نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: کنترل مقدار قابل قبول برای فیلد عددی در Table Designer

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

کنترل مقدار قابل قبول برای فیلد عددی در Table Designer

با سلام و احترام
    بنده برای فیلد عددی در Table Designer در قسمت Rule عبارت ID > 0 را گذاشته ام تا جلوی ورود مقدار صفر و منفی بطور قطعی گرفته شود .
    حالا در فرم ورود اطلاعات در رویداد Valid کنترل گذاشته ام که اگر کاربر مقدار صفر وارد کند به هشدار دهد .
    ولی نکته اینست که دستور نوشته شده در Rule زودتر از رویداد Valid اجرا می شود ، و پنجره شامل دکمه OK , Revert است که برای کاربر چندان مناسب نیست .

چگونه مقادیر فیلدها را در Table Designer در قسمت Rule کنترل کنیم بطوریکه پیام داده شده به کاربر مناسب و مفهوم باشد ؟
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

نقل قول: کنترل مقدار قابل قبول برای فیلد عددی در Table Designer

دوتاکار میتونی کنی:
    1-در table designer درmassage پیام رو بذاری.
    2-کلاس wizbtns رو از شاخه اصلی فاکس در پوشه برنامت کپی کنی و اونو فارسی کنی.و اصلا با table desiner کاری نداشته باشی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

با سلام و تشکر خدمت جناب خواجه زاده
    کنترل مقادیر فیلدها و بطور کلی مبحث جامعیت داده ها (Data integrity ) اگر در قسمت طراحی جدول انجام شود، بسیار مطمئن تر است .
    در این روش کنترل فقط در یکجا انجام می شود و اگر درست عمل کند جامعیت داده ها تضمین شده است و همه جا عمل می کند .
    بطور مثال اگر کاربر جدولها را مستقیما نیز باز کند باز هم این کنترل عمل می کند .
    بنده ابتدا کنترل را روی تک تک فیلدها گذاشتم (در Table Designer در قسمت Rule ) و در message هم پیام گذاشتم ، ولی ویژوال فاکس پیام بنده را با دکمه OK , Revert نشان می دهد که پیام مناسبی برای کاربر نیست .
    سپس در فرم در رویداد Valid نیز کنترل گذاشتم (بعنوان کنترل ثانوی) ، ولی نکته اینست که دستور نوشته شده در Rule زودتر از رویداد Valid اجرا می شود !

در آخر تصمیم گرفتم که کنترل همه فیلدها را در قسمت Record Validation بگذارم بصورت زیر :
    ICASE(ID<=0,.F.,EMPTY(nam),.F., LEN(ALLTRIM(cd_mli))#10,.F., LEN(ALLTRIM(cd_psti))#10,.F.,.T.)

و در قسمت Message پیام مناسبی برای همه فیلدها گذاشتم .
    با این روش در فرم ها با رویداد Valid مقادیر وارد شده کاربر را کنترل می کنم ، ولی اگر چیزی از دستم در رفت ، قسمت Record Validation کنترل را انجام می دهد .
    دوستان گرامی ! لطفا این روش را نقد کنید !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط gh_khajehzade مشاهده تاپیک
    دوتاکار میتونی کنی:
    1-در table designer درmassage پیام رو بذاری.
    2-کلاس wizbtns رو از شاخه اصلی فاکس در پوشه برنامت کپی کنی و اونو فارسی کنی.و اصلا با table desiner کاری نداشته باشی.
    با سلام و تشکر از جنابعالی .
    لطفا در مورد نحوه استفاده از کلاس فوق کمی بیشتر توضیح دهید .

-------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله yabande92 : پنج شنبه 24 بهمن 1392 در 10:09 صبح

------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله yabande92 : پنج شنبه 24 بهمن 1392 در 10:09 صبح

نقل قول نوشته شده توسط mostafa_zamani مشاهده تاپیک
    با سلام و تشکر خدمت جناب خواجه زاده
    کنترل مقادیر فیلدها و بطور کلی مبحث جامعیت داده ها (Data integrity ) اگر در قسمت طراحی جدول انجام شود، بسیار مطمئن تر است .
    در این روش کنترل فقط در یکجا انجام می شود و اگر درست عمل کند جامعیت داده ها تضمین شده است و همه جا عمل می کند .
    بطور مثال اگر کاربر جدولها را مستقیما نیز باز کند باز هم این کنترل عمل می کند .
    بنده ابتدا کنترل را روی تک تک فیلدها گذاشتم (در Table Designer در قسمت Rule ) و در message هم پیام گذاشتم ، ولی ویژوال فاکس پیام بنده را با دکمه OK , Revert نشان می دهد که پیام مناسبی برای کاربر نیست .
    سپس در فرم در رویداد Valid نیز کنترل گذاشتم (بعنوان کنترل ثانوی) ، ولی نکته اینست که دستور نوشته شده در Rule زودتر از رویداد Valid اجرا می شود !

در آخر تصمیم گرفتم که کنترل همه فیلدها را در قسمت Record Validation بگذارم بصورت زیر :
    ICASE(ID<=0,.F.,EMPTY(nam),.F., LEN(ALLTRIM(cd_mli))#10,.F., LEN(ALLTRIM(cd_psti))#10,.F.,.T.)

و در قسمت Message پیام مناسبی برای همه فیلدها گذاشتم .
    با این روش در فرم ها با رویداد Valid مقادیر وارد شده کاربر را کنترل می کنم ، ولی اگر چیزی از دستم در رفت ، قسمت Record Validation کنترل را انجام می دهد .
    دوستان گرامی ! لطفا این روش را نقد کنید !
    آقای mostafa_zamani با سلام
    یک سئوال داشتم :
    من خودم همیشه کنترل ورودی رو در فرمها انجام میدادم ولی روش شما همانطور که توضییح دادید بسیار مطمئن تر هست . بنابر این بصورت تستی یک table با field عددی ایجاد ودر Rule اون همان کار شما رو انجام دادم . حالا توی فرم وقتی میخوام یک رکورد ایجاد کنم قاعدتا پیغام خطا دریافت میکنم ! چطور باید ورودی رو دریافت و تو table ذخیره کرد. من عادت کردم که توی فرم بعد از دریافت ورودی و کنترل یک رکورد ایجاد (append balnk) و بعد مقادیر رو توی table قرار بدم (replace fieldname with thisform.textbox1.value)
    لطفا راهنمایی کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام علیکم
    بجای دستور append blank از دستور INSERT INTO ... استفاده کن .
    موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله mostafa_zamani : جمعه 25 بهمن 1392 در 09:02 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

لطفا در مورد نحوه استفاده از کلاس فوق کمی بیشتر توضیح دهید .
    با سلام
    زمانی که از ویزارد فاکس برای ساختن فرم استفاده میکنی قسمت کلیدها مربوط به کلاس wizbtn.vcx هست.برای فارسی کردنش(تا حد امکان)ابتدا از شاخه اصلي فاكس واز پوشه wizards دو فایل wizbtn.vcx و wizbtn.vct رو تو پوشه برنامت کپی کن.حالا فایل wizbtn.vcx رو باز ودر زیر عبارت class name روی txtbtns دابل کلیک کن
    تا فرم txtbtns باز بشه.در خاصیت setcaption میتونی عبارات رو فارسی کنی.
    همچنین پیامهایی که مثلا هنگام خروج(بعد از تغییر رکورد) میاد میتونی فارسی کنی.
    در آخر کلاسwizbtn.vcx فرم رو باید cut و کلاس تغییر داده شده رو (با استفاده از form controls ) جای اون قرار بدی.البته این کارها رو فقط برای دو کلید add و edit که
    caption اونا تغییر میکنه نیاز هست انجام بدی .برای سایر کلیدها از پنجره خواص فرم برنامت میتونی ای کار رو بکنی و نیازی به باز کردن کلاس نیست.

با تشکر
    آیا دستور INSERT INTO علاوه بر کارایی فوق ویژگی خاص دیگری دارد؟
    من خودم همشیه تا به امروز جهت درج در جدول از appe blank و replace استفاده کردم . آیا دستور InSERT INTO برتری نسبت به دستور append balnk و replace داره خیر ؟

تاپیک های مشابه

1. سوال: دستور objDataView.RowFilter برای فیلد های عددی کار نمیکنه. چرا؟
    نوشته شده توسط FVVSBN در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 09 مرداد 1389, 17:34 عصر
  2. معادل like برای فیلد عددی
    نوشته شده توسط sanazbegmaz در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:50 صبح
  3. سوال: نحوه کنترل مقدار واکشی از یک فیلد Ntext
    نوشته شده توسط looklook در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 24 آذر 1387, 10:04 صبح
  4. حداکثر اندازه قابل قبول برای فایل exe برنامه؟
    نوشته شده توسط saghari در بخش VB.NET
    پاسخ: 12
    آخرین پست: شنبه 15 دی 1386, 15:57 عصر
  5. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 12 بهمن 1382, 09:14 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •