نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: آینده شغلی وکسب درآمد

کاربر تازه وارد آواتار Omid707
    محل زندگی
    قلمرو ممنوعه

آینده شغلی وکسب درآمد

سلام
    چند سالی هست که به برنامه نویسی علاقه مند شدم ودر اوقات فراغت سعی میکنم برنامه نویسی کار کنم و به تازگی به این فکر افتادم که به صورت جدی تری در این زمینه کار و از این راه درآمدی کسب کنم.خب افرادی که مهندس نرم افزار هستند و مدرک دانشگاهی دارند هیچ نگرانی از این بابت ندارند اما سایرین چطور؟
    شخصا به هوش مصنوعی علاقه داشتم وکمی هم بازی سازی اما نمیدانم مثلا حتی در صورت کسب مهارت و دانش کافی در زمینه هوش مصنوعی چگونه میتوانم از این راه درآمد کسب کنم.
    یکی از دوستانم برنامه نویسی برای موبایل و بخصوص اندروید رو پیشنهاد داده بود گفته بود اگر یک اپلیکیشن خوب بنویسی میتوانی از طریق مارکت گوگل و سایت های مشابه آنرا بفروشی.اما اینطور که شنیدم تعداد برنامه نویسان اندروید خیلی زیاد شده و اپلیکیشن های رایگان زیادی هم ساخته شده بنابر این فکر نمیکنم بازار ظرفیت برنامه نویسان جدیدتر را داشته باشد گزینه دیگر ios است که احتمالا نوشتن اپلیکیشن برای آن سخت تر باشد و منابع آموزشی بسیار محدود تر.
    با توجه به تجربیاتی که دوستان برنامه نویس دارند چه راهی پیشنهاد میدهند، به نظرتان باید چه شاخه و بخشی را دنبال کنم بخصوص برای فردی که قصد استخدام مثلا در ادارات و سازمانها را ندارد. بخصوص اینکه شاید در چند سال آینده مجبور به مهاجرت به اروپا یا آمریکا شوم و از حالا علاوه بر یادگیری زبان بدنبال مهارت و دانشی هستم که در آن ممالک هم بتوانم گلیمم را از آب در بیاورم.
    متاسفانه هیچ ایده و اطلاعاتی در مورد آینده شغلی برنامه نویسی ندارم و بجز افرادی که مثلا در شرکت های نرم افزاری استخدام میشوند راه دیگری سراغ ندارم لطفا راهنمایی کنید، همین باعث دلسردی من میشه و معمولا بعد چند هفته مطالعه کتب ومقالات و کدنویسی کار رو رها میکنم و بعد از چندین ماه که دوباره امیدوار میشم کلی از مطالب از یادم رفته و حتی کدهایی که قبلا نوشتم رو نمیدونم چطوری کار میکنند. اگه این دغدغه مالی حل میشد الان خیلی جلو بودم.
    با سپاس از سروران گرامی

نقل قول: آینده شغلی وکسب درآمد

در آمریکا طراحی بازی های رایانه ای بالاترین میزان نیاز رو داره
    برای زبان برنامه نویسی هم در اروپا و در کانادا و ... جاوا میزان نیاز بیشتری رو داره

کاربر دائمی آواتار fjm11100
    محل زندگی
    تهران

بازی برای موبایل چه اندروید چه ios جواب میده. البته توی ایران سخت تر چون مردم راحت دست توی جیب نمیکنن اما باید تلاش کرد. من خودم روی فروش خارجی نرم افزار دارم کار میکنم خواستی پیام بده

محل زندگی
    قلمرو ممنوعه

نقل قول نوشته شده توسط Arash_janusV3 مشاهده تاپیک
    در آمریکا طراحی بازی های رایانه ای بالاترین میزان نیاز رو داره
    برای زبان برنامه نویسی هم در اروپا و در کانادا و ... جاوا میزان نیاز بیشتری رو داره
    اونور آب میدونم که براساس تواناییهای هر فرد بهش کار میدن البته باید خودت رو بتونی ثابت کنی ومسئله این جاست چطوری؟
    در ایران که با روال کار آشنا هستم اینجا باید اول از همه یک مدرک تپل مثل فوق لیسانس داشته باشی با چند سال سابقه کار و معرفی از طرف استاد دانشگاهت که البته خیلی وقتها یه سفارش عمه خانم یا خاله جان مث سونامی همه اینها رو بکنار میزنه!
    ولی خارچ رو نمیدونم چطور توانایی ها رو میسنجند. بر اساس مدرک تحصیلی؟ سابقه کاری؟ این مسئله مهمه چطوری میشه برای اولین بار وارد دنیای کار شد؟

محل زندگی
    قلمرو ممنوعه

نقل قول نوشته شده توسط fjm11100 مشاهده تاپیک
    بازی برای موبایل چه اندروید چه ios جواب میده. البته توی ایران سخت تر چون مردم راحت دست توی جیب نمیکنن اما باید تلاش کرد. من خودم روی فروش خارجی نرم افزار دارم کار میکنم خواستی پیام بده
    این پیشنهاد از این جهت برام جالب بود که نه مدرک میخواد نه سابقه کار ومعرفی نامه کافیه بشینی تو خونتون و یه اپ بنویسی البته دوستم میگفت چون ایران تحریمه باید از طریق دوستاش تو کانادا برنامه رو آپلود کنند و اتفاقا همین تابستون دیدمش، پرسید چی شد اپ واسه موبایل نوشتی؟
    الان شما که در این کارید بنظرتون دست زیاد نشده یعنی جا واسه نیروی جدید هست؟ آخه من ++C کار کردم باید مهاجرت کنم رو جاوا نمیخوام وقت بزارم روش و آخر سر ببینم که بازارش خز شده.

کاربر دائمی آواتار fjm11100
    محل زندگی
    تهران

جا حالا حالا داره بشرطی که بجنبی

محل زندگی
    قلمرو ممنوعه

جا حالا حالا داره بشرطی که بجنبی
    ظاهرا شما تجربه عملی در این مورد دارید بنظر شما از بین اندروید و ios کدوم یکی بازار بهتری داره؟
    گوشی های اندرویدی بازار رو تسخیر کردند و آغوش گوگل !! هم برای برنامه نویسان بازه. ولی در عوض کلی نرم افزار رایگان براش ریخته که این رقابت رو سخت میکنه. در طرف دیگه ios داریم که سهم کمتری از بازار در اختیارشه اما مشتریان خاص و اغلب پولدار داره که حاضرند پول واسه نرم افزار بدهند. ولی خود اپل هم مثل مایکروسافت و حتی بدتر سیاست بسته و انحصار طلبانه ای داره حالا نمیدونم وضع برنامه نویساش چطوره!
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم وهمینطور نظر سایر دوستانی که از تاپیک بازدید میکنند امیدوارم کمک کنند چون واقعا برام مهمه.

همه فرمایشات صحیح ولی تو ذهنت باشه که اگه یه چیزه درستو درمون بسازی و ادامش بدی
    همه جا بهت پول میدن

تاپیک های مشابه

1. « نظر اساتید در مورد آینده ی شغلی برنامه نویسی »
    نوشته شده توسط mahdi101 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 27 تیر 1392, 00:50 صبح
  2. میزان تاثیرگزاری تحصیلات دانشگاهی در آینده شغلی شما.
    نوشته شده توسط BORHAN TEC در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 25
    آخرین پست: سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 17:38 عصر
  3. Microsoft .NET از گذشته تا آینده
    نوشته شده توسط Abbas Arizi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 26 فروردین 1383, 03:27 صبح
  4. موبایل 20 هزار تومانی سال آینده به بازار می‌آید
    نوشته شده توسط Best Programmer در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 25 بهمن 1382, 05:58 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار