نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: سوال در مورد ادقام 2 تا دیتابیس

سوال در مورد ادقام 2 تا دیتابیس

سلام من یه دیتا بیس دارم روی سرور که کاربران دارن از اون استفاده میکنند و نمیشه stop بشه
    من می خوام از روی اون یه بک آپ بگیرم و روش یه تغییراتی بدم یعنی چند تا تیبل و SP بهش اضافه میشه
    کار منم شاید 2 تا 3 ماه طول بکشه و توی این مدت کاربران هم دارن با اون دیتابیسی که روی سرور هست کار میکنند .
    بعد از اتمام کارم چجوری کارهایی که روی این دیتابیس انجام دادم (مثل ساخت تیبل جدید و SP جدید ) رو ادقام کنم توی اون دیتابیس اصلی بدون از دست رفته اطلاعات دیتابیس روی سرور

امیدوارم سوالم واضح باشه
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: سوال در مورد ادقام 2 تا دیتابیس

با سلام.

از نظر من:

SP : در مورد SP مشکل خاصی نیست و شما می توانید خیلی راحت اسکریپت اون رو روی دیتابیستون اجرا کنید. بنابراین SP ها بدون تداخلی اضاف خواهند شد.

Table:
    ۱- کاملا مستقل : در صورتی که جداولتون کاملا از سایر جداول مستقل می باشند و تغییراتی در آنها بوجود نمی آورند، شما می توانید اسکریپت جداول جدید را توی دیتابیس اجرا کنید ، بنابراین جداول افزوده خواهند شد.
    ۲- افزودن ستون : در صورتی که نیاز به افزودن ستون دارید و با مابقی ستون ها کاری ندارید، می توانید از Alter برای افزودن ستون استفاده کنید. در این حالت در صورتی که جدول برای اجرای تراکنش قفل نشده باشد، شما می توانید بدون مشکل خاصی اینکار را انجام دهید.
    ۳- حذف یا تغییر ستون: در صورتی که نیاز به تغییرات عمده در جداول دارید، فکر نکنم چاره ای جز توقف باشه!

در مورد از دست رفتن اطلاعات هم،‌ در صورتی که از Alter استفاده کنید و عملیات recreate را انجام ندهید ، اطلاعات از جداول پاک نخواهند شد.

نقل قول نوشته شده توسط espootin مشاهده تاپیک
    با سلام.

از نظر من:

SP : در مورد SP مشکل خاصی نیست و شما می توانید خیلی راحت اسکریپت اون رو روی دیتابیستون اجرا کنید. بنابراین SP ها بدون تداخلی اضاف خواهند شد.

Table:
    ۱- کاملا مستقل : در صورتی که جداولتون کاملا از سایر جداول مستقل می باشند و تغییراتی در آنها بوجود نمی آورند، شما می توانید اسکریپت جداول جدید را توی دیتابیس اجرا کنید ، بنابراین جداول افزوده خواهند شد.
    ۲- افزودن ستون : در صورتی که نیاز به افزودن ستون دارید و با مابقی ستون ها کاری ندارید، می توانید از Alter برای افزودن ستون استفاده کنید. در این حالت در صورتی که جدول برای اجرای تراکنش قفل نشده باشد، شما می توانید بدون مشکل خاصی اینکار را انجام دهید.
    ۳- حذف یا تغییر ستون: در صورتی که نیاز به تغییرات عمده در جداول دارید، فکر نکنم چاره ای جز توقف باشه!

در مورد از دست رفتن اطلاعات هم،‌ در صورتی که از Alter استفاده کنید و عملیات recreate را انجام ندهید ، اطلاعات از جداول پاک نخواهند شد.
    ممنون
    تیبل هام که مستقل هستند
    فقط توی یدونه تیبل دیتابیس قدیم باید یه فیلد اضافه بشه

پس با توضیحات شما فکر نکنم بران مشکلی پیش بیاد

البته ببخشید ها من زیاد حرفه ای نیستم اسکریپت رو چجوری باید بسازم ؟
    مرسی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

با سلام

منظورم اینه شما کد t-sql ساخت یک جدول یا افزودن ستون رو روی اون دیتابیس اصلیتون اجرا کنید.

برای مثال، t-sql : برای افزودن یک ستون:

alter table tableName
    add
    col1 nvarchar(50) null;

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوال در مورد جستجو در دیتابیس access
    نوشته شده توسط amir0631 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 06 فروردین 1389, 21:32 عصر
  2. سوال در مورد اتصال به دیتابیس
    نوشته شده توسط sca_ir در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 09 تیر 1387, 11:21 صبح
  3. چنیدین سوال در مورد کار با دیتابیس
    نوشته شده توسط VisualStudio در بخش VB.NET
    پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 23 دی 1386, 14:11 عصر
  4. سوال در مورد نحوه آنالایز دیتابیس
    نوشته شده توسط babila در بخش Oracle
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 29 آبان 1386, 10:44 صبح
  5. یک سوال در مورد ذخیره کردن دیتابیس
    نوشته شده توسط rtech در بخش SQL Server