سلام دوستان
من یک گزارشی پیاده سازی کردم که ترکیبی از چندین table (بیش از 8 یا 9 table) هست، (همراه با یک سری محاسبات) این table ها یک یا دو فیلد مشترک (که کلید خارجی هم نیستند) با هم دارند گزارش درست نمایش داده میشه اما فوق العاده سرعت لود اطلاعات پایینه ، حتی نزدیک به 15- 20 دقیقه طول میکشه و خروجی گزارش هم بیش از 95 صفحه هست مثلا بخشی از ستونهای گزارش شامل کد کالا، نام کالا، قیمت خرید مواد اولیه کالا ، موجودی کالا، زمان تولید کالا و ... هستند قیمت خرید کالا رو از دو جدول دیگه می خونه و محاسبه میکنه، موجودی کالا رو از اختلاف بین رسیدها و حواله های این کالا و زمان تولید رو با ترکیب سه جدول محاسبه میکنه و در آخر نتیجه محاسبات رو در گزارش نشان میده.
برنامه رو با Entity Framwork نوشتم و از نرم افزار گزارش گیری استیمول استفاده کردم.
نمیدوم این نوع گزارشات سنگین رو چطوری پیاده سازی کنم که حداقل بعد از یکی، دو دقیقه گزارش رو نشون بده.

خیلی جاها نوشته شده بود که برای افزایش سرعت باید از view استفاده کرد ولی من فکر نمی کنم در این مورد بشه
از view استفاده کرد شاید هم من اطلاعات کمی راجع به اون دارم چون فقط چند تا select ساده نیست محاسبات خیلی پیچیده ای داره و از حلقه استفاده شده.