نقل قول نوشته شده توسط بهزاد علی محمدزاده مشاهده تاپیک
سلام . من قبلا ماجرای کلاس های آموزش نقاشی رو تعریف کردم ، دوباره میگم شاید به درد اینجا بخوره . وقتی میرید برای کلاس نقاشی ، بهتون میگن کار با رنگ روغن ، مداد رنگی ، سیاه قلم ، آبرنگ و طراحی هم هست . معمولا میگن میشه همین اول بریم سراغ رنگ روغن ؟ تقریبا تمام مدرسین و این کاره های این رشته میگن که بله میشه رفت ، اما بهتره که اگر قرار نقاشی رو می خواین جدی ادامه بدین اول طراحی با مداد رو کار کنید .

خب این خیلی کار سختیه، دیر نتیجه میده ، صبر و حوصله زیادی می خواد، هی باید بشینی از رو اشیائ کنار دستت ( لیوان و مجسمه و ... ) طرح بزنی . اما وقتی نتیجه بده ، یه ذغال باشه باهاش طرح می زنی ، مداد رنگی هم بدن طرح می زنی ، قلم دیجیتال بدن طرح می زنی ، می تونی بری سراغ رنگ روغن ، آبرنگ ، مجسمه سازی و ...

حالا بعضی ها ( و جدیدا تا آنجا که من اطلاع دارم خیلی ) از هنر جوها یه سره میرن سراغ رنگ روغن ! زود بهشون نتیجه میده و خیال می کنن تموم شده ! حالا فکر کنید ، یه کسی که نه طرح زده نه می تونه بزنه ، نه نور میشناسه ، نه رنگ می شناسه ، نه بافت میشناسه ، نه حجم میشناسه ، نه ترکیب بندی می دونه چیه ، نه آناتومی کار کرده ، نه طبیعت کار کرده و نه ..................................... ( از دوستان هنرمند عذر خواهی می کنم اگر اشتباهی داشتم ... ).

یه چند ماه رفته سراغ رنگ روغن ، چند تابلو رو هم از رو عکس زده . بعد این آدم پاشه بره یه نمایشگاهی که انواع و اقسام نقاش ها اونجا هستند، بعضی هاشون اصلا حق پیشکسوتی به این آدم دارن . دستش و بذاره کمر بگه : والا من هیچ کدام از این چیزهایی که شما کار کردین و کار نکردم ، و لازم هم نمی دونم ، هر کدوم که احساس می کنید ، از من هنر مند ترید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز جناب متقی پور ، شما اصلا ادبیات خوبی در صحبتهاتون ندارید و من به شخصه ناراحت شدم ، چون نمی خوایم جر و بحث کنیم پاسخ ندادیم اما الان دیگه ...

ما می تونیم از اخلاق آدم ها ( خوب و بد و غرور ! ) بگذریم بگیم حالا یه چیزی گفت . از مباحث فنی ( که من از حضور دوستان شرم دارم که اصلا در موردش دارم صحبت می کنم ) ، که خلاف واقع هست مثل :
شما الگوریتم رو هم رد می کنید ! دیتابیس رو هم نیاز یه برنامه نویس نمی دونید ! ( اونم کسی که می خواد ASP.NET ) کار کنه ! توسعه پروژه با سی پلاس پلاس رو هم که یه کار .... آخه چطور اینقدر با جسارت در مورد چیزی که نمی دونید چیه و حتی محیطش رو هم ندیدی اظهار نظر می کنید ؟
.
.
ولی این رفتار که عکس بذارید و نمی دونم من با مدیران دوستم و رنگت و عوض می کنم و اینها قابل قبول نبود . به خاطر همین مثال نقاش و زدم تا به جای جدل برید کمی ...

تنها لطفی که دوستان می تونن به شما بکنن اینه که این تاپیک و حذف کنند تا انشا الله در آینده برای شما یه کارنامه بد نباشه ...
من در مورد اخلاق و ادبیات آدم ها هیچ نظری ندارم
اما به عنوان یک دوست باید مطلبی رو عرض کنم.
از نظر بنده مثالی که شما اینجا زدید ، هیچ رابطه مستقیمی با برنامه نویسی نداشت، چون همون طور که اطلاع دارید یکی از اصول برنامه نویسی دهه‌ی حاضر غرق نشدن در جزئیات اضافیه، که اونطور که من برداشت کردم، مثال شما افراد رو تشویق به این کار می کنه.
خیلی خوبه که یک نفر از زیر ساخت های سیستمی که باهاش کار می کنه اطلاعات کافی داشته باشه، حتی دونستن تاریخچه برنامه نویسی و پیشرفت مرحله به مرحله اون هم خوبه
اما برای یک توسعه دهنده ضرورتی نداره، که وقت با ارزششو که می تونه، برای یادگیری سریع یک زبان سطح بالا برای حل مسایل و متعاقب اون کسب درآمد ، استفاده کنه، صرف کندوکاو در مشکلات گذشته ویادگیری جزئیات کنه.
می دونم بعضی از پست های این دوستمون کمی احساسی بود و بحث هایی رو دنبال خودش داشت
اما اظهار نظر های این دوستمون در مورد توسعه نرم افزار، نشون دهنده‌ی ، اطلاعات بالا و فهم درست از مفاهیم اصلی برنامه نویسیه، به نظر من ایشون، بهترین راهنمایی ممکن رو به یک برنامه نویس تازه وارد کردند.
تواضع بزرگترین ظلمیه که یک برنامه نویس میتونه در حق خودش و دیگران بکنه و من جسارت و اعتماد به نفس بالای این دوستمون رو واقعا تحسین می کنم.
مایکروسافت orm هایی مثل EF رو برای درگیر نشدن برنامه نویس با جزئیات پایگاه داده ارائه کردند و صحبت آقای متقی پور درمورد اینکه در ابتدای کار احتیاجی به یادگیری دیتابیس نیست کاملاً درسته.(مگر اینکه قرار باشه تخصصی روی دیتابیس تمرکز کنی، که اون بحثش جداس) این فقط نظر بنده نیست ، خیلی ها منجمله خود مایکروسافت هم همین نظرو دارند.
دوران ما گذشت، که برای نوشتن هر برنامه ای ، اول باید دیتابیس رو طراحی می کردی و با مفاهیم پایگاه داده رابطه ای و نرمال سازی و هزار تا مفهوم دیه آشنا بودی و ...
من جدیدا روی یک کتاب Entity FrameWork هم با استاد خانم زهرا بیات همکاری می کنم که مفصلاً به این موضوع پرداخته.
به خاطر وقتی که گذاشتید و اعتقادای خودتون نوشتید متشکرم
خواهش می کنم بخاطر اختلاف نظری که با شما دارم ناراحت نشید، چون بحث این پست کاملاً به حاشیه کشیده شد،من هم نظر خودمو گفتم، شاید برای بعضی ها مفید باشه.