نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مشکل در نصب و اجرای liferay

مشکل در نصب و اجرای liferay

سلام

من دستورات موجود برای نصب liferay رو اجرا کردم و با اینکه خطایی نمیده اما اجرا هم نمیشه یعنی بعد اجرای startup تو مرورگر problem loading page میاد البته این مشکل رو حل کردم و با اجرای tomcat در netbeans بالاخره سایت رو اجرا کردم یعنی کل مجموعه لایفری رو ریختم تو webapps تو tomcat نصب شده تو سیستم ولی تو localhost با زدن آدرس زیر

\localhost:8080\liferay\tomcat-7.0.40\webapps\ROOT

صفحه ی خطای ضمیمه رو میده. سیستم عاملم ویندوز هست و ابتدا جاوا رو ست نکرده بودم خطا میداد اما با ست جاوا خطا نمیداد اما اجرا نمیشد و مجبور شدم دستی خودم tomcat رو تو netbeans استارت کنم.

اگر مشکل کار من رو فهمیدید ممنون میشم کمکم کنید. خطای داده شده تو ضمیمه هست.

با تشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Ehsan rashydy
    محل زندگی
    Teh-Hes

نقل قول: مشکل در نصب و اجرای liferay

من فک میکنم، تو مراحل نصب یه جای کار اشتباه کردید،
    چیزیم که از اون فایل ضمیمه متوجه شدم اینه که احتمالا یه سری library رو به classpath اضافه نکردید(البته این شاید خیلی ربط نداشته باشه).

مراحل نصبتو از اول یه بار بگو، ببینیم چطوری نصب کردی،
    یه نکته ای، سعی کن با eclipse کار کنی، برو سایت لایفری از اونجا دانلودش کن(eclipse رو با یه سری پلاگین لایفری گذاشته واسه دانلود).

ممنون از راهنماییت.

اگه منظورت setclasspath.bat هست که اون رو دست نزدم چون تو روش نصب چیزی در این باره ندیدم.

ابتدا محل JRE_HOME , JAVA_HOME رو C:\Program Files\Java\jre7 قرار دادم. به عنوان مثال اینطوری set "JRE_HOME=C:\Program Files\Java\jre7"

بعد catalina.bat رو اجرا کردم و سپس startup.bat بعد رفتم تو مرورگر و لوکال هاست رو خواستم بالا بیارم که نشد. در ضمن خطایی هم نمی داد و پیغام start in n ms هم نداد.

اما رفتم تو netbeans و با اون tomcat رو استارت کردم و با قرار دادن مجموعه لایفری تو webapps و آدرس دهی تو مرورگر خواستم اون رو اجرا کنم اینطوری:

\localhost:8080\liferay\tomcat-7.0.40\webapps\ROOT

این تمام ماجرای نصب بود و دیتابیس و امثالهم هم نصب نکردم و با tomcat داخل خود مجموعه لایفری اون رو اجرا نکردم. یعنی نشد که اجرا بکنم.

سوال بعدیم اینه که میشه با eclipse خودم این کار رو بکنم و یا حتما باید مجموعه ارائه شده توسط لایفری رو داشته باشم؟

محل زندگی
    Teh-Hes

نقل قول نوشته شده توسط mohsenebi مشاهده تاپیک
    ابتدا محل JRE_HOME , JAVA_HOME رو C:\Program Files\Java\jre7 قرار دادم. به عنوان مثال اینطوری set "JRE_HOME=C:\Program Files\Java\jre7"
    بعد از اینکه متغیرها رو ست کردی، امتحان کردی که درست ست شده؟
    توی cmd بزن %JAVA_HOME% ببین چی خروجی میده؟

نقل قول نوشته شده توسط mohsenebi مشاهده تاپیک
    بعد catalina.bat رو اجرا کردم و سپس startup.bat بعد رفتم تو مرورگر و لوکال هاست رو خواستم بالا بیارم که نشد. در ضمن خطایی هم نمی داد و پیغام start in n ms هم نداد.
    کلا واسه بالا آوردن تامکت نیازی به اجرای catalina.bat نیست، این فایل از توی startup.bat صدا زده میشه.

به نظر میرسه مشکل توی بالا اومدن تامکت باشه،
    بعد از اینکه تامکت رو ران کردی، توی مرورگر زدی localhost:8080 واسه تست؟ خروجیش چی بود؟

واسه اجرای لایفری نیازی به eclipse نداری، موقع develop به کارت میاد.
    آخرین ویرایش به وسیله Ehsan rashydy : سه شنبه 19 شهریور 1392 در 15:23 عصر

با تشکر از دوستان بله همانطور که روشن بود و درست گفتین مشکل از بالا نیامدن tomcat بود که من خوب محل JRE_HOME رو ست نکرده بودم که خوشبختانه تصحیح شد و بالا اومد بالاخره و الان من لایفری رو روی مرورگرم دارم. از لطف دوستان ممنونم.

البته سوال دیگرم اینه که من سعی کردم تو eclipse مایحتاج موردنیاز لایفری رو نصب کنم و نصب هم کردم و مشکل خاصی نداشت اما برای ایجاد پروژه برای طراحی تم برای کانکت شدن به سرور ایراد می گیره و میگه باید remote IDE connector CE رو نصب کنی که من دانلودش کردم و پسوندش lpkg هست من باید با این چطوری کار کنم؟ آپدیت برای لایفری روی eclipse نصبه و sdk هم ست شده ولی پیغامی برای نصب remote connector میده که نمیدونم باید چطور نصبش کنم.

محل زندگی
    Teh-Hes

کلا روند ساخت، توسعه و دپلوی theme, portlet, hook و ext plugin خیلی سر راسته،
    این کارایی که میگم رو انجام بده،
    1- برو از سایت لایفری eclipse رو دانلود کن(ارزششو داره یه بار این کارو کنی) (کلا 2 مدل eclipse اونجا هست یکی پولکیه به اسم liferay developer studio و یکی هم که رایگانه ) رایگانه رو دانلود کن.
    2- بعد از نصب کلا 2 تا کار باید کنی، یکی ست کردنه plugin sdk و یکی هم server runtime(که اشاره میکنه به تامکتی که از سایت لایفری دانلود کردی)، بعد کافیه مثلا یه پروژه theme درست کنی، develop کنی، توی تب سرورا یه سرور ایجاد کنی(از نوع اون تامکتی که تو server runtime ایجاد کردی)، و مرحله آخر با ant script ای که تو پروژت هست plugin ای که نوشتی رو deploy کنی.

در مورد remote IDE connector CE ای هم به نظر من لازمش نداری.

سلام
    من لایفری رو دانلود ولی startup باز نمیشه

برنامه جاوا هم نصبه ولی بازم این مورد باز نمیشه!!!!
    مراحل نصب و کپی فایل ها هم به خوبی انجام شده

با تشکر

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل در نصب و اجرای برنامه
    نوشته شده توسط sa_ghaznavi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 27 اسفند 1391, 17:37 عصر
  2. مشکل در نصب و اجرای کامپایلر جاوا
    نوشته شده توسط hamid2live در بخش Java ME : نگارش میکرو جاوا
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 16 تیر 1388, 00:11 صبح
  3. مشکل در نصب PWS