نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: RANSAC در پردازش تصویر

RANSAC در پردازش تصویر

سلام دوستان
    وقتتون به خیر
    موضوع پایان نامه من تشخیص سرعت خودرو است, توصیه استاد برای انجام پایان نامه استفاده از الگوریتم ASIFT بود که البته بعد از مدتها که من با این الگوریتم درگیر بودم , موفق شدم پلاک خودرو را توسط عکس های متوالی تشخیص بدم, در واقع از روی فیلم نشد..
    حالا در عکس هایی که پردازش شده نقاط بی ربط هم وجود داره که گفتن باید با استفاده از RANSAC مدل AFFINE این نقاط بی ربط رو از بین ببرم و این کار باید در MATLAB انجام بشه
    متاسفانه من اصلا نمیدونم چطور باید این قسمت رو انجام بدم و وقت خیلی کمی هم دارم
    ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید
    با سپاس بی پایان
    در پناه خدا باشید

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

نقل قول: RANSAC در پردازش تصویر

نقل قول نوشته شده توسط mehrnaz64 مشاهده تاپیک
    موفق شدم پلاک خودرو را توسط عکس های متوالی تشخیص بدم, در واقع از روی فیلم نشد..
    عکس های متوالی میشه همون فیلم منظورتون چیه که از روی فیلم نشد.

شما برای اولین فریمی که پلاک در آن ظاهر میشه بایستی localize انجام بدید بعد برای افزایش کاراریی برنامه می یان به روش های مختلف محل قرار گیری پلاک شناسایی شده در فریم جاری در فریم های بعدی رد گیری می کنند روشی که شما عرض کردید بر پایه استخراج ویژگی از ناحیه پلاک هستش و در فریم های بعدی دنبال همین feature ها در ROI مشخص می گرددید حالا یه روشی که دیگری هم که وجود داره با استفاده فیلتر کالمن محل قرار گیری پلاک را تخمین بزنید یا می تونید از روش های ردگیری object که از جمله آنها optical flow ,mean shift یا cam shift استفاده کنید.

نقل قول نوشته شده توسط mehrnaz64 مشاهده تاپیک
    حالا در عکس هایی که پردازش شده نقاط بی ربط هم وجود داره که گفتن باید با استفاده از RANSAC مدل AFFINE این نقاط بی ربط رو از بین ببرم و این کار باید در MATLAB انجام بشه
    kep points هایی که استخراج میشه بعد از روی آنها feature استخراج میشه بعد این 2 مجموعه feature های بدست آمده یکی از فریم اول و دیگری از فریم جاری با هم match می کنید در پروسه match مجموعه feature های که شباهت دارن با هم Pair میشن و آنهایی که pair پیدا نمی کنند دور ریخته میشن بعد از این مرحله علت چیه که میخایم از RANSAC استفاده کنیم؟ برای اینکه پلاک ممکنه در فریم های بعدی trasform affine بخوره وشکلش تغییر کنه و یا اینکه بررسی شه که مجموعه kep points های نظیر واقعا از نظر مورفولوژیک، شبیه به پلاک در فریم شروع هستند یا نه.
    RANSAC یک روش iterative هستش که ماتریس affine را بین 2 مجموعه نقاط به شما میده که شما با اعمال اون برروی kep points های مقصد نقاط نظیر آنها را در مجموعه kep points های مبدا بدست میارید.
    در این پست من ransac را برای perspective transform توضیح دادم.

تاپیک های مشابه

1. کسی با فیلتر سوبل برای تشخیص لبه در پردازش تصویر استفاده کرد
    نوشته شده توسط masoode در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 6
    آخرین پست: پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 08:43 صبح
  2. پردازش تصویر با سرعت بالا
    نوشته شده توسط Fagat_tanhaie در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 16 تیر 1386, 18:25 عصر
  3. پردازش تصویر
    نوشته شده توسط Ali_Mehrban در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2