نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: نرم افزار برنامه نویسی جاوا

نرم افزار برنامه نویسی جاوا

سلام
    من تازه برنامه نویسسی جاوارو شروع کردم و لطفا اگه میشه بگین نرم افزار برنامه نویسی جاوا چیه
    و یه PDF اموزشی هم میخوام که از ابتدای تعریف متغیر شروع نه تا پیشرفته ادامه بده
    با سپاس Spaceman

کاربر دائمی آواتار A.iman
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: نرم افزار برنامه نویسی جاوا

اول برو یه کتاب درباره کلیات جاوا بخون ... مثل دیتل . بعد اکلیپس رو نصب کن و کم کم یاد میگیری ... البته بهتره ابتدا برای اجرای کدهات از DrJava استفاده کنی بعد بری اکلیپس و نت بینز ...
    سعی هم کن کم کم بری رو اینگلیسی ... چون منابع جاوا واسه فارسی خیلی کمه !

اکلیپس و DrJava و نت بینز چه فرقی با هم دارند؟
    و چند تا نرم افزار برای نوشتن این زبان هست و کدومش بهتره؟
    با سپاس Spaceman

کاربر دائمی آواتار A.iman
    محل زندگی
    تبریز

برای کارای اولیه زیاد تفاوتی با هم ندارن ولی خب نت بینز و اکلیپس خیلی پیشرفته تر از DrJava هستن ... کامپایلر خیلی زیاد مهم نیست ... نمیدونم شما که تازه میخاین جاوا یاد بگیرین اینقدر به کامپایلر تاکید دارین ؟ !
    در ضمن دکمه ی سپاس کمی پائین تر قرار داره !

نه فقط تفاوت ها میخواستم بدونم
    با سپاس Spaceman

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

به گفته دوستمون حالا چه فرقی میکنه؟ ایکلیپس و نت بینز و حتی BlueJ ( بلو جی فقط و فقط برای یادگیری اولیه خوبه و فوقش برای یه هفته دو هفته اول، بیشتر از این استفاده نکن! ) همشون خوبن.
    ولی من خودم از نت بینز استفاده میکنم و معرکست. بعضیا هم رو ایکلیپس تعصب دارن و میگن نت بینز برای کسانین که تنبلن، ولی من که خیلی خوشم میاد. ضمنا امکانات Eclipse و NetBeans خیلی به هم شبیهن و هر دو پیشرفته و هوشمندن ( حین نوشتن برنامه خطاهای سینتکس و خیلی چیزهای دیگه رو بهت میگه ). در کل به نظرم تفاوتی ندارن!

از همشون بهتر البته بنا به گفته دیگران ( وگرنه من نت بینز رو فعلا با هیچی عوض نمیکنم )، IntelliJ است که البته پولیه. Eclipse و NetBeans رایگانه.
    به نظرم در حال حاضر هر چیزی که در مورد IDE باید میدوسنتید میدونید و دست به کار بشید برای یادگیری اصل مطلب. اگه مثل من تنبل نباشی و حوصله کتاب خوندن داشته باشی، دایتل رو یه دور بخونی عالیه!

محل زندگی
    تهران

اگه اینو :" site:barnamenevis.org IDE های جاوا" تو گوگل سرچ کنی از تو همین سایت مطالب مشابه زیادی پیدا میکنی :
    https://barnamenevis.org/showthread.p...A7%D9%88%D8%A7

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

IntelliJ است که البته پولیه
    IntelliJ IDEA نسخه رایگان داره و ادیتورش بسیار جذاب و هوشمند و لذت بخشه کار کردن باهاش
    اما خب از نظر یک نرم افزار کامل برنامه نویسی که رایگان باشه netbeans گزینه خیلی خوبیه....

سلام میشه جواب سوالات منو بدین؟تحت جاوا هستی

برنامه ای بنویسید که با استفاده از فرم هایی از Jopstion یم عدد را از ورودی دریافت کرده در صورتی که عدد برابر1- بهار 2- تابستان 3- پاییز 4- زمستان را درخروجی وبه صورت یک فرم نمایش دهد؟

برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی گرفته در صورتی که آن عدد زوج بود آن را چاپ کند ئاین تا زمانی که کاربر عدد زوج را وارد میکند ادامه دهد؟

برنامه ای بنویسید که متشکل از 3 کلاس به شرح زیر باشد...
    کلاس اول : شامل متد Main بوده که در آن از کاربر پرسیده شود که می خواهد برنامه اول یا دوم را اجرا کند در صورتی که کاربر عدد 1 را وارد کرد برنامه اول و در صورتی که کاربر عدد 2 را وارد کرد برنامه دوم اجرا شود.
    کلاس دوم : یک عدد را از ورودی گرفته ولغت متناظر باروز هفته را نمایش دهد.
    کلاس سوم : یک عدد و یک کاراکتر را از ورودی گرفته و مانند مثال زیر شکل متناظر با عدد و کاراکتر را رسم کند؟

*
    **
    **
    *

نقل قول نوشته شده توسط vahid-p مشاهده تاپیک
    به گفته دوستمون حالا چه فرقی میکنه؟ ایکلیپس و نت بینز و حتی BlueJ ( بلو جی فقط و فقط برای یادگیری اولیه خوبه و فوقش برای یه هفته دو هفته اول، بیشتر از این استفاده نکن! ) همشون خوبن.
    ولی من خودم از نت بینز استفاده میکنم و معرکست. بعضیا هم رو ایکلیپس تعصب دارن و میگن نت بینز برای کسانین که تنبلن، ولی من که خیلی خوشم میاد. ضمنا امکانات Eclipse و NetBeans خیلی به هم شبیهن و هر دو پیشرفته و هوشمندن ( حین نوشتن برنامه خطاهای سینتکس و خیلی چیزهای دیگه رو بهت میگه ). در کل به نظرم تفاوتی ندارن!

از همشون بهتر البته بنا به گفته دیگران ( وگرنه من نت بینز رو فعلا با هیچی عوض نمیکنم )، IntelliJ است که البته پولیه. Eclipse و NetBeans رایگانه.
    به نظرم در حال حاضر هر چیزی که در مورد IDE باید میدوسنتید میدونید و دست به کار بشید برای یادگیری اصل مطلب. اگه مثل من تنبل نباشی و حوصله کتاب خوندن داشته باشی، دایتل رو یه دور بخونی عالیه!
    میدونی چیه ؟ یه نگاهی به نمودار محبوبیت های IDE های جاوا در جهان و پروژه های که با Eclipse نوشته میشه بندازی فرق netbeans و eclipse رو حتما میفهمی .

سلام
    برنامه 1 که برات توضیح دادم چه جوری بنویس . کد شو برات گذاشتم و کافیه بذاری کنارهم اون کدو یکم فکر کن دیگه .
    اینم برنامه 2 :
    event.png

محل زندگی
    تهران

میدونی چیه ؟ یه نگاهی به نمودار محبوبیت های IDE های جاوا در جهان و پروژه های که با Eclipse نوشته میشه بندازی فرق netbeans و eclipse رو حتما میفهمی .
    فقط محبوبیت ملاک نیست به نظرم.
    intellij چون پولیه تعداد کسانی که ازش استفاده میکنن کمتره و در نتیجه تو نمودارها هم شاید زیاد خودشو نشون نده. ولی نشون دهنده ضعف intelliJ نیست. دیگه IDE از intelliJ هوشمندتر که نداریم! اگه رایگان بود، رقیب جدی Eclipse میشد.

از طرفی پلاگین های فراوانی که برای Eclipse وجود داره خب تعداد کسانی که از این IDE استفاده میکنن رو افزایش داده. مثلا در زمینه توسعه اپلیکیشن های اندروید خود گوگل Eclipse رو انتخاب کرده، پس طبیعتا حجم عظیمی از توسعه دهنده ها به اون سمت میرن.
    درسته همه اینها مزیت به حساب میاد، ولی در زمینه خود Java ( نه مشتقات و وابسته ها مانند Android و... ) در NetBeans کمبودی وجود نداره ( و اوراکل خودش توسعش میده )

تازه من تفاوت زیادی بین محیط NetBeans و Eclipse ندیدم، پس برای هر کدوم از کاربرها که از یکی از این دو IDE استفاده می کنند، از اون یکی هم به راحتی میتونن استفاده کنند.

من NetBeans رو نسبت به Eclipse کاربرپسند تر میدونم و همچنین هوشمندتر. خب این مزیتی است و معایبی مثل بحث اندروید و پلاگین این ها هم داره.
    بستگی داره کاری که ازش میخوای چی باشه.
    آخرین ویرایش به وسیله vahid-p : یک شنبه 11 خرداد 1393 در 17:25 عصر

نقل قول نوشته شده توسط vahid-p مشاهده تاپیک
    فقط محبوبیت ملاک نیست به نظرم.
    intellij چون پولیه تعداد کسانی که ازش استفاده میکنن کمتره و در نتیجه تو نمودارها هم شاید زیاد خودشو نشون نده. ولی نشون دهنده ضعف intelliJ نیست. دیگه IDE از intelliJ هوشمندتر که نداریم! اگه رایگان بود، رقیب جدی Eclipse میشد.

از طرفی پلاگین های فراوانی که برای Eclipse وجود داره خب تعداد کسانی که از این IDE استفاده میکنن رو افزایش داده. مثلا در زمینه توسعه اپلیکیشن های اندروید خود گوگل Eclipse رو انتخاب کرده، پس طبیعتا حجم عظیمی از توسعه دهنده ها به اون سمت میرن.
    درسته همه اینها مزیت به حساب میاد، ولی در زمینه خود Java ( نه مشتقات و وابسته ها مانند Android و... ) در NetBeans کمبودی وجود نداره ( و اوراکل خودش توسعش میده )

تازه من تفاوت زیادی بین محیط NetBeans و Eclipse ندیدم، پس برای هر کدوم از کاربرها که از یکی از این دو IDE استفاده می کنند، از اون یکی هم به راحتی میتونن استفاده کنند.

من NetBeans رو نسبت به Eclipse کاربرپسند تر میدونم و همچنین هوشمندتر. خب این مزیتی است و معایبی مثل بحث اندروید و پلاگین این ها هم داره.
    بستگی داره کاری که ازش میخوای چی باشه.
    موافقم هوشمندترین IDE تو جاوا Intellij هست . که علت اینکه محبوب نیست و قبول دارم . محبوبیت نشون دهنده قدرت هست توی بحث انتخاب IDE .

ممنونم از شما دوست عزیزممممممممممممممممممممم م

نقل قول نوشته شده توسط vahidbolbol مشاهده تاپیک
    ممنونم از شما دوست عزیزممممممممممممممممممممم م
    سلام

من اینجام که یاد بدم و یاد بگیرم .
    تشکر نیاز نیست .

Thumbs up نقل قول: نرم افزار برنامه نویسی جاوا

سلام
    نصب جاوا و راه اندازی آخرین نسخه اون رو اینجا برات پیدا کردم برای توسعه میتونی از vs code استفاده کنی رایگان هم هست مال شرکت ماکروسافته.
    سوالی داشتی همینجا بپرس بتونیم کمک میکنیم.

تاپیک های مشابه

1. سوال: نرم افزار برنامه نویسی
    نوشته شده توسط drwatson در بخش برنامه نویسی موبایل
    پاسخ: 27
    آخرین پست: جمعه 09 آبان 1399, 00:37 صبح
  2. نرم افزار برنامه نویسی موبایل
    نوشته شده توسط dalganzz در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 13 شهریور 1388, 15:02 عصر
  3. سوال: یادگیری کدام نرم افزار برنامه نویسی ساده تر است و کدام کاربردی تر و مهمتر.باتشکر
    نوشته شده توسط mehravh در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 07 مهر 1387, 01:10 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •