نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: راهنمایی واسه شروع برنامه نویسی

Question راهنمایی واسه شروع برنامه نویسی

سلام
    لیسانس الکترونیکم و برنامه نویسی سخت افزار بر مبنا بیسیک انجام میدم ولی متاسفانه تا به حال برنامه نویسی نرم افزار انجام ندادم
    حالا به دلایلی میخوام برنامه نویسی نرم افزار رو هم یاد بگیرم چند وقتی تو وب گشتم و زبان#F رو به روزترین دیدم ولی با این حال نیمدونم از این همه زبان برنامه نویسی کدوم به درد کار من میخوره گفتم از برنامه نویس ها بپرسم حتما بهتره البته جو گرفت کتاب آموزش #F رو همون اول خریدم

خب من هدفم رو میگم امیدوارم راهنماییم کنید

من میخوام برنامه ایی بنویسم که توسط سنسورها و سخت افزارهایی که قابلیت ارتباط با pc رو دارن از طریق پورت های کامپیوتر مثل : پورت سریال ؛ پورت موازی(پارالل) ؛ پورت usb و غیره 1. اطلاعات خارجی رو از طریق این پورت ها دریافت کنم و 2.در یک پایگاه داده ایی دسته بندی و ذخیره کنم و 3. هر وقت هر کار پردازشی که خواستم انجام بدم

اگه بخوام دیتایی رو که تو بانک اطلاعاتی نرم افزاری که طراحی کردم و ذخیره دارم واسه یه آدرس اینترنتی ارسال کنم باید حتما یکی از برنامه نویسی های وب رو بلد باشم؟ (فقط بحث ارسال و دریافت دیتا هست و کاری با طراحی صفحات وب ندارم)

شما بفرمایید چه زبان برنامه نویسی با توجه به 3 نکته بالا و قضیه ارسال و دریافت دیتا از وب و پارامترهای کارایی بالا و تعداد و زمان کد نویسی کم به درد این کار میخوه؟

.
    آخرین ویرایش به وسیله 0121takpa : یک شنبه 21 مهر 1392 در 09:53 صبح

نقل قول: راهنمایی واسه شروع برنامه نویسی

نقل قول نوشته شده توسط 0121takpa مشاهده تاپیک
    سلام
    لیسانس الکترونیکم و برنامه نویسی سخت افزار بر مبنا بیسیک انجام میدم ولی متاسفانه تا به حال برنامه نویسی نرم افزار انجام ندادم
    حالا به دلایلی میخوام برنامه نویسی نرم افزار رو هم یاد بگیرم چند وقتی تو وب گشتم و زبان#F رو به روزترین دیدم ولی با این حال نیمدونم از این همه زبان برنامه نویسی کدوم به درد کار من میخوره گفتم از برنامه نویس ها بپرسم حتما بهتره البته جو گرفت کتاب آموزش #F رو همون اول خریدم

خب من هدفم رو میگم امیدوارم راهنماییم کنید

من میخوام برنامه ایی بنویسم که توسط سنسورها و سخت افزارهایی که قابلیت ارتباط با pc رو دارن از طریق پورت های کامپیوتر مثل : پورت سریال ؛ پورت موازی(پارالل) ؛ پورت usb و غیره 1. اطلاعات خارجی رو از طریق این پورت ها دریافت کنم و 2.در یک پایگاه داده ایی دسته بندی و ذخیره کنم و 3. هر وقت هر کار پردازشی که خواستم انجام بدم

اگه بخوام دیتایی رو که تو بانک اطلاعاتی نرم افزاری که طراحی کردم و ذخیره دارم واسه یه آدرس اینترنتی ارسال کنم باید حتما یکی از برنامه نویسی های وب رو بلد باشم؟ (فقط بحث ارسال و دریافت دیتا هست و کاری با طراحی صفحات وب ندارم)

شما بفرمایید چه زبان برنامه نویسی با توجه به 3 نکته بالا و قضیه ارسال و دریافت دیتا از وب و پارامترهای کارایی بالا و تعداد و زمان کد نویسی کم به درد این کار میخوه؟

.

بهتره با سی شارپ کار کنید.برای ارسال اطلاعات به وب احتیاجی به طراحی سایت ندارید میتونید با توابع شبکه سی شارپ کار کنید.مثلا سوکت نویسی.درهر حال دستتون بازه و میتونید هرکاری بکنید.بستگی داره خودتون چقد زحمت میکشین تا یاد بگیرین.
    آخرین ویرایش به وسیله osmanjan : شنبه 04 آبان 1392 در 12:31 عصر دلیل: اطلاعات بیشتر

نقل قول: راهنمایی واسه شروع برنامه نویسی

من هم سی شارپ رو به شما توصیه می کنم
    اما برای کارهای سخت افزاری معمولاً سی پلاس پلاس کارآمد تره و کامپایلر های بیشتری از اون برای این کا وجود داره
    اما با سی شارپ خیلی سریع تر میتونی به مقصد برسی و بازار کار خیلی بهتری هم داره(برای اثبات این موضوع میتونی سری به قسمت استخدام روزنامه همشهری بزنی)
    موفق باشی دوست من

تاپیک های مشابه

1. راهنمایی در شروع برنامه نویسی تحت شبکه
    نوشته شده توسط Delphi7_love در بخش توسعه نرم افزارهای تحت شبکه
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 09 آذر 1389, 00:21 صبح
  2. سوال: راهنمایی برای شروع برنامه نویسی تحت شبکه
    نوشته شده توسط badguy در بخش تالار های مرتبط با شبکه و امنیت
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 11 مرداد 1389, 04:15 صبح
  3. راهنمایی برای شروع برنامه نویسی
    نوشته شده توسط novice programming در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C