نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

نام تاپیک: مشورت در مورد انتخاب زبان

Question مشورت در مورد انتخاب زبان

دوستان می خواستم امثال من که در زمره ی تازه وارادان برنامه نویسی یا بهتر بگم کدنویسی هستیم را یاری نموده و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید.
    در ابتدا نکات اساسی راجع انتخاب زبان را به نحو سوالی مطرح می کنم(و هر از گاهی سوالات لازم را اضافه خواهم کرد) تا دیگر مبتدیان هم با روشن کردن تکلیف خود در پاسخ به این سوالات به زبان مورد نظرشان برسند.
    البته نقش اساتید در پاسخ صحیح به این سوالات نیز کلیدی می باشد.
    امیدوارم خودم و دوستان مبتدی و حتی حرفه ای کمال استفاده را از این تاپیک ببریم.
    اما بریم سراغ سوالات:
    اگر بگم باهاش انواع و اقسام برنامه های کاربردی سیستمی مدیریتی کتابخانه ای و ..(سطح پایین و بالا)تولید کنم چی؟
    اگر بگم vb6 بلدم ومسلطم البته بدون کامپنت های ریزش چی؟
    اگر بگم به زبانی سورس باز و شفاف از لحاظ روال ها و توابع بدون احتمال وجود رویه های جاسوسی در کتابخانه ها و اکتیویکسهاش(که در فریم ورک های مایکروسافت معروفه به جاسوسی) علاقه دارم چی؟
    اگر بگم برنامه ای بدون فریم ورک ،بدون پیش نیاز می خوام چی؟
    اگر بگم می خوام زبانم دارای ide(یاIntegrated development environment) ویژوال با قابلیت های تکمیل خودکار و هوشمند توابع و رویه ها، debug و پردازش ابری باشد چی؟
    اگر بگم می خوام native کد بنویسم چی؟
    اگر بگم می خوام static کد بنویسم چی؟
    اگر بگم حجم برنامه برام مهمه که کم باشه چی؟
    اگر بگم به برنامه کرس پلتفرم یعنی قابل اجرا در تمام سیستم عامل ها مثل ویندوز مک لینوکس اندروید سیمبین (pc,mobil) نیاز و علاقه دارم چی؟
    اگر بگم حاضر نیستم عمرم برای برنامه نویسی در هر سیستم عامل به نحو جدا جدا با کدنویسی مختص آن هدربدم چی؟
    اگر بگم می خوام هم تو دستکتاب باهاش کد بزنم هم تو وب چی؟
    اگر بگم می خوام هم تحت دستکتاپ باهاش کد بزنم هم تحت شبکه چی؟
    اگر بگم می خوام باهاش ویروسکش بنویسم چی؟ که شاید لازمه اش توانایی نوشتن ویروس با آن زبان باشد.
    اگر بگم می خوام هکر کلاه سفید ،کرکر بشم چی؟ بر فرض گذروندن پیش نیازهای مفمومی و تئوریک آن جهت درک الگوریتم های آن؟
    اگر بگم شاید بحث بازارش در حال حاضر و هم در آینده ایران و جهان برام مهمه که تا چند سال دیگه که حرفه ای شدم بتونم تجاری(حالا قابل توجه یا خرد) هم تولید داشته باشم چی؟
    اصلا زمان کم برای حرفه ای شدن در آن زبان برام مهم باشه چی؟
    اگر بگم می خوام در آینده باهاش هسته لینوکس را ادیت کنم یا ویندوز بنویسم چی؟
    اگر بگم می خوام باهاش به نهایت ،ته ،انتهاء متصور برای یک برنامه نویس برسم چی؟
    چند تا زبان پیشنهادی دوستان :
    ++Java ,PHP ,Matlab ,Fortran ,Perl ,vb6 ,C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎ ,Assembly‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎ ,QT ,python ,Delphi , MFC For Visual C++‎‎‎‎‎ ,win32 For Visual C
    باتشکر
    آخرین ویرایش به وسیله vb6vb6 : سه شنبه 08 بهمن 1392 در 19:07 عصر

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشورت در مورد انتخاب زبان
    نوشته شده توسط vb6vb6 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 بهمن 1392, 07:17 صبح
  2. مشورت در مورد انتخاب زبان
    نوشته شده توسط aminbrleevb در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 07 بهمن 1392, 18:24 عصر
  3. استفاده از تجربه حرفه ای ها در مورد انتخاب زبان برنامه نویسی قوی
    نوشته شده توسط Tiro Pro در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 11
    آخرین پست: جمعه 13 مهر 1386, 15:11 عصر
  4. استفاده از تجربه حرفه ای ها در مورد انتخاب زبان برنامه نویسی قوی
    نوشته شده توسط Tiro Pro در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 20 تیر 1386, 09:18 صبح
  5. مشورت و راهنمایی در مورد انتخاب زبان
    نوشته شده توسط mikhak در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 09:36 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •