نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: بهترین منبع و پکیج آموزشی برای یادگیری اسمبلی + تدریس خصوصی راه دور

Lightbulb بهترین منبع و پکیج آموزشی برای یادگیری اسمبلی + تدریس خصوصی راه دور

سلام خدمت اساتید محترم
    من برای یادگیری شل کد نویسی و مباحث اکسپلویتینگ ، نیاز مُبرم به یادگیری زبان اسمبلی دارم

متاسفانه هیچ کدوم از آموزشگاههای برنامه نویسی ، زبان اسمبلی رو تدریس نمیکنن که بشه شرکت کرد
    از اینترنت هم مجموعه فارسی آموزش اسمبلی شرکت ریتا رو تهیه کردم که اصلا کمکم نکرد(خیلی کم!)
    کلاس شل کدینگ مون 2 ماه دیگه شروع میشه
    آیا در عرض 2 ماه میشه اسمبلی رو تا حد قابل قبولی یاد گرفت؟
    از دوستان و اساتید محترم ، کسی هستش که یه آموزش خوب سراغ داشته باشه برای خریدن یا دانلود کردن؟
    آیا کسی از اساتید هستش که قبول کنه بصورت خصوصی و با استفاده از team viwer از راه دور تدریس کنه؟

مرسی از لطف تون

کاربر دائمی آواتار Delphi Coder
    محل زندگی
    c:\windows\system32

نقل قول: بهترین منبع و پکیج آموزشی برای یادگیری اسمبلی + تدریس خصوصی راه دور

بر اساس تجربیات شخصیم منابع و کتابهای انگلیسی خیلی بهتر و کاملتر از منابع فارسی هستند. اغلب کیفیت ترجمه و جایگزینهای فارسی کلمات آدمو گیج میکنه و هم اینکه کتابهای خیلی محدودی به زبان فارسی ترجمه میشن. من خودم با کتاب "برنامه نویسی اسمبلی" جهاد دانشگاهی مشهد شروع کردم که کتاب خوبی نبود و اوایل واقعا برام سخت بود بعضی جاها رو بارها خوندم تا متوجه مطلب بشم. بعدها با کتاب Peter Norton و PC Intern و PC Underground ادامه دادم اما هیچ کدام از اینها رو نمیشه برای شما پیشنهاد داد چون بیشتر بحثشون روی MS-DOS و RealMode هست.
    به نظر من مبانی رو بهتره از یکی از کتابهای فارسی قدیمی شروع کنید(در حد فهم مفاهیم رجیسترها و کار کردن با آدرسهای حافظه و دستورات پایه مثل mov,add,sub,push,pop,ret,call,jmp و پرشهای شرطی) و بعد برنامه نویسی با masm32 رو یاد بگیرید. ICzelion آموزشهای بی نظیری برای masm32 داره مثالهاش خیلی سریع کلی آدمو جلو میندازه. و بعد هم کم کم کار کردن با olly.
    دو ماه زمان خیلی کمی هست چون فقط بحث آشنایی و یاد گیری نیست حداقل 3 4 تا پروژه باید کار کنید تا بتونید نسبتا تسلط پیدا کنید به اسمبلی (البته منظور من از اسمبلی شامل دستورات مدرن مثل MMX , SSE1,2,3,4,... نمیشه. طبیعیه که یادگیری همه اینها زمان خیلی بیشتری میطلبه)

این لینک هم همین الان پیدا کردم به نظر منبع خوبی برای یادگیری هست.

نقل قول: بهترین منبع و پکیج آموزشی برای یادگیری اسمبلی + تدریس خصوصی راه دور

برای شل کد نویسی لازم نیست همه دستورات اسمبلی رو بلد باشی. توی ۴ یا ۵ روز می تونی خیلی چیزای اولیه رو یاد بگیری :) همین کتاب های پست قبلی کافیه بیشتر لازم نداری. بی خودی پولتو برای کلاس ها اسمبلی و مدرس های درپیت دور نریز :)
    چیزی که بیشتر باید بلد باشی و وقت خوبی برای یاد گرفتنشون باید بزاری درک خوب از opcode های تولید شده از دستورات اسمبلی،‌ معماری سیستم عامل، مدل های حافظه (خصوصا PM)،‌ ساختار فایلهای اجرایی، توابع داخلی سیستم عامل و .... می باشد.

تاپیک های مشابه

1. سوال: بهترین منبع کامل و فارسی برای یادگیری بوت استرپ سراغ دارید؟؟؟
    نوشته شده توسط rezanic در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 20 تیر 1393, 03:59 صبح
  2. سوال: منبع آموزشی برای یادگیری کار با اوراکل
    نوشته شده توسط sibooy در بخش Oracle
    پاسخ: 10
    آخرین پست: سه شنبه 28 آبان 1392, 18:17 عصر
  3. کتاب برای یادگیری اسمبلی
    نوشته شده توسط Harry در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 14
    آخرین پست: چهارشنبه 18 بهمن 1391, 16:04 عصر
  4. سوال: بهترین کتاب موجود در بازار برای یادگیری vb.net 2008
    نوشته شده توسط mohpooria در بخش VB.NET