نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: نیازمند دو تا الگوریتم . اولی کابران آنلاین ، دومی کاربری که بیشترین ارسال را داشته است .

کاربر دائمی آواتار wallfa
    محل زندگی
    همدان

نیازمند دو تا الگوریتم . اولی کابران آنلاین ، دومی کاربری که بیشترین ارسال را داشته است .

اول تعدادی کاربر داریم که توی یک جدول مشخصاتشون و با شناسه منحصر به فرد ! یه تعداد پست هم داریم که مربوط به هر کاربر توی جدول دیگه !
    حالا می خواهم مشخص کنم کاربری رو که بیشتر ارسال داشته !
    در مورد این سئوال این به ذهنم رسید که دو تا جدول جوین کنم و بعد دونه دونه اونها بر اساس الگورتیم بزرگترین عدد مشخص کنید بدست بیارم ، ولی خوب یه مقداری زمان بره به نظرم و اینکه پردازش سرور خیلی بالا میبره !

الگوریتم دوم ، یه تعداد کاربر داریم که وارد سایت شدند یعنی حتما ثبت نام کردند و نام کاربری دارند . حالا می خواهیم که بفهمیم کدوم آنلاینه ! و وقتی از سایت رفت اون از لیست کسانی که انلاینه حذف کنیم .
    من این به ذهنم رسید که برای جدول کابر ها یک بیت فیلد با نام آنلاین در نظر بگیرم و هر کسی اومد وارد شد اون اپدیت کنم به یک و اگر خارج شد اون آپدیت کنم به صفر !
    ولی مشکل اینجاست ممکنه کاربر یادش بره خروج بزنه ، اون موقع چی ؟

ممنون میشم صاحب نظر ها منجمله مهندس عزیز نظر بدهند .

کاربر دائمی آواتار pirmard66
    محل زندگی
    اتاقم-جنب کامپیوتر-ورودی php

نقل قول: نیازمند دو تا الگوریتم . اولی کابران آنلاین ، دومی کاربری که بیشترین ارسال را داشته است .

با تشکر از استارتر عزیز...

نمایش کاربران آنلاین سوال منم هست..

دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: نیازمند دو تا الگوریتم . اولی کابران آنلاین ، دومی کاربری که بیشترین ارسال را داشته است .

تو سیستم های بزرگ و سنگین همیشه کارای محاسباتی رو باید در لحظه ای که تغییر میکنه محاسبه ثبت کنی تا در هنگام نمایش اون آمار آماده و محاسبه شده وجود داشته باشن
    هرچی روش بهت بگم آخرش به این میرسه که یدونه فیلد به اسم posts به تیبل یوزر هات اضافه کنی و هر پستی که ارسال میکنن یدونه افزایشش بدی
    بهترین روش هم استفاده از trigger هستش که نیاز به کدنویسی ( حداقل توی اسکریپت وبسایت ) نداره و همه کد نویسی و محاسبات سمت دیتبایس انجام میشه

من این به ذهنم رسید که برای جدول کابر ها یک بیت فیلد با نام آنلاین در نظر بگیرم و هر کسی اومد وارد شد اون اپدیت کنم به یک و اگر خارج شد اون آپدیت کنم به صفر !
    ولی مشکل اینجاست ممکنه کاربر یادش بره خروج بزنه ، اون موقع چی ؟
    مشکل این نیست که یادش بره خارج بشه ! مشکل اینه که 90 درصد کاربر ها وقتی با کامپیوتر شخصیشون کار میکنن اصلا لاگ اوت نمیکنن وقتی کارشون تمام میشه با وبسایتی

2 روش هست :
    1 - روش کلاسیک ! در هر بازدید پیج تاریخ رو زخیره میکنی برای اون کاربر و کارابرایی که تاریخ ثبت شده براشون مثلا از 5 دقیقه بیشتر بود ( 5 دقیقه میشه که هیچ پیجی رو بازدید نکردن ) رو خارج شده فرض میکنی و از لیست حذف میکنی که خیلی دقیق نیست ولی جواب میده برای سیستم های معمولی که زیاد دقتش مهم نیست
    2 - روش خیلی دقیق و کارامد اینه که ارتباط لحظه ای داشته باشی با کاربر که این با php قابل پیاده نیست که الین برای مواردی که حتما باید دقیق باشه به کار میاد مثل یه چت روم

تاپیک های مشابه

1. سوال: نیازمند تعدادی الگوریتم در حد مسابقات دانشگاهی
    نوشته شده توسط andaron در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 24 آبان 1389, 21:51 عصر
  2. الگوریتم صفحه گفتگوی آنلاین
    نوشته شده توسط mrm109 در بخش PHP
    پاسخ: 9
    آخرین پست: شنبه 08 آبان 1389, 00:43 صبح
  3. مبتدی: کار با session برای کابران آنلاین
    نوشته شده توسط alimooghashang در بخش PHP
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 24 اردیبهشت 1389, 10:12 صبح
  4. سوال: نشان دادن کابران آنلاین در سایت با زبانphp
    نوشته شده توسط akram-g در بخش PHP