نمایش نتایج 1 تا 31 از 31

نام تاپیک: چند سئوال در مورد راه اندازی سایت

کاربر دائمی آواتار caspianhero
    محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

Question چند سئوال در مورد راه اندازی سایت

با سلام بر دوستان عزیز
    چند سئوال داشتم:میخواستم بدونم در طراحی سایت برای اسم گذاری یک سایت چه معیار هایی را باید انتخاب کرد؟؟؟ مثلا من میخواهم یک سایت با موضاعات ورزشی - سیاسی - کامپیوتر-علمی و اموزشی و... درست کنم:این نوع سایت ها معمولا چه نوع سایت هایی هستند؟؟ مثلا جز تفریحی می شوند یا خبری : البته بیشتر میخواهم روی مبحث ای تی مانور بدم؟لطفا راهنمایی کنید؟؟
    سپاس

نقل قول: چند سئوال در مورد راه اندازی سایت

نقل قول نوشته شده توسط caspianhero مشاهده تاپیک
    با سلام بر دوستان عزیز
    چند سئوال داشتم:میخواستم بدونم در طراحی سایت برای اسم گذاری یک سایت چه معیار هایی را باید انتخاب کرد؟؟؟ مثلا من میخواهم یک سایت با موضاعات ورزشی - سیاسی - کامپیوتر-علمی و اموزشی و... درست کنم:این نوع سایت ها معمولا چه نوع سایت هایی هستند؟؟ مثلا جز تفریحی می شوند یا خبری : البته بیشتر میخواهم روی مبحث ای تی مانور بدم؟لطفا راهنمایی کنید؟؟
    سپاس
    این چیزی که شما گفتی یه جورایی میشه گفت مجله اینترنتی به حساب میاد..
    به نظرم اگه سایت تخصصی باشه خیلی کاربر بیشتری داره..منظورم از کاربر ، کاربرهای دائمی هستن..این مدل سایت هایی که شما مثال زدید بیشتر بازدیدشون از گوگل و موتورهای جستجوی دیگه هست...
    فکر سایت های خبری رو از سرت بیرون کن..چون زیاد از اینا داریم..مگر اینکه یه ایده ی جدید داشته باشی..اونوقت میتونی با قدرت بیای و یه رقیب جدی براشون بشی..

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

ممنون دوست عزیز از نظرتان: ولی منظور من خبری نبود! منظور من یک چیزی شبیه سایت تفریحی هست که در هم مطالب عمومی توش باشه هم تخصصی باشه!

آقا شما هر اسمی که دوست داری انتخاب کن..فکر نمیکنم از اسم سایت زیر بدتر باشه

مجله اینترنتی زیگیل

ببین اول سعی کن راه خودت رو انتخاب کنی..یا تخصصی یا عمومی..کدومش؟ جفتش باهم نمیشه..
    الان سایت گویا آیتی خیلی خوبه..یه سر به سایتش بزن ببین..

الان یه لحظه فکر کن توی این سایت گویا آیتی مدیر سایت بیاد یه خبر ورزشی بزاره..به نظرم زیاد جالب نیست..

این سایتی که میگی مثل ایران ویج میشه ..یه نگاه بهش بنداز..

حالا اگه دنبال اسم میگردی واسه این مدل سایت میتونی هر چیزی بزاری..فکر نکنم محدودیت داشته باشی..چون توی هر زمینه ای مطلب داری..پس هر چیزی رو میتونه شامل بشه

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

ممنون دوست عزیز:هدف من از راه اندازی سایت کسب تجربه هست در زمینه کار با وردپرس و جوملا: برای همین میخوام یک سایت معمولی راه بندازم و قالب سایت را هم خودم میخوام طراحی کنم و مدیریت سایت و... راستی به نظر شما یک طراح سایت برای اینکه تجربه به دست بیاره باید از کجا شروع کنه؟؟ ایا سایت باید برای خود راه اندازی کنه تا فوت و فن کار دستش بیاد؟؟
    سپاس

ممنون دوست عزیز:هدف من از راه اندازی سایت کسب تجربه هست در زمینه کار با وردپرس و جوملا: برای همین میخوام یک سایت معمولی راه بندازم و قالب سایت را هم خودم میخوام طراحی کنم و مدیریت سایت و... راستی به نظر شما یک طراح سایت برای اینکه تجربه به دست بیاره باید از کجا شروع کنه؟؟ ایا سایت باید برای خود راه اندازی کنه تا فوت و فن کار دستش بیاد؟؟
    سپاس
    این سوالی بود که در ابتدای کار واسه خودم پیش اومد و به این نتیجه رسیدم که واسه کسب تجربه باید نمونه های مختلف رو طراحی کنی و سعی کنی که نمونه ی جدیدی که قراره طراحی کنی با نمونه ی قبلی متفاوت باشه و چیزهای جدید یاد بگیری..
    الان شما بیا روی لوکال هاست با جوملا یه سایت خبری راه بنداز دقیقا مثل سایت خبری تابناک..این کار باعث میشه با ماژولهای مختلف جوملا آشنا بشی..
    دوم سعی کن وقتی با یه ماژول آشنای شدی اون رو توی یه آرشیو ذخیره کنی..به همراه یه فایل متنی که در باره ماژول توضیح فارسی بدی که برای چه کاری هستش..این کار باعث میشه یه آرشیو خوب داشته باشی که به مرور زمان کامل میشه..
    همینجوری پیش برو بعد از یک ماه ببین چقدر چیز جدید یاد میگیری

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

ممنون دوست عزیز:من الان بین وردپرس و جوملا ماندم! و اینکه اول باید از طراحی قالب سایت شروع کنم!! یک مشکل جدی ای که دارم این هست که با طراحی گرافیکی سایت مشکل دارم(فوتوشاپ):اخه طراحی سایت یک در :دو در نداره که 100 در داره:در طراحی گرافیکی قالب سایت چطوری باید الگو گرفت؟؟
    سپاس

من خودم اول با جوملا شروع کردم ..اما انگار وردپرس بهتره..
    در رابطه با طراحی قالب این کار رو بکن:
    اول از همه نیازمندی های سایت رو مشخص کن(مثلا اسلایدر میخاد یا نه،چه بخش هایی داره، چخ منوهایی نیازه و...)
    دوم لایه بندی سایت رو روی کاغذ پیاده کن..یعنی اینکه بالای سایت هدر باشه..زیرش اسلایدر باشه ..محل قرار گیری منوها و خیلی چیزای دیگه..
    سوم.رنگ بندی سایت رو مشخص کن.من خودم همیشه سعی میکنم از دو رنگ استفاده کنم..مثلا آبی سفید،آبی مشکی،خاکستری سفید،..
    حالا بیا توی فتوشاپ گرافیک سایت رو طراحی کن..شامل رنگ لینک ها،عکس هدر،لوگوی سایت،قسمت فوتر و...
    این کار باعث میشه یه دید کلی از سایت داشته باشی..حالا این PSD رو به HTML تبدیل کن و جاهایی که نیاز هست رو انیمیشن بده..
    و در آخر کار هم به جوملا یا وردپرس تبدیل کن..
    من از این روش استفاده میکنم..

البته یه نکته بگم که توی جوملا چون اکثرا از ماژول استفاده میکنن بهتره که با ماژول های جوملا آشنا بشی و چون ممکنه هر کدومش یه جایی به کارت بیاد..البته اگر هم نیاز داشتی میتونی استایلشون رو تغییر بدی..

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

ممنون دوست عزیز:خیلی مفید بود راهنمای تان
    سوم.رنگ بندی سایت رو مشخص کن.من خودم همیشه سعی میکنم از دو رنگ استفاده کنم..مثلا آبی سفید،آبی مشکی،خاکستری سفید،..
    این قسمت به نظرم خیلی حساس هست!!!مثلا بعضی رنگ ها هستند که با هم تضاد دارند! میخواستم بدونم مثلا باید به منوها و بک گروند و هدر و... به ترتیب معمولا چه رنگ هایی باید داد تا هم ست بشوند!!؟؟؟ ایا اموزش تصویری در این مورد وجود داره؟؟که اصول انتخاب رنگ ها را گفته باشه؟؟
    سپاس

اینجا

بازم سرچ کن..بیشتر از اینها مطلب هست

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

ممنون دوست عزیز: این سایت فقط گفته این رنگ خوب هست و فلان و.... ولی نگفته مثلا در طراحی بک گراند فلان رنگ بکار ببرید یا در طراحی منو این رنگ را به کار ببرید!! من اینجور مثال ها را میخوام که کاربردی باشه!
    سپاس

ممنون دوست عزیز: این سایت فقط گفته این رنگ خوب هست و فلان و.... ولی نگفته مثلا در طراحی بک گراند فلان رنگ بکار ببرید یا در طراحی منو این رنگ را به کار ببرید!! من اینجور مثال ها را میخوام که کاربردی باشه!
    سپاس
    خوب همه چیز که هلو بپر توو گلو نیست
    یه ذره فکر کن..یه مثال برات میزنم..
    فرض کن یه کمپانی که لوازم آرایشی میفروشه میخاد سایت بزنه..اوکی؟ مخاطب این سایت کیا هستن؟ زن یا مرد؟ مسلما خانم هستن..پس شما باید یه سایتی بزنی با رنگ بندی دخترونه..مثل سفید صورتی یا قرمز..بنفش و از اینجور رنگ ها..مثلا اگه بیای واسه این سایت رنگ قهوه ای انتخاب کنی که نمیشه درسته؟
    حالا همه چیز بستگی به سایتت داره ..
    یه بحث می مونه که اونم ترکیب رنگ.
    رنگ سفید با هر رنگی که بگی هم خوانی داره..یعنی با هر رنگی که ترکیب بشه خوشگل از آب در میاد..البته همه چیز بستگی به سلیقه ی افراد داره..کم کم چندتا سایت html طراحی کن بدون اینکه نیاز داشته باشی به جوملا تبدیل کنی..بعدش از بقیه نظر خواهی کن..خودت به مرور زمان میفهمی چی به چیه

محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

یه بحث می مونه که اونم ترکیب رنگ.
    سپاس فراوان من فقط با همین ترکیب رنگ مشکل دارم

این استایل شامل 150 تا رنگ خوشگل میشه..امیدوارم دیگه فتوشاپ بلد باشی بتونی از این استفاده بکنی..
    رنگهاش رو ببین و واسه لایه هات انتخاب کن..خودت ببین سلیقه خودت چیه..همه کار رو که انجام دادی یه html بساز اینجا نظرهامون رو میگیم..
    یه قالب دو ستون توی فتوشاپ بزن و برای رنگ بندی لایه ها از این استایلها استفاده کن..حله؟
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط pro_man مشاهده تاپیک
    آقا شما هر اسمی که دوست داری انتخاب کن..فکر نمیکنم از اسم سایت زیر بدتر باشه

مجله اینترنتی زیگیل
    سلام اقا سعی کن واقع گرا باشی و به هر چیزی نخندی و مسخره نکنی

اصولا افرادی که به دیگران ایراد می گیرن خودشون خیلی ایراد دارن

ببخشید قصد جسارت نداشتم

فقط خواستم بگم همیشه خوشبین باشید

راستی یادم رفت بگم

من مدیر این سایت هستم

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط pastefa.ir مشاهده تاپیک
    سلام اقا سعی کن واقع گرا باشی و به هر چیزی نخندی و مسخره نکنی

اصولا افرادی که به دیگران ایراد می گیرن خودشون خیلی ایراد دارن

ببخشید قصد جسارت نداشتم

فقط خواستم بگم همیشه خوشبین باشید

راستی یادم رفت بگم

من مدیر این سایت هستم

موفق باشید
    شما مدیر این سایت هستین؟ بعدش به صورت تصادفی اومدی این تاپیک رو خوندی؟ الان این کلید اسرار میشه یا داستان های باور نکردنی؟
    آقا بنده به شخصه عذر خواهی میکنم از شما..اما خوب شد که اومدی اینجا و نگاه ما رو به زندگی بازتر کردی

حالا میشه سوال کنم دلیل اینکه این اسم رو انتخاب کردی چی بود؟

من اتفاقی نیومدم ورودی از اینجا بود من باز کردم دیدم

دلیل انتخاب این اسم هم از نظر روانشناسی بوده

زمانی که شخصی توی حالت خندیدن باشه هر اتفاقی بیوفته یا چیزی گفته بشه تا ابد تو ذهنش می مونه

و انتخاب این اسم هم دلیل داشت که این اسم خنده داره و شخصی تو حالت خنده این اسم تو ذهنش می مونه

دلیل انتخاب این اسم هم از نظر روانشناسی بوده

زمانی که شخصی توی حالت خندیدن باشه هر اتفاقی بیوفته یا چیزی گفته بشه تا ابد تو ذهنش می مونه

و انتخاب این اسم هم دلیل داشت که این اسم خنده داره و شخصی تو حالت خنده این اسم تو ذهنش می مونه
    چه جالب ..اینو دیگه نمیدونستم..اما واقعا حیفه به نظرم..یه سایت این همه بازدید داشته باشه و همچین اسمی داشته باشه...

این حرفی که زدی منو یاد این داستان انداخت :
    آورده اند دو گدا بر گذری که به کلیسای سن پیترو واتیکان ختم میشد، تکدی گری میکردند.
    یکی صلیب ، نشان مسیحیان را و دیگری هلال ماه که نشان مسلمین است را بر پیش گذاشته بودند.
    مردم بسیاری که از آنجا گذر میکردند با هیجان و سخاوت، سکه های خود را نثار گدایی میکردند که صلیب را به عنوان منجی خود بر پیش گذارده بود.

کشیشی از آنجا می گذشت، مدتی ایستاد و دید که مردم فقط به گدایی که صلیب دارد پول می دهند و هیچ کس به گدای اسلام پناه چیزی نمی دهد. جلو رفته و با احترام به گدای مفلوک گفت:

رفیق بیچاره من، متوجه نیستی؟ اینجا مرکز ایدئولوژیکی مسیحیان کاتولیک جهان است. پس مردم به تو که نشان هلال مسلمانان را بر پیش گذاشتی پولی نمی دهند، به خصوص که دقیقا بر مکانی نشستی که کنارت گدایی دیگر که صلیب دارد و ذائقه مردم این وادی را خوش میآید، به تکدی گری مشغول است. ایشان در واقع از روی لجبازی هم که باشد به گدای هم مسلکشان پول میدهند نه تو.

گدای اسلام پناه بعد از شنیدن حرفهای کشیش رو کرد به گدای پشت صلیب و گفت:

هی «اسدالله» نگاه کن کی اومده به ما بازاریابی یاد بده؟

اسم سایت شما هم یه جوری بازاریابیه دیگه..به هر حال موفق باشید دوست عزیز..اگه توهین کردم معذرت میخام..چون اولش وقتی اسم سایتت رو خوندم واقعا خندم گرفت..الان که فکر میکنم میبینم شیوه ی جالبیه ..چون از صبح تا حالا به چند نفر ساییت رو معرفی کردم
    Good Luck

کاربر دائمی آواتار na_des
    محل زندگی
    تهران

واقعا ادم یاد کلید اسرار میوفته !
    چه انتخاب اسم جالبـــــــــــــــــــــ ـــــــــــی ! و واقعا ادم میخنده

اسم سایت شما هم یه جوری بازاریابیه دیگه..به هر حال موفق باشید دوست عزیز..اگه توهین کردم معذرت میخام..چون اولش وقتی اسم سایتت رو خوندم واقعا خندم گرفت..الان که فکر میکنم میبینم شیوه ی جالبیه ..چون از صبح تا حالا به چند نفر ساییت رو معرفی کردم
    Good Luck
    در کل به قول یکی از دوستان:

توی قرن 21 انتخاب این اسم یه جورایی خوب و جالبه

حتی میشه این اسم رو برندش کرد

آقا یه سوال دیگه شما گفتی

منظورت اینه که از سایت برنامه نویس ورودی داشته دیگه درسته؟

یعنی اینکه از تاپیک که لینک سایت مارو گذاشتید کاربرا توی سایت ما اومدن

منم رفرر هارو چک می کردم دیدم

یعنی اینکه از تاپیک که لینک سایت مارو گذاشتید کاربرا توی سایت ما اومدن

منم رفرر هارو چک می کردم دیدم
    بازدید دیروز سایت اینه : بازدید دیروز: 128,838
    یعنی روزی این همه ورودی داری درسته؟ از جاهای مختلف..حالا شما میشنی اینارم چک میکنی که کی از کجا اومده؟

نقل قول نوشته شده توسط na_des مشاهده تاپیک
    واقعا ادم یاد کلید اسرار میوفته !
    چه انتخاب اسم جالبـــــــــــــــــــــ ـــــــــــی ! و واقعا ادم میخنده
    بله خنده دار هم هست

ولی مهم محتواست

بعد از یه مدت کسی دیگه به اسم توجه نمی کنه و دنبال محتوا می گرده

الان نزدیک به 14000 تا پست مفید که تماما دستی زده شده و تمام عکس هاش رو سرور سایت هست و تماما هم تگ دارن

بازدید دیروز سایت اینه : بازدید دیروز: 128,838
    یعنی روزی این همه ورودی داری درسته؟ از جاهای مختلف..حالا شما میشنی اینارم چک میکنی که کی از کجا اومده؟
    نه عزیز

من هر از چند گاهی ورودی های رو سر سر کی نگاه می کنم

این بازدید کلی هست

روزانه 40000 ای پی داریم

محل زندگی
    تهران

بله خنده دار هم هست

ولی مهم محتواست

بعد از یه مدت کسی دیگه به اسم توجه نمی کنه و دنبال محتوا می گرده

الان نزدیک به 14000 تا پست مفید که تماما دستی زده شده و تمام عکس هاش رو سرور سایت هست و تماما هم تگ دارن
    دوسته عزیز قصد جسارت نداشتم
    مقصودم این بود که با شنیدن اسم سایت خنده رو لب ادم میاد و واقعا اسمش در ذهن ادم میمونه
    به هر حال به خاطر سایت و مطالبی که فرمودید بهتون تبریک و خسته نباشید عرض میکنم

تا اونجایی که من دیدم مطالبتون کپی پیست بودن از سایتهای دیگه که شخصا این قضیه رو نمیپسندم هر چند بهر حال میشه گفت اینم یه مدلشه!
    حالا شاید مطالب تولیدی هم داشته باشین که من متوجشون نشدم و من ارزش سایت رو به مطالب تولیدی میدونم
    طراحی سایتتون رو تبریک میکنم
    و ما سوال دوستمون که این تاپیک رو زدن
    حتما وردپرس رو انتخاب کنید. نظر شخصی من نیست نظر قریب به اتفاق توسعه دهندگان سایت اینه
    برای اسم اوچنان دغدغه نداشته باشین. یه اسم انتخاب کنید و سعی کنید بعد خودتون به اسم اعتبار بدین. یادمه یه جا از موسس سایت پربازدید نارنجی و نردبان خوندم که اسم هر کدوم رو نیم ساعته انتخاب کردن!
    در مورد طراحی قالب هم پیشنهاد میکنم فعلا تو نخش نرید. فعلا سعی کنید قالبهای آماده رو نصب کنید و کم کم توی اونها دست ببرید و تغییرات بدین. به مرور زمان با ساختار طراحی قالب آشنا میشین

محل زندگی
    تهران

این استایل شامل 150 تا رنگ خوشگل میشه..امیدوارم دیگه فتوشاپ بلد باشی بتونی از این استفاده بکنی..
    رنگهاش رو ببین و واسه لایه هات انتخاب کن..خودت ببین سلیقه خودت چیه..همه کار رو که انجام دادی یه html بساز اینجا نظرهامون رو میگیم..
    یه قالب دو ستون توی فتوشاپ بزن و برای رنگ بندی لایه ها از این استایلها استفاده کن..حله؟
    این فایلی که ضمیمه کردین چی بود ؟ دانلود و اکسترکت کردم تو فتوشاپ باز کردم اما ... ؟!؟
    asl چی تایپیه ؟
    چه طوری باید ازش استفاده کرد ؟

این فایلی که ضمیمه کردین چی بود ؟ دانلود و اکسترکت کردم تو فتوشاپ باز کردم اما ... ؟!؟
    asl چی تایپیه ؟
    چه طوری باید ازش استفاده کرد ؟
    اینا استایل های فتوشاپ هستن..توی پنل استایل میتونی استفاده کنی

محل زندگی
    تهران

اینا استایل های فتوشاپ هستن..توی پنل استایل میتونی استفاده کنی
    منظورتون اینه که تو پنل استایل این فایل لود کنم ؟

منظورتون اینه که تو پنل استایل این فایل لود کنم ؟
    بله..روش دابل کلیک کنی خودش به پنل استایل اضافه میشه..

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 21
    آخرین پست: شنبه 14 دی 1392, 20:40 عصر
  2. سوال: ایده و نظر در مورد راه اندازی سایت تبلیغات
    نوشته شده توسط sajjad_india در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 10 دی 1391, 10:27 صبح
  3. چند سوال درباره راه اندازی سایت روی سرور !
    نوشته شده توسط merlin_vista در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 20 شهریور 1390, 16:18 عصر
  4. چند سئوال در مورد ASP.Net و طراحی سایت
    نوشته شده توسط lalipa در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 11:44 صبح
  5. راهنمایی در مورد راه اندازی سایت یک مجله
    نوشته شده توسط ایمان اختیاری در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 11 شهریور 1389, 18:03 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •