نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: حذف ركورهاي اضافي از بانك

حذف ركورهاي اضافي از بانك

درود

يه ديتابيس دارم كه حول و حوش 60 هزار تا ركورد توي يكي از جدول ها هست يه فيلد دارم به اسم name مشكلي كه دارم اينه كه بعضي از اين name ها اسامي مشابه دارن و ميخوام بر اساس تاريخشون پاك بشن يعني هر كدوم قديمي تره بمونه و جديدا پاك بشن الان موندم چجوري اسكريپتش رو بنويسم ،‌چيزي كه توي ذهن خودمه اينه كه بيام مثلا اول ركورد اول رو بخونم با كل ركوردها مقايسه كنم اگر مشابهي داشت بريزمش توي آرايه كه فكر كنم اينجوري ديتابيس منفجر بشه ...ممنون ميشم راهنمايي كنيد

کاربر دائمی آواتار noroozifar
    محل زندگی
    کرمان

نقل قول: حذف ركورهاي اضافي از بانك

یک راه حل که به نظر من میرسه اینه:
    یک دستور select بزنی روی کل جدول و تمامی رکوردها را انتخاب کنی ( جدول شماره یک ) و بعد یک دستور select دیگر دوباره بر روی همان جدول بزنی اینبار از SELECT DISTINCT استفاده کن تا رکوردهای تکراری نمایش داده نشوند (جدول شماره 2 بدون رکورد تکراری ) حالا شما دوتا جدول داری یکی همه رکوردها هستند یعنی هم تکراری و هم رکوردهای اصلی و یک جدول داری هیچ رکورد تکراری نداره حالا میان این دوتا جدول یک join میزنی به طوریکه از جدول اول رکوردهای را انتخاب کنه که در جدول دوم نباشند ( منظور جدولی هستش که رکورد تکراری ندارد ) و یک شرط هم میگذاری که تاریخ انها مثلا فلان روز باشد با انجام اینکار شما الان کل رکوردهای تکراری را مشخص کردید حالا همه را حذف میکنید

امیدوارم متوجه شده باشی خیلی راحت هستش

SELECT DISTINCT از كجا ميفهمه كه كدوماش تكراري هست ، آخه فقط اين فيلد name ممكنه تكراري باشه بقيه فيلدها ي ركورد تكراري نيست

با اين روش تونستم پاك كنم

DELETE p1 FROM Post p1, Post p2 WHERE p1.postdate > p2.postdate AND p1.title = p2.title
    البته الان مشكلي كه دارم اينه كه يه جدول ديگه هم مرتبط با اين هست كه با استفاده از id با هم در ارتباط هستند ميخوام ركوردهاي اون جدول كه با ركوردهاي جدول جاري در ارتباط هست هم با همين كوئري پاك كنم ؟ كسي ميدونه چجوري؟

اگه میگید ID ها مرتبط هستن با هم در اون یکی جدول میتونید JOIN کنید و پاک کنید

نقل قول نوشته شده توسط mahmod2000 مشاهده تاپیک
    اگه میگید ID ها مرتبط هستن با هم در اون یکی جدول میتونید JOIN کنید و پاک کنید
    مشكلم الان همين نحوه join كردن با اين روشي هست كه نوشتم

كسي نبود ج بده

تاپیک های مشابه

1. حذف ركورهاي اضافي به شرط تكراري بودن يك فيلد
    نوشته شده توسط فردان فردان در بخش Access
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 14 اسفند 1388, 07:42 صبح
  2. حذف تعدادي ركورد از بانك اكسس
    نوشته شده توسط aradsystem در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 27 فروردین 1388, 02:11 صبح