صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 80 از 80

نام تاپیک: چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم ؟

نقل قول: چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم ؟

گناه مایکروسافت چیه ؟؟؟
    یکی از بزرگترین استراتژی هایی که مایکروسافت در عرضه محصولاتش داره؛ integrate یا مجتمع کردن تمام امکانات تو یک بسته است
    که این کار برای مصرف کننده نهایی مزایای زیادی داره اما در کنار این مزایا ممکنه مضراتی هم داشته باشه( مثلاً ممکنه کاربر تنبل بار بیاد و وابسته بشه، محصولاتش احتیاج به سخت افزار قوی تری داشته باشه و...)
    بزرگترین سودش هم اینه که لازم نیست کاربر نیمی از عمرشو پی گشتن دنبال ابزار مورد نیازش صرف کنه، همه چیز در یک بسته مهیاست
    تو استفاده از محصولات مایکروسافت دستت بازه، میتونی از ویژوال استودیو اسفاده کنی و راحت باشی و یا از یک محیط متنی ساده برای نوشتن برنامه هات استفاده کنی(انتخاب با شماست)
    میتونی از محیط ویندوز با تمام زرق و برقش استفاده کنی، میتونی از command promt برای انجام کار هات بهره ببری.

من مدافع مایکروسافت نیستم، خلاصه میکنم حرفامو
    به نظر بنده، در عمل مهم اینه که چه کاری رو میخوای انجام بدی و چقدر زمان برای انجامش داری.
    برای تجربه کردن یا یاد گرفتن هم مایکروسافت محیط ایده آلیه، هم برای مبتدی ها و هم برای حرفه ای ها

مایکروسافت شرکت قدرتمندیه و از شاخه شاخه شدن خیلی از چیز ها جلوگیری میکنه، من این کارشو واقعاً دوست دارم
    اما برای کسانی که طرفدار متن باز هستن هم احترام قائلم و امیدوارم به هدف والاشون برسن و روزی برسه که شاهد این همه وابستگی بی مورد نباشیم.

از همه دوستان به خاطر نظرات خوبشون تشکر میکنم، همه حرفاتونو خوندم
    متشکرم

نقل قول نوشته شده توسط علی متقی پور مشاهده تاپیک
    :|
    این نحوه استدلال کردن شما رو میشه به مراتب پائین تر هم تسری داد. بله ممکنه روزی ویژوال استدیو نباشه پس باید کد نویسی در CMD و Notepad رو هم بلد باشیم
    اینا که میگی چیز خاصی نیست.
    من خودم با Notepad++ کار میکنم که سینتاکس هایلات و خیلی امکانات دیگر هم داره. بازمتنه و بقدر کافی سبک و سریع روی سیستمهای معمولی/ضعیف.
    اصولا این زنجیره بینهایت نیست و خیلی محدودتر از این حرفهاست که بگی به بینهایت سطح و چیز ادامه داره.
    نه، محیط برنامه نویسی دو سه مدل کلی/مهم/عمده بیشتر نداره.
    یکی همون ویژوال هست، دیگری همون خط فرمان (برای کامپایل) و ادیتورهای متنی.
    شما کافیه خط فرمان و کدنویسی بدون کمک از ابزارهای ویژوال رو بلد باشی، دیگه فرق چندانی نمیکنه حالا که ادیتورت نوتپد باشه یا نتوپد++ یا اصلا توی همون ویژوال استودیو دستی کد بزنی همه چیز رو. منظورم از نظر یادگیریه. بنابراین نیازی نیست هر ادیتور و برنامه ای رو بری کار کنی.
    در ضمن من نگفتم مجبوری دائم با خط فرمان و کدزنی دستی کار کنی، بلکه گفتم باید بلد باشی و دانش و مهارت حداقلی در این زمینه داشته باشی و ازش نترسی.

اصلا از کجا معلوم سیستم عاملمون ویندوز باشه؟
    پس باید لینوکس و مک و ... رو هم یاد بگیریم
    بازم در این مورد ما آپشن های بینهایت نداریم که. بازهم تعدادش از نظر کلی/عمده/اصلی ها دو سه مورد بیشتر نیست. ویندوز بعنوان نمایندهء دنیای میکروسافت و تجاری و انحصاری، و لینوکس هم بعنوان دنیای یونیکس و بازمتن و غیرانحصاری.
    مهم همین دوتا هستن.
    عمده همینا هستن.
    البته اگر خواستید و از نظر شغلی مهم دیدید میتونید سراغ مک هم برید، ولی بحث اینه که تفاوت ذاتی و مهم حداکثری بین ویندوز و لینوکس هست که وجود داره، و دنیاهای عمده از نظر یادگیری و نگرش و بحث فلسفی و سیاسی و قانونی این دوتا هستن.
    تازه مک هم که الان تاجاییکه میدونم چندین سال هست که دیگه بر پایهء یونیکس شده و فکر میکنم بخشهای زیادی از اونم بازمتن است. یعنی بیش از پیش به لینوکس شباهت پیدا کرده.
    شما لینوکس رو که یاد بگیری، دیگه اکثر سیستمهای خانوادهء یونیکس برات کاملا آشنا و راحت و سریع برای یادگیری هستن. اصلا خیلی چیزهاشون کاملا با هم مشابه است. بنظر من تا همین حد کفایت میکنه. یعنی بخوای دیگه هرکدام رو با تمام جزییات از پیش و وقتی هنوز نیاز نشده و احتمال زیادی نداره نیاز بشه یاد بگیری، خب معقول نیست، چون منابع محدود و ارزشمندتر هستن. ولی هروقت نیازی شد، یادگیری و تسلط خاص بر هرکدام از اینها دیگه یه کار خیلی حجیم و شاق و زمانبری هم نیست، چون قبلا با لینوکس خوب آشنا هستی.

اصلا شاید برق بره و ما نتونیم از سیستممون استفاده کنیم. پس بهتره یه موتور برق هم همراهمون باشه. البته موتور برق هم نیاز به سوخت داره. پس بهتره که یه گالن نفت هم همیشه همراهمون باشه.
    خب بستگی داره اون مورد از نظر شما چقدر محتمل و مهم باشه.
    چون منابع ما، شامل وقت و انرژی، محدوده، پس دست به اولویت بندی میزنیم.
    یعنی مثلا حساب میکنی احتمال برق رفتن چقدره، و دوما اینکه اگر برق رفت و موتور برق نداشتی چقدر خسارت و خطر متوجه شما میشه، بعد میتونی بفهمی که آیا برات صرف میکنه یک موتور برق هم بخری و همراه خودت داشته باشی یا نه. ممکنه یه مورد و چیز دیگه باشه که بنظرت درکل از نظر جمع امتیاز «میزان محتمل بودن» و «میزان اهمیت» بیشتر باشه، اونوقت شما منابعت رو بجای تهیه/حمل موتور برق به اون مورد اختصاص میدی.

از نظر یه خوره مسلم بدون بلد بودن لینوکس، یا برنامه نویسی بدون نیاز به ابزارهای انحصاری و تجاری، و داشتن انعطاف و آزادی و آپشن های بیشتر، خیلی مهمتره تا داشتن موتور برق!

وگرنه که اگر بتونیم هرچیزی رو داشته باشیم، حتی برای روز مبادا، بد نیست که خوب هم هست، ولی خب نمیتونیم. بحث من بر سر این اهمیت ها بود، نه اینکه بگم باید همه چیز رو با هم داشته باشید، چون معلومه که همه چیز با هم غیرممکنه، ولی ما یا حداقل بعضی از ما میتونیم بیشتر از این محیط و دانش و توانایی محدودی که شما بهش اشاره کردی داشته باشیم. شاید شما خواستی بگی اهمیت چندانی نداره، ولی من خواستم بگم از اونی که از حرفهای شما برداشت میشه مسئله مهمتر و عمقی تر و گسترده تره و اهمیت بیشتری داره؛ حداقل برای بعضی افراد. ضمنا شدنی هم هست. اینطور نیست که هیچکس نتونه همزمان چند زبان/محیط برنامه نویسی و چند پلتفرم رو بلد باشه. سخت هست، اما نشدنی نیست. خیلی وقتا خیلی جاها هم نیازه یا خیلی مفیده.
    اصلا شاید سیستمی وجود نداشته باشه. پس بهتره یک خودکار و کاغذ هم همارهمون باشه. خودکار هم مناسب نیست چون در زیر آب و خارج از جو کاربردش رو از دست میده. پس بهتره یه مداد بجای برداریم
    همراه همه این وسایل هم باید با خودمون جعبه کمک های اولیه، کپسول اطفاء حریق، دستگاه احیاء قلب، ماسک و ... هم داشته باشیم. ضمنا چون ممکنه مجبور باشیم مدت زیادی تو پناهگاه بمونیم بهتره که حتما آب و غذا برای یک هفتمون همراهمون باشه تا دور هم یک زندگی خوشبخت و سعادتمند رو داشته باشیم.
    تو این فاصله هم که شما در گیر جمع اوری این وسایل هستید مایکروسافت ورژن بعدی محصولاتش رو میده و شما باید بیای کلاس ثبت نام کنی تا اونا رو یادت بدن
    در این مورد توضیح کافی دادم تاحالا.
    فکر نمیکنم نیاز به ادامش باشه.

نون خوردن ما هم از همین راهه :)
    آقا شما نونت رو بخور. ما که کاری نداریم.
    ولی حرف کلی و مطلق نزن درمورد چیزی که درموردش دانش و صلاحیت کافی نداری.
    اگر هم زدی، ناراحت نشو که دیگران بیان مخالفت کنن و چیز دیگری بگن.

نقل قول نوشته شده توسط Abbas Naghdi مشاهده تاپیک
    C++‎‎‎‎\C ساخت یافته : همش میگن لینوکس و مک و ویندوز و ... با این زبان نوشته شدن ... و چون با این زبان ها نوشته شدن پس ما هم باید این زبان رو یاد بگیریم ... چرا چون اگه بگیم C بلدیم کلاس کارمون بالاست ... یا منطق برنامه نویسیمون قوی تر میشه یا سریع تر هستن و یا ... اینو میگن اما نمیگن کار هر ... نیست ... گاوو نر میخواهد و مرد کهن ... صرفا جهت اطلاع 1 قرن زمان میبره تا فقط باهاش بشه یه فرم ساخت :)
    اغراق نکن. یه قرن زمان نمیبره. البته منظورم 100 سال نیستا
    بعد شما خودت اطلاعات/تجربهء کافی در این زمینه داری که حرف مطمئنی بزنی؟
    سی++ و حتی سی کتابخانه های GUI خوبی دارن که کارها رو خیلی راحتتر و سریعتر از این حرفا میکنن.
    و حتی محیطهای ویژوال هم دارن که میشه باهاشون فرم و اینترفیس برنامه ها رو ساخت (هرچند من خودم تقریبا استفاده نکردم).

در ضمن خیلی وقتا خیلی افراد طوری صحبت میکنن انگار که تمام یا بخش اعظم برنامه ها اینترفیس اوناست!
    این خودش نشون میده که برنامه نویسی ما و تصور ما از برنامه نویسی چقدر محدوده.
    و خب در عمل هم میبینید که برنامه های ما تقریبا همشون برنامه های عادی و کلیشه ای دیتابیسی و چیزهای سطحی و ساده از نظر الگوریتم و بحث علمی هستن. نهایت برنامه های حسابداری و دوتا جنگولک منگولک هم داره و مثلا پیامک هم ارسال میکنه و دروازهء پرداخت داره!!

ما با این تفکر و دانش و توان هیچوقت فتوشاپ یا حتی چیزی نزدیک به اون و حتی دورترش رو هم درست نکردیم. (و حتی یک کتابخانهء درست و حسابی هم درست نکردیم؛ البته منظورم کتابخانهء لیست و کمبوباکس فانتزی و اینطور چیزا نیستا!!). خب طبیعی هم هست. فتوشاپ اینترفیسش هم گسترده و پیچیده است، اما در درون هم کلی علم و الگوریتم تشکیلات داره. خیلی بیشتر از برنامه هایی که ما میتونیم درست کنیم!
    اونجاها هست که بحث ویژوال استودیو و این حرفا کم رنگ تر میشه، و بحث دانش و توان واقعی و طراحی الگوریتم و کدنویسی دستی به میان میاد. چون راه دیگری نیست.
    مثالهای دیگر مثل اتوکد و خیلی برنامه های معروف دیگه.
    همینطور برنامه های خاص که با اینکه زیاد حجمی هم ندارن اما طراحی الگوریتم اونا و ساختشون علم و توانایی میخواد واقعا.

حتی در همین برنامه های کلیشه ای هم که بروبچ درست میکنن، خیلی ضعفها و چیزهای غیراصولی وجود داره. من خودم زیاد دیدم. در برنامه هایی باگهای متعدد بزرگ و اشتباهات بسیار ناشیانه و ضعف و نقصهایی دیدم که برام جای تعجب داشته، چون بابت اون برنامه ها پول گرفتن و برنامه های تجاری بودن که با اسم شرکت و تشکیلات و پشتیبانی (که البته یک باگ رو به پشتیبانیش هم به زور میشه حالی کرد و بعد به زور ممکنه یه روزی درست درستش کنن و باید دعا کرد با این کار باگ جدید دیگری رو ایجاد نکنن!) و بین عدهء زیادی مشتری توزیع شده.

خلاصه فرق زیاد هست.
    اینکه اونور یه عده بخش اعظم نوآوری ها و پایه ها و علم و فناوری رو تولید میکنن، فقط ظاهرش رو نبینید، برید ببینید اصلا دانش و بینش و توانایی های اونا با ما چه تفاوت های اساسی داره.
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : سه شنبه 26 آذر 1392 در 10:06 صبح

اصلا بحث زبان زیاد نیست به خودی خودش.
    بلکه مسائل وابسته هست.
    استقلال (به معنای عدم وابستگی اساسی).
    استقلال از پلتفرم، استقلال از میکروسافت، استقلال از ویندوز، عدم وابستگی اساسی به ویژوال استودیو و دات نت.
    یعنی اینطور نباشه که اونقدر میکروسافتی بار اومده باشیم که تا ابد مجبور باشیم بهش بچسبیم به هر بهایی. جرات نداشته باشیم به چیزهای دیگه نگاه هم بکنیم.
    برای این هم نیاز هست که شما دانش و توان بیشتری داشته باشید. و یکم به خودتون زحمت داده باشید دوتا زبان و محیط دیگه رو هم آشنا باشید و تست کرده باشید. ولی الان طرفهایی که میرن با ویژوال استودیو و سی شارپ شروع میکنن و به همینا هم ختم میکنن، بنده فکر میکنم بیشتر باید بهشون گفت ویژوال استودیو و سی شارپ نویس، تا عنوان کلی برنامه نویس!
    بحث پول درآوردن نیست، بحث اینه که تعریف برنامه نویس چیه.
    برنامه ساز برنامه نویس نیست!
    هرکی از این راه پول درآورد که برنامه نویس درست و حسابی نیست.

با تنها یادگیری و کار کردن با دات نت و ویژوال استودیو بنظر من کسی برنامه نویس واقعی نمیشه، ولی میتونه برنامه ساز بشه و پول هم دربیاره، که البته تضمینی توش نیست که تا کی دوام بیاره، چون طرف چیز زیادی از نظر دانش و توانایی نداره بیش از یک کسی که کار با یک نرم افزار و محیط و ساخت یکسری چیزهای کلیشه ای رو بلده و نهایت سرچ کردن و کپی پیست و چسبوندن چندتا کد و کتابخانه بهم دیگر رو.

و طبیعتا چنین کسی شدیدا وابسته است. به پلتفرم، به محیط برنامه نویسی، به زبان برنامه نویسی، به میکروسافت.

اصولا تعریفی که شما از برنامه نویسی ارائه میدید شاید از اساس مشکل داره.
    میگید برو دات نت و سی شارپ یاد بگیرد و اینطوری برنامه نویس میشی و میتونی پول هم دربیاری.
    درحالیکه شاید توی ذهن شما اصلا تعریف صحیحی از برنامه نویس و برنامه نویسی وجود نداره.
    چون فکر میکنید مثلا اینترفیس یه برنامه رو به شکل ویژوال درست کردن و چندتا event و دیتا رو بهم ارتباط دادن میشه برنامه نویسی.
    من ترجیح میدم به این بگم برنامه سازی!
    چون تعریف برنامه نویسی و برنامه نویس از دید من خیلی گسترده تر و عمیق تر از اینه.

البته یه برنامه نویس واقعی هم میتونه اینطور بره برنامه سازی کنه. مشکلی نداره. وقتی میشه برنامه ای رو اینطوری راحتتر و سریعتر ساخت، چرا در وقت و انرژی ارزشمند خودش صرفه جویی نکنه و راحتتر پول بیشتری در نیاره؟ ولی بحث اینه که اون طرف از قبل برنامه نویس هم بوده، نه مثل کسانی که میرن به اسم برنامه نویسی یاد گرفتن و برنامه نویس شدن با این محیطها و ابزارها شروع به یادگیری و کار میکنن و بعد که تونستن برنامه سازی رو یاد بگیرن و دوتا برنامهء تجاری کلیشه ای رو سرهم کنن و بابتش شغل و درآمد داشته باشن، فکر میکنن به این هدف رسیدن.

من میگم تعریف علمی و اون شان و مقام و گستردگی دانش و توانایی واقعی که برنامه نویسان بزرگ دارن رو با این تعریف و تصور خراب نکنید.
    واقعا این برنامه سازها میتونن به این راحتی ها هر برنامه ای رو به خوبی و اصولی بنویسن؟ منکه اساسا شک دارم!
    همه چیز که برنامهء حسابداری و دیتابیسی و دو دوتا چهارتایی نیست! خیلی چیزهای دیگر هم هست.

محروم شده
    محل زندگی
    کره ی زمین.

سلام آقای eshpilen
    من مطالبتون رو خوندم . من الان از تو سوالی دارم . وجود جامعه الان نیاز به برنامه های کاربردی سطح بالا داره . و اهمیتی در قبال برنامه هایی در حد سیستمی و سیستم عامل نویسی و اینا نداره . بحث اینجاست من و تو با چه عشقی چه اراده ای c رو بچسبیم کار کنیم ؟

اگه وقت داشتین لطفاً تو این نظر سنجی هم شرکت کنید
    آیا برنامه نویسان C++‎‎ باید به C#‎‎ مهاجرت کنند ؟

با سلام.
    نقل قول نوشته شده توسط VOID200 مشاهده تاپیک
    وجود جامعه الان نیاز به برنامه های کاربردی سطح بالا داره.
    منظور از برنامهء کاربردی سطح بالا دقیقا چیه، بعدشم دلیل/سند شما برای این ادعا چیست؟
    بعدشم خب گیریم که درست، حالا چطوری چه نتیجه ای ازش میگیرید؟ اینکه برای برنامه نویس شدن کافیه بریم از دات نت و ویژوال استودیو شروع کنیم و بهش ختم کنیم و به چیز دیگری نیاز نیست؟

اصولا تصور و تعریف ها از برنامه نویسی اکثرا اشتباهه، چون دایرهء دانش و تجربیات افراد خیلی محدوده. مثلا طرف تاحالا با زبانهای دیگری کار نکرده به اون صورت، یعنی خوب مطالعه و درک نکرده و ندیده، از لینوکس چیز زیادی بلد نیست، شاید اصلا تاحالا بهش دست هم نزده، دنیای نرم افزارهای آزاد و بازمتن رو خوب نمیشناسه، بعد فکر میکنه میتونه تصور جامع و دقیقی از دنیای برنامه نویسی داشته باشه.
    تصورات چنین افرادی با واقعیت تطابق کافی نداره. یعنی مثلا اونقدری که من میدونم سی و سی++ هنوزم چقدر کاربرد دارن و چقدر مهم هستن و میشه باهاشون با چه سرعت و راحتی چه کارهایی کرد، اون طرف نمیدونه و تصور محدودتری داره در این زمینه.

بنظر من کسی فقط با دات نت و ویژوال استودیو برنامه نویس قدر و همه فن حریفی نمیشه؛ یا حداقلش این روش اصلا بهینه نیست برای چنین هدفی. پس چرا اصولا خودمون رو محدود کنیم؟ اگر میشه با یاد گرفتن زبانهای دیگر، سیستم عاملهای دیگر، سریعتر و راحتتر به چنین هدفی رسید، پس چراکه نه؟

و اهمیتی در قبال برنامه هایی در حد سیستمی و سیستم عامل نویسی و اینا نداره.
    چطور؟ مگه من گفتم باید برنامهء سیستمی و سیستم عامل بنویسیم؟
    از کدام گفته چطور چنین نتیجه ای گرفتید؟
    بعدم من مگه نظر جامعه رو ملاک دونستم؟
    من چند بار گفتم هدف همه که فرصتهای شغلی بازار و پول نیست.
    از خورگی و اهداف شخصی صحبت کردم.

بحث اینجاست من و تو با چه عشقی چه اراده ای c رو بچسبیم کار کنیم ؟
    عشق و اراده که جفتش مسائل شخصیه. خودت باید داشته باشی یا بدست بیاری.
    مگر اینکه بگی فقط پول میتونه اینا رو تولید کنه!
    کسی که دنبال چیزی باشه، به چیزی علاقه داشته باشه، خاطرش رو بخواد، شیفته باشه، پس دنبالش میره، و دنبال ملزوماتش.
    اگر خوره باشی، دانستن و توانستن همه چیز رو بخوای، مسلما نمیتونی اینطور خودت رو محدود کنی، چون تمام یا حتی بخش اعظم دانش و توانایی، فقط در یک پلتفرم و محیط برنامه نویسی نیست و تامین نمیشه، فقط با یک سطح و یک مقوله از برنامه نویسی و برنامه ها تامین نمیشه.

دوست من eshpilen
    من نمی دونم شما در چه حالاتی هستید این حرف ها رو میزنی . ولی شما یه لحظه فکر کن . اون جامعه است باید ظرفیت پذیرش یک زبان رو داشته باشه. الان کشور ظرفیتش در حد دات نت هست و اگه می خوای c کار کنی فقط برا خودت کار کردی و دردی از درد مردم رو دوا نمیکنه . مثلا بگی برنامه ای بنویسم فلان کار بکنه .
    یه مثال.
    آیا داشتن ثروت در منطقه ای که نه نیروی کاری داشته باشه و مغازه ای نه خوراکی هیچ صحرا باشه اون ثروت فقط به درد خودت می خوره .
    اگه از دید شخصی بخوای نگاه کنی آره برنامه نویسی فقط به دات نت ختم نمیشه بلکه افراد باید با جزییات و زیر و بم برنامه ها و مدیریت حافظه آشنا بشم .

به نظر من کشور باید اوضاش طوری باشه که فردا بگی اگه c و ++c یا نگیرم موندم عقب .
    حرف های من اصلا معنای این رو نداره که c رو یاد نگیریم و فقط دات نت کار باشیم . بلکه اون شمایید که محدود فکر می کنید نه ما.

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی اینجکشن مشاهده تاپیک
    دوست من eshpilen
    من نمی دونم شما در چه حالاتی هستید این حرف ها رو میزنی.
    حالت هوشیاری خردمندانه

ولی شما یه لحظه فکر کن . اون جامعه است باید ظرفیت پذیرش یک زبان رو داشته باشه. الان کشور ظرفیتش در حد دات نت هست
    خب باشه.
    من شخصا برام مهم نیست.
    بخصوص که شغلم هم برنامه نویسی نیست.
    من درمورد اینها اظهار نظری نکردم.
    من درمورد تعریف برنامه نویسی و برنامه نویس بطور کلی صحبت کردم بدون اینکه پارامترهای محلی و مقطعی خاصی رو درش دخالت بدیم، درمورد علاقه و خورگی، درمورد دانستن و توانستن واقعی، درمورد یک برنامه نویس قدرتمند شدن که تقریبا همه کاری ازش بربیاد.
    شما درمورد چی صحبت میکنید؟ شغل و پول؟ من درمورد اینها نظر مخالفی ندادم.

و اگه می خوای c کار کنی فقط برا خودت کار کردی و دردی از درد مردم رو دوا نمیکنه . مثلا بگی برنامه ای بنویسم فلان کار بکنه.
    خب منم دنبال این نیستم که برای کسی غیر از خودم کار کنم.
    چرا باید این کار رو بکنم؟
    من دنبال عشق و علاقه و لذت و کاربرد برای خودم هستم.
    به بقیهء دنیا اهمیتی نمیدم.
    چرا باید غیر از این باشه؟
    البته اگر بتونم و از دستم بربیاد برای دیگران هم سعی میکنم مفید باشم و کمک کنم، ولی صرفا در جریان زندگی خودم. من فقط برای خودم زندگی میکنم، نه هیچکس دیگری. به هرکسی هم حق میدم همینطور فکر و عمل کنه.

ضمنا سی که نمرده، هنوزم کلی برنامه و برنامه نویس و فعالیت هست در سی.
    خیلی از سیستم عاملها با سی هستن و همین الانم با سی درحال توسعه هستن، حتی خیلی برنامه ها و اپلیکیشن های کاربران، و مثلا محیط گرافیکی و اپلیکیشن های gnome در لینوکس.
    حالا شما استفاده نمیکنی، بگو اصلا در ایران استفاده نمیکنن، ولی کسان دیگری در جاهای دیگری که استفاده میکنن!

آیا داشتن ثروت در منطقه ای که نه نیروی کاری داشته باشه و مغازه ای نه خوراکی هیچ صحرا باشه اون ثروت فقط به درد خودت می خوره .
    ثروت با دانش و توانایی تفاوت میکنه.
    پول فقط یک برگ کاغذه که به خودی خودش زیبایی و کاربرد و لذتی نداره و بدون تعامل مستقیم با دیگران به دردی نمیخوره.
    ولی دانش و توانایی اینطور نیست. دانستن/فهمیدن/یادگیری به صرف خودش لذت بخشه و در کنارش ذهن آدم رو هم ورزیده میکنه (که این در زندگی کاربرد داره)؛ البته باید اولویت رو با یادگیری چیزهایی بذاریم که کاربرد عملی مستقیم/بیشتر هم دارن، ولی این کاربرد عملی میتونه تاهرحدی شخصی هم باشه و نیازی نیست برای دیگران هم سودی داشته باشه.

اگه از دید شخصی بخوای نگاه کنی آره برنامه نویسی فقط به دات نت ختم نمیشه بلکه افراد باید با جزییات و زیر و بم برنامه ها و مدیریت حافظه آشنا بشم .
    نه تنها مدیریت حافظه، بلکه ذهن باید دانش و ورزیدگی کافی در حل مسئله، الگوریتم، حتی ریاضیات درگیر، پروتکل ها، و کلیت تفکر و طراحی سیستمها، اینکه بر چه اساس و اصولی هستن، و غیره و غیره پیدا کنه.

الان یاروها میبینی اینقدر سواد ندارن باگهای برنامهء خودشون رو بتونن اصلا تشخیص بدن؛ دوتا تست و باگیابی و حدس حرفه ای نمیتونن بزنن؛ از این حرفا ضعیف تر هستن.

به نظر من کشور باید اوضاش طوری باشه که فردا بگی اگه c و ++c یا نگیرم موندم عقب.
    من نظری درمورد کشور ندارم. به خودم فکر میکنم. اول و آخر خودم کافی هستم.
    دیگران مثل شما هستن که فقط حرف میزنن و اهل عمل و اراده نیستن و نمیتونن در عمل هم گسترده و عمیق نگاه و عمل کنن، ولی شعار میدن و تکلیف تعیین میکنن.
    من به این دیگران هیچوقت امید نمی بندم و اتکا نمیکنم.
    گفتم که فقط در جریان راه خودم اگر بتونم کاری انجام بدم و برام صرف بکنه، حاضرم کمکی بکنم.

بلکه اون شمایید که محدود فکر می کنید نه ما.
    lol

منتظر تایید آدرس ایمیل

مورد اول این که من اگر ادمین سایت بودم 80% پستای این تاپک رو به دلیل off topic پاک می کردم !!

دوست عزیز شما هر زبونی رو که انتخاب کنی دونستن زبان انگلیسی برای پیشرفت کردن توش حرف اول رو میزنه پس اگر زبانت خوب نیست باید همین اول زبانتو قوی کنی .
    بعد این که بهتر بودن یک چیز نسبیه شما باید معیار مقایستو مشخص کنی بعد بگی چی بهتره چی بهتر نیست !
    فکر کنم با جواب دادن به این سوالا بتونی زبونی که می خوای رو راحت تر انتخاب کنی !
    تحت وب می خوای کار کنی یا نه ؟
    آیا می خوای برنامه نویس بشی یا به قول esphilen برنامه ساز ؟
    می خوای برنامه هات مخصوص ویندوز باشن یا سیستم عامل های موبایل یا این که هردو ؟
    آیا کار های خاص مثل روباتیک پردازش تصویر و ... رو دوست داری یا نه ؟
    می خوای ایران بمونی ؟
    به خاطر پول می خوای برنامه نویسی یاد بگیری یا علاقه ؟
    چجور برنامه هایی دوست داری در آینده بنویسی ؟
    به هک شبکه واین جور چیزا علاقه نداری ؟
    فکر می کنی جقدر استعداد داشته باشی ؟!

آقای eshpilen
    اینقدر من من کردی یک لحظه احساس کردم . فقط من در عالم وجود دارم.

تو omidshaman
    خیال می کنی خودت off نفرستادی . تو اصلا خودت off هستی .

منتظر تایید آدرس ایمیل

با سلام

انیشتین میگه:
    دو چیز انتها نداره
    "کهکشان، حماقت بشر، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم"

هرگز بسمت سی یا سی پلا پلاس نرو
    از روز اول با سی شارپ شروع کن و به انتهاش هم فکر نکن
    زیاد هم مشورت نگیر چون اغلب مشاوره ها اشتباهه. اکثر افراد میخوان بگم راهی که ما رفتیم درسته. برنامه نویسی که مثلا 10 ساله داره کار میکنه نمیتونه بپذیره اون زحمتی که برای یادگیری سی و سی پلاس پلاس کشیده دیگه الان هیچ سودی براش نداره و بهمین خاطر میخواد القاء کنه که همه باید این راه رو برن
    متاسفانه این فریبیست که هر روزه تو این فروم ها ترویج میشه.
    آفرین کلا 10 ها هزار برنامه نویس C++‎ توی دنیا و مشاوره رو بردی زیر سوال :)
    بعضیا این قدر با اعتماد بنفس حرف میزنن انگار 20 ساله دارن تو microsoft کار می کنن !
    بزرگترین سود c همین ویندوزیه که داری باهاش کار می کنی .

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی اینجکشن مشاهده تاپیک
    تو omidshaman
    خیال می کنی خودت off نفرستادی . تو اصلا خودت off هستی .
    فکر کنم سایتو اشتباه گرفتی
    اگر خیلی بیکاری میتونی اوقات فراغتتو این جور جاها سپری کنی ! (البته اگر بالای 6 سال سنت باشه ! )
    http://kids.tkvl.ir/#

نقل قول نوشته شده توسط omidshaman مشاهده تاپیک
    اگر خیلی بیکاری میتونی اوقات فراغتتو این جور جاها سپری کنی ! (البته اگر بالای 6 سال سنت باشه ! )

چی بگم الان هم حرفی بزنم هم حذف میشم. آخه جوجه تو موقع داشتی خانه بازی می کردی من داشتم اینجا کار می کردم نگاه کن.

کاربر دائمی آواتار علی متقی پور
    محل زندگی
    تهران

آفرین کلا 10 ها هزار برنامه نویس C++‎ توی دنیا و مشاوره رو بردی زیر سوال :)
    بعضیا این قدر با اعتماد بنفس حرف میزنن انگار 20 ساله دارن تو microsoft کار می کنن !
    بزرگترین سود c همین ویندوزیه که داری باهاش کار می کنی .

با سلام

دوست عزیز مگه من گفتم اونائیکه سی پلاس پلاس میدونن بدن؟ یا بیسوادن؟
    من برای کسیکه الان میخواد استارت بزنه این نسخه رو پیچیدم
    طبیعتا 10 سال دیگه هم میگم مثلا سی شارپ خوب نیس و مثلا @C خوبه :)

مگه تو زیر 6 سال سن داری ؟ خخخخخ

نام و نام خانوادگی : مرتضی اینجکشن

حرفه : پیدا کردن حفره و ضایع کردن طرف

ببخشید منو.
    آخرین ویرایش به وسیله مرتضی اینجکشن : چهارشنبه 27 آذر 1392 در 22:51 عصر

کاربر دائمی آواتار habibb
    محل زندگی
    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ

پیشنهاد من اینه که این تاپیک پاک شه .
    من با سخنان جناب علی متقی پور موافقم.
    باید اول #C یاد بگیریم . بعد اگر لازم شد سراغ ++C و دیگر زبان ها هم میرویم.
    فقط دات نت. فقط مایکروسافت.
    اون زمانی که دانشگاه بودم بهم پاسکال رو یاد دادن بعدش ++C .
    ولی وقتی با #C آشنا شدم به خودم گفتم کاش از اول #C رو یاد گرفته بودم.

در ضمن اینجا چیزی که مشاهده شده . اینه که چند تا بچه دارن ضد جناب آقای متقی پور حرف می زنن و رو مخش دارن کار می کنن. و همونا هم این تاپیک رو ایجاد کردن نمی دونم هدفشون چیه . اینکه فکر و انرژی افراد رو بگیرن و وقتشون رو تلف کنن.
    اینو از این بابت می گم که از ابتدای ایجاد تاپیک اکانت های محروم شده مشاهده میشه!
    لطف کنید مدیریت این تاپیک رو پاک کنه که فاقد محتوا هست. همش جر و بحثه. لطف کنید ادامه ندین به این بحث.
    همین که تالار #C پیشرفت کنه و به بالاترین حد علمی برسه برای کل سایت و کشور مهمترینه.
    لطفا وقت و انرژی تون رو بیهوده هدر ندین . بجاش بیاین در تالار #C و مشکلات دوستانتون رو برطرف کنید.
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله habibb : پنج شنبه 28 آذر 1392 در 01:48 صبح

نقل قول نوشته شده توسط habibb مشاهده تاپیک

در ضمن اینجا چیزی که مشاهده شده . اینه که چند تا بچه دارن ضد جناب آقای متقی پور حرف می زنن و رو مخش دارن کار می کنن. و همونا هم این تاپیک رو ایجاد کردن نمی دونم هدفشون چیه . اینکه فکر و انرژی افراد رو بگیرن و وقتشون رو تلف کنن.
    اینو از این بابت می گم که از ابتدای ایجاد تاپیک اکانت های محروم شده مشاهده میشه!
    لطف کنید مدیریت این تاپیک رو پاک کنه که فاقد محتوا هست. همش جر و بحثه. لطف کنید ادامه ندین به این بحث.
    همین که تالار #C پیشرفت کنه و به بالاترین حد علمی برسه برای کل سایت و کشور مهمترینه.
    لطفا وقت و انرژی تون رو بیهوده هدر ندین . بجاش بیاین در تالار #C و مشکلات دوستانتون رو برطرف کنید.

با تشکر
    من هم با شما موافقم

اگه وقت داشتین تو این نظر سنجی هم شرکت کنید

آیا برنامه نویسان C++‎‎ باید به C#‎‎ مهاجرت کنند ؟

https://barnamenevis.org/showthread.p...6%D8%AF-%D8%9F

نقل قول نوشته شده توسط arianmahdavi78 مشاهده تاپیک
    باسلام خدمت تمام دوستان عزیز
    من 15 سالمه و می خوام یک زبان برنامه نویسی تحت ویندوز رو شروع کنم تا حدودی هم تحت وب کار کردم ...
    می خواستم بدونم از چه زبانی شروع کنم ؟
    منبع آموزشی ؟
    آیا لازم کلاس برم ( اگر هست معرفی کنید - ساکن تهرانم ) ؟
    ممنون می شم به سوالاتم پاسخ بدید ...
    سلام آقای arianmahdavi78
    ما تو دبیرستان یه معلمی داشتیم که وقتی این سوال رو ازش پرسیدیم اینجوری جوابمونو داد:
    برنامه نویسی مثل رانندگیه، و زبان های برنامه نویسی مثل ماشین.
    می گفت شما اول باید رانندگی یاد بگیرید بعد برید با یه ماشین رانندگی کنید.
    می گفت مهم اینه که شما یاد بگیرید که چطور یه ایده و فکر رو به برنامه تبدیل کنید.
    اگه شما یاد بگیرید که چه طور باید چیزی رو که تو ذهنتونه به برنامه تبدیل کنید، بقیش زیاد مهم نیست.
    متاسفانه اکثر کتاب ها و کلاس ها به جای این که رانندگی رو آموزش بدن دارن طرز استفاده از ماشین ها رو به کس هایی یاد میدن که رانندگی بلد نیستند.
    دوست عزیز، شما اگر الان رانندگی یاد بگیرید، وقتی که لازم شد می تونید با هر ماشینی که بخواید رانندگی کنید.
    حتی اگه لازم باشه می تونید با چند تا ماشین رانندگی کنید. به شرط این که به رانندگی تسلط داشته باشید.

با تشکر
    شما خودتون میتونید نمونه و اثباتی باشید بر حرفهایی که بنده درمورد یادگیری غیراصولی و ضعیف و کم سوادی کسانی که فکر میکنن یادگیری برنامه نویسی با دات نت و ویژوال استودیو میتونه شروع و ختم باشه، بیان کردم.

اینم سندش:
    من اینو می دونم که متن سریعترین چیزیه که توی وب حرکت می کنه . بهتر عکس ها رو تبدیل به متن کنید و خود ناتپد این کار رو اتوماتیک می کنه. کافی پسوند عکس رو تکست کنی.
    قضاوت رو به خوانندگان محترم واگذار میکنم که واقعا این فرد چقدر سواد کامپیوتر و برنامه نویسی داره و بعد بین حرف بزرگان هم به خودش جرات میده با این حرفهای صد من یک غاز!

راستی پاسخ بنده رو هم میتونید مطالعه کنید اگر در درک مطلب مشکلی دارید: https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post1934695

نقل قول نوشته شده توسط MNDsoft مشاهده تاپیک
    سلام آقای arianmahdavi78
    ما تو دبیرستان یه معلمی داشتیم که وقتی این سوال رو ازش پرسیدیم اینجوری جوابمونو داد:
    برنامه نویسی مثل رانندگیه، و زبان های برنامه نویسی مثل ماشین.
    می گفت شما اول باید رانندگی یاد بگیرید بعد برید با یه ماشین رانندگی کنید.
    می گفت مهم اینه که شما یاد بگیرید که چطور یه ایده و فکر رو به برنامه تبدیل کنید.
    اگه شما یاد بگیرید که چه طور باید چیزی رو که تو ذهنتونه به برنامه تبدیل کنید، بقیش زیاد مهم نیست.
    متاسفانه اکثر کتاب ها و کلاس ها به جای این که رانندگی رو آموزش بدن دارن طرز استفاده از ماشین ها رو به کس هایی یاد میدن که رانندگی بلد نیستند.
    دوست عزیز، شما اگر الان رانندگی یاد بگیرید، وقتی که لازم شد می تونید با هر ماشینی که بخواید رانندگی کنید.
    حتی اگه لازم باشه می تونید با چند تا ماشین رانندگی کنید. به شرط این که به رانندگی تسلط داشته باشید.
    درسته.
    حرف هم همینه.
    اصلا آدم بهتره یا اصلا لازمه رانندگی با چند نوع اتومبیل رو بلد باشه، نه مثلا فقط با دنده اتومات!
    اگر رانندگی با دوچرخه و موتورسیکلت هم بلد باشه که خیلی خوبه. حداقل دوچرخه سواری رو هم که تقریبا همه بلدن.
    رانندگی ماشین سنگین هم بلد باشی خب چه بهتر. اجباری نیست، ولی خوبه؛ یه جایی توی زندگی ممکنه به دردت بخوره. من میگم خلبانی هواپیما (هواپیماهای شخصی کوچک و ساده منظورمه) هم بلد باشی بازم خوبه؛ همینطور خلبانی بالگرد.
    من میگم حتی چتربازی هم بلد باشی خوبه. شاید یه روزی نیاز بشه و جونت رو نجات بده یا حداقل مفید باشه در شرایطی بتونی ازش استفاده کنی. بعدم شجاعت و دید آدم رو باز میکنه یادگیری و تجربهء اینطور چیزا.
    خلاصه مسئله عشق و اراده و فرصت و شرایط آدمهاست.
    وگرنه کسی نمیتونه ادعا کنه چون رانندگی مثلا با یک اتومبیل بوگاتی درجه یک رو بلده و یک بوگاتی داره، به بلد بودن و رانندگی کردن چیز دیگری نیازی نداره.
    حالا شما وقت نداری، تنبلی، استعداد نداری، پولش رو نداری، شرایط نداری، هر عذری که داری واسه خودت، ما حرفی نداریم، برو فقط با بوگاتی یاد بگیر و رانندگی کن و پول دربیار و زندگی کن و لذت ببر (کسی نگفت نمیشه باهاش پول درآورد و زندگی کرد و لذت برد)، ولی نگو که همه چیز همینه! نگو با بوگاتی به اوج تمام کمالات رسیدی و برای همه هم همین کافیه، وقتی هنوز خبر نداری اصلا چه کمالاتی در دنیا هست!! نگو بوگاتی برای همه چیز لازم و کافیه و چیز دیگه لازم یا مفید نیست.
    متاسفانه گستره و عمق دید و همت اکثر آدمها یجورایی مثل همین مثال محدوده.
    حالا منم چی گفتم که میخوان بگن چرند گفتی، اصلا معلوم نیست! چرا بهشون برخورده و ناراحت و آشفته میشن؟ من فکر میکنم بخاطر اینه که تصورات و تبلیغات و منافع شخصی خودشون رو یکی داره بهم میریزه.

خیله خب من میگم رانندگی با انواع وسایل نقلیه رو یاد بگیریم، حتی هواپیما و چتربازی. میگی واقعیتگرا نیست، خب برای شما شاید، ولی نگو واسه همه همینطوره، افرادی بوده و هستن که اینقدر وسیع یاد گرفتن، همت داشتن، استعداد داشتن، جسارت داشتن، پول و شرایطش رو هم داشتن، و همهء اینا رو یاد گرفتن و تجربه کردن.
    چه اشکالی داره؟
    خیلی هم خوبه بنظر من.
    همونطور که شما دنبال راحتی و پول و لذتی در زندگیت، اونم دنبال دلش و لذتش رفته از راه دیگه.
    و من میگم اون آدم از شما قابلیت و توانایی بیشتری داره، بیشتر دانش و تجربه داره، میتونه دید گسترده تر و عمیق تری نسبت به همه چیزی که در دنیا هست داشته باشه. لزوما اینطور نیست، ولی این مسلما میتونه کمک کنه و مفید باشه در این زمینه.
    اون میاد توی شهر شما یه مینی ماینر سوار میشه فقط برای اینکه خودش رو از اینور به اونور جابجا کنه، و راضیه و بنظرش کفایت میکنه، و شما سوار بوگاتی هستی و بهش پز میدی و از جایگاه بالاتر بهش نگاه میکنی، ولی وقتی میفهمی طرف چقدر چیزها بلده، چقدر شجاع و قویه، چقدر دانش و بینش گسترده تر و عمیق تری داره دربارهء جهان و زندگی، درواقع شاید ذاتا از شما انسان برتری است، اونوقت در نظرت از یک فرد بی اهمیت و پایین تر از شما تبدیل به یک تهدید میشه، بهش حسادت میکنی، از دستش عصبانی میشی که دنیای قشنگت و تصوراتت رو داره بهم میریزه و دیگران رو آگاه میکنه و منافع مادیت رو به خطر میندازه، میخوای خاموشش کنی، میخوای سرکوبش کنی، میخوان از شهر خودتون بیرونش کنی، ولی نمیتونی، و خودت هستی که باید بفهمی و قبول کنی که اینا همش ضعف و مشکلات خودته و تقصیر اون طرف نبوده.
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : پنج شنبه 28 آذر 1392 در 09:20 صبح

ضمنا من خودم مدتها قبل به همین شکل از دات نت و سی شارپ درمقابل متعصبان سی++ دفاع میکردم.
    به همین گستردگی و شدت و حتی بیشتر!
    چون اونا هم چیزهایی میگفتن، استدلالها و اسنادی میاوردن، که بقدر کافی دقیق و درست و منصفانه نبود.
    بنابراین اینکه فکر کنید من طرفدار و متعصب یک زبان خاص هستم درست نیست. من رفرنس دات نت رو وقت گذاشتم در عرض چندین ماه تمام اون متون حجیم و خشک رو خوندم که بفهمم چیه و چی داره و داستانش چیه. بعدش بود که با مخالفان دات نت درگیر بحث شدم، چون دانش و بینش نسبتا جامع و دقیقی در مورد دات نت بدست آورده بودم.
    شاید از تمام شماها ذهن من بازتره و بدون تعصب تره.
    و اصولا منافع شخصی و مادی چندانی در زبان و پلتفرم خاصی ندارم که بخوام در این فرایند دخالت بدم. گفتم که شغلم هم برنامه نویسی نیست.
    من صرفا از دید علمی و فلسفی و تخصصی و تحلیل منطقی خودم بیان میکنم.
    با دانش و بینشی که دارم. با واقعیت هایی که دیدم. چون تقریبا در هرجایی و هرچیزی یک سرکی کشیدم، و البته خیلی بیشتر از سرک کشیدن مایه گذاشتم در خیل زمینه ها.
    شما میتونید از دانش و بینش من استفاده کنید، و میتونید دو دستی منافع و تصورات محدود و کودکانهء خودتون رو بچسبید. انتخاب با خودتونه. البته منم در گذشته خیلی از این مسائل و احساسات رو تجربه کردم و حرفها و رفتارهای اشتباهی داشتم، و ادعا نمیکنم ابرانسان هستم، اما قصد داشتم و سعی کردم و پیشرفت کردم، و خودم رو به هیچ چیز و هیچ فکری محدود نمیکنم.
    حالا حرفهایی هم که من میزنم، نظراتی که میدم، نمیگم 100% مطمئن هستم و احتمال نداره اشتباه کنم، ولی من با استدلال و سند و با مطالعه و اطلاع قبلی دربارهء بیشتر مسائل دارم نظر میدم، و انتظار دارم طرف مقابل هم حرف حساب بزنه، نه اینکه چیزهایی رو که نگفتم بهم نسبت بده، و انواع حرفهای نامربوط دیگه.
    والا ما تاحالا نگفتیم نمیشه با دات نت پول درآورد و زندگی کرد.
    ولی برنامه نویسی که با دات نت برنامه نویس شده باشه مثل همین دوستمون میشه که بر اساس دانش نداشته و تصورات سطحی خودش ادعا میکنه که فایل باینری (عکس) رو با نوتپد باز میکنی و با پسوند txt ذخیره میکنی میشه فایل متنی و با سرعت بیشتری در وب جابجا میشه

محل زندگی
    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ

انتشار عکس از سمت سرور از نوع متنی به مرورگر می فهمونه که فعلا وقت لود صفحه رو صرف پردازش پیکسل گذاری ها نکنه و بره موارد دیگه رو بررسی کنه و در آخر لود صفحه در سمت کلاینت عمل پیکسل گذاری گرافیکی رو داشته باشید و این چقدر کمک می کنه به لود صفحه.

راستی سوال کننده زنده است ؟ حالا کجاست ؟ راستی چی سوال کرد ؟ ای بابا عجب روزگاریه.

محل زندگی
    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ

درسی داشتیم به عنوان انقلاب اسلامی و توی اون درس با چیزی آشنا شدم که کشور های پیشرفته یک سری عواملی رو مامور حمله به کشور های اسلامی می کنن و البته این نوع حمله ها در نوع متفاوتند و اینجا به نظرم از نوع علمی و مخربش.
    به جای اینکه جر و بحث بی خودی کنی بیا به دیگران کمک کن و علم هم وطن هاتو بیشتر کن. و به استعمارگران کمک نکن.

محروم شده
    محل زندگی
    جنب حرم امام رضا(ع)

من هم نظرم اینه:اول وی بی و سی شارپ بعدا C و ++C.
    چرا بیخودی دارید بحث میکنین.به قول بنده خدا فکر کنم ایجاد کننده ی تایپیک به رحمت خدا رفتن!!!!!!!

محل زندگی
    تهران

با سلام

این حرفا تا وقتی شخصیتی نشده خیلی عالیه. قرار نیست شخصیت کسی نقد بشه. حرفها رو نقد میکنیم. من نمیدونم دقیقا الان مشکل چیه ولی میدونم که:

1. برنامه نویسی یعنی حرف زدن با سیستم
    2. کد نویس یعنی کسیکه با کامپیوتر حرف میزنه
    3. برنامه نویسی عادی کسیه که میتونه حرفهاش رو بطور کامل با سیستم بزنه
    4. یک برنامه نویس حرفه ای کسیه که میتونه به بهترین و سریعترین شکل ممکن منظورش رو به سیستم برسونه و ازش پاسخ بگیره
    5. مطمئنا برای یک شخص خاص بهترین زبون وجود نداره. این خیلی بر میگرده که ما با کدوم زبون بهتر میتونیم با سیستم حرف بزنیم. مثلا برای یگ آذری زبون زبون ترکی زبون بهتری برای القاء نظرشه تا زبون فارسی
    6. برای سیستم اما بهترین زبون وجود داره. بهترین زبون برای سیستم زبونیه که به فهم اون نزدیکتر باشه
    7. همونطور که مثلا از طریق زبون عربی بهتر میشه مسائل رو رسوند تا زبان فارسی (بخاطر غنی تر بودن اون) زبون های برنامه نویسی هم همینن. همشون در قدرت انتقال مطلب یکسان نیستند.
    8. چرخ رو نباید از اول اختراع کرد. بهترین راهکار استفاده از حاصل اعمال دیگران هست. لازم نیست همه کارها از اول توسط خود ما انجام بشه. وابستگی به کامپوننت یا فریم وورک فرار ازاختراع مجدد چرخه
    9. خوب بودن یا بد بودن یک زبون خوب بودن بد بودن برنامه نویس به اون زبون نیست. سی شارپ چه بهترین زبون دینا باشه چه بدترین شخصیت من ربطی بهش نداره. مگه من مخترع اونام؟
    10. اینکه الان در چه حدی از سواد هستیم مهم نیس. مهم اینه که چقد نگاهمون رو به جلوست. کسائیکه تکنولوژی روز رو نمیپذرین و دنیال تکنولوزی های قدیمی هستن و روش تعصب دارن قطعا حتی اگر الان خیلی با سواد تر از ما باشن بزودی از چرخه خارج خواهند شد

موفق باشید

منتظر تایید آدرس ایمیل

با سلام

دوست عزیز مگه من گفتم اونائیکه سی پلاس پلاس میدونن بدن؟ یا بیسوادن؟
    من برای کسیکه الان میخواد استارت بزنه این نسخه رو پیچیدم
    طبیعتا 10 سال دیگه هم میگم مثلا سی شارپ خوب نیس و مثلا @C خوبه :)
    وقتی میایین می گین حماقت بشر اندازه نداره برداشتی غیر از این که منظورتون بیسواد بودنه نمیشه کرد !
    من خودم اکثر زبون های برنامه نویسی رو امتحان کردم(بیشتر از امتحان البته ! ) کاملا هم دلیل دارم برای C++‎ کار کردن 10 سال دیگه هم بگذره بازم C++‎ کار می کنم !
    آقایی که این تاپیکو زدی اگر خواستی ایمیل من تو پروفایلم هست add کن با هم حرف میزنیم !

محل زندگی
    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ

وقتی میایین می گین حماقت بشر اندازه نداره برداشتی غیر از این که منظورتون بیسواد بودنه نمیشه کرد !
    من خودم اکثر زبون های برنامه نویسی رو امتحان کردم(بیشتر از امتحان البته ! ) کاملا هم دلیل دارم برای C++‎‎ کار کردن 10 سال دیگه هم بگذره بازم C++‎‎ کار می کنم !
    آقایی که این تاپیکو زدی اگر خواستی ایمیل من تو پروفایلم هست add کن با هم حرف میزنیم !
    همین جا بگید

منابع فارسی لینک بدین اگر باشه و اگر نیست منابع خارجی رو چطور ترجمه کنیم که سریع باشه

محل زندگی
    تهران

من خودم اکثر زبون های برنامه نویسی رو امتحان کردم(بیشتر از امتحان البته ! ) کاملا هم دلیل دارم برای C++‎ کار کردن 10 سال دیگه هم بگذره بازم C++‎ کار می کنم !
    فکر میکنم هنوز خیلی جوونی برای اینکه اینقد صریح در مورد آینده نظر بدی. خیلی خوبه که کسی بتونه تو 19 سالگی به این جایگاهی که شما برای خودتون تصور میکنید برسه. امیدوارم واقعا همینطوری باشه
    خوش باشی داداش کوچولوی من

کاربر تازه وارد آواتار mahdirabbani
    محل زندگی
    اصفهان

سلام دوست عزیز
    من هم تازه کار هستم و برای انتخاب زبان خیلی پرس و جو کردم.
    البته بماند که 98 درصد از اون هایی که ازشون تو این مورد نظر خواستم و یا نظراتشون رو مطالعه کردم از روی تعصب پاسخم را دادند.
    ولی به هر حال با جمع بندی نظرات دیگران شروع کردم ولی حالا که شروع کردم فکر می کنم راه درستی را انتخاب کردم. به دلایل مختلف.
    یکی از دلایل بنده این هست که با انتخاب این زبان خودم را وابسته به مایکروسافت نکردم.
    ببین دوست عزیز ، جهان داره به سمت متن باز و آزاد حرکت می کنه و آینده ی جهان از آن مایکروسافت نیست.
    من و شما هم حالا حالا ها طول می کشه تا یه برنامه نویس حرفه ای بشیم.
    پس باید نگاهمون به اتفاقات آینده ی جهان و به تبع اون آینده ی ایران باشه.
    چند وقت پیش من خبری دیدم مبنی بر ممنوع شدن ویندوز در ادارات دولتی ایران.
    هرچند که این ها حرف است و تا تصمیم به عملی کردن آن و پس از آن شروع به عملی شدن آن سال ها طول می کشد ، ولی مطمئن باش این اتفاق می افتد.
    جدای از این ادارات دولتی که ممکن است در سال های آینده از ویندوز فاصله بگیرند ، خیلی از شرکت های خصوصی از همین حالا این کار را شروع کرده اند.
    خیلی حرف زدم. نتیجه اینکه شما باید از نرم افزار های ویندوزی فاصله بگیری.
    نکته ی پایانی: با رفتن به سمت نرم افزار هایی که وابسته به ویندوز نیستند می توانی برای ویندوز هم برنامه بنویسی ولی بر عکس این کار عملی نیست.
    یا حق. موفق باشید.

محل زندگی
    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ

Red face نقل قول: چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم ؟

نقل قول نوشته شده توسط mahdirabbani مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    من هم تازه کار هستم و برای انتخاب زبان خیلی پرس و جو کردم.
    البته بماند که 98 درصد از اون هایی که ازشون تو این مورد نظر خواستم و یا نظراتشون رو مطالعه کردم از روی تعصب پاسخم را دادند.
    ولی به هر حال با جمع بندی نظرات دیگران شروع کردم ولی حالا که شروع کردم فکر می کنم راه درستی را انتخاب کردم. به دلایل مختلف.
    یکی از دلایل بنده این هست که با انتخاب این زبان خودم را وابسته به مایکروسافت نکردم.
    ببین دوست عزیز ، جهان داره به سمت متن باز و آزاد حرکت می کنه و آینده ی جهان از آن مایکروسافت نیست.
    من و شما هم حالا حالا ها طول می کشه تا یه برنامه نویس حرفه ای بشیم.
    پس باید نگاهمون به اتفاقات آینده ی جهان و به تبع اون آینده ی ایران باشه.
    چند وقت پیش من خبری دیدم مبنی بر ممنوع شدن ویندوز در ادارات دولتی ایران.
    هرچند که این ها حرف است و تا تصمیم به عملی کردن آن و پس از آن شروع به عملی شدن آن سال ها طول می کشد ، ولی مطمئن باش این اتفاق می افتد.
    جدای از این ادارات دولتی که ممکن است در سال های آینده از ویندوز فاصله بگیرند ، خیلی از شرکت های خصوصی از همین حالا این کار را شروع کرده اند.
    خیلی حرف زدم. نتیجه اینکه شما باید از نرم افزار های ویندوزی فاصله بگیری.
    نکته ی پایانی: با رفتن به سمت نرم افزار هایی که وابسته به ویندوز نیستند می توانی برای ویندوز هم برنامه بنویسی ولی بر عکس این کار عملی نیست.
    یا حق. موفق باشید.
    منابع فارسی لینک بدین اگر باشه و اگر نیست منابع خارجی رو چطور ترجمه کنیم که سریع باشه

کاربر تازه وارد آواتار mahdirabbani
    محل زندگی
    اصفهان

اگه منظورتون منبع برای زبان اسکریپتی PHP هست. سری به منبع نوشتاری آقای شهرکی بزنید: اینجا
    اگه به دردتون نخورد بگید که بازم معرفی کنم.

چارت محبوبیت زبان‌های برنامه نویسی

C#‎ محبوب ترین زبان برنامه نویسی

نقل قول نوشته شده توسط csvbcscp مشاهده تاپیک

معتبرترین سایت برای سنجش محبوبیت زبان‌ها TIOBE هست. اونی که شما معرفی کردید فعالیت‌های مربوط به زبان‌ها رو فقط تو github و stackoverflow بررسی و مقایسه میکنه.

محل زندگی
    تهران

با سلام

هرگز بسمت سی یا سی پلا پلاس نرو
    از روز اول با سی شارپ شروع کن و به انتهاش هم فکر نکن
    .
    تایید میکنم بشدت این نوشته رو

کاربر دائمی آواتار SlowCode
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول نوشته شده توسط csvbcscp مشاهده تاپیک

خب؟ اگه منظورت اینه که همه باید برن سراغ زبانی که محبوب ترین هست! که کاملا اشتباهه! و اصلا منطقی نیست و هرکس اینو بگه مشخصه که تجربه چندانی تو برنامه نویسی نداره.

الان مثلا اسمبلی تو رده 19 هست! حالا این یعنی هیچ کس نباید بره سراغش؟
    یا مثلا vb تو رده 7 هست و vb.net تو رده 11 هست! حالا تازه کارا باید برن سمت vb6؟ مگه vb6 با vb.net قابل مقایسه هست؟؟

در کل آقا/خانم csvbcscp اکثر بحث های شما بیهوده است! همش دارین روی #C بحث میکنین! فرضا فهمیدیم که#C از لحاظ امکانات، قدرت، سرعت و همه چی بهترین زبان هست! بعدش چی؟
    من موندم شما چقدر وقت آزاد دارین که این کارارو میکنی!

به زبان‌های برنامه نویسی مثل یک مذهب نگاه نکنید

How Religion Destroys Programmers

موضوع جالبیه، حتما بخونیدش

سلیقه افراد متفاوته، اما بیشتر مردم ترجیح میدن از ابزاری استفاده کنند که محبوبیت بیشتری داشته باشه
    این طرز فکر همیشه خوب نیست، اما بیشتر مواقع یک انتخاب خوب رو تضمین می کنه
    همیشه زبان های محبوب، خاصیت هایی دارن که به کار اکثریت میاد( اما بهترین زبان ، همونیه که شما برای سناریو مورد نظرتون بهش احتیاج دارید)
    مثلاً به نظر بنده، شرط اول انتخاب، محبوب بودن یک محصوله(حتی اگه در بعضی موارد ضعیف تر عمل کنه!!) چرا ؟؟؟
    نه به خاطر اینکه به خودم زحمت ندم و از نظر بقیه استفاده کنم، به خاطر اینکه زبان پرطرفدار تر معمولاً مستندات بهتری داره، خیلی زود تر اشکالات دیده میشه و بروز اوری های منظمی داره، معمولاً بازار کار بهتری داره و هزار تا دلیل دیگه
    اما به اختلاف نظر ها هم احترام میزارم، و اتفاقاً برنامه نویس هایی که علاقه دارن که متفاوت باشند رو دوست دارم

موفق باشید

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. گفتگو: شما بعد از VB6 کدام زبان برنامه نویسی رو شروع می کنید یا شروع کردید؟
    نوشته شده توسط mohammadriano در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 14
    آخرین پست: چهارشنبه 16 بهمن 1392, 10:02 صبح
  2. گفتگو: کدوم زبان برنامه نویسی برای طراحی وب شروع کنم.PHP یا ASP ؟
    نوشته شده توسط firoozi90 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 54
    آخرین پست: سه شنبه 04 مهر 1391, 12:25 عصر
  3. چه جوری یه حرکت رو از 3d maxتو یه زبان برنامه نویسی لود کنم
    نوشته شده توسط paladin در بخش طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 05 آذر 1388, 08:30 صبح
  4. انتخاب زبان برنامه نویسی در شروع یک پروژه جدید
    نوشته شده توسط abcdef123 در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 14:05 عصر
  5. پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 30 خرداد 1386, 17:52 عصر