نمایش نتایج 1 تا 27 از 27

نام تاپیک: راهنمایی درباره کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا

راهنمایی درباره کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا

با درود فراوان خدمت اساتید
    راستش برای پروژه سی شارپ یک برنامه نوشتم(برنامه صدور فاکتور) از یک بانک Sql استفاده کردم و برای ریختن اطلاعات داخل بانک(دیتاگرید ویو) از Ado.net entity framework استفاده کردم
    برنامه در سیستم خودم درست کار می کنه اما در سیستم های دیگه از Entity framework ایراد می گیره یعنی از بانکش و میگه نمی تونه دیتابیس رو شناسایی کنه .
    برای برنامم ستاپ ساختم فایل های دیتابیس رو هم داخل ستاپ اضافه کردم . بانکم رو با خود ویژوال استودیو 2010 ساختم گفتم شاید مشکل از اونه بانک رو با sql server 2008 ساختم و عوض کردم بازم درست نشد.
    لطفا راهنماییم کنید چکار انجام بدم ( حرفه ای نیستم )
    یکشنبه هم آخرین محلت تحویل پروژمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    با سپاس فراوان
    آخرین ویرایش به وسیله Haaj_Meiti : چهارشنبه 07 خرداد 1393 در 07:29 صبح

نقل قول: راهنمایی درباره کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا

خب ببین کانکشن استرینگت چطوریه ادرس فایل دیتابیس رو چی زدی

با انتیتی وصل کردم
    کانکشن استرینگ توی app.config آدرس سیستم خودمه ولی تغییرش که میدم کلا برنامه ارور میده .

بهتره که دیتابیستو به sql server هر سیستمی که میخوای برنامه رو توش اجرا کنی Attach کنی و بعد طبق همون سیستم conection string تنظیم کنی
    اگه میخوای کار به تنظیم conection string نداشته باشی موقع نصب sql همون name instanse و پسوردی که رو سیستم خودته رو سیستم جدید هم نصب کن.

خوب من می خوام برنامم setup داشته باشه و کلا تو سیستم مقصد کاری به کد نویسی نداشته باشه فقط نصب کنه و اجرا کنه !
    برا Attach باید sql serber نصب باشه دیگه ؟ (رو سیستم مقصد)

بله باید نصب باشه. به نظر من بهتره که اینکارو بکنی. نصب sql کاری به setup نداره. شما setup نرم افزار خودتونو دارید

اگه هم میخواین همه کارها با setup حل بشه باید فایلهای ساپورت برای sql نصب کنید.

publicSqlConnection con = newSqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\databasename.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
    دوستان بنظرتون این کد می تونه اون کاری که من می خوام برام انجام بده ؟؟؟؟

به این صورت بنویسید:
    Conn.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

مساله این هست چطور دیتابایس باید نصب بشه طوری که محتوا و ساختار حفظ بشه...

نقل قول نوشته شده توسط اوبالیت به بو مشاهده تاپیک
    به این صورت بنویسید:
    Conn.ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30";

مساله این هست چطور دیتابایس باید نصب بشه طوری که محتوا و ساختار حفظ بشه...
    دادا ینی الان این عمل می کنه ؟!

دادا تست کن ببین عمل می کنه یا نه... هزار جور ConnectionString میشه نوشت.

آخه رو سیستم خودم که کار می کنه هر بار باید ستاپ بسازم ببرم رو یه سیستم دیگه تست کنم .

این کدو کجا باید بنویسم ؟؟؟ (شرمنده ،گفتم نابلدم)

بهتره کانکشن استرینگتو توی app.configبنویسی اونوقت هر جا که نصبش کردی براحتی میتونی تغییرش بدی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

اگه از اسکیول اکسپرس استفاده کنی و بانک اطلاعاتی هم تو همون پوشه نصب برنامه باشه کانکشن زیر که دوستان نوشتن روی هر سیستمی کار میکنه

public SqlConnection con = newSqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector  y|\databasename.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

سلام دوستان عزیز
    منم یه مشکل مث دوستمون که پرسیدن دارم حتی پایگاه رو اتچ میکنه ولی شناسایی نمیکنه
    لینک دانلود برنامه ای که نوشتم رو واسه دانلود میزارم دوستان لطف کنید ایرادات کارم رو بهم بگین و connection String اون رو باید چطور بنویسم.

از پایگاه داده اسکریپت ساختم ولی نحوی اجرای اسکریپت رو بلد نیستم.دوستان یه همکاری کنن
    ممنون

http://freeupload.ir/l8g673wi85n3/Bank_-_Copy.rar.html
    لینک دانلود نرم افزار

کاربر دائمی آواتار khokhan
    محل زندگی
    اسکو

نقل قول نوشته شده توسط s.ali.sokhansanj مشاهده تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    منم یه مشکل مث دوستمون که پرسیدن دارم حتی پایگاه رو اتچ میکنه ولی شناسایی نمیکنه
    لینک دانلود برنامه ای که نوشتم رو واسه دانلود میزارم دوستان لطف کنید ایرادات کارم رو بهم بگین و connection String اون رو باید چطور بنویسم.

از پایگاه داده اسکریپت ساختم ولی نحوی اجرای اسکریپت رو بلد نیستم.دوستان یه همکاری کنن
    ممنون

http://freeupload.ir/l8g673wi85n3/Bank_-_Copy.rar.html
    لینک دانلود نرم افزار
    باسلام
    جسارتا دوست عزیز قدیما وقتی می خواستن از بانک اسکریپت بگیرن از کل بانک یکجا با تمام مخلفاتش می گرفتن و اون همه اسکریپت از تمام جداول ردیف نمی کردند !!!!

دیما فرق می کنه یه وقتی هست که شما بانک رو توی پوشه دیباگ پروژه و کنار فایل اجرایی قرار بدین .. که خوب در این صورت رشته اتصال رو بایستی طوری بنویسین

که خودکار با اجرای برنامه بانک رو اتک کنه فرقی هم نداره که از ADO استفاده کرده باشین یا از اونای دیگه

یه وقتی هم هست که نه خودتون بخواین دستی این کار رو بکنین یعنی بانک رو ابتدا اتک کنین بعد برنامه رو راه بندازین ...
    دراین صورت بایستی به فکر درست کردن Helper برای بانکتون باشین
    چون قرار نیست هر موقع که کاربر دچار مشکل شد و خواست دوباره برنامه رو راه اندازی کنه از شما کمک بخواد ...

نقل قول نوشته شده توسط khokhan مشاهده تاپیک
    باسلام
    جسارتا دوست عزیز قدیما وقتی می خواستن از بانک اسکریپت بگیرن از کل بانک یکجا با تمام مخلفاتش می گرفتن و اون همه اسکریپت از تمام جداول ردیف نمی کردند !!!!

دیما فرق می کنه یه وقتی هست که شما بانک رو توی پوشه دیباگ پروژه و کنار فایل اجرایی قرار بدین .. که خوب در این صورت رشته اتصال رو بایستی طوری بنویسین

که خودکار با اجرای برنامه بانک رو اتک کنه فرقی هم نداره که از ADO استفاده کرده باشین یا از اونای دیگه

یه وقتی هم هست که نه خودتون بخواین دستی این کار رو بکنین یعنی بانک رو ابتدا اتک کنین بعد برنامه رو راه بندازین ...
    دراین صورت بایستی به فکر درست کردن Helper برای بانکتون باشین
    چون قرار نیست هر موقع که کاربر دچار مشکل شد و خواست دوباره برنامه رو راه اندازی کنه از شما کمک بخواد ...

ممنونم از شما
    عادت کردم پروسیجر هایی رو که مینویسم رو تو یه فایل ذخیره کنم.اگه توجه کنید bank1 اسکریپت کل پایگاه داده هست.
    خوب حالا اگه بخوام بانک رو تو پوشه دیباگ قرار بدم باید conection String رو چطور بنویسم.
    آیا نام sql نصب شده در کامپیوتر مقصد هم باید مد نظر قرار داد؟

با درود
    والا من کانکشن استرینگو تغییر دادم، بانک رو اتچ کردم ، فایل های دیتابیس رو کنار خود برنامه ، پوشه جدا ... همه کار کردم بازم یه ارور مسخره میگیره و کار نمیکنه.
    به نظرتون به این خاطر نیست که از دیتا مدل انتیتی استفاده کردم ؟ آ

اساتید بعد پرس و جو هایی که داشتم متوجه شدم به این خاطره که از انتیتی استفاده کردم و مجبور شدم کل برنامه رو عوض کنمو کدها رو با کانکشن استرینگ بنویسم ...
    آخرین ویرایش به وسیله Haaj_Meiti : پنج شنبه 15 خرداد 1393 در 10:55 صبح

2 تا سوال دارم که به این تاپیک مربوط نیست ولی با عرض پوزش همین جا می پرسم لطفا راهنماییم کنید .
    1- چطور میشه فرم رو قفل کرد که کاربر نتونه اندازشو تغییر بده (بکشه بزرگ کوچیک کنه)
    و 2- چطور میشه هنگام باز شدن برنامه یک تکست باکس رو پیش فرض قرار داد که نشانه گر روی اون چشمک بزنه و اولین ورود اطلاعات از اون باشه .(پیشفرض اونیه که اول روی فرم قرار دادی میخوام تغییرش بدم )

با سپاس ...

برای فرم خاصیت border style را تغییر بده. واسه textbox خاصیت tabindex اونو صفر قرار بده

ممنون

tabindex رو صفر قرار داده بودم ، ولی بازم یه تکست باکس دیگه رو پیشفرض انتخاب میکنه .از دستور select استفاده کردم .

اساتید چطور میشه از فرم عکس گرفت و در قالب jpg ذخیره کرد ؟؟؟ (با یک کلیک)

دوست عزیز نمیشه که تمام سوالاتتون رو اینجا مطرح کنید. یک تاپیک دیگه ایجاد کنید. موضوع این تاپیک کار کردن دیتابیس sql در سیستم های غیر از سیستم مبدا هست. اونجوری افراد بیشتری سوالتون رو می بینند و راهکارهای زیادی برای استفاده شما قرار میدهند.

اساتید سلام
    دیتابیس و وصل کردم و رو سیستم دیگه هم تست کردم و کار کرد
    فقط یه مشکلی هست که نمی فهمم از کجاست
    توی وارد کردن اطلاعات فقط یک سطر میشه وارد کرد مثلا در فاکتور شرح یک کالا رو که وارد می کنم و ثبت میکنم درست کار میکنه و اضافه میشه اما برای کالای بعدی برنامه ارور میده و مجبور به بستن میشه
    خطا هم از این خط یعنی اجرای کوئری اضافه شدن میگیره : scm.ExecuteNonQuery();

اگه نیازه بفرمایید کدهایی که نوشتم قرار بدم
    اینم عکس خطایی که میده :
    error.jpg

نقل قول نوشته شده توسط Haaj_Meiti مشاهده تاپیک
    اساتید سلام
    توی وارد کردن اطلاعات فقط یک سطر میشه وارد کرد مثلا در فاکتور شرح یک کالا رو که وارد می کنم و ثبت میکنم درست کار میکنه و اضافه میشه اما برای کالای بعدی برنامه ارور میده و مجبور به بستن میشه

اینم عکس خطایی که میده :
    error.jpg
    کسی نبود جواب بده ؟؟؟
    لطفا راهنماییم کنید ...
    یا اگه تاپیکی مربوط به این سوال هست ادرس بدید تا اونجا مطرح کنم
    نمی خوام برا یه سوال تاپیک ایجاد کنم .

سلام
    نگفتید چطور مشکل اتصال رو حل کردید
    من هم یک همچین مشکلی دارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پونک

نقل قول نوشته شده توسط Haaj_Meiti مشاهده تاپیک
    اساتید سلام

اینم عکس خطایی که میده :
    error.jpg
    name رو تبدیل کن به name1

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: درخاست راهنمایی برای کار کردن sql در سی شارپ
    نوشته شده توسط gsmmob در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 22 فروردین 1390, 10:54 صبح
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 23 اسفند 1389, 00:11 صبح