صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 117

نام تاپیک: شروع برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان

مدیر بخش آواتار rubiks.kde
    محل زندگی
    مشهد

شروع برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان

با سلام خدمت دوستان
    بعد ایجاد تاپیک های تکراری زیادی مبنی براینکه از کجا شروع کنیم،چی لازمه و ... به پیشنهاد دوستان تصمیم گرفتم در یک تاپیک تمام راهای برنامه نویسی برای سیستم عامل اندروید رو بگم تا دوستان بتونن بهتر تصمیم بگیرن و برن جلو.

اولین راه استفاده از زبان جاوا است.این روش ، روشی هست که توسط گوگل پیشنهاد میشه و میشه گفت بهترین روش برای برنامه نویسی است.

برای شروع هم نیاز دارید تا اندک آشنایی با زبان جاوا داشته باشید.البته آشنا بودن به خود SDK هم شرط است.
    ابزار مورد نیاز از جمله SDK ، IDEها،شبیه سازها و لینک دانلود هرکدوم رو میتونید در این تاپیک پیدا کنید و دانلود و نصب کنید.

عموما برای این کار نیاز دارید تا SDK اندروید ، JDK ، اکلیپس رو دانلود و نصب کنید و اگه هم ADT bundle رو دانلود و نصب کنید تمام این موارد رو یک جا جلو رفتید و تنها لازمه اکلیپس رو اجرا کنید و اولین پروژه رو بسازید.

اگه هم از سرعت شبیه ساز راضی نیستید میتونید روی گوشی یا شبیه ساز قدرتمند جنیموشن برنامه ها رو اجرا و تست کنید که در این تاپیک موجود است.

برای شروع هم میتونید از فیلم های آموزشی لیندا و یا www.kamalan.com استفاده کنید.من خودم هنوز کتاب چندان جالبی در این مورد ندیم ولی کتاب انگلیسی زیاد وجود داره.

برای رفع مشکلاتتون هم اول متکی به دانش خودتون باشید بعد گوگل و بعد راه های دیگه.

این روشی که برای برنامه نویسی گفتم بهترین است و روش هایی که در ادامه گفته میشه روش هایی است که به عنوان روش های فرعی شناخته میشه زبان های خودشون رو دارن و ابزار مورد نیاز خودشون رو میخوان.این روش ها توسط گوگل پشتیبانی نمیشن ولی طرفدارهای خودشون رو در سراسر جهان دارند و هرکس باتوجه به دانش و نیازش به اون سمت میره.

روش بعدی استفاده از زبان C#‎‎ است.
    این روش به شما این اجازه رو میده تا با زبان C#‎‎ برای اندروید برنامه تولید کنید.پس نیاز داره تا اندک آشنایی با این زبان داشته باشید.

برای شروع نیاز دارید تا ابزار مورد نیاز رو دانلود و نصب کنید.در این تاپیک تمام ورژن ها mono android به همراه آموزش نصب قرار داده شده است.
    برای شورع برنامه نویسی هم میتونید با هر آموزشی شروع کنید.مثلا این تاپیک
    خوبیت استفاده از Xamarin اینه که باعث میشه تابتونید برای تمام سیستم عامل های موبایل اندروید ، ویندوز فون و ... برنامه بنویسید.

روش بعدی استفاده از phonegape است.در این چهارچوب شما میتوانید با استفاده از html,javascript,css اقدام به طراحی برنامه کنید .
    برای دریافت ابزار مورد نیاز و نحوه استفاده به سایت فون گپ مراجعه کنید.

روش بعدی استفاده از Qt است.در این روش هم شما نیاز دارید تا آشنایی با فریم ورک Qt و زبان C++‎‎ داشته باشید.
    برای شروع برنامه نویسی و دانلود ابزار و کسب اطلاعات ییشتر میتونید به این سایت مراجعه کنید.

روش بعدی استفاده از Basic4android است .در این مورد هم میتونید به اینجا مراجعه کنید.

بجز روش اول تمام موارد گفته شده توسط گوگل توسعه داده نمیشن و تمرکز اصلی روی روش اول است.
    امیدوارم این آشنایی اولیه بتونه به شما برای انتخاب راه کمک کنه .

البته شاید بغیر از موارد بالا روش و زبان دیگه ایی هم باشه که من نگفته باشم ولی تا تونستم مواردی رو گفتم که عمومیت بیشتری رو دارن.
    YES I AM Qt

Code Less
    Create More
    Deploy Everywhere

کاربر دائمی آواتار mthreat.info
    محل زندگی
    رشت

نقل قول: شروع برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان

سلام خدا قوت اگه میشه نمای دیزاین رو یکم توضیح بدید چون هر کاری میکنم اصلا درکش نمیتونم بکنم ( طراحی فرمی که روی همه ی گوشی ها یک جور نمایش داده بشه )

کاربر دائمی آواتار o0o0okay
    محل زندگی
    رشت

اینکه بخوای دیزاینی که توی تمام مدل های گوشیا، تمام ورژن های اندروید یجور اجرا بشه. برنامه نویسیش خیلی سخت میشه، نتیجه ش هم شاید اون چیزی که انتظار داشته باشی نباشه. "چون نسخه خام اندروید رو شرکتهای مختلف مثل سامسونگ و اج تی سی و ... تغییر میدن".
    ولی با کدنویسی جاوا و استفاده نکردن از فرم های اماده میتونی به یه دیزاین یکپاچه توی اکثر مدل ها و گوشیا برسی. "مهمترین چیز اندازه صفحه نمایش و قابلیتهایی که میخوای توی دیزاین نمایش بدی ".

سلام
    منم در اندروید و جاوا تازه کارم...

سوالم اینه که handler در thread برایه چیه،چه استفاده ای میشه؟؟

کاربر دائمی آواتار alireza142
    محل زندگی
    مشهد

سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی

من حدود 4 ماهه که اندروید کار می کنم و یک کلاس هم رفتم ولی زیاد پر بار نبود برام. با توجه به این که رشته من کامپیوتر و برنامه نویسی نبوده ، اما به شدت به برنامه نویس اندروید علاقه دارم ، خواستم بپرسم که برای بخش های زیر چه منابعی ( اعم از سایت خوب ، کتاب ( فارسی یا انگلیسی) ، ... ) رو پیشنهاد می کنید ؟ من هر چی گشتم منابع خوبی برای توضیح این مطالب به صورت اساسی پیدا نکردم.
    1) آموزش جاوا (البته کتاب آقای جعفر نژاد رو خوندم)
    2) آموزش کلاس های مختلف اندروید
    3) آموزش متد های هر کلاس در اندروید
    4) آموزش تهیه بانک های SQL
    5) آموزش انواع کوئری ها (برای دستیابی و استفاده از بانک های اطلاعاتی)
    6) آموزش Dreamweaver (برای ساخت فایل های Html برای استفاده در WebView در اندروید)

ممنون و متشکر. از اینکه باعث پیشرفت دانش سایر دوستان می شوید ، صمیمانه سپاسگزارم.
    اجرکم عند الله.

کاربر دائمی آواتار abbasalim
    محل زندگی
    یزد ـ‌ اردکان

سلام آقا علیرضا در مورد جاوا به شدت کتاب جاوای دیتل & دیتل رو توصیه میکنم ترجمه شده اش هم زیاده انگلیسیش هم تونت هست
    خیلی خوبه ما تو دانشگاه استادمون از این منبع درس میدادن بسیار کتاب کاملیه

بقیه مواردتون رو متوجه نشدم

کاربر دائمی آواتار alireza142
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط abbasalim مشاهده تاپیک
    سلام آقا علیرضا در مورد جاوا به شدت کتاب جاوای دیتل & دیتل رو توصیه میکنم ترجمه شده اش هم زیاده انگلیسیش هم تونت هست
    خیلی خوبه ما تو دانشگاه استادمون از این منبع درس میدادن بسیار کتاب کاملیه

بقیه مواردتون رو متوجه نشدم

با تشکر از راهنماییتون.

اما معرفی متد ها و کاراییشون برام خیلی مهمتره.برای روشنتر شدن منظورم بهتره اینو بگم که در محیط ایکلیپس وقتی Ctrl + Space رومیزنیم ، یک سری گزینه ها برای ادامه کد نویسی به ما پیسنهاد میشه ؛ یا وقتی بعد از یک آبجکت یا اسم یک شاخص ، نقطه قرار میدیم، باز همون منوی پیشنهادی با مواردی متفاوت باز میشه. در قسمت XML هم موارد پیشنهادی زیادی با زدن همین کلید های ترکیبی Ctrl + Space ظاهر می شوند که کارایی خیلی هاشون برام روشن نیست. حالا آیا کتابی یا چیزی هست که این موارد پیشنهادی رو آموزش داده باشه که هر کدم برای چه موقعی است و چه کاری انجام میدن ؟

بازم ممنون بابت وقی که صرف جواب دادن میکنید.

سایت های دانشجو یار و اسفندونه عالی هستند

محل زندگی
    یزد ـ‌ اردکان

نقل قول نوشته شده توسط alireza142 مشاهده تاپیک
    با تشکر از راهنماییتون.

