نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: حالت شناسایی ویندوز اسکیول بعد از تغییر پسورد و یوزر ویندوز

Question حالت شناسایی ویندوز اسکیول بعد از تغییر پسورد و یوزر ویندوز

سلام،

من ویندوزم رو چندین ساله عوض نکردم و خب اسکیول سرور 2008 و ویژوال استادیو2008 و 2010 روی سیستمم دارم.
    راستش فراموش کردم موقع نصب اسکیول یوزر و پسورد ویندوزم چی بوده و در این مدت هر وقت پیش می اومد یوزر یا پسوردم رو عوض می کردم با مشکل اجرا شدن اسکیول سروکلله میزدم و با تغییر یوزر و پسورد به حالت موقع نصب اسکیول مشکلم رفع میشد.
    راستیش مدت زیادی هست با اینا کار نکردم و فراموش کردم یوزر و پسورد ویندوز اون زمانمو. و الان کارم گیره حالت Sa رو درست کردم و با اون میتونم بیام بالا و مشکلم با حالت ویندوز هست و نمیدونم چطوری درستش کنم مخصوصا که وقتی مییام با ویژوال استادیو یک فایل نیو آیتم دیتابیس میزنم اجرا و کار نمیکنه چون دیفالت با حالت ویندوز کار میکنه و من درمونده م که چه کنم؟

در حالت حاضرشدید نیاز دارم به اسکیول حالت ویندوز و برام بسیار سنگین هست که بخوام ویندوز عوض کنم...
    ممنون میشم کمکم کنید :)

*اگر واقعا راهی نیست و نمیشه ایا من اگر ویژوال استادیوها و اسکیول رو حذف کنم و مجدد نصب کنم برای ویژوال استادیو2008 مشکلی پیش نمییاد؟ حدس میزنم شاید نشه روی سیستمی که پر از نرم افزارهای جورواجور هست راحت نصبش کنم...

نقل قول: حالت شناسایی ویندوز اسکیول بعد از تغییر پسورد و یوزر ویندوز

سلام

نه نیاز به نصب مجدد نیست. !

باید بعد از connect شدن به instance مورد نظرتان با management studio ، روی نام سرور کلیک راست نمایید. حالا properties را انتخاب کنید. به قسمت security بروید. و server authentication را به sql server and windows authentication تغییر دهید.

حالا ok نمایید. ( ممکن است از قبل این تنظیم اعمال شده باشد)

حالا در سرور مورد نظر به قسمت security و قسمت login رفته روی login کلیک راست کنید.

حالا new login را انتخاب نمایید و در قسمت General و قسمت login name، نام کاربری را با فرمت زیر وارد نمایید :

نام کامپیوتر یا دامنه \نام کاربر ویندوز یا شبکه

مثلا : pc67\alizadeh

اگر نام کامل کاربری ویندوز خود را نمی دانید روی کلید search کلیک نمایید و مسیر زیر را طی کنید

Search -> Advanced -> Find Now

و حالا نام سیستم و user ویندوز خود را میتوانید بیابید و آنرا انتخاب کرده و Ok کنید.

حالا در کادر Login به قسمت user mapping بروید و نام دیتا بیس هایی را که میخواهید user windows ای شما دسترسی داشته باشد را تیک بزنید.

همچنان در کادر پایین ( database role membership) ، گزینه db_owner را تیک زده و ok کنید.

با این تنظیمات و ok کردن همه آنها، دیتا بیس مورد نظرتان با windows user دلخواهی که تعیین کردید هم از sql server هم از visual studio قابل دسترسی است.

اگر سوالی داشتید مجدد مطرح کنید، ارور های احتمالی و مشکلاتتان را با ذکر جزئیات بنویسید

تاپیک های مشابه

1. اشکال در اکلیپس بعد از تغییر ویندوز
    نوشته شده توسط sco1385 در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 08 خرداد 1393, 11:20 صبح
  2. سوال: خارج شدن کلید Exit از حالت Disable بعد ار تغییر سایز فرم
    نوشته شده توسط pesare در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 06 دی 1392, 17:32 عصر
  3. پاک شدن Properties بعد از تغییر ویندوز
    نوشته شده توسط Yanehsar در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4