نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: چطور بفهمیم که سیستم در حال shutdown هستش ؟

کاربر جدید آواتار "مریم نقیبی"
    محل زندگی
    ویزای موقت

Wink چطور بفهمیم که سیستم در حال shutdown هستش ؟

ظاهرا بعضی از برنامه ها ، پس از عمل shutdown سریعا میفهمند که این عمل در حال انجام است. و خودشون رو بصورت استانداردتری میبندن. کسی اطلاع داره که از چه کنترلی استفاده میکنن ؟؟!!

منم یه مدت دنبال این موضوع بودم ولی نتونستم یاد بگیرم. آخه تا وین شات میشه فرصت انجام کاری رو نمیده و فوری همه برنامه هارو میبنده.

منم یه مدت دنبال این موضوع بودم ولی نتونستم یاد بگیرم. آخه تا وین شات میشه فرصت انجام کاری رو نمیده و فوری همه برنامه هارو میبنده.

من دلفی کار هستم ولی این کار رو انجام دادم
    ببینید زمانی که ویندوز ShutDown می شه یه پیغام به برنامه های در حال اجرا می فرسته که با عث بسته شدن اونها می شه .
    شما باید روی رویداد بستن فرم (OnClose در دلفی) دستورات بسته شدن صحیح برنامتون رو بنویسید

درسته
    ویندوز که بخواد بسته بشه
    یه پیام به تمام Process ها می‌فرسته که برنامه رو ببند اگه شما بخواید می‌تونید عمل ShutDown رو الغا کنید
    البته به شرطی که ShutDown از نوع Force یعنی اجباری نباشه
    در اون صورت اگه شما بخواید برنامه رو نبندید ویندوز خودش این کار رو براتون انجام می‌ده !!

برای اینکه فورا متوجه بشید باید یه حلقه ایجاد کنید تا Process شما رو به اول لیست Process های ویندوز انتقال بده تا اولین برنامه‌ای باشید که بسته‌می‌شید و زودتر قبل از اینکه برنامه‌های دیگه بسته بشن بتونید کارای لازم و در صورت لزوم جلوگیری از ShutDown رو انجام بدید.

تاپیک های مشابه

1. shutdown کردن کامپیوتر
    نوشته شده توسط yashar666 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 14 دی 1386, 12:26 عصر
  2. غیر فعال کردن گزینه ShutDown
    نوشته شده توسط m-khorsandi در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 06 اسفند 1384, 10:26 صبح
  3. حذف امکان Shutdown
    نوشته شده توسط ali643 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2