صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 43

نام تاپیک: تفاوت ریسپانسیو و بوت استرپ

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

Question تفاوت ریسپانسیو و بوت استرپ

سلام دوستان
    من دو سوال دارم :
    1 - یک سایت طراحی کردم , ازم خواسته شده توی موبایل و تبلت درست نشون داده بشه ... ازش پرسیدم بوت استرپ باید باشه ؟ میگه نه فقط ریسپانسیو باشه کافیه.
    تفاوت این دو چیه؟؟
    سایت مورد نظر parvazyab.com هست که توی pc درست نشون میده ولی توی موبایل و تبلت قسمت بالایی سایت بهم میریزه. اگه راهی باشه که سریعتر بتونم فقط جاهاییکه بهم ریخته رو درست کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

2 - ازم خواسته شده در این سایت با انتخاب گزینه " پرواز یک مسیره " تاریخ برگشت غیر فعال بشه ؟ برای کار چه باید بکنم؟ آیا مربوط به جی کویری و جاواست ؟ یا به بخش کدنویسی وردپرس است؟؟ چون من فقط تبدیل به html رو انجام دادم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: تفاوت ریسپانسیو و بوت استرپ

سلام
    بوت استرپ یه فریم ورک هست که شما ازش استفاده می کنی تا سایتت رو ریسپانسیو کنی. باید اول یاد بگیری و مقاله و آموزش ویدیویی ببینی بعد شروع کنی. اگر منبعی نمی شناسید معرفی کنم.

سلام دوست عزیز
    بوت استرپ یک فریم ورک (css,javascript) هست که می توانی در طراحی خود از ان استفاده کنی ، اما ریسپانسیو یک تکنلوژی طراحی هست که می توانی صفحات خود را واکنش گرا کنی یعنی در هر نمایشگری (موبایل ، کامپیوتر ، تبلت و...) سایت درست نشون داده بشه . حالا اگه طراحی تو با بوت استرپ درست کنی بوت استرپ این امکان رو بهت میده که صفحات ریسپانسیو طراحی کنی .
    سوال دومی هم که می تونی با جاوا اسکریپت بنویسی.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط sepehrazimi مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    بوت استرپ یک فریم ورک (css,javascript) هست که می توانی در طراحی خود از ان استفاده کنی ، اما ریسپانسیو یک تکنلوژی طراحی هست که می توانی صفحات خود را واکنش گرا کنی یعنی در هر نمایشگری (موبایل ، کامپیوتر ، تبلت و...) سایت درست نشون داده بشه . حالا اگه طراحی تو با بوت استرپ درست کنی بوت استرپ این امکان رو بهت میده که صفحات ریسپانسیو طراحی کنی .
    سوال دومی هم که می تونی با جاوا اسکریپت بنویسی.

ممنون دوست عزیز.
    منبع برای طراحی ریسپانسیو میشناسید که بهم معرفی کنید؟؟ میخام خیلی سریع یاد بگیرم ...

برای سوال دوم هم از چه کدی باید استفاده کنم؟؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

تشکر از لطف شما ...
    فقط ممنون میشم برای اون قسمتی هم که گفتید از جاوا استفاده کنم راهنمایی کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

سلام
    طراحی رسپانسیو با media query ها انجام میشه میتونید با یه جست و جو منابع زیادی رو پیدا کنید
    اما در مورد بوت استرپ باید بگم که این فریم وروک ها برای راحتی کار هستن و شامل یک کیت کامل تمپلیت هم هستند که برای کار شما مفید نیست چون شما تمپلیت خودتون رو طراحی کردید و نیازی به اون امکانات زیاد ندارید
    برای رسپانسیو کردن میتونید از گرید سیستم ها استفاده کنید که تعدادشون زیاده ولی من یکیشو که خیلی راحته استفاده ازش رو لینکشو میدم خواستید استفاده کنید
    http://webdesign.tutsplus.com/articl...ebdesign-14888

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط حمید . ه مشاهده تاپیک
    سلام
    طراحی رسپانسیو با media query ها انجام میشه میتونید با یه جست و جو منابع زیادی رو پیدا کنید
    اما در مورد بوت استرپ باید بگم که این فریم وروک ها برای راحتی کار هستن و شامل یک کیت کامل تمپلیت هم هستند که برای کار شما مفید نیست چون شما تمپلیت خودتون رو طراحی کردید و نیازی به اون امکانات زیاد ندارید
    برای رسپانسیو کردن میتونید از گرید سیستم ها استفاده کنید که تعدادشون زیاده ولی من یکیشو که خیلی راحته استفاده ازش رو لینکشو میدم خواستید استفاده کنید
    http://webdesign.tutsplus.com/articl...ebdesign-14888
    کار با اون مدیا کوئری ها زیاد راحت نیست و خیلی طول می کشه. برای تسریع کار بهتره از بوت استرپ استفاده کنن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

نقل قول نوشته شده توسط e_a_23 مشاهده تاپیک
    کار با اون مدیا کوئری ها زیاد راحت نیست و خیلی طول می کشه. برای تسریع کار بهتره از بوت استرپ استفاده کنن.
    منم خدمت دوستمون عرض کردم که از گرید سیستم ها استفاده کنند که آماده است
    بوت استرپ کار بیهوده ای برای ایشونه چون نیازی به این همه امکانات ندارن
    همچنین خود بوت استرپ رو باید زمان بذارن و یاد بگیرن ولی گرید سیستم ها تنها با اضافه کردن کلاس های css مشکلشون رو حل میکنند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

منم خدمت دوستمون عرض کردم که از گرید سیستم ها استفاده کنند که آماده است
    همچنین خود بوت استرپ رو باید زمان بذارن و یاد بگیرن ولی گرید سیستم ها تنها با اضافه کردن کلاس های css مشکلشون رو حل میکنند
    خب منظور شما اینه که خودشون مدیا کوئری بنویسن دیگه؟ سخت میشه خب. با بوت استرپ راحت تره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

خب منظور شما اینه که خودشون مدیا کوئری بنویسن دیگه؟ سخت میشه خب. با بوت استرپ راحت تره.
    نه دوست عزیز اینجوری که من فهمیدم ایشون اطلاعات زیادی در مورد رسپانسیو کردن نداشتند
    بعد گفتم که با media query هاست که اگه دوست داشتن استفاده کنند
    و در مرحله بعدی یک فریم ورک ساده برای گرید بندی معرفی کردم که لازم نباشه با مدیا ها کار کنند و آماده باشه همه چیز براشون
    لطفا با دقت مطالعه کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

تشکر از همه دوستان
    فقط چون من تا حالا ریسپانسیو کار نکردم این سوال برام پیش اومد که منکه این طرحو اماده کردم الان اگه بخام ریسپانسیوش کنم لازمه که همه عرضهایی که تا حالا به عناصرم مثل DIV , INPUT ,..... رو پاک کنم یا به درصد بنویسم ؟؟ یا لازم نیست تغییری توی اونا بدم ؟
    فونتها چی سایزش رو باید تغییر بدم؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

شما باید با گرید کار کنی. دیگه عرض رو مثل قبل نمی دی.مثلا col-lg-12 خودش یه عرض مشخصی داره. باید کار با گرید رو یاد بگیرید که در بالا لینک دادم خدمتتون.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

شما باید با گرید کار کنی. دیگه عرض رو مثل قبل نمی دی.مثلا col-lg-12 خودش یه عرض مشخصی داره. باید کار با گرید رو یاد بگیرید که در بالا لینک دادم خدمتتون.
    ممنون از کمکتون ... پس باید css رو دوباره نویسی کنم و با گرید کار کنم این دفه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط somaye-s مشاهده تاپیک
    ممنون از کمکتون ... پس باید css رو دوباره نویسی کنم و با گرید کار کنم این دفه؟
    فقط یه جاهاییشو باید تغییر بدی نه همشو. آموزش ویدیویی توی سایت لیندا هم خیلی می تونه کمکت کنه.

کاربر دائمی آواتار refugee
    محل زندگی
    root@server

همانطور که دوستان دیگه گفتن بوت استرپ یک فریم ورک است که قابلیت گرید بندی داره و صفحه شما رو خودش به 12 16 24 گریدی تقسیم میکنه . در حالت اولیه بوت استرپ خودش یه سری امکانات برای ریسپانسیو فراهم کرده که البتدایی است . و فقط خود بوت استرپ رو ریسپانسیو میکنه اگر بخواهید از این فریم ورک استفاده کنید نیاز است تا بقیه اجزا رو هم ریسپانسیو کنید .

اما در مورد ریسپانسیو هم که دوستمون گفتن یک تکنولوژی یا روش طراحی میشه گفت . توسط کوئری ها و .. شما قالب رو برای موبایل و تبدلت و .. اماده میکنید .

-------
    الان که شما طراحی کردین دیگه اگه بخواهید دوباره بخاطر فقط ریسپانسیو کردن با بوت استرپ درست کنید مجبورید از اول دوباره درست کنید . پیشنهاد میکنم فقط ریسپانسیو کنید .
    منبع هم که دوستان دیگه معرفی کردند . کار زیاد سختی هم نیست . کار با کوئری ها خیلی راحت است .

اما دقت کنید فقط استفاده از درصد و کوئری ریسپانسیو نیست . کامل مطالعه کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

والا من هم یه سایت طراحی کرده بودم بعد که خواستم ریسپانسیوش کنم گفتن راحت ترین راه استفاده از بوت استرپ هست. از اول هم نمی خواد طراحی شه. فقط بعضی جاها تغییر می کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

مگه اینا رو شما نفرمودین؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

خب کجای فرمایش بنده اومده که برن مدیا یاد بگیرن خیلی خوبه ؟

محل زندگی
    root@server

لطفا بحث رو به بیراهه نکشید . خانم مهندس قبلا برای شما توضیح دادم بابت پروژتون .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

بله , من هم برای این سایت تنها به ریسپانسیو احتیاج دارم و بوت استرپ لازم نیست.

تشکر از دوستان بابت منابعی که معرفی کردید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بیراهه نیست جناب refugee. باید مشخص شه. آقایون الان مشخص کنید که واسه انجام ریسپانسیو چه راه هایی هست؟ مگه یکیش این نیست که خودمون مدیا کوئری بنویسیم؟ راه دیگه چیه؟ مگه استفاده از یه فریم ورک مثل bootstrap نیست؟ شاید من اشتباه متوجه شدم. یکی بیاد لطف کنه روشن کنه قضیه رو. وقتی میگید از بوت استرپ استفاده نشه مگه راه دیگه ای جز نوشتن مدیا کوئری داریم؟ ابهام زدایی لطفا.
    در ضمن دوست عزیز،برادر refugee با عرض معذرت توضیحاتتون راجع به پروژم و اینکه از مدیاکوئری استفاده کنم از نظر برخی دوستان اشتباه بود.

محل زندگی
    root@server

در ضمن دوست عزیز،برادر refugee با عرض معذرت توضیحاتتون راجع به پروژم و اینکه از مدیاکوئری استفاده کنم از نظر برخی دوستان اشتباه بود.
    چرا ؟ علت ؟ بگید چه روشی رو گفتن که منم یاد بگیرم .

خب ریسپانسیو کلا جدا از بحث بوت استرپ است . دلیل نمیشه بگیم هر کسی از بوت استرپ استفاده نمیکنه نمیتونه قالبش رو ریسپانسیو کنه و برای دیوایس های مختلف تنظیم کنه .

بوت استرپ یک فریم ورک دارای ریسپانسیو اولیه است . همین . و الا چیز خاص دیگه ای نداره . فقط مراحل اولیه رو برای طراح اماده میکنه . الباقیش با شماست .

نوشتن کوئری ها هم یکی از مراحل ریسپانسیو کردن است . و فقط ریسپانسیو به کوئری نوشتن ختم نمیشه .

ظاهرا شما برداشت دیگه ای حرف من راجع به پروژتون کردین . در حالی که بنده بهتون نمونه هم درست کردم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

خب منم همینو گفتم دیگه. وقتی از بوت استرپ استفاده نکنی باید خودت یه تغییراتی توی استایل و کدهات انجام بدی و از مدیا کوئری هم استفاده کنی که این روش به مراتب سخت تر و طولانی تر از استفاده از یه فریم ورک ریسپانسیو شده ی آماده هست.

سلام دوستان
    من دو سوال دارم :
    1 - یک سایت طراحی کردم , ازم خواسته شده توی موبایل و تبلت درست نشون داده بشه ... ازش پرسیدم بوت استرپ باید باشه ؟ میگه نه فقط ریسپانسیو باشه کافیه.
    تفاوت این دو چیه؟؟
    سایت مورد نظر parvazyab.com هست که توی pc درست نشون میده ولی توی موبایل و تبلت قسمت بالایی سایت بهم میریزه. اگه راهی باشه که سریعتر بتونم فقط جاهاییکه بهم ریخته رو درست کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

2 - ازم خواسته شده در این سایت با انتخاب گزینه " پرواز یک مسیره " تاریخ برگشت غیر فعال بشه ؟ برای کار چه باید بکنم؟ آیا مربوط به جی کویری و جاواست ؟ یا به بخش کدنویسی وردپرس است؟؟ چون من فقط تبدیل به html رو انجام دادم .

مثل اینه که بگی فرق ماشین با هندونه چیه !!!! :)

محل زندگی
    root@server

نقل قول نوشته شده توسط دانیال دزفولی نژاد مشاهده تاپیک
    مثل اینه که بگی فرق ماشین با هندونه چیه !!!! :)
    تطبیق اشتباهی است دوست من .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

بهتره برای چه مدیا کویری هایی css رو بنویسم ؟ برای ریسپانسیو بودن قالب تنها موارد زیر کفایت میکنه؟؟

کد HTML:
    @media only screen and (max-width: 768px) {  

}  

@media only screen and (max-width: 480px) {  

@media only screen and (max-width: 320px) {  

}  

/** iPhone only **/ 
    @media screen and (max-device-width: 480px) {  

}
    یا بهتر بگم برای چه مدیا کویری هایی بعضی از قسمت های css رو دوباره نویسی کنم؟
    آخرین ویرایش به وسیله somaye-s : چهارشنبه 27 فروردین 1393 در 22:18 عصر

محل زندگی
    root@server

بهتره برای چه مدیا کویری هایی css رو بنویسم ؟ برای ریسپانسیو بودن قالب تنها موارد زیر کفایت میکنه؟؟

کد HTML:
    @media only screen and (max-width: 768px) {  

}  

@media only screen and (max-width: 480px) {  

@media only screen and (max-width: 320px) {  

}  

/** iPhone only **/ 
    @media screen and (max-device-width: 480px) {  

}
    یا بهتر بگم برای چه مدیا کویری هایی بعضی از قسمت های css رو دوباره نویسی کنم؟
    بله همینطوره .

مهندس احمدی اون فایلی که قبلا براتون ارسال کرده بودم رو اگر دارین برا ایشون بدین .

سپاس .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

اینهمه من خودمو خفه کردم شما باز میخوای بری مدیا کوئری بنویسی؟

سایزها:https://barnamenevis.org/showthread.p...86#post1999686

توجه داشته باشید که توی بوت استرپ از این مدیا کوئری ها استفاده شده. تست شده همه ی این سایزها و کارو خیلی راحت تر کرده.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

اینهمه من خودمو خفه کردم شما باز میخوای بری مدیا کوئری بنویسی؟
    حرف شما منطقیه دوست عزیز. ولی من خیلی کم وقت دارم :( در حد یکی دو روز و اگه بخوام وقت برای یادگیری بوت استرپ بزارم خیلی طول میکشه..
    الانشم که با کویری کار میکنم گیج شدم:( آخه قبلا هیچ اشنایی نداشتم با ریسپانسیو .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

منم چون وقتتون کمه میگم از بوت استرپ استفاده کنید. پروژه خودم به تازگی تمام شد. به من هم هرکسی یه چیزی می گفت. یکی می گفت خودت با مدیا کوئری بنویس یکی میگفت با بوت استرپ. در هر صورت با یکی دو روز عمرا بتونی اوکی کنی. البته من نمی دونم سایتت چه جوریه. اما ریسپانسیو کردن یه مقدار اذیت می کنه. یه نگاهی به نوشته ای که تو این لینک نوشتم بنداز که تکراری ننویسم:

https://barnamenevis.org/showthread.p...سپانسیو

در نهایت من هرچی لازم بود گفتم. وقتی انجام دادی بیا اینجا حتما بگو که چطور بوده و از چه راهی استفاده کردی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دو تا width دیگه هم هست: 980 و 1280
    دارم ولی نمی دونم کجاست. اسمش هم یادم رفته.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

گیج شدم:( ... هم از مدیا کویری رفتم و برای سایز مثلا 480 نوشتم ولی توی گوشی خودم که 480 کار نکرد و برای کمتر از 480 کار کرد
    هم از گراید رفتم که کل طراحیمو ریخته بهم

چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

گیج شدم:( ... هم از مدیا کویری رفتم و برای سایز مثلا 480 نوشتم ولی توی گوشی خودم که 480 کار نکرد و برای کمتر از 480 کار کرد
    هم از گراید رفتم که کل طراحیمو ریخته بهم

چیکار کنم بنظرتون؟؟؟
    والا بنده خدمتتون عرض کردم که کافیه یک فایل css به پروژتون اضافه کنید و از کلاسهاش استفاده کنید
    باز خودتون رو درگیر مدیاها کردید
    چه کاریه آخه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

والا بنده خدمتتون عرض کردم که کافیه یک فایل css به پروژتون اضافه کنید و از کلاسهاش استفاده کنید
    باز خودتون رو درگیر مدیاها کردید
    چه کاریه آخه
    منظور شما این کدهای css بود؟؟
    این قطعه کد بتنهایی میتونه کمکم کنه؟؟
    یا باید فایل دیگه ای رو هم اضافه کنم؟؟
    چون توی صفحه ای که معرفی کردین فقط همین کدها بود.

کد HTML:
    .bit-1  {width: 100%;}.bit-2  {width: 50%;}.bit-3  {width: 33.33%;}.bit-4  {width: 25%;}.bit-5  {width: 20%;}.bit-6  {width: 16.6666666667%;}.bit-7  {width: 14.2857142857%;}.bit-8  {width: 12.5%;}.bit-9  {width: 11.1111111111%;}.bit-10 {width: 10%;}.bit-11 {width: 9.09090909091%;}.bit-12 {width: 8.33%;}

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

منظور شما این کدهای css بود؟؟
    این قطعه کد بتنهایی میتونه کمکم کنه؟؟
    یا باید فایل دیگه ای رو هم اضافه کنم؟؟
    چون توی صفحه ای که معرفی کردین فقط همین کدها بود.

کد HTML:
    .bit-1  {width: 100%;}.bit-2  {width: 50%;}.bit-3  {width: 33.33%;}.bit-4  {width: 25%;}.bit-5  {width: 20%;}.bit-6  {width: 16.6666666667%;}.bit-7  {width: 14.2857142857%;}.bit-8  {width: 12.5%;}.bit-9  {width: 11.1111111111%;}.bit-10 {width: 10%;}.bit-11 {width: 9.09090909091%;}.bit-12 {width: 8.33%;}
    ببینید اون لینک تنها معرفیه اون فریم ورک بود
    از طریق لینک زیر هم فایل هاشو دریافت کنید هم از قسمت getting started آموزش شو مطالعه کنید.
    https://github.com/dope/lemonade

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین پارس

اینم لینک رسمی خود فریم ورک http://lemonade.im/

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

اینم لینک رسمی خود فریم ورک http://lemonade.im/
    ممنون.از همون لینک قبلی پیدا کردم سایتشو ..

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوستان ...من سایتمو ریسپانسیو کردم ...و بیشتر از مدیا کویری استفاده کردم و یکمی هم از فریم ورک این سایت http://lemonade.im/

بنظرتون درست انجام دادم کارمو ؟؟برای کار اول ریسپانسیو چجوری انجام دادمش؟؟اینم لینک صفحاتم:
    http://parvaz.dayanweb.ir
    http://parvaz.dayanweb.ir/search-page.html

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. بوت استرپ
    نوشته شده توسط yegane8 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 04 شهریور 1392, 20:00 عصر
  2. سوال: بوت استرپ
    نوشته شده توسط زینب فاطمی در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 18
    آخرین پست: پنج شنبه 24 مرداد 1392, 16:29 عصر
  3. سوال: رسپانسیو بوت استرپ
    نوشته شده توسط mazaher5723 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 19 مرداد 1392, 15:47 عصر
  4. استفاده از بوت استرپ در asp.net
    نوشته شده توسط هم دانشگاهی در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 21 تیر 1392, 00:16 صبح
  5. مشکل در طراحی با بوت استرپ
    نوشته شده توسط payamka در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 29 خرداد 1392, 14:00 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •