سلام خدمت دوستان عزیز.
در برنامه ای که من نوشتم، کاربر زمانی که بر روی دکمه چاپ کلیک می کنه، تقریبا یه 30 الی 40 ثانیه طول میکشه تا یه فرم که از نوع کریستال ریپورت هست، به نمایش در بیاد، که در این مدت، برنامه در حالت هنگ هستش، که البته این مشکل با استفاده از بک گراند ورکر حل شد، اما در این 30 الی 40 ثانیه، من می خوام از یه پروگرس بار استفاده کنم تا کاربر متوجه بشه برنامه داره یه کاری رو انجام می ده و کلا اینکه خب اینکار، جلوه خوبی به برنامه میده.اما مشکل اینجاست که نمی دونم چطور باید به پروگرس بار مقدار بدم که مثلا اگه 50 درصد کار نمایش کریستال ریپورت انجام شده، تو هم نصف پروگرس بارت رو پر کن....

یا اینکه برای لود کردن یه بانک حجیم در یک دیتا تیبل، چطور باید برای برنامه تعریف کرد که با اون میزان از لود شدن بانک در حافظه، به مقدار پروگرس بار هم اضافه کن....
یا اینکه وقتی عمل جستجویی رو در یه بانک حجیم انجام میدیم، تا زمانی که برنامه داره به دنبال اون اطلاعات می گرده، برنامه این درصد پیشرفت رو در یک پروگرس بار نشون بده....

جهت اطلاع بگم که من فقط می دونم که باید اون قسمت از برنامه رو که سنگین هست، در رویداد Do Work بک گراند بنویسم و در رویداد کامپلت هم مثلا یه پیغام بدم که کار با موفقیت انجام شد...
از دوستانی که می دونن چطور باید اینکار رو انجام داد، ممنون می شم راهنمایی کنن.