نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: چینش فارسی و انگلیسی متفاوت

چینش فارسی و انگلیسی متفاوت

سلام
    اگه یه برنامه بخوایم بنویسیم که هم به زبان فارسی‌باشه و هم انگلیسی و همچنین منوهاش راست به چپ و چپ به راست ، متناسب با نوع زبان ،بشه باید چکار کرد؟؟
    همچنین باید قابلیت استفاده از کیبورد و کلیدهای میانبر رو داشته باشه

چجوری باید دیزاین کرد که اینجوری بشه؟

لطفا اگه سوالم ابتدایی بود سرنخ بدین

نقل قول: چینش فارسی و انگلیسی متفاوت

نقل قول نوشته شده توسط 2020s1371 مشاهده تاپیک
    سلام
    اگه یه برنامه بخوایم بنویسیم که هم به زبان فارسی‌باشه و هم انگلیسی و همچنین منوهاش راست به چپ و چپ به راست ، متناسب با نوع زبان ،بشه باید چکار کرد؟؟
    همچنین باید قابلیت استفاده از کیبورد و کلیدهای میانبر رو داشته باشه

چجوری باید دیزاین کرد که اینجوری بشه؟

لطفا اگه سوالم ابتدایی بود سرنخ بدین
    باید یک الگوریتم پیاده سازی کنید.
    بهترین روش استفاده از StyleSheet هستش میتونید از فایل های CSS برای قالب نویسی استفاده کنید.

نقل قول نوشته شده توسط کامبیز اسدزاده مشاهده تاپیک
    باید یک الگوریتم پیاده سازی کنید.
    بهترین روش استفاده از StyleSheet هستش میتونید از فایل های CSS برای قالب نویسی استفاده کنید.
    ممنون از پاسختون
    آیا روش استاندارد استفاده از سی اس اس هست؟ چون من دیدم برخی از برنامه ها برای ترجمه شدن به زبان دیگر دارای فایل هایی (اگه اشتباه نگم) با پسوند دات پی او هستند و با این فایل ترجمه و تغییر زبانشون انجام میشه ... حالا استفاده از کدوم روش مناسب تر هست؟ کدوم سخت تره پیاده سازیش؟ (شایدم با همون فایل سی اس اس رو آپدیت میکنن !! نمیدونم!)

نقل قول نوشته شده توسط 2020s1371 مشاهده تاپیک
    ممنون از پاسختون
    آیا روش استاندارد استفاده از سی اس اس هست؟ چون من دیدم برخی از برنامه ها برای ترجمه شدن به زبان دیگر دارای فایل هایی (اگه اشتباه نگم) با پسوند دات پی او هستند و با این فایل ترجمه و تغییر زبانشون انجام میشه ... حالا استفاده از کدوم روش مناسب تر هست؟ کدوم سخت تره پیاده سازیش؟ (شایدم با همون فایل سی اس اس رو آپدیت میکنن !! نمیدونم!)
    خب شما برای قالب نویسی باید از CSS در کیوت استفاده کنید و میتونید برای فایل های زبان از XML یا JSon هم استفاده کنید معمولترین روش اینها هستند که بسیارهم استاندارند.
    چون شما در زبان فارسی Right to Left میکنید پس باید مساله ررو کمی بازتر کنید ... بنابراین اگر استایلی داشته باشیم با نام های Style.css اونوقت باید دو تا کنید یکی Style-ltr.css و دیگری Style-rtl.css که یکیش استایل تنظیم شده برای راست چین زبان های غیر لاتین و دیگری استایل لاتین و در کنار اینها فایل های زبان هم نیاز خواهید داشت که گفتم XML رو من توصیه میکنم.

تاپیک های مشابه

1. نمایش اعداد فارسی و انگلیسی
    نوشته شده توسط Gladiator در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 01 شهریور 1384, 02:35 صبح
  2. برگرداندن زبان برنامه از فارسی به انگلیسی
    نوشته شده توسط alireza_63 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 12
    آخرین پست: جمعه 06 شهریور 1383, 13:06 عصر
  3. خطا در نمایش حروف فارسی و انگلیسی در یک فیلد ؟
    نوشته شده توسط giahchin در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 22 تیر 1383, 15:36 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •