نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: شروع یادگیری PHP

Question شروع یادگیری PHP

سلام
    دوستان برای یادگیری از 0 بخواهیم PHP یاد بگیریم الان بهترین منبع چی هست؟ یعنی مرجع اصلی آموزش و ارائه دستورات باید به کجا رفت؟
    من روال کار را نمی دانم اما اگر میشود از PHP-MVC شروع کرد فکر کنم بهتر باشد.
    امکان دارد روال کار را بفرمائید؟
    یعنی من باید اول خود پی اچ پی رو کامل یاد بگیرم. بعد برم سراغ یک فریم ورک و یادگیری اون؟
    بعد با اون پی اچ پی بدون فریم ورک میتونیم وب سایت بسازیم درسته؟
    سپاسگزارم

کاربر دائمی آواتار phpdev
    محل زندگی
    همین نزدیکی ها

نقل قول: شروع یادگیری PHP

سلام

اگر html و css رو یاد بلد هستی و جاوا اسکریپت (Jquery) رو هم تا حدود کار راه اندازی بلدی ، بعد برو سراغ php بعدش mysql رو در کنارش یاد بگیر منبع هم تا دلت بخواد هست اگر زبان مشکل نداری این سایتهای زیر خیلی خوب هست اگر هم فارسی میخواهی کتاب آموزشی فارسی هم هست ولی پیشنهادم منابع انگلیسیه

w3schools
    php.net
    sitepoint
    ebook هم سرچ کنی کلی هستش و ...

البته اگر میتونی آموزش های lynda.com رو که فیلم هستش بگیری نور علی نوره (از مبتدی شروع کن). برای خرید آموزشهاشم سایت فرین سافت تو ایران هست هستش تو نت بگرد پیداش میکنی برای زیرنویسشم http://www.lyndasub.ir هستش

بعد از یه کم پیشرفت باید آژاکس هم یادبگیری ، وقتی شی گرایی رو مسلط شدی بعد برو سراغ MVC از امنیت هم غافل نشی

یه پیشنهاد! عجله نکن گام به گام پیش برو انشا الله درست میشه ،کار عملی هم یادت نره، هر قسمتی رو هم که یادگرفتی حتما خودت برای خودت تمرین کن خیلی مهم

ممنون ازت ولی خوب ما بیاییم PHP یاد بگیریم بعد بخواهیم برویم MVC یک کار بیهوده نبوده؟
    آخه در asp.net و asp.net mvc به کل همه چیز فرق دارد. یعنی یادگیری asp.net کمکی (تقریبا اکثر موارد فرق داره) به یادگیری asp.net mvc نخواهد کرد.
    بعد این روندی که شما گفتید وقتی طی شد و کامل شد. در حد یک وب سایت کوچک هست. بعدش برای گسترش کار باید رفت یک فریم ورک رو یاد گرفت درسته؟

به شما پکیج مهندس شهرکی رو پیشنهاد میکنم، اصولی فرا خواهید گرفت.
    http://packages.barnamenevis.ir/php

محل زندگی
    همین نزدیکی ها

سلام

ببین من بیس کار رو گفتم چون گفته بودی از صفر

بنظر منم توی php باید اول ساختار رو یاد بگیری بعد بری سراغ شی گرایی بعدش MVC ، حالا توی asp چجوری هستش رو من نمیدونم

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط irpersian20 مشاهده تاپیک
    ممنون ازت ولی خوب ما بیاییم PHP یاد بگیریم بعد بخواهیم برویم MVC یک کار بیهوده نبوده؟
    آخه در asp.net و asp.net mvc به کل همه چیز فرق دارد. یعنی یادگیری asp.net کمکی (تقریبا اکثر موارد فرق داره) به یادگیری asp.net mvc نخواهد کرد.
    بعد این روندی که شما گفتید وقتی طی شد و کامل شد. در حد یک وب سایت کوچک هست. بعدش برای گسترش کار باید رفت یک فریم ورک رو یاد گرفت درسته؟
    MVC و فریم ورک جزء مباحث پیشرفته PHP هستند اگه اول خود زبان رو مسلط نشده باشی پیشنهاد میکنم اصلا سمت فریم ورک نرو چون کار بیهوده ای است
    asp هم که فریمورکه و اگر هم قراره مقایسه بشه باید با یک فریمورک مقایسه بشه نه زبان PHP. توی همون asp هم باید اول یک زبانی بلد باشین مثل # C پس برای یادگیری فریمورک php هم اول باید زبانش که همون php هست را مسلط باشین

http://packages.barnamenevis.ir/

استادی که این اموزش رو درست کرده خودش مدیر تالار هست بهترین منبع فارسی یادگیری php از پایه تا پیشرفته بهت پیشنهاد می کنم وقتتو تلف نکن امشب بخیرش همه بچه های تالاز هم میشناسنشون و دانش ایشون مورد تایید همه هست

به نظر من کلاس های سایت برنامه نویس هم می تونه برای راه اندازی کمکت کنه برای یاد گرفتن باید نوشت و نوشت به نظر من خودت درگیر یک پروژع عملی کن البته بعد از یک آموزش مقدماتی

سلام
    از انجایی که پی اچ پی زبان اسکریپتی هست و کامپایل نمیشود و کامپایلر ندارد. باید چه محیطی رو برای شروع نصب کنیم که بتونیم خوب توش کد بزنیم؟
    به این محیط گفته میشه مفسر؟

محل زندگی
    همین نزدیکی ها

اگه توی ویندوزی xampp

نقل قول نوشته شده توسط phpdev مشاهده تاپیک
    اگه توی ویندوزی xampp
    netbeans چطور؟
    اگر در ویندوز نباشیم ، چطور هست؟

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط irpersian20 مشاهده تاپیک
    netbeans چطور؟
    اگر در ویندوز نباشیم ، چطور هست؟
    برای نوشتن کدها نیاز به به یک ادیتور دارین که میتونه ++notepad یا netbeans ویا هر ادیتور دیگری باشه (توی ویندوز phpstorm و توی لینوکس eclipse رو پیشنهاد میکنم)
    برای اجرای کدها نیاز به نصب وب سرور آپاچی و زبان PHP و همچنین برای کار با بانک اطلاعاتی نیاز به mysql دارین که همه اینها (amp = apache-mysql-php ) داخل یک پکیج به نام wamp در ویندوز و mamp در مکینتاش و xampp هم در هر سه تا سیستم عامل رایج قابل نصب هست اما بهتره برای لینوکس از پکیج lamp استفاده کنید
    برای نمایش کدها هم نیاز به یک مرورگر وب مثل mozilla firefox دارین

ممنون از توضیحاتت
    بعد نقش Dreamweaver اینجا چیه؟ فقط کد های تحت کلاینت رو میشه باهاش زد؟ پس تکلیف تحت سرور و کد های php چی میشه؟ اگر پی اچ پی رو در notepad بزنیم...

نه همه کدها رو میتونید توی Dreamweaver بنویسید. فقط امکانات طراحیش بیشتر از برنامه نویسییه (Autocomplete و خوندن کلاسها و...)

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 25
    آخرین پست: یک شنبه 22 آذر 1394, 12:38 عصر
  2. سوال: شروع یادگیری php
    نوشته شده توسط php2014 در بخش PHP
    پاسخ: 9
    آخرین پست: سه شنبه 31 تیر 1393, 12:51 عصر
  3. کمک در مورد شروع یادگیری Php
    نوشته شده توسط hqsoroush در بخش PHP
    پاسخ: 16
    آخرین پست: دوشنبه 29 خرداد 1391, 08:38 صبح
  4. شروع یادگیری لینوکس برای php ؟