نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: 2 سوال در مورد کیوت

کاربر دائمی آواتار orache
    محل زندگی
    رشت

2 سوال در مورد کیوت

سلام به دوستان گرامی بنده 2 سوال در رابطه به کیو تی و برنامه نویسی سی پلاس پلاس داشتم نزدیکای 2 سالی میشه که کلا گذاستم کنار همون موقع هم دس پا شکسته یاگگیاد گرفتم برای همین میخام کتاب پاول دیتل رو از اول بخونم
    اولین سوال اینه که ایا میتونم تمامی برنامه هامو تو کیوتی بنویسم یعنی هرچی یاد میگیرم و نمونه کدهایی که تو کتابه میشه با کیوت زد ؟ گفتم شاید include ها و تعریف های کیوت با وی استادیو فرق کنه. فرق میکنه یا اصلا نه ؟
    .
    مورد دوم اینه که تو کیوت کریتور نیازی به کد نوشتن برای ایتم ها نیست مثل دکمه تکس باکس و... اما چرا هرکی یاد میده کد مینویسه ؟ چه فرقی باهم دارن ؟ تو جاوا هم همینطوری بود من علت رو نفهمیدم چرا کد مینویسن با وجود اینکه با درگ دراپ حل میشه

نقل قول: 2 سوال در مورد کیوت

نقل قول نوشته شده توسط orache مشاهده تاپیک
    سلام به دوستان گرامی بنده 2 سوال در رابطه به کیو تی و برنامه نویسی سی پلاس پلاس داشتم نزدیکای 2 سالی میشه که کلا گذاستم کنار همون موقع هم دس پا شکسته یاگگیاد گرفتم برای همین میخام کتاب پاول دیتل رو از اول بخونم
    اولین سوال اینه که ایا میتونم تمامی برنامه هامو تو کیوتی بنویسم یعنی هرچی یاد میگیرم و نمونه کدهایی که تو کتابه میشه با کیوت زد ؟ گفتم شاید include ها و تعریف های کیوت با وی استادیو فرق کنه. فرق میکنه یا اصلا نه ؟
    .
    مورد دوم اینه که تو کیوت کریتور نیازی به کد نوشتن برای ایتم ها نیست مثل دکمه تکس باکس و... اما چرا هرکی یاد میده کد مینویسه ؟ چه فرقی باهم دارن ؟ تو جاوا هم همینطوری بود من علت رو نفهمیدم چرا کد مینویسن با وجود اینکه با درگ دراپ حل میشه
    سلام ؛

در مورد سوال اول هیچ فرقی نداره با محیط VS چون کدی که مینویسید یا کتابخانه ای که وارد میکنید برای C++‎ هستش فقط محیط IDE فرق میکنه.

و در رابطه با سوال دوم شما باید بگم هیچ فرق آن چنانی نداره معمولا با کد توضح میدن که لپ کلام و کاری که کد انجام میده رو مشخص کنند بنابراین در بیشتر موارد استفاده از محیط Wizard یا همون روش درگ دراپ کردن کنترل ها روی فرم و طراحی ظاهر به شیوه ساده کارسازه... نگران پرفرمنس یا فرق این دو باهم نباشید چون هدف از Qt Creator راحتیه کار و از بین بردن کد نویسی اضافی برای طراحی GUI هستش و در نهایت کد های xml تولید شده توسط فرمی که شما طراحی میکنید به کد های C++‎ تبدیل میشوند.

محل زندگی
    رشت

ممنون ولی اموزشی ندیدم که کیوت کریتور رو یاد بده + اینکه من نمیدونم خود کیوت رو از کجا شروع کنم اموزشی برای کیوت 5 دارین ؟ فارسی که میدونم یافت نمیشه ولی فارسی رو ترجیح میدم چون در خصوص برنامه نویسی من هیچ وقت انگلیسی نمیبینم یا ترجیها مقدماتی رو فارسی میبینم به دلیل نکات زیاد
    راستی نیازی هست اصلا برنامه نویسیه ایتم هارو یاد بگیرم یا فقط کیوت کریتور کافیه ؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنید

محل زندگی
    رشت

بعد یه مورد دیگه هم بود اینه که من میخام با opengl هم کار کنم داخل کیوت یعنی نرم افزاری که میخوام طرح کنم باید صفحه ی 3 بعدی باشه وسط مثل تریدی مکس و...

ممنون ولی اموزشی ندیدم که کیوت کریتور رو یاد بده +
    ممنون میشم اگر کمکم کنید
    توجه نکردین !!! قبلا توضیحات داده ام : https://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D9%85

بعد یه مورد دیگه هم بود اینه که من میخام با opengl هم کار کنم داخل کیوت یعنی نرم افزاری که میخوام طرح کنم باید صفحه ی 3 بعدی باشه وسط مثل تریدی مکس و...
    ربطی به کیوت نداره معمولا از کتابخانه های مخصوص برای OpenGL باید استفاده کنید که در داخل کیوت هم میتونید کیوت یک کتابخانه هست و محیط توسعه رو راحت میکنه مابقیه موارد هم در داخل این محیط قابل اجرا هستند نگران نباشید فقط کافیه در رابطه با موارد ۲ یا ۳ بعدی تحقیق و اطلاعاتی کسب کنید.

تاپیک های مشابه

1. سوال در مورد کیوت
    نوشته شده توسط Amir 2010a در بخش برنامه نویسی در محیط QT و هم خانواده هایش
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 03 تیر 1393, 11:41 صبح
  2. سوال در مورد Extended Stored Procedure
    نوشته شده توسط محسن در بخش SQL Server
    پاسخ: 12
    آخرین پست: چهارشنبه 26 اسفند 1383, 01:23 صبح
  3. سوال در مورد کد اس کیو ال
    نوشته شده توسط ghaum در بخش T-SQL
    پاسخ: 2