اما معرفی متد ها و کاراییشون برام خیلی مهمتره.برای روشنتر شدن منظورم بهتره اینو بگم که در محیط ایکلیپس وقتی Ctrl + Space رومیزنیم ، یک سری گزینه ها برای ادامه کد نویسی به ما پیسنهاد میشه ؛ یا وقتی بعد از یک آبجکت یا اسم یک شاخص ، نقطه قرار میدیم، باز همون منوی پیشنهادی با مواردی متفاوت باز میشه. در قسمت XML هم موارد پیشنهادی زیادی با زدن همین کلید های ترکیبی Ctrl + Space ظاهر می شوند که کارایی خیلی هاشون برام روشن نیست. حالا آیا کتابی یا چیزی هست که این موارد پیشنهادی رو آموزش داده باشه که هر کدم برای چه موقعی است و چه کاری انجام میدن ؟

خوب کلیدهای میانبر هر ide یا نرم افزار ها داخل خود نرم افزار یا سایتشون قرار داره
    به شخصه کتابی ندیدم برای جاوا php و ... که ide خاصی رو یادبدن و معمولا برنامه نویسی رو یاد میدن و ide رو به کاربر می سپارن
    ولی برای زبان های انحصاری مثل C#‎ که ide رسمی دارن آموزش ها هم داخل همون ide کار میشه البته برای جاوا اوراکل هم نت بینز هست ولی با این حال من ندیدم کتابی که نت بینز رو یاد بده

با سلام

از تمامی کسانی که میتوانند شیوه ساخت یک اسلاید منو را بیان کن خواهش میکنم لطفا یه آموزش مختصر برام قرار بدن بدجور کارم گیر ه براش

خودمو کشتم و نتونستم یه کتابخانه اسلاید منو رو به برنامم اضافه کنم ، نمونه برنامه هم دانلود کردم اما از بس شلوغ بود نفهمیدم

میدونم براتون زمان گیر میشه اما این لطف رو در حقم انجام دهید لطفا...

ممنونم پیشاپیش ازتون

سلام

باتوجه به تجربیات من می توانم بگم که 90درصد دوستانی که می خواهند برنامه نویسی آندروید یادبگیرند مباحث پیش زمینه را بلد نیستند!
    خیلی از دوستانی که مراجعه می کنند و یا راهنمائی می خواهند اصلا برنامه نویسی بلد نیستند! یا اگر بلد هستند در حد خیلی ضعیف!
    قبل از اینکه برید سراغ آندروید اول از همه برنامه نویسی یادبگیرید حالا با هر زبان برنامه نویسی که شد اگه با زبان جاوا شروع کنید به یادگرفتن خوب چه بهتر ولی اگر تا حالا برنامه نویسی نکردید و تازه می خواهید شروع کنید زبانهای ساده تر را انتخاب کنید و حتی میگم زبانهایی که منابع آموزشی بیشتری دارند و یا تعداد کسانی که می توانند در آن زبان شما را کمک کنند زیاد باشد را انتخاب کنید.

به این نکته توجه کنید که برای آندروید می خواهید با جاوا برنامه نویسی کنید که یک زبان کاملا شیء گرا است پس شما باید برنامه نویسی را به سبک شیء گرا باید یاد بگیرید.
    اصل مفاهیم شیء گرای است حال میخواد C++‎ باشد و یا C#‎ و یا Java کتاب خوب دوستان معرفی کردند! کتاب جاوای آقای قمی هم بد نیست برای شروع البته ولی نه برای کسی که با مفاهیم برنامه نویسی آشنا نباشد.!
    کتابهای آقای هربرت شیلد را هم شدیدا پیشنهاد می کنم. (برای C++‎ و Java)

پیشنهاد دیگر:
    دوستان مبتدی در برنامه نویسی بهتر است با ابزارهای ساده تر برنامه نویسی کنند مانند PhoneGap البته این صرفا یک پیشنهاد است و صرف وقت برای هر روشی بغیر از جاوا شاید آینده نگرانه نباشد.!
    ولی در هر صورت فکر می کنم یادگیری و تولید نرم افزار تحت آندروید با PhoneGap برای برخی از دوستان راحتتر باشد
    یا دوستانی را دیدم که با Basic4Android برنامه می نوشتند چون زبان بیسیک بلد بودند زیاد وقت صرف نکردند برای شروع کار!
    یا برای دوستانی که تحت محیط دات نت قبلا برنامه مینوشتند با Mono شروع کردند
    یا در محیط RadStudio هم می توان برای آندروید برنامه نوشت که برای دوستانی که با زبان دلفی آشنائی دارند فوق العاده خوب و راحت است!

البته همه این روشهای جانبی معیب خاص خودشون را دارند ولی بنده برای دوستانی که کاملا مبندی هستند و قبلا برنامه نویسی نکرند و میخواهند به نتیجه برسند (سریعتر) شاید فون گپ انتخاب خوبی باشد.

سلام . تقریبا میشه گفت من تابه حال کدنویسی نکردم . میخوام کدنویسی برای آندروید یاد بگیرم و به نظرم اول باید زبان جاوا یاد بگیرم . سوالم اینه که یاد گرفتن جاوا و آندروید روی هم تقریبا چند وقت طول میکشه ؟ میدونم برای هرکس فرق میکنه . فقط میخوام مزنش دستم بیاد . قبلا یه بار دو ماه نشستم و پی اچ پی خوندم ولی بعد متوجه شدم غیر از php و html باید کلی چیز دیگه هم یاد بگیرم . و اینکه میخوام بدونم با توجه به اینکه هیچ چیز دیگه ای بلد نیستم یاد گرفتن جاوا و آندروید سنگین تره یا php ? البته میدونم سوالم یه مقدار گنگه ولی ممنون میشم یه نفر سریع تر یه جوابی بهم بده . خیلی علاقه مندم یاد بگیرم .

اقا یکی بیاد اینا رو با هم مقایسه کنه من دستشو می بوسم
    basic4android
    mono android
    delphi xe5
    elipse
    هدفم از مقایسه مقایسه حجم فایل نهایی و سخت افزار مورد نیاز برای اجراشه
    مثلا یه جا خوندم که دلفی یه hello world ساده رو پونزده مگ تحویل می ده
    بدبخت اونی که بخواد دانلود کنه

نقل قول نوشته شده توسط hrkhrkhrk مشاهده تاپیک
    اقا یکی بیاد اینا رو با هم مقایسه کنه من دستشو می بوسم
    basic4android
    mono android
    delphi xe5
    elipse
    هدفم از مقایسه مقایسه حجم فایل نهایی و سخت افزار مورد نیاز برای اجراشه
    مثلا یه جا خوندم که دلفی یه hello world ساده رو پونزده مگ تحویل می ده
    بدبخت اونی که بخواد دانلود کنه
    basic که زبانش vb هستش کار باهاش راحته خروجی نهایی میشه گفت با اکلیپس یا همون جاوا برابری میکنه بزرگترین مشکلش پولی بودن رفرنس ها و محیط توسعه بسیار ضعیفش هست
    mono زبانش سی شارپ میشه گفت کار باهاش راحته ولی خروجی نهایی خوب نیست هم افزایش حجم داریم (hello word میشه 4 5 مگ) هم کاهش شدید سرعت.
    دلفی اطلاع خاصی ندارم ولی احتمالا باید مثل مونو مشکل دار باشه
    اکلیپس هم که دیگه همه آشنان مورد خاصی جز محیط مسخره و اعصاب خوردکن نداره.

دلیل این افزایش حجم و کاهش سرعت تبدیل کدها به کدهای جاوا هستش.
    حالا باز مهندص زیاد داریم یکم صبر کنی اونام مقایسه میکنن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دوستان من با استفاده از کتاب و اینترنت و فروم های پرسش و پاسخ تونستم تا حدودی اندروید رو یاد بگیرم ولی احساس میکنم اندروید نکات ریزی داره که باید یاد گرفت. مثلا من نتونستم فرگمنت ها رو یاد بگیرم یا خیلی از کدها رو کپی کردم و متوجه نشدم چجوری نوشته شدن. حالا شما چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید که اندروید رو از پایه بصورت کامل یاد بگیریم؟
    کلاس آموزشی خوب تو تهران سراغ دارین؟
    من از سال 81 تا حالا C#‎ کار کردم و عاشق ویژوال استودیو هستم و اوایل حتی خواستم اندروید رو با مونو برنامه نویسی کنم ولی پس از خروجی hello world تصمیم عوض شد و ترجیح دادم یه زبان جدید (جاوا) یاد بگیرم و اندروید رو با زبان توصیه شدش بنویسم برا همین با ایکلیپس استارت زدم. اینم تجربه من نسبت به اندروید

نقل قول نوشته شده توسط aliblk10 مشاهده تاپیک
    دوستان من با استفاده از کتاب و اینترنت و فروم های پرسش و پاسخ تونستم تا حدودی اندروید رو یاد بگیرم ولی احساس میکنم اندروید نکات ریزی داره که باید یاد گرفت. مثلا من نتونستم فرگمنت ها رو یاد بگیرم یا خیلی از کدها رو کپی کردم و متوجه نشدم چجوری نوشته شدن. حالا شما چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید که اندروید رو از پایه بصورت کامل یاد بگیریم؟
    کلاس آموزشی خوب تو تهران سراغ دارین؟
    من از سال 81 تا حالا C#‎‎ کار کردم و عاشق ویژوال استودیو هستم و اوایل حتی خواستم اندروید رو با مونو برنامه نویسی کنم ولی پس از خروجی hello world تصمیم عوض شد و ترجیح دادم یه زبان جدید (جاوا) یاد بگیرم و اندروید رو با زبان توصیه شدش بنویسم برا همین با ایکلیپس استارت زدم. اینم تجربه من نسبت به اندروید
    سلام،
    منم برنامه نویسی تو ویژوال رو به همه چی ترجیح میدم واقعا ادم لذت میبره جدا از این که چقدر این محیط قدرتمنده و سرعت و کیفیت کار رو بصورت فوق العاده زیادی افزایش میده.
    مونو زیاد جالب نیست البته الان تغییرات زیادی کرده ولی فک کنم باز سنگین و کند باشه برنامه هاش.
    من خودم تا یجاهایی با اکلیپس کار کردم اصلا خوشم نیومد به اجبار تحملش میکردم تا اینکه با Cordova آشنا شدم الان دارم با زبان TypeScript توی همون ویژوال استودیو کد میزنم خیلی عالیه!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک
    سلام،
    منم برنامه نویسی تو ویژوال رو به همه چی ترجیح میدم واقعا ادم لذت میبره جدا از این که چقدر این محیط قدرتمنده و سرعت و کیفیت کار رو بصورت فوق العاده زیادی افزایش میده.
    مونو زیاد جالب نیست البته الان تغییرات زیادی کرده ولی فک کنم باز سنگین و کند باشه برنامه هاش.
    من خودم تا یجاهایی با اکلیپس کار کردم اصلا خوشم نیومد به اجبار تحملش میکردم تا اینکه با Cordova آشنا شدم الان دارم با زبان TypeScript توی همون ویژوال استودیو کد میزنم خیلی عالیه!
    سلام دوست عزیز
    فکر میکنم تو پروژه های سنگین مانند بازی های دو بعدی و سه بعدی باز مشکل ساز بشن. فکر کنم جاوا بهترین زبان اندرویدی باشه که اگ هم برنامه به مشکل خورد حد اقل خیالمون از بابت محیط برنامه نویسی راحته که مشکل از اون نبوده

دوستان نظرتون راجع به اموزشگاه لایتک که زیر نظر دانشگاه صنعتی شریف برگزار میشه چیه؟
    کسی تجربه ای داره؟
    من میخواستم تو آموزشگاه برنامه نویس ثبت نام کنم که گویا کلاسهاش تشکیل شده و فعلا نمیشه شرکت کرد.

من به سفارش یکی از دوستان روش اول رو انتخاب کردم و فایلای sdk و jdk رو دانلود کردم. ولی حقیقتا توی برنامه نویسی صفرم. خیلی علاقه دارم ولی. میشه یه راهنمایی بکنین که از کجا دقیقا شروع کنم؟ نیازی هست که قبل از شروع کار با این نرم افزارا، برنامه های دیگه ای رو کار کنم؟

محل زندگی
    یزد ـ‌ اردکان

نقل قول نوشته شده توسط Ahmad.Metal مشاهده تاپیک
    من به سفارش یکی از دوستان روش اول رو انتخاب کردم و فایلای sdk و jdk رو دانلود کردم. ولی حقیقتا توی برنامه نویسی صفرم. خیلی علاقه دارم ولی. میشه یه راهنمایی بکنین که از کجا دقیقا شروع کنم؟ نیازی هست که قبل از شروع کار با این نرم افزارا، برنامه های دیگه ای رو کار کنم؟
    سلام اگه صفر هستید به شدت پیشنهاد میکنم ابتدا یکم با سی یا لااقل با جاوا کارکنید و بعد برید سراغ اندروید
    پایه خیلی مهمه خیلی

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    صغاد

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک
    سلام،

میشه توضیح بدید Cordova و TypeScript چه جوریه؟ چه جوری گیرش بیارم؟ چه مزیتی داره؟
    ممنون داداش

کاربر تازه وارد آواتار delta7
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط MDSTmdst مشاهده تاپیک
    میشه توضیح بدید Cordova و TypeScript چه جوریه؟ چه جوری گیرش بیارم؟ چه مزیتی داره؟ممنون داداش
    1-

یه محیط هست که توش میتونید برنامه بنویسین و برای اندروید ، iOS و ویندوز فون خروجی بگیرین ، تایپ اسکریپت هم یه زبان برنامه نویسی هست از اسمش هم معلومه که یک زبان اسکریپتی هستمطالب بیشتر در http://en.wikipedia.org/wiki/TypeScript
    2- دانلود کنید از نت
    3- مزیتش اینه که آسونه و میتونید برای پلتفرم های مختلف خروجی بگیرین
    4-معایب هم داره؟! جواب: بله - مشکلش اینه که native نیستهیچی زبان اصلی نمیشه شما توی زبان اصلی به همه منابع دسترسی دارین ولی توی اینجور برنامه ها دسترسیتون محدود هست، زبان اصلی انعطاف بیشتری داره ، کندتر عمل میکنه و ...

نقل قول نوشته شده توسط MDSTmdst مشاهده تاپیک
    میشه توضیح بدید Cordova و TypeScript چه جوریه؟ چه جوری گیرش بیارم؟ چه مزیتی داره؟
    ممنون داداش
    پروژه PhoneGap قبلا توسط Adobe پشتیبانی میشد و میتونستیم باهاش برای 3 تا پلتفرم اندروید iOS , ویندوز فون برنامه بنویسیم زبان مورد استفاده هم زبان های تحت وب بود html ,css , jquery و... (البته هنوزم فک کنم پشتیبانی میشه) اخیرا شرکت بزرگ ماکروسافت این پروژه رو از Adobe خریداری کرده و به Cordova تغییر نام داده از طرفی این قابلیت رو فراهم کرده تا بتونیم توی IDE قدرتمند Visual Studio کد بزنیم، در مورد زبان TypeScript هم این زبان در واقع همون جاوا اسکریپت هستش اما با تغییراتی که خود ماکروسافت توش اعمال کرده و برنامه نویسی جاوااسکریپت رو راحتتر کرده ،در مورد محدودیت هم باید عرض کنم زیاد بچشم نمیاد بهترین برنامه نویس Native هم باشی آخر سر برنامه هات به کتاب و حدیث و فال و... ختم میشه ن بیشتر خودت کافه بازار رو بررسی کن 99 درصد کتابه!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

Unhappy نقل قول: شروع برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان

سلام دوستان
    یک برنامه اندروید نوشتم که شامل یک دکمه است که هر وقت روش کلیک میشه ساعت سیستم به عنوان text دکمه set میشه !
    اما با اجرای این برنامه در محیط ADT Boundle (eclipse+SDK ) مشکل دارم ، تعداد زیادی خطا در قسمت log cat نشون می ده که نمی تونم رفعشون کنم ( البته کد برنامم هیچ خطایی نداره !)
    شبیه ساز هم نمایش داده میشه اما بلافاصلا یک پیغام نشون می ده که برنامه متوقف شده !
    سه تا عکس از محیط برنامه و کد برنامه در محیط و شبیه ساز و خطا های اون گذاشتم اگه امکانش هست کمک کنید تا بتونم از برنامه ام اجرا بگیرم !
    ممنونم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار saeed_g21
    محل زندگی
    تبریز

سلام دوست عزیز
    ببین خطای فعلیت در تعریف کردن Button هست
    Button رو باید در فایل لایوت مربوط به اون اکتیوینی قرار دهی بعد یک ID براش اختصاص بدی بعد در اکتیویتی اون رو تعریف کنی بعد میتونی ازش استفاده کنی

به مثال زیر توجه کن :

Button btn2 = (Button) findViewById(R.id.button);
    btn2.setOnClickListener(new OnClickListener() {
    @Override
    public void onClick(View arg0) {
    //دستوری که میخوای زمان کلیک شدن باتن انجام بشه رو اینجا بنویس
    }
    });

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

Unhappy نقل قول: شروع برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان

نقل قول نوشته شده توسط saeed_g21 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    ببین خطای فعلیت در تعریف کردن Button هست
    Button رو باید در فایل لایوت مربوط به اون اکتیوینی قرار دهی بعد یک ID براش اختصاص بدی بعد در اکتیویتی اون رو تعریف کنی بعد میتونی ازش استفاده کنی

به مثال زیر توجه کن :

Button btn2 = (Button) findViewById(R.id.button);
    btn2.setOnClickListener(new OnClickListener() {
    @Override
    public void onClick(View arg0) {
    //دستوری که میخوای زمان کلیک شدن باتن انجام بشه رو اینجا بنویس
    }
    });
    سلام
    ممنون از راهنماییت ،
    دوست عزبز من ابتدا در قسمت اکتیویتی یک button با id= @+id/button1 قرار دادم و بعد کد رو تغییر دادم ، الان دیگه در قسمت Log cat هیچ خطایی ندارم ولی در قسمت console خطاهای دیگریی نمایش داده می شه که یک تصویر ازش گذاشتم و error2.jpg وقتی اجرا می گیرم شبیه ساز به همون شکل قبلی عمل می کنه ، در ادامه دو تا تصویر کد برنامه و اکتیویتی رو هم گذاشتم ، ممنون میشم اگه اشکالم رو رفع کنید!

کد جدید.jpgactivity.jpg
    آخرین ویرایش به وسیله programmerzahra : چهارشنبه 30 مهر 1393 در 15:22 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

سلام دوست عزیز

در ادامه توضیح سوالم که در بالا توضیح دادم یک مطلب جا افتاده بود ، با وجود اینکه من اول button1 را در اکتیویتی قرار داده بودم و id اون هم مثل شکل هایی که در بالا اوردم تنظیم شده ، اما در حین کد نویسی در دستور new Button این دکمه شناخته شده نیست ، شکل خطا را هم ادامه می گذارم ، اگه امکانش هست کمک کنید خطایم را رفع کنم . (من از قسمت زیر منوی باز شده گزینه دوم را اتخاب کرده ام ؟!؟!)باز هم ممنونم.

توجه.jpg

کاربر دائمی آواتار majid_7
    محل زندگی
    خونمون

سلام
    نمیدونم این چیزایی ک میگم کمکی بهت میکنه یا نه!!! ولی خودم روی همین چیزا گیر کردم و کلی الاف شدم واسش تا بالاخره فهمیدم چشه!!!
    1- دکمه ت رو اول تعریف کن بعد مقداری دهی اولیه ش رو توی متد onCreate انجام بده
    2- بهتره ک رویدادش رو خود محیط نرم افزار واست بسازه چون ب سادگی با ی خطای کوچیک کلا گیچ میشی
    توی این برنامه ت هم فکر نمیکنم نیازی باشه ک از setContentView رو مجددا فراخونی کنی...
    امیدوارم ک کمک کنه

من کلا نا امید شدم

برای یک تازه کار مثل من که تا حالا یک خط برنامه نویسی اندروید نداشت بهتر نیست به جای Eclipse از Android Studio استفاده کرد؟ چون هم اندروید و هم این نرم افزار برای گوگل هستند. اگه بخوایم از Android Studio استفاده کنیم (به غیر از SDK و این جور ماژول ها) نیاز به نصب برنامه دیگه ای نیست؟

سلام
    آیا eclips دارای کدی مشابه به time-ticker در C#‎ هست؟
    اساسا مرجعی برای معادل سازی کدهای جاوا و C#‎ هست؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    https://t.me/pump_upp

سلام.اگه امکان داره طریقه ویرایش کد (چند حرف اول ) شماره های contact(مخاطبین) گوشی به صورت دسته جمعی رو توضیح بدید.با تشکر

سلام دوستان
    این سایت یه کپی از سایت دولوپر آندروید هست که بدون نیاز به فیلتر شکن و تحریم و اینا میشه بازش کرد. هر هفته هم بروز میشه
    ایشالا به کارتون بیاد
    http://developer-android.ir

با سلام من تازه ای کلیپس نصب کردم تا کار برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم
    خیلی تازه کارم
    یه مشکل در اجرای برنامه در ایکلیپس داشم
    من ماشین مجازی رو در sdk manager تعریف کردم
    ولی در ای کلیپس وقتی میخوام اجرا کنم خطا میده
    (در واقع فکر کنم نسخه اندروید رو در ایکلیپس نمیشناسه
    در حالیکه در sdk manager شناسایی میکرد)

12-21-2014 09-51-38 ق.jpg
    12-21-2014 09-52-08 ق.jpg
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام دوستان
    کسی با AIDE کار کرده ؟
    به جز خودش باید چیز دیگه ای هم روی گوشی نصب بشه ؟
    من وقتی مثال helloworld خودشو اجرا میکنم خطا میده میگه که
    this method must return a value of type
    روی متد oncreate
    یک جا خوندم گفته بود ورژنش نا سازگاره
    ورژن من 2.6 است وبا بلواستاکس 0.8.12.3119 کار میکنم
    ورژن AIDE رو به 2.9.5 که آخرین ورژن بود ارتقا دادم فرقی نکرد البته نمیدونم کجا ورژنشو نشون میده که ببینم درست نصب شده یا نه ولی پایینش مینویسه updated
    احتمال میدم درست ارتقا پیدا کرده باشه ولی هیچ فرق ظاهری نداره
    اگر مرا راهنمایی کنید لطف بزرگی کردید
    بسیار سپاسگزارم

دوستان پیشنهاد میکنم حتما b4a کار کنید. وسط کدنویسی هر جا دلتون خواست میتونید کدجاوا رو مستقیم بنویسید!
    اگرم خواستید از سرعت و سادگی کدنویسی vb هم استفاده کنید که دستتون بازه و در زمان خیلی صرفه جویی میکنید
    برنامه b4i هم اومده که همون کدهاتون بهتون خروجی برای ایفن میده
    کتابخونه های بسیار زیادی هم براش هست و هر روز به تعدادشون اضافه میشه
    اگه بخواید تو تالار سایت اصلیش سوالاتتون رو سریع جواب بدن باید برنامه رو بخرید و الا نسخه کرک شدش هست و کار میکنه
    سایت کویک لرن (Quicklearn.ir) هم اولین و بزرگترین منبع فارسی این محیط توسعه است

سلام
    نمی دونم جای سوال ام اینجا هست یا نه ولی هرکی بلده جواب بده ازتون ممنون می شم . برای کد نویسی تو eclipse وقتی که حتی راحت ترین کد مثل oncreate می خوام بنویسم ctrl+ space میزنم نمونه کد برام نمیاره تو لیستی که باز می کنه خالیه میشه کمکم کنید مشکل کارم کجاست

با سلام من میخواستم برنامه نویسی با gps را آغاز نمایم از آنجا که باید در sdk و زیرپوشه extra ،من google play service را دانلود نمایم
    ولی در sdk من google play service ندارم .برای دانلود چکار باید بکنم؟

سلاl شما می توانید از منوی source گزینه ی override/implement methods.. را انتخاب نمایید .در آنحا می توانید این تابع را بیابید

نقل قول نوشته شده توسط bitshoter مشاهده تاپیک
    سلام . تقریبا میشه گفت من تابه حال کدنویسی نکردم . میخوام کدنویسی برای آندروید یاد بگیرم و به نظرم اول باید زبان جاوا یاد بگیرم . سوالم اینه که یاد گرفتن جاوا و آندروید روی هم تقریبا چند وقت طول میکشه ؟ میدونم برای هرکس فرق میکنه . فقط میخوام مزنش دستم بیاد . قبلا یه بار دو ماه نشستم و پی اچ پی خوندم ولی بعد متوجه شدم غیر از php و html باید کلی چیز دیگه هم یاد بگیرم . و اینکه میخوام بدونم با توجه به اینکه هیچ چیز دیگه ای بلد نیستم یاد گرفتن جاوا و آندروید سنگین تره یا php ? البته میدونم سوالم یه مقدار گنگه ولی ممنون میشم یه نفر سریع تر یه جوابی بهم بده . خیلی علاقه مندم یاد بگیرم .
    یا سلام.
    PHP و جاوا و اندروید هر کدوم دریایی از دانش برنامه نویسین
    میشه اینطور گفت که اندروید نسخه ی تکامل یافته جاواست.پس باید برای شروع به برنامه نویسی اندروید باید تسلط متوسطی به زبان برنامه نویسی جاوا داشته باشین.یادگیری حرفه ای شون بسته به علاقه شماست.ولی معمولاً 2تا 3ماه با روزی 4 ساعت کار میشه حرفه ای یا نیمه حرفه ای شد.البته اونطور که شما گفتین علاقه دارین میشه تو 2 ماه تقریباً خوب یاد گرفت.بازم میگم کاملاً بسته به پشتکار و ساعات کاریتون داره و نمیشه حتیّ وقت حدودی هم در نظر گرفت
    میشه اینطور گفت که برای کاربران نیمه حرفه ای جاوا و اندروید سنگین تر از PHP هستند!
    برای یادگیری جاوا هم کتاب دو جلدی دیتل-دیتل واقعاً کارآمده.البته بخشایی ازش نه همش
    برای فیلم های آموزشی اندرویدم همونطور که مدیر بخش گفتن سایتwww.kamalan.com و یا فیلمای آموزشی لیندا خیلی کارآمدن.

نقل قول نوشته شده توسط alireza142 مشاهده تاپیک
    با تشکر از راهنماییتون.

سلام
    شما میتونین با نوشتن سؤالتون به زبان انگلسی و جستجو در گوگل به سایتstackoverflow.comبرین.اونجا مطمئناً چند نفر دیگه ای هم سؤالی مشابه سؤال شما پرسیدن.
    در کل سایت مذکور سایت جامعی در خصوص حل کردن مشکلات برنامه نویسی در برنامه هایی مثل اکلیپس و... است.البته باید به زبان انگلیسی مسلط باشین چون اونجا پاسخ به زبان بین المللیه

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. شروع برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط sonofsun در بخش Android Studio
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 21:40 عصر
  2. شروع برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط alisajadid در بخش Android Studio
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 21:30 عصر
  3. شروع برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط ashokri.nll در بخش Android Studio