونایی که می خوان تازه شروع کنن چه کمکی میشه؟؟؟
    آموزشی داده میشه؟؟؟

نقل قول نوشته شده توسط ***BiDaK*** مشاهده تاپیک
    پس عملا کسایی که نمونه کار الان نداشته باشن و این کارای سادرو تا بحال انجام نداده باشن تازمانی که یاد بگیرنو اجرایی کننو خودشونو به بقیه برسونن توو این نهاد جایی ندارن
    انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟ اما همونطور که قبلاً هم گفتم، یکسری دوره های آموزشی توسط نهاد برگزار میشه که با شرکت در اونها، خیلی سریع میتونه برای انجام پروژه های بزرگتر آماده بشه. درواقع توی نهاد قرار نیست پروژه به افراد فاقد صلاحیت سپرده بشه، اما قرار هم نیست افراد همیشه صلاحیت انجام پروژه های بزرگ رو نداشته باشن، بلکه قراره به مرور توی نهاد، تبدیل به برنامه نویسهای بزرگ و حرفه ای بشن. ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.

انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟ اما همونطور که قبلاً هم گفتم، یکسری دوره های آموزشی توسط نهاد برگزار میشه که با شرکت در اونها، خیلی سریع میتونه برای انجام پروژه های بزرگتر آماده بشه. درواقع توی نهاد قرار نیست پروژه به افراد فاقد صلاحیت سپرده بشه، اما قرار هم نیست افراد همیشه صلاحیت انجام پروژه های بزرگ رو نداشته باشن، بلکه قراره به مرور توی نهاد، تبدیل به برنامه نویسهای بزرگ و حرفه ای بشن. ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.
    من حرفم روو پروژه دادنو پروژه گرفتن نبود.

کاربر دائمی آواتار dousti_design
    محل زندگی
    زنجان - تهران

ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.
    این مورد هم خودش کلی جای بحث داره. و البته خیلی خوبه اگر عملی بشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    tehran

سلام
    من کلا با نهاد موافقم و تشکر میکنم از آقایی شهرکی
    دوستان بحث حاشیه ای نکن خواهشن (بحث اسم و از این داستانا)
    این خیلی خوبه

نقل قول نوشته شده توسط ***BiDaK*** مشاهده تاپیک
    من حرفم روو پروژه دادنو پروژه گرفتن نبود.
    پس احتمالاً من منظورتون رو خوب متوجه نشدم ولی در کل باید بگم نهاد برای هر کسی که میخواد برنامه نویسی رو بطور جدی و حرفه ای و بعنوان شغل دنبال کنه، جا داره و اصلاً عقیده نداریم کسانی که نمونه کار و رزومه کامل ندارن، توی نهاد جایگاهی ندارن و نمیتونن به عضویت نهاد در بیان بلکه وقتی عضو شدن، تا وقتی که تجربه مناسب کسب نکردن، پروژه متناسب با تجربه خودشون دریافت میکنن و به مرور با مطالعه منابع آموزشی و eBookهایی که نهاد در اختیارشون میگذاره، سطح دانش و آگاهی و مهارتشون رو بالا میبرن و پروژه های بزرگتر دریافت میکنن.

کاربر دائمی آواتار refugee
    محل زندگی
    root@server

پس احتمالاً من منظورتون رو خوب متوجه نشدم ولی در کل باید بگم نهاد برای هر کسی که میخواد برنامه نویسی رو بطور جدی و حرفه ای و بعنوان شغل دنبال کنه، جا داره و اصلاً عقیده نداریم کسانی که نمونه کار و رزومه کامل ندارن، توی نهاد جایگاهی ندارن و نمیتونن به عضویت نهاد در بیان بلکه وقتی عضو شدن، تا وقتی که تجربه مناسب کسب نکردن، پروژه متناسب با تجربه خودشون دریافت میکنن و به مرور با مطالعه منابع آموزشی و eBookهایی که نهاد در اختیارشون میگذاره، سطح دانش و آگاهی و مهارتشون رو بالا میبرن و پروژه های بزرگتر دریافت میکنن.
    موافقم ...

این کار نه تنها باعث میشه طرف بیکار نباشه و با قیمت پائین تر کار نکنه بلکه میتونه از طریق همین نهاد به سطح های بالاتری دست پیدا کنه و از تجربیات بقیه استفاده کنه .

اگه میشد یه اتحادیه بین بچه ها تو هر شهر با نمایندگی یه فردی میذاشتین که مثلا اخر هفته ها بچه ها به مدت یک الی 2 ساعت دور هم جمع میشدن و هم میتونستن با هم تبادل اطلاعات کنند هم میتونن رفع اشکال و اگه سوالی داشتن از هم بپرسن ...

کار جالبی است , انشالله موفق باشید ( بنده در سطح شما ها نیستم و تا برسم به شما فکر میکنم هنوز تا اخر سال کار دارم شایدم بیشتر ... )

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟
    بعضی از افراد بلدن اما تا حالا به 10000 دلیل پروژه نگرفتن
    تکلیف اونا چی میشه ؟
    مثلا یک فردی PHP بلده MVC بلده OOP بلده امنیت رو رعایت میکنه کد هم خوب میزنه و مخلفات دیگه مثل جی کوئری و ... رو هم بلده
    اما تا حالا پروژه نگرفته
    این فرد باید چیکار کنه ؟

سلام .
    یک مرام نامه داخلی برای اعضا
    یک مجوز (یا همون تحت لیسانس) یه چیزایی مثله GPL (و اینا که میدونم برای چی هست ولی شبیهش ) که بشه قانون اساسی کار
    یک برند و نماد . مثله همون علامت و نماد و اعتماد که به اعضا و کارها داده بشه .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

سلام
    من الان نفهمیدم کجا باید ثبت نام کنیم؟
    الان من علاقمندم که عضو بشم اما نمونه کار درست و حسابی ندارم (یکی سیستم مدارس هست و یکی دیگه هم سایت ایران خبر که دارم کار های آخرش رو می کنم.)

نقل قول نوشته شده توسط Veteran مشاهده تاپیک
    بعضی از افراد بلدن اما تا حالا به 10000 دلیل پروژه نگرفتن
    تکلیف اونا چی میشه ؟
    مثلا یک فردی PHP بلده MVC بلده OOP بلده امنیت رو رعایت میکنه کد هم خوب میزنه و مخلفات دیگه مثل جی کوئری و ... رو هم بلده
    اما تا حالا پروژه نگرفته
    این فرد باید چیکار کنه ؟
    توی پروژه های داخلی که توسط خود نهاد تعریف میشه، میتونه توانایی خودش رو نشون بده و بگه من توی این زمینه ها کار کردم و از اونجا که محدودیت زمانی توی این پروژه ها به جدیت پروژه های سفارشی نیست، میشه فرصت بدیم ببینیم چقدر مهارت داره. اما روی پروژه هایی که مشتری درخواست میده نمیشه ریسک کنیم و صرفاً با این ادعا که من میتونم، پروژه رو تحویلش بدیم و بعد از یکماه بگه نتونستم و زمان و اعتبارمون جلوی مشتریان رو از دست بدیم.
    نقل قول نوشته شده توسط amin0256 مشاهده تاپیک
    سلام
    من الان نفهمیدم کجا باید ثبت نام کنیم؟
    الان من علاقمندم که عضو بشم اما نمونه کار درست و حسابی ندارم (یکی سیستم مدارس هست و یکی دیگه هم سایت ایران خبر که دارم کار های آخرش رو می کنم.)
    فعلاً روی اهداف کلی و برنامه های نهاد داریم صحبت میکنیم. وقتی نهاد تشکیل شد، اونوقت درمورد چگونگی عضویت تصمیم گیری خواهد شد. بنابراین فعلاً ثبت نام نداریم.

کاربر تازه وارد آواتار Amir_f
    محل زندگی
    مشهد

سلام خدمت دوستان
    به نظر بنده ، چون هدفمون تشکیل نهاد هست از الان باید شروع کنیم به ثبت نام ( با دادن میزان عضویت ماهیانه خودمون میتونیم باعث بشیم که هم اعضا و هم مدیران جدی تر به فکر تشکیل نهاد بیافتند )

مهمترین هدفمون باید این باشه ( به نظر بنده )که چهار چوب اصلی نهاد و خط قرمز هاشو مشخص کنیم و هر چه سریع تر اعضایی که ضعیف تر هستند ( مثل بنده ) بتونیم روی یک اصول خاص خودمون رو بکشیم بالا ( بحث Frame work اختصاصی خود نهاد ) که اعضا بتونن تیمی کار کنند ، کدهایی که نوشته میشه استاندارد خاصی داشته باشه نه اینکه هر شخصی بر اساس عادتی که داره کد بنویسه که درکش برای بقیه تیم سخت باشه ! هدف نهاد شکستن پروژه بین اعضاش هست که توی کمترین زمان بتونند بیشترین سود رو بدست بیارند ، نه اینکه تک خوری کنند و فقط خودشون رو خسته کنند و بعد از انجام چند پروژه کالا برنامه نویسی رو ببوسن بذارن کنار!
    به نظر من یک سایتی فعلا با یک اسم مستعار تشکیل بشه که اعضا بتونن با پرداخت عضویت ، عضو بشن . مکانی که بتونن بر اساس گفته های جناب شهرکی تمام بارش فکریشون رو به اونجا منتقل کنند ، تا پس از بررسی بهترین نظرات کاری انجام بدیم که توی کشور خودمون اولین و بهترین باشه .

راستش من شخصاً حاضر نیستم حق عضویت توی نهادی که هنوز نه اسم داره، نه دقیقاً مشخص شده چه کارهایی میخواد انجام بده، نه ثبت شده، نه شماره حساب رسمی به اسم خود نهاد داره و... پرداخت کنم. بقیه رو نمیدونم. بنظرم اول نهاد تشکیل بشه و بعد درمورد جذب اعضا تصمیم بگیریم بهتره. اصلاً خود سیاست جذب اعضا هنوز بطور کامل مشخص نیست. فعلاً بنظرم بهتره از دوستان عزیز، کسانی که میتونن توی هیئت مؤسس عضویت داشته باشن، رزومه های خودشون رو به آقا مهرداد ارسال کنن. فکر کنم 4 نفر برای هیئت مؤسس کافی باشه. یکیش آقا مهرداده که پیشنهاد تأسیس نهاد ازطرف ایشون بوده و 3 نفر دیگه رو خودتون مشخص کنید. راستی، ایجاد Framework رو هم به اهداف نهاد اضافه کردم.

نشان دادن راه درست به بعضیا که فکر میکنن راه درست رو میرن کاره سختیه

با خوندم پست آخر جناب شهرکی نشون دهنده نا امید شدن ایشون از دیگرانه ....

چرا نا امید؟ اتفاقاً من خیلی به کسانی که میخوان توی نهاد فعالیت کنن امیدوارم. مشکلات کار هم به مرور کمرنگ خواهد شد. اگه بخوایم یک مسیر هموار رو طی کنیم که دیگه هنر نکردیم!

کاربر دائمی آواتار mohsen6500
    محل زندگی
    آبادان

سلام دوستان
    بنده در کل با پیشنهاد این نهاد مثل سایر دوستان موافقم
    نکته بعدی اینکه آقا مهرداد من و چندتا دیگه از دوستانی که توی نشست حرف نزدن نه به این خاطر که دغدغه نهاد رو نداشتیم نه
    بلکه بیشتر (شاید تا 99 درصد)به خاطر این بود مواردی رو که میخواستیم بگیم شما و آقای شهرکی مطرح کردین و دیگه نیازی به دوباره گویی نبود
    بنده هم به نوبه ی خودم با مواردی که آقای شهرکی مطرح کردن موافقم
    اما در مورد نام سایت باید بگم که به هرحال چه بخوایم چه نخوایم مهمه !
    و من اصلا نام سایت رو جزء موارد حاشیه نمیدونم!
    به خصوص نام ژوگل رو دقیقا کپی برداری از گوگل می دونم و برای یک نهاد با این تشکیلات جالب نیست(همیشه از نام های مشابه احساس تقلید به مشامم میخورد!!!)
    البته اگر قرار باشه که مثلا نهایت تا دو سه ماه موقتی با این دامنه اداره بهش آره فکر بدی نیست!
    منتها نه اینکه مثلا تا حدی که دیگه آردسش برای بازدید کننده ها جا بیافته وانوقت بخوایم دامین رو عوض کنیم!
    به عقیده من که اگر به خواد به این شکل باشه شاید نیمی از بازدید کننده ها رو از دست بدیم!
    به هرحال این سایت قرار نیست که منحصر به برنامه نویسان یک انجمن باشه درست میگم؟!
    قراره کلی و برای همه ی ایران باشه.
    اما در مورد خود اسمش هم مانند سایر دوستان از مخفف نویسی خوشم نمیاد همون اسم اصیل ایرانی باشه خوبتره!
    درمورد اهداف نهاد هم که گفتم موافقم
    نکته آخر هم اینکه دوستان کمی همکاری کنید درسته شاید کمی روال تصویب کلیات به درازا بکشه منتها بعد از تصویب کلیات باقی برنامه ها به طبع خیلی سریع تر انجام میشه
    از طرفی هم خیلی عجله نکنید واسه عضویت و این چیزا بعد از تصویب کلیات به اونا هم میرسیم
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

در مورد نام بهتر نیست یه اسم کاملا پارسی و معنا دار باشه؟(هم معنی فارسی خبره چیه؟)

باسلام واحترام به همه دوستان
    یک پیشنهاد برای بند های اهداف نهاد داشتم
    فکر میکنم این بند هم اضافه بشه بد نیست که برای ارتقا برنامه نویس ها واهدا خیال راحتراز عدم کپی غیر مجاز او ازاینکه اگر کسی کار نوع با خلاقیت وابتکار جدید خودش انجام داد این کار با نام او در همین نهاد ثبت بشه ودر اختیار سایرین قرار بگیره . یعنی دیگران بدون عذاب وجدان از ایده اش برای ارائه کار بهتر استفاده کنند ولی به عنوان یک امتیاز ویژه همه بدانند که اولین بار چه کسی این ابداع را انجام داده و نهاد هم پایین آن را امضا نماید بعنوان شاهد مدعا
    آخرین ویرایش به وسیله shpegah : یک شنبه 22 اردیبهشت 1392 در 10:11 صبح

کاربر دائمی آواتار armsoftpc
    محل زندگی
    خونه ی پسر شجاع (تهران)

سلام
    از دوستان معذرت می خوام که یکم رک صحبت می کنم و نظر هر کسی هر برای خودش محترمه و قصد رد نظر کسی رو ندارم، اما به نظر من به جای این که وقتتون تلف نام سایت یا مواردی از این دست بکنید به فکر درآمد زایی باشید که از همه این موارد مطرح شده مهم تره و هدف اصلی رو باید روی نیاز های بازار کار بذاریم.

بذارید نهاد فعلا پا بگیره و فعالیتش رو شروع بکنه بعدا به فکر این موارد توجه می کنیم.

موفق و پیروز باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله armsoftpc : یک شنبه 22 اردیبهشت 1392 در 10:46 صبح

با اجازه دوستان و اقای شهرکی عزیز
    من یک دامنه و ثبت کردم که نظر خودم هست این نام میتونه کلی و حامع باشو براش میتونیم یک نام فارسی انتخاب کنیم
    http://futeroftheweb.ir
    هم انگلیسیش راحت و دهن پرکن هست
    هم اینده نگران وب جهانی مثلا...

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

نقل قول نوشته شده توسط $ M 3 H R D A D $ مشاهده تاپیک
    من یک دامنه و ثبت کردم که نظر خودم هست این نام میتونه کلی و حامع باشو براش میتونیم یک نام فارسی انتخاب کنیم
    ببخشید داش مهرداد.
    ولی این اسم نه توی ذهن کسی میمونه و نه اصلا قابل تلفظ هست.

دو نفرتاحالا اعلام امادگی برای همکاری در هیوت موسس کردند
    که این تعداد کم نشون میده که خیلی ها راغب نیستند...و اینا حتما تاثیر بدی داره...چون به طبع مسولیت هم نمی خوان قبول کنند
    دوستان رزومه خودتون و بفرستید و برنامه 5 سال اینده خودتون و هم بگید

کاربر دائمی آواتار colors
    محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

نقل قول نوشته شده توسط $ M 3 H R D A D $ مشاهده تاپیک
    داش مهرداد دستت درد نکنه ولی خلاقیت کجا رفته! این چه آدرسیه ثبت کردی بابا! تلفظ که نمیشه هیچ, خیلیم بلند و غیرقابل حفظ کردن هست حتی اشتباه هم نوشتی
    futeroftheweb.ir
    - futureoftheweb.ir
    ----
    اسم باید کوتاه باشه, مثلا 3 تا 5 کاراکتری نحایتا تا 7 کارکتر, چون قراره اسمش تو دهن بچرخه و کسی که یه بار میشنوفه بتونه راحت جستجو یا واردش بشه.

محل زندگی
    راوند کاشان

من نمیدونم چرا شما همه اش از پول و درامد حرف میزنید. درسته آدم باید شکمش رو سیر کنه ولی همه ی زندگی که فقط شکم نیست. مهمتر از اینا چیز دیگه ای هم هست. اینکه نهاد فقط فعالیتش درامد باشه من یکی مخالفم.
    ما باید کارهای مختلفی انجام بدیم. که در تاپیک قبل به بخشیش پرداختم ولی نمیدونم چرا هیچ کس استقبال نمیکنه

محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

نقل قول نوشته شده توسط ravand مشاهده تاپیک
    من نمیدونم چرا شما همه اش از پول و درامد حرف میزنید. درسته آدم باید شکمش رو سیر کنه ولی همه ی زندگی که فقط شکم نیست. مهمتر از اینا چیز دیگه ای هم هست. اینکه نهاد فقط فعالیتش درامد باشه من یکی مخالفم.
    ما باید کارهای مختلفی انجام بدیم. که در تاپیک قبل به بخشیش پرداختم ولی نمیدونم چرا هیچ کس استقبال نمیکنه
    داداش من همش تو پول خلاصه میشه.
    وقتی سود مالی نداشته باشه, مگه دیوانه باشیم که ...

محل زندگی
    راوند کاشان

داداش من همش تو پول خلاصه میشه.
    وقتی سود مالی نداشته باشه, مگه دیوانه باشیم که ...
    ببین ما قصدمون این بوده که برنامه نویس بشیم نه تاجر.
    اگه دنبال پول بودیم که کارهایی هست که خیلی راحت تر از برنامه نویسی میشه ازش پول دراورد نمونه اش همین دلالی. فوقش 5 سال کارگری میکردیم و بعد پول که دراوردیم می رفتیم دلالی.
    بالاخره ما به عنوان یه علاقمند به برنامه نویسی نیاز داریم هر روز یه مطلب جدید رو یاد بگیریم. یه کی پیدا بشه از اطلاعاتش استفاده کنیم و اون هم همینطور و....

کاربر دائمی آواتار meisam3322
    محل زندگی
    گرگان

با سلام به دوستان ،

پست های دوستان رو خوندم. همه گیر دادن به اسم. ای بابا !!!! بسه دیگه. شما شروع کنین ، اسم هم خودش میاد. (چندین ماه میشه که با دوستان موسسه فرهنگی ثبت کردیم ، دارین فعالیت ها مونو شروع میکنیم و هنوز اسم انتخاب نکردیم. چند تا کار هم گرفتیم.) منظور من از گفتن این مطلب این بود که شما اصل و اصول کارو بوسیدین گذاشتین کنار ، چسبیدین به حاشیه هایی که واقعا مهم نیستند. چند نفر در مورد اسم نظر میدن. یکی لوگو طراحی کرده و یکی میگه UI میزنم. .... !!!!!! واقعا نمی فهمم ، شما اصلا به option هایی که آقای شهرکی به عنوان اولین پست فرمودند توجه کردین ؟؟؟؟؟

یک نفر نیست در مورد اون موارد بحث کنه ؟؟؟؟ هزار تا اسم و هزار تا لوگو طراحی بشه ولی وقتی اصل کار هنوز مشخص نشده ، هیچ باری از مشکلات برطرف نمیشه... دوستان عزیز این پروژه و یا این ایده رو خیلی دست پایین میدونن. متاسفانه این ایده هم که من باهاش خیلی موافق هستم و در فکر چنین کاری بودم - البته نه به این صورت - مثل تمامی ایده های این فروم از اذهان محو خواهد شد.البته بنده از پیام های خصوصی دوستان خبر ندارم.

ایده بنده که چند سالی هست به فکر اون هستم. ایجاد نهادی مانند صنف است. متاسفانه ما تنها صنف کامپیوتر داریم که یه عده مفت خور دور هم جمع شدن - در هر شهری ، فرقی نمیکنه - فقط حق سالیانه شرکت های بدبخت رو میگیرن و هیچ گونه امکاناتی نمیدن. مثل حمایت از برنامه نویس ، رعایت حق کپی رایت ، جلوگیری از فعالیت های افراد سود جو که بازار نرم افزار رو خراب کردن ، ثبت نرم افزار و پروژه ها به نام اشخاص و ... خیلی از مسائل دیگر. بگذریم ...

منتظر پست های بعدی دوستان هستم
    موفق باشید

به نظر من هم هدف اصلی نهاد فعلاً اینه که برنامه نویسها رو به جایگاه و درآمد واقعی خودشون برسونه. درسته که مسئله یادگیری و سایر مزایا هم هست ولی اصل ایده تشکیل نهاد این بود که اوضاع بازار کار برنامه نویسی خرابه و برنامه نویسان بخاطر پول حاضر میشن به هر قیمتی کار کنن. درمورد اسم هم به نظرم بهتره تأکید روی وب نباشه چون در آینده قراره کل زبانهای برنامه نویسی رو در بر بگیریم. به نظرم اسم آریا رایان خوب باشه (دامنه AriaRayan.ir هم خالیه). اینطوری هم به نژاد آریایی اشاره میشه و هم کلمه رایانه داخلش هست (ریشه رایانه، رایان و Brain در سانسکریت یکیه و به مغز اشاره میکنه)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بندرعباس

پروژه حرف نداره.
    این قدر درباره اسم بحث نکنید ، مهم عملی که میخواد انجام بشه.
    به طور مثال میگیم اسم گوگل کجاش به یک موتور جستجو میخوره؟
    ما (چه سری پسرخاله شد) باید به این اسم (ژوگل) معنا میدیم نه این که معناش از قبل معلوم باشه.

کاربر دائمی آواتار dousti_design
    محل زندگی
    زنجان - تهران

AriaRayan.ir اسم خیلی بهتری نسبت به ژوگل هست. ژوگل آدمو یا ژیگول و این حرفا میندازه
    بنظر من دیگه این دست اون دست نکنید. تا تنور داغه باید چسبوند.

محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

نقل قول نوشته شده توسط ravand مشاهده تاپیک
    ببین ما قصدمون این بوده که برنامه نویس بشیم نه تاجر.
    اگه دنبال پول بودیم که کارهایی هست که خیلی راحت تر از برنامه نویسی میشه ازش پول دراورد نمونه اش همین دلالی. فوقش 5 سال کارگری میکردیم و بعد پول که دراوردیم می رفتیم دلالی.
    بالاخره ما به عنوان یه علاقمند به برنامه نویسی نیاز داریم هر روز یه مطلب جدید رو یاد بگیریم. یه کی پیدا بشه از اطلاعاتش استفاده کنیم و اون هم همینطور و....
    بی خی بابا, عشقو علاقه زمانی وجود داره که زندگی سالم و مفرحی داشته باشی. زندگی سالم و مفرح هم فقط با پول امکان پذیره.
    اصلا کلا دنیا سه چیز داره که از هرچیزی با ارزشتره:
    1. سلامتی
    2. پول
    3. آبرو وشرف

صفحه 2 از 66 اولاول 12341252 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. گفتگو: تشکیل گروه برنامه نویسان php برای عرضه نرم افزارهای open source
    نوشته شده توسط dousti_design در بخش PHP
    پاسخ: 28
    آخرین پست: سه شنبه 28 آبان 1392, 11:23 صبح
  2. معرفی یک نرم افزار برای برنامه نویسان VB
    نوشته شده توسط Voldemort در بخش VB.NET