نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: انتخاب دو زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت ویندوز و وب؟"C#‎ , ASP.NET " یا" Silverlight و WPF "؟

Question انتخاب دو زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت ویندوز و وب؟"C#‎‎‎‎‎ , ASP.NET " یا" Silverlight و WPF "؟

به نام خداوند خرد
    درود

من تا حدودی با زبان های برنامه نویسی آشنا هستم (یه خورده با سی و سی شارپ و به صورت متوسط با "ای اس پی دات نت" - تا حالا دوسه تا پروژه وب سایت خبری با ای اس پی نوشتم)
    حالا با توجه به علاقه ای که به برنامه نویسی دارم میخوام یه زبان برنامه نویسی ویندوز و یه وب رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم(البته بیشتر به برنامه نویسی وب علاقه دارم).

مهم ترین چیزی که خیلی از دوستان بهم گفتن این بود که قبل انتخاب زبان اول ببین حدفت ازیادگیری چیه ؟میخوای چه کاری رو انجام بدی ؟
    - حدفم هم از این کار اینه که در آینده اگه بتونم ازین راه کسب درآمد کنم -یعنی پروژه دانشجویی بنویسم و بفروشم و یه سایت فروش پروژه رو راه بندازم و یا بتونم اپلیکیشن هایی مثل برنامه پست بانک وبرنامه های حسابداری و بزرگتر ...و یه همچین چیزایی رو بنویسم {البته برنامه نویسی تو وب رو بیشتر دوست دارم !}

حالا اون طوری که من زبان های برنامه نویسی رو میشناسم
    زبان برنامه نویسی ویندوز: سی شارپ و
    زبان برنامه نویسی وب : ای اس پی دات نت رو انتخاب کردم.

در ابتدا خواستم قبل از یادگیری سی شارپ و ای اس پی یه مدت طولانی رو یادگیری سی پلاس وقت بزارم (فک میکردم اینطوری برنامه نویسیم بهتر میشه و فک میکرم که لازمه قیل کار کردن با "سی شارپ و ای اس پی " اول سی پلاس رو یاد بگیرم) ولی بعضی از دوستان گفتم که لازم نیست حتما این کار رو انجام بدی و بی خودی وقت و انگیزت رو حدر نده .من هم دیگه بی خیال سی پلاس شدم(با این وجود امیدوارم در کار کردن با کلاس و فضا های اسمی و... در سی شارپ دچار مشکل نشم و ازین که سی پلاس رو نخوندم پشیمان نشم!)

حالا سوال های که دارم این ها هستن :

مهم ترین سوال :
    1- زبان "سی شارپ و ای اس پی " انتخاب های درستی هستن ؟اونهایی که تجربه دارن بنظتون من"C#‎ , ASP.NET " رو یاد بگیرم یا " Silverlight و WPF " و یا انتخاب های بهتری رو دارم؟

2- اول یادگیری کدوم رو شروع کنم ویندوز یا وب ؟

3- یکی از دوستان میگه اگه می خوای حرفه ای بشی فقط یادگرفتن یکی از این دو رو انتخاب کن!این حرف درسته ؟

4- ولی من میخوام هر دو رو یاد بگیرم! برنامه نویسی تو ویندوز بازار کارش بیشتره یا برنامه نویسی تو وب؟با کدامیک میشه بیشتر درامد زایی کرد ؟ویا بازارکار بیشتری داره؟

5- اگه مورد دیگه ای هست که لازمه بدونم بهم بگید ؟

میدونم که خیلی ها وضعیت من رو دارن و مثل من خیلی سوال های بی جواب دارن .امیوارم با همایت و راهنمایی دوستان بتونیم راه درست رو انتخاب کنیم !
    آخرین ویرایش به وسیله ali_i3 : پنج شنبه 28 فروردین 1393 در 13:32 عصر

نقل قول: انتخاب دو زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت ویندوز و وب؟"C#‎ , ASP.NET " یا" Silverlight و WP

اساتید عزیز من منتظر پاسخهاتون هستم ؟

کاربر دائمی آواتار علی متقی پور
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: انتخاب دو زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت ویندوز و وب؟"C#‎ , ASP.NET " یا" Silverlight و WP

با سلام

چند نکته:
    * سی شارپ یک زبون برنامه نویسیه اما asp یک پلتفرم برای تولید صفحات وب با تکنولوژی های مایکروسافته و یک زبون برنامه نویسی نیست. طبیعتا شما اگر سی شارپ کار باشی بطور اتوماتیک وب را با asp مینویسی
    * شما مفهوم دقیق سلیورلایت و wpf را متوجه نشدید. در حدی که الان هستید بهتره به این دو مقوله فکر نکنید
    * بعنوان یک مدرس به شما میگم که یادگیری سی شارپ منحصرا باید از طریق ویندوزی انجام بشه و بعد از تسلط نسبی به سمت وب میرید
    * شما اگر وب را بلد باشید قطعا ویندوزی رو هم بلدید
    * انتخابب اصلی شما در بین این سه گزینه هست: دات نت(سی شارپ)، PHP و جاوا (اندروید)
    * برام عجیبه که شما با وجود چنین سوالاتی چطور تونستید وب بنویسید!

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 11 مرداد 1392, 22:55 عصر
  2. نیاز به برنامه نویس بشه زبان اندروید و برنامه نویسی تحت ویندوز و وب
    نوشته شده توسط mohammad777777 در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 11 مرداد 1392, 22:55 عصر
  3. انتخاب بانک اطلاعاتی مناسب برای برنامه نویسی
    نوشته شده توسط addmin در بخش تحلیل و طراحی بانک اطلاعات
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 09 مرداد 1392, 03:53 صبح
  4. سوال: ادامه دادن برنامه نویسی تحت ویندوز یا شروع به یادگیری ASP.NET
    نوشته شده توسط zahmatkesh8519 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 28 مرداد 1389, 08:49 صبح
  5. سوال: پیشفرض زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت وب
    نوشته شده توسط mirnejati در بخش Classic ASP