نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: پیدا کردن محصول با استفاده از عنوان محصول

پیدا کردن محصول با استفاده از عنوان محصول

معمولا برای راحتی کار برای پیدا کردن سطر مربوطه از کلید اولیه استفاده می شه، کلید primary خودش ایندکس گزاری می شه سرعت سایت کاهش پیدا نمی کنه

اما میخوام بجای کلید اولیه از عنوان محصول استفاده کنم، با توجه به اینکه ممکنه تعداد محصولات زیاد بشه چیکار باید بکنم که هنگام جستجوی محصولات سرعت سایت پایین نیاد؟

کاربر دائمی آواتار masiha68
    محل زندگی
    نقطه ی صفر مرزی

نقل قول: پیدا کردن محصول با استفاده از عنوان محصول

سرعت سایت با این کار پایین نمیاد ... بهتره از لیمت واسه سلکتت استفاده کنی مثلا فقط 10 تا رو برگردون و اینجوری سرعت کم نمیشه

سرعت سایت با این کار پایین نمیاد ... بهتره از لیمت واسه سلکتت استفاده کنی مثلا فقط 10 تا رو برگردون و اینجوری سرعت کم نمیشه
    یعنی اگر 100،000 رکورد داشته باشیم و بجای کلید اولیه از عنوان محصول برای پیدا کردن رکورد مربوطه توی جدول استفاده کنیم مشکلی پیش نمی یاد؟!

محل زندگی
    نقطه ی صفر مرزی

بستگی به قدرت سرورتون داره و سلکتی که می زنین ... سرعت پایین میاد ولی نه خیلی زیاد ...

محل زندگی
    نقطه ی صفر مرزی

select * from table where name=$value ;
    select title from table where name=$value order by id desc limit 10

شما این دوتا سلکت رو در نظر بگیرین ... توی اولی نام هرچی باش میره و پیداش می کنه مثلا اگه 1000 تا کوئری با مقدار مورد نظر داشته باشین همشون رو برمی گردونه و توی حافظه ی ذخیره می کنه
    ولی توی دومی فقط 10 تا رو بر می گردونه ...یعنی حتی اگه 1000 تا هم باشه فقط ده تا رو توی حافظه نگه میداره و بعد اینکه اون ده تا رو پیدا کرد دیگه نمیره واسه اون 990 تای دیگه بگرده
    پس همه چی بستگی به نوع سلکت شما داره

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

من فکر کنم اصلا بحثشون paging نیست ! میخوان برای locate کردن سطر توی query بجای ردیف جدول از اسم محصول استفاده کنند.

از نظر علمی این کار درست نیست ! قطعا استفاده از عدد برای locate کردن و فیلد primary بودن و index کردن اون فیلد و بررسی یکتا بودنش بسیار بسیار سریعتر از یک رشته varchar و حتی char با طول ثابت هستش !

علت این کار چیه ؟ مشکل چیه که چنین کاری بکنید ؟

ولی توی دومی فقط 10 تا رو بر می گردونه ...یعنی حتی اگه 1000 تا هم باشه فقط ده تا رو توی حافظه نگه میداره و بعد اینکه اون ده تا رو پیدا کرد دیگه نمیره واسه اون 990 تای دیگه بگرده
    صحبت من اینبود که الان VB برای پیدا کردن این تاپیک آی دی 450095 رو در نظر می گیره، حالا اگر بخوایم از عنوان تاپیک "پیدا کردن محصول با استفاده از عنوان محصول" بجای آی دی استفاده کنیم چه نوع ایندکس گزاری باید انجام بدیم و کلا چیکار کنیم که سرعت سایت پایین نیاد.

از نظر علمی این کار درست نیست ! قطعا استفاده از عدد برای locate کردن و فیلد primary بودن و index کردن اون فیلد و بررسی یکتا بودنش بسیار بسیار سریعتر از یک رشته varchar و حتی char با طول ثابت هستش !

علت این کار چیه ؟ مشکل چیه که چنین کاری بکنید ؟
    خودم هم با این روض مخالفم ولی صاحب وب سایت می گه لینکها حتما باید به همین شکل که می گم باشن

حالا میخوام بدونم چطور باید از مشکلات احتمالی که برای سرعت و حافظه مصرفی سایت پیش میاد جلوگیری کنم.

استفاده از ایندکس full text مشکل رو کاملا برطرف می کنه؟

محل زندگی
    ایران - اصفهان

دوست عزیز ، حالا میشه پاسخ داد به شما. مشتری میگه میخواد توی url صفحه عنوان هم باشه.
    شما باید از همون شماره رکورد برای query استفاده کنین اما باید از htaccess. و تکنیک url rewriting استفاده کنین. در موردش توی همین انجمن جستجو کنین و کلی تاپیک پرسش و آموزش پیدا میکنید.. همین VB را اگه نگاه کنین اینطوری نوشته توی url:

450095-پیدا-کردن-محصول-با-استفاده-از-عنوان-محصول

اما با url rrwriting و استفاده از RegExp میاد و 450095 که شماره تاپیک هست را جدا میکنه و جستجو را بر اساس اون انجام میده.
    پس دیگه نیاز به پاسخ به پرسش شما نیست و باید برین در مورد url rewriting تحقیق کنید.

موفق و پیروز باشین

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    اما با url rrwriting و استفاده از RegExp میاد و 450095 که شماره تاپیک هست را جدا میکنه و جستجو را بر اساس اون انجام میده.
    پس دیگه نیاز به پاسخ به پرسش شما نیست و باید برین در مورد url rewriting تحقیق کنید.

موفق و پیروز باشین
    نه اصلا نباید آی دی محصول توی لینک باشه

لینکها باید شبیه به این لینک باشن:
    کد HTML:
    barnamenevis.org/showthread.php?پیدا-کردن-محصول-با-استفاده-از-عنوان-محصول

محل زندگی
    ایران - اصفهان

به کل استفاده از این روش اشتباهه ،‌ضرری که شخص از performance پایین میکنه خیلی زیاده و ارزش نداره.
    خیلی وقت ها باید وقت گذاشت و با مشتری حرف زد و قانعش کرد. احتمالا ایشون همین لینک ها را جایی دیده اما حواسش نبوده در واقع id هم داره ! حالا شما id را بگذار توی url و طرف را بپیچون. اینطوری :

barnamenevis.org/showthread.php/405894/پیدا-کردن-محصول-با-استفاده-از-عنوان-محصول

استفاده از varchar و full-text و این حرفا کار اشتباهیه. شما برو با مشتری صحبت کن و از همین روشی که من گفتم استفاده کن. و یادمون باشه همیشه حق با مشتری نیست.

استفاده از varchar و full-text و این حرفا کار اشتباهیه. شما برو با مشتری صحبت کن و از همین روشی که من گفتم استفاده کن. و یادمون باشه همیشه حق با مشتری نیست.
    بعضی از وب سایتها از این روش استفاده می کنن

بغیر از این موضوع موقع ایجاد قابلیت جستجو توی وب سایت اگر از full-text استفاده نکنیم چطور می شه جلوی کاهش سرعت سایت رو گرفت؟

کلا استفاده از full-text چه قواعدی داره؟

محل زندگی
    ایران - اصفهان

بعضی از وب سایتها از این روش استفاده می کنن
    من که کوچکترین منطقی توش نمیبینم و کلا از نظر بنده رد شده هستش !

کلا استفاده از full-text چه قواعدی داره؟
    full-text search اصلا استفاده های دیگه داره و برای جستجو توی داده های text و mediumtext و ... استفاده کرده ام ازش. در مورد موضوعی که شما صحبت میکنید اصلا نه کارایی خاصی داره و نه جایی براش هست. بهتره تجدید نظر کنید.

بالاخره می شه برای قسمت جستجوی سایت از full-text استفاده کرد یا نمی شه؟ البته منظورم قسمت جستجوی پیشرفته سایت هست که باید بین محصولات، مقالات و... جستجو کنه. در این حالت چطور می شه سرعت جستجو رو بالا برد؟

عنوان محصولات رو از نوع varchar و unique معرفی کن یا اینکه یه فیلد دیگه به اسم slug درست کن از نوع varchar و unique که عنوان متن مثل «عنوان محصول آزمایشی» به «عنوان-محصول-آزمایشی» تبدیل بشه و توی اون فیلد ذخیره کن و بعدش به راحتی اونو تو لینکهات چاپ کن. و به راحتی توش جستجو انجام بده. تفاوت کارایی و سرعت هم در داده‌های خیلی زیاد محسوسه وگرنه کندی مشاهده نمی‌کنی

بعد اینکه Full-text index فقط برای داده‌هایی با نوع text استفاد میشه و فقط هم در موتور MyIsam کارایی داره و برای innodb هم باید mysql 5.6 به بالا داشته باشین

تاپیک های مشابه

1. کمک: پیدا کردن MAC با استفاده از ip یا....
    نوشته شده توسط mohabad در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 01 دی 1391, 18:46 عصر
  2. پیدا کردن نام سرور موجود در شبکه با استفاده ازapi
    نوشته شده توسط Fatemeh_2005 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 06 مهر 1385, 12:17 عصر
  3. پیدا کردن محل چند Keyword با استفاده از patindex
    نوشته شده توسط titbasoft در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1385, 11:12 صبح
  4. استفاده از lastindexof برای پیدا کردن مسیر delete
    نوشته شده توسط gole_maryam در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 18 مهر 1384, 11:42 صبح
  5. یک api برای پیدا کردن cpu id و نحوه استفاده ان در دلفی ؟
    نوشته شده توسط tele_hamid در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 16 فروردین 1384, 02:25 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •