صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 105 از 105

نام تاپیک: همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP

نقل قول نوشته شده توسط MNosouhi مشاهده تاپیک
    من خودم اون خطاها رو برطرف کردم ، البته تغییرات زیادی ایجاد کردم که فقط مناسب کار خودم بود و نمیشد آپلودش کنم ، اینی هم که نوشتم فقط برای اطلاع دوستان بود.
    با تشکر از شما:
    اگر این برنامه برای شما مفید بوده و دوست دارین که کمکی در جهت تکمیلش بکنید کدهایی که اشکال داشتن و تعمیرشون کردین رو برای ما بذارین.

نقل قول نوشته شده توسط soroush_vs مشاهده تاپیک
    من یک سری تغییرات در فایل رجیستری ایجاد کردم و تا حدی این مشکل رو برطرف کرده ولی نه کامل
    در ضمن برنامه قبلی مشکل دیگه ای هم داشت اینکه برای Currency اعداد بصورت انگلیسی بودند و کلمه ی "ریال" نا خانا بود.
    از شما هم ممنون که اشکلات رو رفع و کدهای صحیح رو ارسال کردید.

--------------------------------------------------------------------------------------

یه اشکال جزئی در زمینه چک کردن راست به چپ بودن ویندوز داشته که اون رو برطرف کردم و
    اگه جناب MNosouhi همکاری کنن این برنامه از لحاظ کدهای داخلی تکمیل میشه.

فقط میمونه یکسری کد که از برنامه نویس یه progressbar بخواد و مواردی از این قبیل که برنامه نویس بتونه به سرعت از این کدها در برنامه استفاده کنه نظرتون در این مورد چیه؟

کاربر دائمی آواتار MNosouhi
    محل زندگی
    اصفهان
    نوشته شده توسط soroush_vs
    من یک سری تغییرات در فایل رجیستری ایجاد کردم و تا حدی این مشکل رو برطرف کرده ولی نه کامل
    در ضمن برنامه قبلی مشکل دیگه ای هم داشت اینکه برای Currency اعداد بصورت انگلیسی بودند و کلمه ی "ریال" نا خانا بود.
    فایل رجیستری جدید رو میزارم.حجمش نسبت به نمونه ی قبلی زیاد تر شده و این افزایش قابل توجه است.
    ظاهرا فایل رجیستری که گذاشتید مشکل داره و باعث میشه که langauge Bar از taskbar ویندوز پاک میشه و حتی با تغییر تنظیمات موجود در کنترل پنل هم برنگرده.
    روی چند تا سیستم تست شده.

یه اشکال جزئی در زمینه چک کردن راست به چپ بودن ویندوز داشته که اون رو برطرف کردم و
    اگه جناب MNosouhi همکاری کنن این برنامه از لحاظ کدهای داخلی تکمیل میشه.
    ببخشید ، الان دیدم ، اگه کمکی بتونم بکنم در خدمتم.

کاربر دائمی آواتار hex161
    محل زندگی
    تهران
    من یه فایل exe دارم که میتونه این زبان فارسی رو نصب کنه و تمام تنظیمات لازم رو هم انجام بده . این فارسی ساز خیلی عالیه ولی فقط یه مشکل داره . اونم اینه که باید سیستم ریست بشه . اگه بخواهید میتونم براتون بزارم تا دانلود کنید .
    من توی تمام نرم افزارام این برنامه رو میزارم . کاربر برای نصب زبان فارسی دیگه گمراه نمیشه .

با سلام.

جناب hex161 آیا فایل اجرایی شما حاوی سورس میباشد؟ یا حداقل فایل رجیستری دارد؟
    برنامه را بر روی سیستم های مختلف تست کرده اید؟

برنامه را ضمیمه کنید تا همه تست کنند - فکر میکنم رد یابی تغییرات رجیستری که از طریق یک برنامه صادر میگردد ساده تر باشد.

در ضمن دوست گرامی جناب MNosouhi چرا شما سورس های تغییر یافته توسط خودتان را ضمیمه نمیکنید؟ یا حداقل رجیستری مورد استفاده رو؟

محل زندگی
    تهران
    متاسفانه سورس نیست ولی فایل ریجستری داره .
    و مشخصه که با وی بی نوشته شده .
    به هر حال فایل رو ضمیمه کردم .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار MNosouhi
    محل زندگی
    اصفهان
    متاسفانه سورس نیست ولی فایل ریجستری داره .
    و مشخصه که با وی بی نوشته شده .
    به هر حال فایل رو ضمیمه کردم .
    ممنون.
    اما یه مسئله ای رو تذکر بدم ، این برنامه همه جا درست کار نخواهد کرد ، حجم تغییراتی که باید انجام بشه بیشتر از 2 تا فایل دی ال ال و چند تغییر در رجیستری هستش.

محل زندگی
    تهران
    خوبی این برنامه اینه که تنظیمات رو دورست انجام میده . برنامه ای که ارسال کردم از نظر فایلهای مورد نیاز کامل نیست . این برنامه به فایلهایی که آقای محمد لیست کردن نیاز داره . در صورتی که این فایلها در کنار این برنامه باشن ، برنامه بدرستی کار خواهد کرد .
    اگر دقت کرده باشین این برنامه در حین نصب سی دی ویندوز رو از شما می خواهد که اگر فایلهایی که گفتم کنارش باشن دیگه نیاز به سی دی نداره.

به نقل قول از تاپیک با آدرس زیر :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=70328

بازهم سلام .
    با جستجو در قسمت دلفی مطالب جالب توجه زیادی را در این مورد پیدا کردم و در نهایت به یک برنامه تکمیل شده به نام SetPersian رسیدم که تنظیمات مربوط به رجیستری را تا حدود 90% درست انجام میداد که برای کارکرد برنامه های کاربردی ما کافی بود (یک ایراد اون ظاهر نشدن LanguageBar در قسمت Toolbar بود) , ولی در این مورد به یک مورد جالب برخورد کردم که تا حالا من و فکر کنم خیلی ها به این نکته توجه نکرده بودیم .
    در اون برنامه KBDFA.dll همون بود که پ-ژ رو اشتباه میزد من اومدم و داخل شاخه System32 اول فایل KBDFA.dll رو پاک کردم و فایل خودم رو که بالای 6 کلیوبایت رو در جای اون کپی کردم و با کمال تعجب دیدم که به محض فارسی کردن صفحه کلید و یا حتی Restart فایل من پاک شده و فایل قبلی که کمتر از 6 کیلو بود جایگزین شد . این قضیه برام مشکوک بود , این بار اومدم فایل KBDFA خودم رو جایگزین فایل KBDFA برنامه فارسی ساز کردم و برنامه فارسی ساز را روی یک ویندوز دیگه اجرا کردم ولی باز نتیجه قبلی تکرار شد .
    این بدان معنی بود که تغییراتی که برنامه فارسی ویندوز در بخش دلفی طراحی شده بود به غیر از تغییرات رجیستری , تغییرات اعمال شده در بعضی فایل ها و یا حتی تمام فایل ها بعد از یک بار فارسی سازی و یا Restart یعنی هییییییچ!!!!!؟؟؟؟ . (برای من فایل KBDFA از اهمیت بیشتری برخوردار بود)
    همانطور که در ابتدای این تاپیک گفتم برای رفع این مشکل باید از طریق SafeMode عمل کرد و یا هنگامی که سیستم Restart شد در همون محیط Dos ابتدای بوت شدن که هنوز فایل ها مورد دسترسی ویندوز قرار نگرفته اند آنها را جایگزین کنیم .
    از طریق SafeMode که کار چندان جالبی برای برنامه نهایی نیست , حالا میخواستم بدونم چه جوری میشه در همون ابتدای بوت شدن سیستم قبل از بالا اومدن ویندوز این کار رو انجام بدیم .
    نتیجه تلاش های من در قسمت Autoexec.bat و Config.sys هم ناموفق بود .
    بک نکته دیگری که باید به اون توجه کنیم در محیط تحت Dos درایوهای NTFS رو نمی شناسه .
    لطفا بیایید همه باهم یک بار برای همیشه این مشکل را حل کنیم و در برنامه های خود از اون استفاده کنیم .
    با تشکر از همه دوستان .

در حال حاظر یک خواسته و دو مشکل مورد بحث است:

1- میخواهید KBDF خود را جایگزین نمایید. (لطفاً KBDF مورد نظر را ضمیمه کنید.)

2- LanguageBar دچار مشکل میشود (و یا اینکه در قسمت Currency اعداد بصورت انگلیسی بودند و کلمه "ریال" ناخوانا است).

3- برخی از فونت های فارسی _اشاره نشده چه فونتهایی_ بصورت هندی نمایش داده میشوند.
    فکر میکنم این مورد از زمانی پیش اومد که برنامه پشتیبانی از دیگر زبانهایی که همراه فارسی نصب میشدند رو لغو کرد.

یه مورد دیگه بررسی پشتیبانی از راست به چپ بودن ویندوز بوده که کُدهاش رو قرار خواهم داد.

دوستان اگر میتوانند کمکی بکنند دریغ نکنند.

یه چیزی پیدا کردم:

یه نفر که انگلیسی خوبه و کمی وقت داره این صفحه ای که لینکش رو گذاشتم بخونه.
    با چند خط کد از طریق rundll32 کل این برنامه نوشه میشه.

http://blogs.msdn.com/michkap/archiv...10/529867.aspx

یه نفر زحمت نوشتن چند خط کد رو بکشه. الان موقع امتحاناته و من فرصت کافی ندارم.

اینم طریق استفاده از rundll32 در دلفی و BCB:

محل زندگی
    تهران
    دوستان من برنامه ای دارم که میتونید بواسطه اون هر فایل سیستمی از جمله KBDFA را بدون اینکه با SafeMode بالا بیایید جایگزین کنید. این برنامه کامندی هست . یعنی با ساخت یک فایل بت براحتی قابل اجراست . من توی نرم افزار فارسی ساز تک ویندوز از همین برنامه که پیشنهاد مایکروسافت بود استفاده کردم . اگه خواستین براتون ضمیمه کنم تا دانلود کنید.

با سلام .
    مومن کار نیک و پرسش .
    و تشکر از hex161 .

محل زندگی
    تهران
    بفرمایید . اینم نرم افزار Replacer برای جابجا کردن فایلهای سیستمی ویندوز .
    در ضمن با این برنامه میتونید بیشتر از یک فایل هم جابجا کنید .یه نمونه دارم پیداش میکنم و میزارمش اینجا .

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط majid325 مشاهده تاپیک
    یه ویندوز با همون مشخصات که میخوای نصب کن(فارسی ....)بعد از اون با یه نرم افزار مثل "گوست" ایمج بگیر... بعد رو هر سیستمی که خواستی نصب کن .
    ایمیج گوست فقط روی سیستمی که ایمیج گرفته شده قابل اجراست.

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    با سلام به همه بروبچه های دست اندردرکار این برنامه
    منم مشکل دانلود دارم.

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    اگه میشه نسخه آخر برنامه رو یه بار دیگه آپ کنید و یا اگه زحمتی نیست به یکی از دو ایمیل زیر بفرستید.
    parvaz_jkh@yahoo.com
    jamalkhah@gmail.com
    ممنون از زحمات همتون.

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

کاربر جدید
    محل زندگی
    h_rafiee_1974@yahoo.com

نقل قول: همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP

من اینکار رو کردم
    ولی فقط یک اشکال کوچک داره
    البته خیلی کوچک
    ولی برای چند تا برنامه گذاشتم جواب داده

کاربر دائمی آواتار seyed_farid
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    من اين برنامه رو دارم.
    چك كنيد ببينيد چطوره؟ سورس دلفي

کاربر دائمی آواتار MohsenB
    محل زندگی
    ایرانم

ببخشيد من وقت ندارم روش كار كنم ولي ميتونيد از نرم افزارايي مثل File Monitor و شبيه سازهايي مثل VitualBox استفاده كنين تا ببينيد چه اعمالي در حين اين تنظيمات انجام مي شه و با دمي هم سيستم رو در يه حالت ذخيره كرد و به حالت قبل برگشت و نيز كار اول رو هم ميشه ازش فهميد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    يك جاي خوش آب و هوا و سالم

ساده ترين روش:
    كپي فايل kbdfa.dll مخصوص ويندوز xp در شاخه dllcash و system32 و ريست كردن ويندوز است .

براي كپي كردن فايل هاي dll من يه بچ فايل درست كردم كه اين دوتا فايل كپي مي كنه فقط لازمه فايلFIX را اجرا كنيد فايل ها كپي مي كنه وسيستم ريستارت ميشه

کاربر دائمی آواتار سيد مجتبي هاشمي
    محل زندگی
    استان فارس - شهرستان رستم - شهر مصیری

Question نقل قول: همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP

نقل قول نوشته شده توسط حسن رفیعی مشاهده تاپیک
    سلام به همگی
    من برنامه اش رو با دلفی نوشتم البته چون همش با رجیستری کار می کنی دلفی یا زبان دیگری نداره و بالاخره من تست کردم و الان توی چند تا برنامه هم گذاشتم و به بازار دادم هیچ مشکلی هم نداره بدین صورت کار می کنه .
    چک می کند که آیا زبان فارسی روی سیستم نصب شده یا نه البته روی سیستم عامل های 2000 و ایکس پی . در صورت عدم نصب زبان فارسی زبان فارسی را روی سیستم نصب می کند و سیستم عامل را راه اندازی مجدد می نماید . بعد از راه اندازی زبان فارسی به سیستم اضافه شده است.
    حجم برنامه هم حدود 7 مگا بایت می باشد.
    آقای رفیعی اگه شما این برنامه رو نوشتین میشه اینجا بذارینش تا همه بتونن ازش استفاده کنن؟؟؟
    من دقیقا به یک همچین برنامه ای نیاز دارم. ممنون میشم اگه اینجا بذارینش.

محل زندگی

Thumbs up نقل قول: همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP

دوستان من هم برنامه ای رو که از اینترنت گرفتم و واقعا خوب کار میکنه رو اینجا میذارم. ا
    امتحانش کنید. امیدوارم تو کامل کردن برنامه به دردتون بخوره. من نیاز به برنامه کاملی مثل این برنامه دارم، اما این برنامه چون فقط فایل اجرایی هست و باید نصب بشه و کدش همراهش نیست که بشه تو برنامه هام ازش استفاده کنم به درد نمیخوره.

اگه برنامه رو کاملتر کردین اینجا بذارینش تا ازش استفاده کنیم. ممنون.

ببخشید دوستان چون حجم برنامه زیاد هست نتونستم اینجا بذارمش. میشه راهنمایی کنید توی چه سایتی و چه طور باید آپلودش کنم؟
    آخرین ویرایش به وسیله سيد مجتبي هاشمي : شنبه 12 تیر 1389 در 16:55 عصر

محل زندگی

Question نقل قول: همکاری برای ساخت اضافه گر فارسی به XP

دوستان کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 3 از 3 اولاول 123

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید