نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: سیستم نظامی

سیستم نظامی

سلام بر مهندسان عزیز
    سوال و مطلب بسیار مهمی رو (از دیدگاه خودم) در سه تاپیک در بخش سیستم عاملها مطرح کردم که بسیار امیدوار به یاری شما صاحبنظران هستم
    متاسفانه کل ماجرا را به دلایل معلوم نمیتوان تشریح کنم و از اونجا عرض میکنم که
    ........من(گروه ما)در حال بررسی .یک سیستم نظامی هستیم
    در قسمت کامپیوتر این سیستم از سیستم عامل داس و لینوکس استفاده شده که ما را خیلی به چالش کشیده تا ببینیم آیا استفاده از این سیستم عاملها (لینوکس -ویندوز-داس و...)در بحث مهمی مثل سامانه های نظامی ایجاد مشکل میکند یا نه؟
    البته این سامانه نه به اینترنت اتصال دارد و نه به هیچ شبکه ای.
    اگر اساتید لطف بفرمایند و معایب استفاده از این سیستم ها رو از هر لحاظ(امنیتی-نرم افزاری-اورجینال بودن یا نبودن وووووووو هرمطلب ریز و درشت دیگر )را بحث نمایند بسیار سپاسگذار خواهم بود
    با تشکر فراوان

نقل قول: سیستم نظامی

سلام
    بنده صاحب نظر نیستم اما همینقدر که متوجه شدم شما قرار از پلتفرمای مختلفی استفاده کنید.
    بنابراین باید از ابزاری استفاده کنید که مستقل از پلتفرم باشه.
    بنابراین تکنولوژی جاوا میتونه انتخاب بسیار خوبی باشه.
    بحث اورجینال بودن و غیره هم تا حدود زیادی در تکنولوژی جاوا منتفیه. البته اگر از قسمتهای متن بازش استفاده کنید.
    و نکته دیگه اینکه جاوا کار خیلی حرفه ای و شرکتهای کاربلد در ایران هستن که حتی به سفارشی شرکتهای خارجی و اروپایی کد جاوا مینویسن.
    میتونه برای تضمین امنیت کارتون به اونها مراجعه داشته باشید.
    موفق باشید./

با تشکر از شما دوست عزیز

راستش من اطلاع بدست آوردم که چون سیستم ما شبکه نیست از لحاظ امنیتی زیاد به مشکل نخواهیم خورد.
    و الان بیشتر راغبم بدونم که سیستم عامل مثلا لینوکس آیا بر اثر استفاده مکرر (فقط یک برنامه ما روش نصب میکنیم و بس) امکان بروز مشکل و نقصان داره؟منظورم یه چیزی مثل هنگ کردنه؟

سلام

در مرحله اول باید بگم که سیستم عاملهای نظامی و مخصوصا عملیاتی در درجه اول بلادرنگ هستند پس قضیه سیستم عاملهایی مثل ویندوز و داس که همچین امکانی رو نمی تونن فراهم کنن بطور کل منتفی هست. به همین شکل زبانهایی که از ماشین مجازی مثل جاوا و C#‎ هم استفاده میکنن توی این سیستم ها استفاده نمیشه. چون سطح کارایی بشدت افت میکنه.

مطلب دوم که باید ذکر کنم حساس بودن سیستم عاملها مخصوصا سیستم عاملهای نظامی هست که باید با دقت زیاد توسط یه تیم مجرب تهیه شن. به همین علت هم برای تجهیزان نظامی معمولا کشورهای درست حسابی سیستم عامل رو از بیس تولید میکنن و همینطور در موارد خاصی زبان برنامه نویسی رو هم به همین شکل که میشه به Ada اشاره کرد.

مورد سوم سخت افزار هست. با توجه به اینکه x86 به علت ساختاری که داره برای کاربردهای نظامی مناسب نیست معمولا از پردازندهای دیگه و درموارد زیادی پردازندهای از اینتدا طراحی شده استفاده میشه که مخصوص اینکار باشن. بنابراین با توجه به این موارد باز هم سیستم عاملهای مثل داس و ویندوز از رده خارج شده حساب میشن.

یکی از تنها گزینه هایی که باقی میمونه سیستم عاملهای مثل لینوکس، یونیکس و "میکرو سی او اس" هست. که میتونن بلادرنگ باشند و در عین حال کارایی کافی رو داشته باشن. مثلا ویندوز حداکثر 4 میلی ثانیه دقت داره که اون دقت رو هم نمیشه به دست آورد اما سیستم عامل رومیزی لینوکس هم به سادگی میتونه این دقت رو برای شما فراهم کنه. (تست های خود من دقت 60 میلی ثانیه برای ویندوز و 1 میلی ثانیه برای لینوکس رو در تایمرها نشون داده )

و الان بیشتر راغبم بدونم که سیستم عامل مثلا لینوکس آیا بر اثر استفاده مکرر (فقط یک برنامه ما روش نصب میکنیم و بس) امکان بروز مشکل و نقصان داره؟منظورم یه چیزی مثل هنگ کردنه؟
    همچین موردی نباید به وجود بیاد البته این مورد به کانفیگ شما هم بستگی داره اما تا حالا یادم نمیاد که هسته سیستم عامل لینوکسم هنگ کرده باشه و تنها در چند مورد خیلی نادر GUI یا همون سرویس x11 هنگ کرده. که با کشتن سرویس همه چی حل شده.

و در نهایت اگر دارید کار پروژه ای می کنید یا باید زمان خیلی زیادی حدود چند سال رو صرف تحقیقات بکنید و یا اینکه از همین الان بیخیال این موضوع بشید خیلی بهتره. چون برای اینکارها دقت و علم فوقالعاده زیادی لازم هست. معمولا کسایی که توی این راه قدم میذارن اطلاعات کافی در مورد سیستم عاملها و سیستمهای کامپیوتری دارن و بیشتر انرژی روی فراهم کردن کارایی مورد نظر صرف میشه و تحقیق موارد جدید و نه تحقیقات در مورد علومی که از قبل وجود داشته

خیلی ممنونم دوستان عزیز،از فرمایشاتتون خیلی بهره گرفتم بالاخص از راهکارهای مدیر محترم

دوست عزیز OpenBSD رو هم تستی بکنید (ایمن ترین سیستم عامل دنیاست).

به همین شکل زبانهایی که از ماشین مجازی مثل جاوا و C#‎‎ هم استفاده میکنن توی این سیستم ها استفاده نمیشه. چون سطح کارایی بشدت افت میکنه.
    این رو نمی دونستم. و در واقع اصلا به این موضوع در این شرایط خیلی خاص دقت نکردم.
    و در نهایت اگر دارید کار پروژه ای می کنید یا باید زمان خیلی زیادی حدود چند سال رو صرف تحقیقات بکنید و یا اینکه از همین الان بیخیال این موضوع بشید خیلی بهتره.
    یا اینکه کار رو بسپرید به کاردان. یعنی بگردید دنبال کسایی که قبل از شما اینکارو کردن و از تخصص اونا بنحوی استفاده کنید. حالا که کارتون تا این حد حساسه بهتهر سیستمهای مشابه رو رفع عیب کنید و استفاده کنید.

یا اینکه کار رو بسپرید به کاردان. یعنی بگردید دنبال کسایی که قبل از شما اینکارو کردن و از تخصص اونا بنحوی استفاده کنید. حالا که کارتون تا این حد حساسه بهتهر سیستمهای مشابه رو رفع عیب کنید و استفاده کنید.
    راستش کار توسط "کاردان" انجام شده و در این مرحله مشغول تست و عیب یابی سیستمهاش هستیم،من تخصصم چیز دیگه ای هست ولی چون انتظار نداشتم از سیستن عامل های یاد شده استفاده بشه خواستم یه اطلاعاتی بدست بیارم که شاید بدرد گروه مهندسین آی تی بخوره.

باز هم سپاسگذارم

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

سلام.
    احتمالا کاردان یک ۲۵ سالی داشته کار میکرده چون عقل سلیم حداقل دیگه اجازه استفاده از DOS رو نمیده.

اگر سیستم هاتون به اینترنت وصل نیستن یکی از مشکلاتتون حل شده هست ولی یک مشکل بزرگتر دارید به اسم به روز رسانی که هم در لینوکس و هم در ویندوز از سریق اینترنت انجام میشه و در دنیای نرمافزار آزاد انجامش ضروریه چون بعضی از نقاط ضعف خیلی خطرناک فقط تا لحظه ای که اصلاح نشدن مخفی هستند.بقیه نقاط ضعف کلا عمومی هستن.

به نظر من در مورد یک برنامه ۱۰ خطی هم نمیشه اینطوری نظر داد چه برسه به برنامه ای که از سه تا سیستم عامل به شکل همزمان استفاده میکنه.
    مشکل دولت عزیز اینه که وقتی با یک متخصص NDA امضا میکنه NDA مرگ طرف رو هم امضا میکنه.اگر اینطور نبود مطمئن باشید الان حداقل ۱۰ تا PM از ۱۰ تا کاردان توی همین سایت براتون ارسال شده بود.

موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. ساخت سیستم عامل با دلفی
    نوشته شده توسط amin_omega در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 20
    آخرین پست: سه شنبه 12 بهمن 1400, 11:38 صبح
  2. تنظیم ساعت سیستم توسط دلفی
    نوشته شده توسط در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 00:21 صبح
  3. آیا می دانید پورت های باز سیستم شما کدامند؟!
    نوشته شده توسط Vahid_Nasiri در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 24 آبان 1382, 18:22 عصر
  4. عدم کارائی directX در بعضی از سیستم ها
    نوشته شده توسط behnam niroumand در بخش طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 02:13 صبح
  5. سیستم ارسال کارت تبریک نوروز طراحی شده با دلفی
    نوشته شده توسط SyntaxCheck در بخش توسعه نرم افزار تحت وب
    پاسخ: 10
    آخرین پست: سه شنبه 12 فروردین 1382, 04:49 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار