نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: فارسی نوشتن در TextBox

فارسی نوشتن در TextBox

می خواستم ببینم چه جوری باید در یک textboxفارسی بنویسم به طوری که کاربر قادر به تعویض صفحه کلید به حالت Enنباشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بیرجند - خ مدرس - مدرس 44 پلاک 52
    سلام
    فعلا دوراه به نظرم میرسه ...
    یکی اینکه با استفاده از api فشار داده شدن کلید ctrl+left shift رو غیر فعال کنیم یا با استفاده از یه سری توابعی api که زبان صفحه کلید رو تغییر میدن بتونیم جلوی تغییر زبان صفحه کلید رو بگیریم

ولی یه راه بهترهم میتونه باشه ! اگه از ایده‌ی توابع شرکت نفت بشه یه جوری استفاده کرد که بتونیم یه تکست باکس فارسی مستقل از سیستم بنویسیم خیلی عالی میشه در واقع ما میتونیم توی ایونت key press فشار داده شدن هر کدوم از کلیدها رو دوبار ه تعریف کنیم به شرط اینکه روش مناسبی برای نشون داده شدن کاراکتر های فارسی توی ویندوزهایی که امکان نمایش اینجور کاراکتر هارو ندارن پیدا کنیم

ایده استفاده از api خیلی بهتره
    من تقریبا 3 سال پیش خواستم توابع شرکت نفت رو در ویندوز شبیه سازی کنم ولی یه سری مشکلات پیچیده داره که تقریبا از اون صرف نظر کردم
    نوشتن یه کامپوننت (ocx) که فارسی کار کنه خوبه من این کارو با vb کردم یه شرکت رو هم دیدم که این روش رو انتخاب کرده و برنامه شو تحت یه cd بنام (فرسی همه جا) منتشر کرده البته این راه هم مشکلاتی داره چون فارسی نویسی در ویندوز های متفاوت قالب ها و روشهای متفاوتی داره
    البته با توابع api میشه فهمید که در حال حاضر با چه سیستم عاملی داریم کار میکنیم و با این امکان میشه راحت تر مسائل فارسی رو حل کرد
    ولی من کار با api رو ترجیح میدم
    سعید جان این نکته رو هم فراموش نکن که اگه شما کلید های ctrl+left shift رو غیر فعال کنید کاربر امکان تعریف کلید های دیگری رو در ویندوز های 2000 و xp برای سوئیچ کردن به زبانهای مختلف داره
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

تاپیک های مشابه

1. تعداد کاراکترهای TextBox
    نوشته شده توسط مجتبی جوادی در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 12:46 عصر
  2. رابطه بین textbox و فرامین SQL
    نوشته شده توسط masoudcarpet در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 07 اردیبهشت 1386, 18:01 عصر
  3. چگونه محتویات یک textbox html را در textbox asp.net قرار داد
    نوشته شده توسط j-mehdi در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 13
    آخرین پست: دوشنبه 30 خرداد 1384, 21:44 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •