نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: توابع parse

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

توابع parse

با سلام.من یه پروژه دارم که توش باید هی متغیر های از نوع string به datetime تبدیل بشه ..ولی هنوز فقط دستور های convert خوندم..می خواستم ببینم امکانش هست جای tryexact ,,tryparse از convert استفاده کرد؟؟؟؟؟
    ممنون

نقل قول: توابع parse

نقل قول نوشته شده توسط Faraz Mehraien مشاهده تاپیک
    با سلام.من یه پروژه دارم که توش باید هی متغیر های از نوع string به datetime تبدیل بشه ..ولی هنوز فقط دستور های convert خوندم..می خواستم ببینم امکانش هست جای tryexact ,,tryparse از convert استفاده کرد؟؟؟؟؟
    ممنون
    بله امکانش هست.
    علت اینکه از tryparse یا try catch استفاده میشه اینه که ، اطمینانی از معتبر بودن متن string شما وجود نداره. برا همین باید هندل بشه.
    مثلا ممکنه کاربر متن غیر معتبری مثل ds/32/1fre وارد کنه. شما باید اینو هندل کنی تا با خطا مواجه نشی.
    راه دیگه اینکه بیای روی textbox کنترل انجام بدی که کاربر نتونه متن غیر معتبر وارد کنه. مثلا میتونی از MaskTextbox استفاده کنی. و در رویداد leave اون محتواشو چک کنی و اگه معتبر نبود یک errorProvider کنارش روشن کنی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: توابع parse

نقل قول نوشته شده توسط Mojtaba.Shateri مشاهده تاپیک
    بله امکانش هست.
    علت اینکه از tryparse یا try catch استفاده میشه اینه که ، اطمینانی از معتبر بودن متن string شما وجود نداره. برا همین باید هندل بشه.
    مثلا ممکنه کاربر متن غیر معتبری مثل ds/32/1fre وارد کنه. شما باید اینو هندل کنی تا با خطا مواجه نشی.
    راه دیگه اینکه بیای روی textbox کنترل انجام بدی که کاربر نتونه متن غیر معتبر وارد کنه. مثلا میتونی از MaskTextbox استفاده کنی. و در رویداد leave اون محتواشو چک کنی و اگه معتبر نبود یک errorProvider کنارش روشن کنی.
    می شه مثالی برای تساوی طرز کار convert و parsexact برای استفاده در زمان و استرینگ بزنید؟؟

تاپیک های مشابه

1. کد توابع صفحه کلید
    نوشته شده توسط habib1352 در بخش VB.NET
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 31 خرداد 1390, 02:52 صبح
  2. سوال در مورد توابع !
    نوشته شده توسط toxi_boy733 در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 09 آذر 1387, 21:02 عصر
  3. چرا برنامه توابع خود وی بی را نمی شناسد؟
    نوشته شده توسط jannati در بخش VB.NET
    پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 25 آبان 1382, 13:05 عصر
  4. توابع کپی کردن فایل
    نوشته شده توسط mohamad6 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 02 تیر 1382, 11:12 صبح
  5. توابع کار با string ها
    نوشته شده توسط Farhad.B.S در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 20 اردیبهشت 1382, 23:17 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار