نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ساده سازی دستورات اتصال به دیتابیس

کاربر دائمی آواتار mojniknam
    محل زندگی
    شیراز

ساده سازی دستورات اتصال به دیتابیس

با سلام خدمت همگی
    بنده قبلا با VB6 کار میکردم و asp.net
    مدتی هست کوچ کردم به vb.net
    توی این مدت کتاب و مطالب فراوانی درخصوص اتصال به بانک اطلاعاتی خوندم
    ولی ایرادی که داشت این بود که تمام سورس ها، فقط روی کد نویسی تاکید داشتند درحالیکه vs.net با شی گرا کردن، بسیاری از کدنویسی ها رو کاهش داده.
    به عنوان مثال توی کتاب ها و سورس ها برای یک مثال ساده اضافه کردن رکورد به دیتابیس، برای ساخت کانکشن تا ساخت دیتاست و دیتا آداپتور و... ده ها خط برنامه نوشته و بعد هم با معرفی کردن چندین متغیر، اطلاعات رو به دیتابیس اضافه کرده.
    درحالیکه همه این ها رو میشه با چند کلیک ساده و ویزارد در محیط ویژوال طراحی و ساخت! برای گرفتن اطلاعات هم بجای تعریف چندین متغیر و تکس باکس و ارجاع تک تک اون ها به بانک اطلاعاتی، میشه مستقیم تکس باکس رو به بانک طالاعاتی یا دیتاست متصل کرد.
    مجموعه این کارها باعث روانتر شدن برنامه نویسی و کاهش خطاهای احتمالی میشه

حال تقاضای بنده:
    بر فرض اینکه کانکشن، دیتا ست، دیتا آداپتور با ویزارد ساخته شده است و چند تکس باکس که مستقیم به دیتابیس یا دیتاست متصل هست (از طریق خصوصیت databinding).
    حال چند عمل اصلی (اضافه، ادیت، حذف، جستجو و پاس دادن اطلاعات به بانک اصلی) با کمترین کد نویسی رو توضیح بدین یا منبع معرفی کنید.
    متشکرم

نقل قول: ساده سازی دستورات اتصال به دیتابیس

سلام
    منم خیلی دوست دارم که بدونم روش ویزاردی چه مزایا و معایبی نسبت به کد نویسی داره
    لطفا به صورت منطقی و با دلیل راهنمایی کنید
    ممنونم

-------------------------------------

با کد نویسی امنیت برنامه نوشته شده بالا میره و همچین سرعت برنامه و سرعت اجرا و عملکرد اون بالاتر میره

نقل قول نوشته شده توسط Morteza-76 مشاهده تاپیک
    با کد نویسی امنیت برنامه نوشته شده بالا میره و همچین سرعت برنامه و سرعت اجرا و عملکرد اون بالاتر میره
    برخلاف نظر دوستمون باید بگم از لحاظ امنیتی و .... تفاوتی ندارند این دو روش ولی زمانی که شما برای اتصال به دیتابیس کدنویسی میکنید مدیریت بیشتری روی کدهاتون دارید و توانایی اعمال تغییرات و استفاده از شروط مختلف رو در برنامه در اختیار دارید که در حالت استفاده از Wizard های مختلف این امکانات محدود هستند چه در Asp.net و چه در WinApplication ها ...
    در ضمن با کدنویسی در برنامه خوانایی برنامتون به مراتب بالاتر از روش های wizard هستش ...

بهترین روش برای انجام چنین کارهایی که کدنویسی های تکراری زیاد دارند برای گرفتن نتایج مشابه مانند فریم ورک های مخصوص دریافت اطلاعات از دیتابیس استفاده از کدجنراتور ها هستش که کار کدنویسی رو براتون به صورت خودکار و کمتر از چند ثانیه انجام میدن ...
    بهترین جنراتوری که من میتونم پیشنهاد کنم هم کدجنراتور CodeSmith هستش که آموزش استفاده از اون رو هم من مدتی هست منتشر کرده ام . که از لینک زیر متونید مطالعه فرمائید.
    http://tuxteam.ir/tuxhome/categories/books/codesmith

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Alirezanet : شنبه 10 اسفند 1392 در 18:35 عصر

تاپیک های مشابه

1. چگونگی اتصال به دیتابیس SQLSERVER
    نوشته شده توسط ahmad_rabie در بخش Classic ASP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 25 آبان 1392, 17:42 عصر
  2. آموزش: آموزش استفاده از دستورات اتصال به دیتابیس
    نوشته شده توسط MoM.Mortazavi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 19 بهمن 1389, 11:38 صبح