نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: برای درک مفهوم فریمورک php در عمل! لطفاً یک فریمورک ساده معرفی کنید

Unhappy برای درک مفهوم فریمورک php در عمل! لطفاً یک فریمورک ساده معرفی کنید

سلام دوستان

من میخوام Yii یاد بگیرم ولی اصلاً نمیفهمم فریمورک های PHP نحوه کارش چه جوریاست. Yii فعلاً برام خیلی سنگینه برای همین هم فکر میکنم بهترین راه یادگیری یه فریمورک کوچکتر از Yii هست برای همین هم از شما میخوام یه فریمورک خیلی ساده که مستندات خوبی داشته باشه معرفی کنید. بله php simple framework رو گوگل کردم و به fuelphp رسیدم که خیلی جالب و روان بود(برای من) ولی میخوام نظر باتجربه تر ها رو هم بدونم درثانی من توی گوگل نمیفهمم کدومش ساده است. مثلاً یه جا همین Fuelphp رو با laravel مقایسه کرده بود.
    فقط میخوام کار با یه فریمورک PHP رو شروع کنم اصلاً مهم نیست امنیت و سرعت و ترافیک سایت و ... چی باشه(حتی یه فریمورک مثل phalcon ).

نقل قول: برای درک مفهوم فریمورک php در عمل! لطفاً یک فریمورک ساده معرفی کنید

خوب. من هم Yii رو انتخاب کرده بودم ولی باهاش نساختم. فریم ورکهای دیگه ای هم بودن مثل slim و این جیزها ولی لاراول رو انتخاب کردم و الان به شدت راحتم توش

راستش من آموزش Yii آقای شهرکی رو خریدم و کاری رو که شروع بکنم حتماً باید تمومش کنم دیگه. الان برام Yii و laravel , ...هیچ فرقی نداره چون اطلاعاتم از هرکدوم درحد صفره به خاطر داکیومنت قوی بین laravel , Yii مردد بودم که چشام به آموزش آقای شهرکی افتاد و دیگه تصویب شد

ولی من به خاطر عادت کردن به محیط دات نت که اصلاً فرق بین فریمورک دات نت با خود زبان C#‎ معلوم نیست یه جورایی سردرگم شدم به خاطر اینکه فرق بین Yii و PHP محسوس تر از فرق بین C#‎ و Net. هست. یعنی C#‎ بدون دات نت (درحال حاضر) معنایی نداره. یعنی اول نمیان C#‎ نصب کنن بعدش دات نت ولی برای PHP اول xampp رو نصب میکنن بعدش یه فریمورک نصب میشه. حتی برای Qt هم اول C++‎ نصب نمیشه بعدش فریمورک Qt ولی چرا PHP اینطوریه نمیفهمم. خوب چرا 123 مگابایت xampp رو دانلود کنم ولی خوب 4 مگ yii رو هم روش میذاشتید دیگه!

فرم وورک یک ابزار برای راحت تر کار کردن برنامه نویس هست و مبنای آن را درک کردن در سطح متوسط رو به بالا PHP قرار بدیم خوبه.
    از چه لحاظ این حرف رو میزنم؟
    از این لحاظ که برنامه نویس برای درک فرم وورک ها باید از پایه ساختار این فرم وورک ها آشنا باشد.
    پیشنهاد بنده اینه که مباحث شئ گرایی OOP و MVC رو خوب یاد بگیرید میتونید خیلی راحت با فرم وورک های آماده کنار بیاید.(اینو خیلی مطمئن هستم که بیان کردم ;) )
    این فرم وورک ها هم بر همین مبنای MVC ساخته شدن عملا!!

آموزش هایی هم که برای این فرم وورک ها قرار داده شده در سطح اینترنت و همین فروم، آشنایی با تکنیک این مباحث هست و در کل خود برنامه نویسه که باید خلاق باشه و با این ابزار ها کارهای خوب و استاندارد انجام بده.

موفق باشید.

تفاوتهای بین لاراول و yii رو در قسمت فریم ورک Laravel میتونین ببینید . اینجا:
    https://barnamenevis.org/showthread.p...l&goto=newpost

اینجا را ببینید دوستان
    The Best Way to Learn PHP

دیدید؟
    سوالم اینه فریمورکی که برای Assignment #8: Try out a Lean, Lightweight Framework انتخاب میکنم چی باشه؟
    برای Assignment #9 میرم سراغ Yii سوالم واضح بود

ببینید دوست عزیز، علت این تفاوت بین ساختار فریمورکهای PHP و بقیه زبانها مثل #C در اینه که #C قدرتش رو از فریمورک NET. میگیره ولی فریمورکهای PHP قدرتشون رو مدیون PHP هستن. این یعنی اینکه شما بدون فریمورکها هم هرکاری دلتون بخواد با خود PHP خام میتونید انجام بدین ولی فریمورکها ابزارهایی هستن برای کمک به برنامه نویسی با رعایت اصول و استانداردهای مشخص و درنتیجه چند گروه یا فرد اومدن و هرکدوم فریمورک اختصاصی خودشون رو نوشتن و قابلیتهایی که ازنظرشون برای برنامه نویسی لازم بوده رو اضافه کردن و لذا فریمورکهای مختلفی توی PHP وجود داره که هرکدوم نقاط قوت و ضعف خاص خودشون رو دارن. بطور کلی فریمورکهای PHP رو بصورت مجموعه از توابع و کلاسها درنظر بگیرین که کارهای عادی و رایج توی همه پروژه ها مثل مدیریت ورود و خروج کاربران و امنیت و اصول کدنویسی استاندارد و... رو خودشون انجام میدن و شما فقط توابع و کلاسهای اونها رو صدا میزنید و این مسئله باعث میشه ذهنتون برای تمرکز روی منطق برنامه خودتون آزاد باشه و درگیر کارهای پیش پا افتاده نشین. حالا اینکه کدوم فریمورک رو انتخاب کنید بستگی به سلیقه و نظر شخصی شما و البته مسائلی مثل کارآیی و پشتیبانی و سهولت یادگیری و... فریمورک موردنظر داره و من برای شروع به شما CodeIgniter رو توصیه میکنم چون علاوه بر سادگی، اونقدرها هم مثل Slim و امثال اون دست و پا بسته نیست. ازطرفی ساختارش به Yii هم نزدیکه و در آینده توی یادگیری Yii هم میتونه به شما کمک کنه. علت اینکه فریمورک رو همراه XAMPP نگذاشتن هم اینه که XAMPP یا WAMP و... ابزارهای برنامه نویسی با خود PHP هستن و تقریباً تمام افراد تازه کار، توانایی کار با فریمورکها رو ندارن و وقتی هم این توانایی رو پیدا کنن، هر کسی با هر فریمورکی که راحتتره، کار میکنه و درنتیجه نمیشه همه فریمورکها رو توی پکیج نصب قرار داد. امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

عالی بود استاد منم با codeigniter شروع کردم و بعدا میخوام برم سراغ yii و با این چیزی که شما گفتین یعنی راهمو درست اومدم .. مرسی ازتون

#C قدرتش رو از فریمورک NET. میگیره ولی فریمورکهای PHP قدرتشون رو مدیون PHP هستن.
    خود CLI/CLR هم با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شده و بعدش کلاسهای دات نت با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شد. PHP هم با C نوشته شد و چیزی که تا اینجا فهمیدم فریمورک های PHP هم با همون PHP نوشته میشن(به جز phalcon فکر کنم) .پس C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از کلاسهای ساخته شده توسط خودش قدرت گرفته php هم همینطور. خوب این تفاوت قدرت گرفتن سی شارپ و php که شما گفتی چه تفاوتی با هم داره؟
    این یعنی اینکه شما بدون فریمورکها هم هرکاری دلتون بخواد با خود PHP خام میتونید انجام بدین
    حالا نمی فهمم اونا چه جوری وقتی فقط CLIوCLR وجود داشت کلاسهای دات نت رو با C#‎‎ خام نوشتن
    من برای شروع به شما CodeIgniter رو توصیه میکنم
    حتما داکیومنت CodeIgniter رو میخونم.

دیشب فهمیدم Yii چی کار میکنه. راستش به علت نویز آموزشهاتون اعصابم نویز گرفته بود که باعث شد کنار بذارمش ولی خوب دوباره یه نگاهی بهش انداختم اتفاقا موثر بود. سرفه ها و نویز برنامه video capture تا حدی قابل چشم پوشیه
    اما هنوز با نصب xampp توی اوبونتو مشکل دارم (apache از پورت 80 استفاده میکنه و run نمیشه) توی ویندوز هم که برای استفاده از Yii طبق کتاب آقای برجیان جلو رفتم بازم شکست خوردم.

بابت توضیحاتتون متشکر.

نقل قول نوشته شده توسط سوداگر مشاهده تاپیک
    خود CLI/CLR هم با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شده و بعدش کلاسهای دات نت با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شد. PHP هم با C نوشته شد و چیزی که تا اینجا فهمیدم فریمورک های PHP هم با همون PHP نوشته میشن(به جز phalcon فکر کنم) .پس C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از کلاسهای ساخته شده توسط خودش قدرت گرفته php هم همینطور. خوب این تفاوت قدرت گرفتن سی شارپ و php که شما گفتی چه تفاوتی با هم داره؟
    فرق قدرت گرفتنشون در اینه که #C بدون NET. عملاً یعنی هیچ ولی PHP بدون فریمورکهاش هم کامله.
    حالا نمی فهمم اونا چه جوری وقتی فقط CLIوCLR وجود داشت کلاسهای دات نت رو با C#‎‎‎ خام نوشتن
    در این مورد من هم مدرک و سندی ندیدم یا حتی کدی که نشون بده کلاسهای NET. با #C نوشته شده چون این کلاسها Native Code هستن و #C نمیتونه Native Code تولید کنه.
    دیشب فهمیدم Yii چی کار میکنه. راستش به علت نویز آموزشهاتون اعصابم نویز گرفته بود که باعث شد کنار بذارمش ولی خوب دوباره یه نگاهی بهش انداختم اتفاقا موثر بود. سرفه ها و نویز برنامه video capture تا حدی قابل چشم پوشیه
    اما هنوز با نصب xampp توی اوبونتو مشکل دارم (apache از پورت 80 استفاده میکنه و run نمیشه) توی ویندوز هم که برای استفاده از Yii طبق کتاب آقای برجیان جلو رفتم بازم شکست خوردم.
    بابت توضیحاتتون متشکر.
    بابت کیفیت بد صدا عذرخواهی میکنم. حقیقتش قرار بود این پکیج به نشست تهران برسه و برای همین نتونستم بیشتر از این صبر کنم تا میکروفن حرفه ای که سفارش داده بودم برسه و ضبط رو شروع کردم تا اینکه بعد از جلسه هشتم میکروفن رسید و از جلسه 9 به بعد کیفیت صدا خوب شد. هرچند آخرش هم نشست ایران نهاد در تهران بخاطر استقبال شدید ! تهرانیها لغو شد.
    درمورد نصب XAMPP هم من توصیه میکنم دستورات زیر رو توی لینوکس استفاده کنید:

sudo apt-get install tasksel
    sudo tasksel

و از بین بسته هایی که ظاهر میشه LAMP رو انتخاب کنید.

بهتره در موردش این مقاله رو هم بخونید
    https://jobteam.ir/ProductUser/180-Php-framework

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 30 اسفند 1391, 01:50 صبح
  2. پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 11 اسفند 1390, 13:33 عصر
  3. برنامه ای برای trace کردن کدهای php
    نوشته شده توسط amirhosein در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:21 عصر
  4. پاسخ: 3