نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نگاشت

کاربر دائمی آواتار JalaliMehr
    محل زندگی
    صندلی جلوی کلاس

نگاشت

سلام.
    ما یک سری نقاط اصلی داریم که با یک نگاشتی به یکسری نقاط دیگه تبدیل شدند آیا می تونیم این نگاشت را محاسبه کنیم؟

نقل قول: نگاشت

سلام.
    فکر کنم اگر چهارچوب نقاط مرجع مشخص نباشند نشه.
    مثلا بدونیم که اون نقاط در رئوس یک خانه هستند، حالا شکل جدید چطور شده، مثلا چرخش داره روی دو یا سه بعد، ....
    اگر ندونیم فکر نکنم بشه.
    مگر این که از این دست تبدیلات به تعداد کافی داشته باشید. اون وقت مثلا می شه یک شبکه عصبی رو باهاش آموزش داد.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

نقل قول نوشته شده توسط JalaliMehr مشاهده تاپیک
    سلام.
    ما یک سری نقاط اصلی داریم که با یک نگاشتی به یکسری نقاط دیگه تبدیل شدند آیا می تونیم این نگاشت را محاسبه کنیم؟
    بله می تونید. این نگاشت در واقع همان ماتریس پرسپکتیو هستش که به صورت زیر نشان داده میشه.
    ماتریس H
    [R11,R12,T1]
    [R21,R22,T2]
    [ P , P , 1]

که در آن R ماتریس چرخش و T ماتریس انتقال و P ماتریس پرسپکتیو هستش.
    برای محاسبه این ماتریس پرسپکتیو روش های مختلفی وجود داره که معروف ترین آنها که خیلی هم دقیقه روش RANSAC هستش که الگوریتمش به صورت iterative هستش که از طریق optimization میاد inliers را محاسبه می کنه و از آنجایی که به صورت iterative هستش قاعدتاً هر چقدر تکرار بشه شما inlier های دقیق تری را بدست میارید.

در ضمن برای بدست آوردن هر نقطه از فضای میدا به فضای مقصد می تونید با روش زیر می تونید نقطه مقصد معادل را پیدا کنید.

res.x=(H(0,0)*pnt.x+H(0,1)*pnt.y+H(0,2))/(H(2,0)*pnt.x+H(2,1)*pnt.y+H(2,2));
    res.y=(H(1,0)*pnt.x+H(1,1)*pnt.y+H(1,2))/(H(2,0)*pnt.x+H(2,1)*pnt.y+H(2,2));

کاربر دائمی آواتار JalaliMehr
    محل زندگی
    صندلی جلوی کلاس

راستش دوربین نوکیا من تصویرش یک جوریه یعنی وسط تصویر انگار باد کرده مثل نگاشت محدب حالا به فکرم رسید اگر یک تصویر را داشته باشم و بعدش با موبایلم از آن تصویر عکس بندازم بتونم عکس های گرفته شده توسط دوربین اصلاح کنم البته یکسری نقاط کلیدی نیاز دارم.

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

اگر بخاید نقاط مرجع داشته باشد کارتون پیچیده تر میشه که بایستی از روش های feature extraction برای استخراج این keypoint ها استفاده کنید که پیشنهاد من sift یا surf هستش که باز هم بایستی با یک تصویری این کار رو انجام بدید به الگوریتم بتونه به اندازه کافی از feature استخراج کنه ولی یک کار بدون درد سر استفاده از صفحه شطرنجی هستش که پیچیده feature extraction های مذکور را نداره که شما با روش های corner detection نقاط مرجع را بدست میارید در هر 2 تصویر بعد با homography که خدمتون عرض کردم نگاشت پیدا می کنید بعد با تبدیل معکوس می تونید نقاط اصلی را محاسبه کنید.

تاپیک های مشابه

1. نگاشت
    نوشته شده توسط armiya در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 01 مرداد 1389, 23:30 عصر
  2. سوال: نگاشت URL ها با استفاده از ASP.NET Web Forms؟
    نوشته شده توسط imanasp در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 19 خرداد 1389, 08:32 صبح
  3. نگاشت تصاویر
    نوشته شده توسط saed2006 در بخش WPF
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 14 فروردین 1389, 19:21 عصر
  4. نگاشت فضای مسأله
    نوشته شده توسط shaniaki در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 19 اسفند 1382, 09:37 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •