نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: اندازه گیری ابعادی

اندازه گیری ابعادی

با سلام خدمت دوستان
    من میخوام بدونم ابعادی حقیقی یه تصویر رو چطوری میتونم تو برنامم (متلب) لحاظ کنم
    این تصویر 512*512 پیکسل داره با 96DPI (در Paint)
    البته وقتی ابعاد تصویر رو تو فوتوشاپ میخام، عدد 72DPI رو نشون میده!

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

نقل قول: اندازه گیری ابعادی

برای اندازه گیری دوربین را ثابت کنید و سپس یک خط کش 10 سانتی جلوی دوربین قرار بدید بینید این خط چند پیسکل هستش با توجه به dpi واقعی را مشخص کنید سپس هر جسم دیگری که جلوب دوربین قرار بدید حالا دیگه dpi واقعی را دارید ئ تعداد پیکشل های object رو بدین ترتیب با یک ضرب در می تونید اندازه واقعی را محاسبه کنید

باید عرض کنم که این تصاویر توسط دوربین گرفته نشده اند بلکه تصاویر پزشکی ای هستند که با دستگاه mri گرفته شده اند و من می خوام ابعاد واقعی جسم اسکن شده رو تشخیص بدم
    در واقع ما در اینجا تنها می تونیم بر روی تصویر خروجی تمرکز کنیم و با دوربین و کالبراسیون و . . . سر و کار نداریم

نقل قول نوشته شده توسط exelero مشاهده تاپیک
    باید عرض کنم که این تصاویر توسط دوربین گرفته نشده اند بلکه تصاویر پزشکی ای هستند که با دستگاه mri گرفته شده اند و من می خوام ابعاد واقعی جسم اسکن شده رو تشخیص بدم
    در واقع ما در اینجا تنها می تونیم بر روی تصویر خروجی تمرکز کنیم و با دوربین و کالبراسیون و . . . سر و کار نداریم
    سلام
    متلب یه دستوری به نام imfinfo داره که اطلاعات تصویر رو نمایش میده، پارامترهای XResolution ،YResolution و ResolutionUnit هم DPI تصویر رو نشون میده. برای بعضی از تصاویر این پارامترها رو نشون نمیده:

clear;
    [fname,fpath]=uigetfile({'*.jpg;*.png;*.tif;*.bmp;*.gif'});
    if fname == 0
    return;
    end
    A = imfinfo(fullfile(fpath,fname))

دوستان شما میدونید چجوری میشه فاصله ی بین دو پیکسل مجاور در تصویر را در وهله ی اول اندازه گیری و پس از آن، تصحیح نمود؟
    آخه من اندازه ی هر پیکسل رو دارم و میخوام از این طریق، مقیاس تصویرم رو تصحیح کنم

دوستان شما میدونید چجوری میشه فاصله ی بین دو پیکسل مجاور در تصویر را در وهله ی اول اندازه گیری و پس از آن، تصحیح نمود؟
    آخه من اندازه ی هر پیکسل رو دارم و میخوام از این طریق، مقیاس تصویرم رو تصحیح کنم
    سلام
    اندازه هر پیکسل رو چجوری حساب کردین؟ DPI تعداد پیکسل رو در واحد سطح میده، اندازه تصویر رو میشه باهاش حساب کرد، ولی فکر نکنم محاسبه اندازه جسم از روش امکان پذیر باشه (عمق هم تاثیر داره ).

محل زندگی
    www.7khatcode.com

شما بایستی dpi تصویر را داشته باشید و گرنه کاری نمیشه انجام داد

من dpi تصویر رو دارم ولی وقتی مختصات نقاط اخذ شده از تصویر رو درش ضرب میکنم، مقیاس درستی بهم نمیده!

محل زندگی
    www.7khatcode.com

اگر در فاصله فعلی مرکز لنز از مرکز جسم dpi دوربین را درست محاسبه کرده باشید دیگه نباید مشکلی داشته باشید حالا شما می فرماید تصویر mri هستش آن هم به همین صورت dpi در تصاویر مشخص هستش حداقل یک فریم قرار بدید .

تاپیک های مشابه

1. اندازه گیری دمای cpu
    نوشته شده توسط حبیب در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 09 خرداد 1384, 09:10 صبح
  2. اندازه گیری زمان در حد میلی ثانبه
    نوشته شده توسط hbi در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 24 آذر 1383, 15:17 عصر
  3. سوال : اندازه گیری زمان دریافت یک Web Page
    نوشته شده توسط g_jolaei در بخش VB.NET
    پاسخ: 3