نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: ایا تعرفه طراحی یک سایت به اصطلاح از طرف یک اتحادیه ای ابلاغ می شود؟

ایا تعرفه طراحی یک سایت به اصطلاح از طرف یک اتحادیه ای ابلاغ می شود؟

سلام.یک سوالی داشتم و اون اینه که ایا تعرفه های طراحی سایت یک چیز من در اوردی است و یا اینکه یک از یک اتحادیه ای این نرخ ها اعلام می شود.مثلا تعرفه های یک کافی نت اعم از پرینت و یا ثبت نام کنکور و یا ثبت نام در خدمات دولتی و ...... همگی به صورت مشخص و یکسان در کافی نت ها رعایت می شود و حتی این تعرفه ها در ورودی اکثر کافی نت ها به صورت یک بنر کوچک به دیوار چسبانده شده است.حالا می خواستم بدونم این تعرفه هایی که برای طراحی وب سایت ها وجود داره ایا من در اوردی است و یا اینکه از یک اتحادیه و یا بالاخره یک ارگانی این تعرفه ها ابلاغ میشه؟

نقل قول: ایا تعرفه طراحی یک سایت به اصطلاح از طرف یک اتحادیه ای ابلاغ می شود؟

این همه پی اچ پی کار و این همه وب نویس. یعنی جواب این سوال سخته؟! کسی که وب کار می کنه یک چنین مسائلی رو باید بدونه.

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

بله از طرف اتحادیه ابلاغ میشه ولی معمولا رعایت نمیشه ...

این طور که معلومه این اتحادیه اینا همش فرمالیته است.نه فقط تو بحث طراحی وب سایت و برنامه نویسی بلکه در هر زمینه ای از جمله فروشندگی لباس گرفته تا تاسیسات و برق و ....... همشون اجرت کاری می گیرند.البته واقعیت اینه که این قدر گرونی و بیکاری تو جامعه داد می زنه که با با رعایت نکردن این تعرفه ها 8 ادم گرو 9 اون هست. بذارید یک خاطره تعریف کنم اون زمان که قیمت دلار خیلی بالا رفته بود من تو یک الکتریکی کار می کردم.یک مشتری اومد و از من یک جنسی رو خواست که 2000 تومن قیمت داشت وقتی به من گفت که چه قدر میشه من گفتم که 10000 تومان!!!! اقا این ده هزار تومان رو بدون هیچ چک و چونه ای پرداخت کرد.و جنس رو برداشت و می خواست بره.ولی از اونجا که وجدانم اجازه نداد که به بنده خدا جنس 2000 تومانی رو ده هزار تومان بفروشم سریع صداش کردم و بهش گفتم اقا بیا این هم بقیه پولت. داشتم باهات شوخی می کردم.اون بنده خدا هم به من گفت که اونقدر گرونی هست که ادم نمیدونه چک و چونه باید بزنه و یا نه!!!!

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

نرم افزار بر اساس سفارش مشتری یعنی توافق بین دونفر

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

معمولا طراحی سایت به گونه ای هست که نمیشه قیمت مشخصی رو برای برنامه نویسی تعیین کرد... یادمه قبلا یه فایل توی سایت نظام صنفی رایانه ای کشور بود که تعرفه ها رو از خودشون نوشته بودن ! مثلا نوشته بود هزینه مصوب برای گالری تصاویر 80000 تومان !!! الان هرچی سرچ میکنم پیداش نمیکنم .
    ولی ننوشته بود واسه چجور گالری تصاویری 80 تومان ... کلا باگ زیاد داشت فکر کنم برش داشتن

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

با افزایش روز افزون برنامه نویس و طراح وب ، نیاز به یک سازماندهی حس میشه
    یعنی اینجوری نمیشه که ! حالا که شما یه خاطره تعریف کردید اجازه دهید من هم یک خاطره بگم
    یک شرکتی رو میشناسم که قبلا هم خودم توش کار کردم ... این شرکت خب بر اساس اون سرمایه ی اولیه که گذاشته شده شرکت نسبتا" خوبی هست
    اما خوب از چه لحاظ ؟
    منشی های خوبی داره ، میز و صندلی های خوشگلی داره که هر کسی که میره تو اولین چیزی که به ذهنش میاد اینه که جای درست و حسابی رو پیدا کرده دیگه
    تبلیغات خوبی میکنه چون پول داره
    حالا این شرکت در کنار چندصد کاری که میکنه واس پول درآوردن ، طراحی وب سایت هم انجام میده ...
    من خودم اونجا بودم و وضعیت رو میدونم وقتی طرف مشتری اونها میشه و کنار خرید بزرگی که میکنه
    یه طراحی وب هم بهش پیشنهاد میشه اون پیشنهاد رو رد نمیکنه
    خیلی دلیل داره برای رد نکردن یک اینکه بخاطر معامله قبلی ... دو بخاطر اینکه یه شرکت شیک و پیک این پیشنهاد رو میده
    سه شاید بخاطر چرب زبونی و مخ زنی, منشی های خوشگل باشه !!
    ولی این شرکت یک قالب وردپرسی رو که چند صدجای دیگه هم استفاده کرده یه رنگ و لعابی میده و بهشون میده مثلا 500 هزار تومان
    خب برای وردپرس و قالب که پول نمیده دامنه و هاست زیاد بشه میشه 50 تومن و 450 تومان همینجوری سود میکنه
    ..... من حسودی این شرکت ها رو نمیکنم
    اولا من دلم برای برنامه نویسهای مثل خودم میسوزه که گیره نداشتن یه سرمایه هستیم تا هدفمون رو فقط پیاده کنیم
    دوما دلم برای اون مشتری میسوزه که نمیدونه داره چیکار میکنه !
    اینجوریه !!!

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

یک برنامه نویس به نظر من ۵ راه داره :

۱ - بره توی آموزشگاه های مختلف یا حالا خصوصی یا برای خودش آموزش بده و پول بگیره
    ۲ - بره توی یک شرکت کار کنه و حقوق ماهیانه بگیره و سعی کنه خودش را بکشه بالا تر و دستمزدش را توی همون شرکت یا جای دیگه افزایش بده
    ۳ - به صورت freelance کار کنه و پروژه بگیره و انجام بده و به مرور زمان درآمدش را بیشتر و بیشتر کنه
    ۴ - خودش یا با دوستانش یک شرکت بزنه و کار بگیرند با هم انجام بدهند و سود را بر اساس توافق تقسیم کنند.
    ۵ - بر اساس نیاز بازار نرم افزار تولید کنه و اون نرم افزار یا نرم افزار ها را ارتقاء بده و فروش بیشتر و ایجاد شرکت و کسب و کار و ....

البت هبه صورت ترکیبی هم میشه عمل کرد وای میشه همه کاره و هیچ کاره ....

من در جایگاهی نیستم بگم کدوم بهتره ، ولی بر اساس خصوصیات افراد هر کدوم یکی را انتخاب میکنه و میره جلو اما به نظر من پول توی پنجمی هستش. ایده خوب ،‌محصول خوب ، بازاریابی خوب و فروش خوب و پول خوب.

موفق و پیروز باشین.

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

من واقعاً موندم. بر چه اساسی قیمت بدم؟ قیمت هام رو از کجا بگیرم؟ خیلی وقت ها توش می مونم چطوری قیمت بدم! و همینطوری برای خودم یه قیمتی رو در نظر میگیرم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

بله همین طور که دوستان گفتن شما می تونید وجدان داشته باشید و همون قدری که کار کردید پول بگیرید یا مثل این شرکت ها ............

من خودم هم از صفر شروع کردم ، یعنی فقطط بلد بودم وبلاگ برا خودم درست کنم ، ولی خب رفتم دنبال طراحی سایت و یادگیری رو هم با انجام پروژه انجام دادم

سعی هم کردم چیزای جدید ، طراحی های نوع و مسائل اخلاقی و شرعی رو رعایت کنم. اینی مه قرمز کردم رو اگه بهش عمل کنید واقعا می تونیه خیلی کمکتون کنه.خودتون می دونید.

نظر من هم به ساماندهی قیمت های طراحی و برنامه نویسی هست ، البته برای چیزای روتین مثل اسلاید تصاویر ، ... ولی خب بعضی پروژه ها هست که جدیده و اونا باید با توافقی که بین برنامه نویس و مشتری انجام بشه.

موفق باشید.

البته نظر من مخالف این کار هست قیمتی که خدمون تعیین میکنیم میتونه بهترین قیمت باشه در صورتی که انصاف رو رعایت کنیم.
    مثلا عرض می کنم اگه اتحادیه بیاد قیمت مشخص کنه مثلا فرم تماس با ما + اسلایدر + یا ... = 600 هزار تومن حالا چی میشه طرف میاد یک اسکریپت رایگان میگیره با این امکانات میده به مشتری ، دومی یکم خوش انصاف تر هست میاد کد های اسلایدر و تماس با ما رو کپی میکنه و کنار هم میزاره و به مشتری میده ، یک نفر هم هست که میاد از ابتدا کد نویسی می کنه ، آیا باید قیمت ها همون 600 هزار تومن باشه ؟
    این هم بگم این کار باعت کم شدن کیفیت و ایده پردازی هم میشه .
    آخرین ویرایش به وسیله sepehrazimi : سه شنبه 15 مهر 1393 در 08:54 صبح

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:44 عصر
  2. سوال: تعرفه طراحی سایت Multilingual
    نوشته شده توسط yeksib در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 27 فروردین 1392, 21:30 عصر
  3. تعرفه طراحی سایت
    نوشته شده توسط NitroPlus در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 25 اسفند 1391, 19:55 عصر
  4. تعرفه طراحی سایت
    نوشته شده توسط idocsidocs در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 26 آذر 1389, 00:11 صبح
  5. راهنمایی : طراحی یه سایت که Dynamic نیست
    نوشته شده توسط amir_masoud در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 06 اسفند 1382, 01:12 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •