نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: یک پروسیجر که از جداول دیگر هم برای ورود داده بهره می برد

Question یک پروسیجر که از جداول دیگر هم برای ورود داده بهره می برد

سلام
    من یک جدول دارم که دارای یک فیلد id که اوتو نامبر است و یک فیلد برای ورود نام و 3 فیلد اینتیجر دیگه که id های جداول دیگه هست که هر 3 مورد در یک جدول که id اون رو هم دارم .من این 3 فیلد آخر را در گزارشات فقط استفاده می کنم (برای راحت تر شدن کار) حالا می خوام یک پروسیجر داشته باشم که یک نام و یک id رو بگیره توسط اون id مقدار این 3 فیلد منو پیدا کنه و به همراه نام در جدول ثبت کنه
    در کل یعنی من یک جدول دارم که شامل 4 فیلد هست که یکی از اونا وارد و بقیه باید توسط خود پروسیجر از یک جدول دیگه پیدا بشه و در این جدول درج بشه
    من این کد رو نوشتم اما نمی دونم حالا باید چطوری مقدار اون 3 فیلد دیگه رو پیدا کنم
    کجا شو باید تغییر بدم؟
    CREATE PROCEDURE SpInsertTTopic(@IdResearcheriden int,@InterestingTpc nvarchar(100),@hasExit bit OUTPUT)
    AS
    IF EXISTS (SELECT InterestingTopic FROM TTopic WHERE InterestingTopic =@InterestingTpc )
    BEGIN
    SET @hasExit=1
    END
    ELSE
    BEGIN
    INSERT INTO TTopic
    (InterestingTopic ,RowLuck)
    VALUES (@InterestingTpc,0)
    SET @hasExit= 0
    END
    GO

با subquery .
    مشکل کجاست؟!
    جاییکه باید بگی set=.... می تونی یه select بزنی.

Question

نقل قول نوشته شده توسط rezaei manesh
    INSERT INTO TTopic
    (InterestingTopic ,RowLuck)
    VALUES (@InterestingTpc,0)

GO
    من مقدار اون 3 فیلد رو چطوری اینجا بزارم
    یعنی من 3 تا فیلد رو انتخاب کنم و در قسمت values هم یک سلکت بنویسم که اون 3 تا فیلد رو بر می گردونه؟

عنی من 3 تا فیلد رو انتخاب کنم و در قسمت values هم یک سلکت بنویسم که اون 3 تا فیلد رو بر می گردونه؟
    دقیقا!

منتها سه تا سلکت بنویس برای هر فیلد یکی
    مثلا اینجوری:

insert into table1 (f1,f2,f3) values((select table2.f1 from table2),(select table3.f1 from table3),...)

سلام
    آقا نمی شه ، سر سلکت گیر میده
    نباید سلکت رو داخل دستور خاصی بزاریم؟ پرانتز که جواب نمی ده!

Subquery در دستور Select قابل استفاده نیست. شما میتونین به متغیرها مقدار بدین و این متغیرها رو Insert کنین. برای پر کردن متغیر از دستور Select به این شکل عمل کنید:

DECLARE @tmp1 INT
    DECLARE @tmp2 INT
    SELECT @tmp1=MyColumn1, @tmp2=MyColumn2 FROM MyTable WHERE ...
    INSERT SomeTable(C1,C2) VALUES(@tmp1,@tmp2)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •