نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: سئو چیست؟

کاربر دائمی آواتار saeed410
    محل زندگی
    قوچان. مشهد

Lightbulb سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو (Seo) یا Search engine Optimization

فعالیت بهینه سازی یک صفحه وب یا کل وب سایت به منظور نمایش بهتر در موتورهای جستجو است. با انجام عملیات سئو ، موتورهای جستجو بهتر میتوانند وب سایت را بررسی کنند و نتیجه این کار باعث افزایش رتبه خواهد شد. از آنجایی که گوگل به عنوان غول بزرگ موتورهای جستجو ؛ بیشترین موتور جستجوی مورد استفاده است، خدمات سئو با تمرکز بر روی الگوریتم های گوگل سعی میکنند محتواهای خود را به گونه ایی بهینه سازی کنند که مطلوب آنها(الگوریتم های رتبه بندی) باشند.

• سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization است.
    • سئو شامل بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو است
    • سئو فرآیند تحلیل ، طراحی و توسعه یک وب سایت برای رتبه بندی مناسب در نتایج جستجو است
    • سئو برای افزایش حجم ، همچنین کیفیت ترافیک ورودی از نتایج جستجوی موتورهای جستجو است
    • سئو زیرمجموعه ایی از بازاریابی موتورهای جستجو یا (Search Engine Marketing) است
    • سئو هنر رتبه بندی در موتورهای جستجو است
    • سئو بازاریابی توسط کشف چگونگی کار الگوریتم های موتورهای جستجو است و کشف اینکه مشتریان ممکن است چه کلمات کلیدی را جستجو کنند

اگر طرحی برای انجام سئو اولیه دارید باید بدانید موتورهای جستجو چگونه کار میکنند ، و چه آیتم هایی در سئو موثر و مهم هستند.
    موتورهای جستجو چگونه کار میکنند ؟

موتورهای جستجو مجموعه ایی از عملیات به هم مرتبط را انجام میدهند تا نتایج مطلوب مشتریان را در اختیار آنها بگذارند. تمام افرادی که به موتورهای جستجو مراجعه میکنند ، به عنوان مشتریانی برای موتور جستجو هستند ، بنابراین آنهای سعی میکنند مشتری خود را راضی نگه دارند. کارهای مرتبط با موتورهای جستجو به صورت زیر است:
    خزیدن یا Crowling :

موتورهای جستجو همانند یک خزنده در بین تمام صفحات سرک میکشند و آنها را واکاوی میکنند. Crowling فرآیند واکشی تمام لینک های مربوط به یک وب سایت است. این فرآیند توسط یک نرم افزار به نام خزنده (Crowler) یا Spider (عنکبوت) انجام میشود. در گوگل این نرم افزار به نام GoogleBot مشهور است.
    شاخص گذاری یا Indexing :

مفهوم ایندکس در موتورهای جستجو همانند ایندکس در کتاب ها است. شاخص گذاری فرآیند ایجاد شاخص از صفحات واکشی شده در فرایند خزیدن و نگهداری شاخص در پایگاه داده های غول پیکر است. به طور خاص ، فرایند شاخص گذاری مشخص کردن عبارت ها و کلمات کلیدی است که به بهترین نحو صفحه ایی را تشریح میکنند .
    پردازش یا Proccesing :

زمانی که یک درخواست جستجو از موتور جستجو میشود ، موتور آن را پردازش میکند .البته کسی از فرآیند دقیق پردازش توسط موتور جستجو آگاهی ندارد اما به طور ساده میتوان گفت که موتور جستجو ، عبارت جستجو شده را با شاخص های ذخیره شده در دیتابیس خود مطابقت میدهد.
    محاسبه ارتباط (Calculating Relevancy) :

از آنجایی که به قطع یقین بیش از یک صفحه با رشته جستجو شده مرتبط است ، موتور جستجو ارتباط عبارت جستجو شده و صفحات ایندکس شده در دیتابیس خود را محاسبه میکند. برای این کار الگوریتم هایی زیادی توسعه داده شده اند ؛ و آگاهی کاملی از فرآیند آن وجود ندارد. تنها راهنمایی هایی توسط توسعه دهندگان موتورهای جستجو ارائه میشود. همچنین وبمستر ها با مقایسه و بررسی نتایج مختلف حدس و گمان های خود را تبدیل به نظریه هایی می کنند که ممکن است تا حدودی درست باشد ؛ ولی در کل بی ثبات است.
    بازیابی نتایج :

مرحله پایانی در فعالیتهای موتور جستجو ، نمایش بهترین نتیجه یافت شده در صدر نتایج است و در این زمان است که شما نتایج عبارت مورد جستجوی خود را مشاهده میکنید.
    موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو معمولاً الگوریتم محاسبه ارتباط خود را چندین بار در ماه بروزرسانی می کنند.اگر در برخی از شرایط مشاهده میکنید که رتبه شما تغییر میکند بخاطر تغییرات در این الگوریتم ها است.
    گرچه مفاهیم پایه در تمام موتورهای جستجو یکی است ؛ نمایش نتایج جستجو به کاربر. ولی الگوریتم های محاسباتی آنها با هم متفاوت است و این امر باعث میشود نتایج مورد نظر در موتورهای مختلف با هم تفاوت داشته باشند.
    به فرآیند سئو همچنین Seo Copywriting نیز گفته میشود. زیرا تمام کارهایی که برای بهینه سازی وب سایت انجام میشود وابسته به متن است.
    ُSeo Copywriting چیست؟

Seo copywritig به تکنیک نوشتن متن های قابل دیدن در یک صفحه گفته میشود به صورتی که به راحتی توسط یک وب گرد (Surfer عامل یا شخصی که به وب گردی می پردازد)قابل خواند باشد و علاوه بر این واژه های مورد جستجو را هدف قرار دهد. هدف از این کار دستیابی به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو است.
    علاوه بر متنها ، seo Copywriting معمولاً المان های دیگر درون صفحه را نیز برای عبارت های هدف بهینه میکند. این المان ها شامل عنوان ها و تگ های keyword و description همچنین هدینگ ها و متن های alt میشود.
    تفکر پشت Seo Copywriting این است که ،موتورهای جستجو صفحات دارای محتوای اصیل و حقیقی را میخواهند و صفحات اضافی را که فقط با هدف دستیابی به رتبه بندی بالا ایجاد شده اند را نمی خواهند. به این صفحات اصطلاحاً doorway page گفته میشود.
    Doorway page چیست؟:

این اصطلاح به معنی درگاه شناخته میشود. این نوع صفحات به گونه ایی ایجاد میشوند که شامل طیف وسیعی از کلمات کلیدی هستند و محتوای با ارزشی در آنها وجود ندارد. از این صفحات برای رتبه بندی بالا استفاده میشود. گوگل و موتورهای جستجو سعی میکنند این صفحات را شناسایی کنند و آنها را به عنوان نمره منفی در نظر میگیرند.
    رتبه موتور جستجو چیست؟

زمانی که شما یک کلمه کلیدی را با استفاده از موتور جستجو ، جستجو میکنید ، موتور جستجو هزاران نتیجه را نمایش میدهد.رتبه موتور جستجو به محل قرارگیری یک صفحه وب در لیست نتایج اشاره دارد. اگر صفحه شما در لیست نتایج در ابتدا باشد به عنوان رتبه یک 1 شناخته میشود و به عنوان یک رتبه بالا در نظر گرفته میشود.

• سئو فرایند طراحی و توسعه وب سایت به گونه ایی است که دارای رتبه بالا در موتور جستجو باشد.

سئو درون صفحه (on-page seo) و سئو خارج صفحه (off-page seo) چیست؟

از لحاظ مفهومی برای انجام فرایند seo دو راه وجود دارد :
    سئو درون صفحه :

این راهکار شامل تمام فعالیت های بهینه سازی مربوط به یک صفحه در داخل آن میباشد.این فرایند شامل فراهم آوری محتواهای مناسب ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و قرار دادن در جاهای مناسب ، عنوان های مناسب برای متن ها ، صفحه و ...
    سئو خارج صفحه :

این فرایند شامل روش های مختلف معرفی و محبوب کردن صفحه است به گونه ایی که ترافیک ورودی به صفحه افزایش یابد. این فعالیت ها شامل ایجاد لینک ، افزایش محبوبیت صفحه با افزودن آن در دایرکتوریها ، موتورهای جستجو ، تبادل لینک ها و ... میشود.
    در گروه: سئو
    منبع: سئو سایت

نقل قول: مقاله مفید درباره بهینه سازی سایت

نقل قول نوشته شده توسط Farahnaz_J مشاهده تاپیک
    دوستای عزیز مقاله جالبی درباره بهینه سازی سایت و خدمات سئو معرفی میکنم که امیدوارم از مطالعه آن بهره کافی را ببرید. لطفا روی لینک زیر کلیک کنید:
    بهینه سازی سایت
    تبلیغات...

نقل قول: سئو چیست؟

لینک زیر در مورد بهینه سازی سایت می باشد.
    بهینه سازی سایت

آیا شما خدمات سئو هم انجام میدید؟
    SEO سایت - آموزش سئو حرفه ای سایت
    آخرین ویرایش به وسیله SEOFOX : جمعه 31 مرداد 1399 در 20:07 عصر

سلام دوستان عزیز سئو کار
    من میخوام برای سایت خودم تبلیغات بدم
    سایت لینکیار چطور سایتیه؟
    بعد اگه من از سیستم کسب درآمد این سایت استفاده کنم جریمه میشم؟ یا عتبار سایتم پایین میاذ؟
    ادرس سایت : لنیکیار

سلام دوستان.بمن یک وب سایت فروشگاهی دارم اگه بخوام تو خرید گل شناخته بشه و رتبه صفحه اول داشتم چه کارهایی باید انجام بدم،اگه بخوام هزینه کنم بابت این کار چقدر هزینه داره؟

سلام دوستان . من یه سایت فروشگاهی دارم ، اگر بخوام تو کلمات بانک کتاب ، خیلی سبز ، گاج و میکرو طلایی بیام صفحه اول ، چه کاری باید انجام بدم .

ادرس سایتتون رو مینوشتید میشد نظر داد که چجوری میتونید سئو سایت تون رو بهبود بدید.

سلام
    وقتتان بخیر
    دوستان گرامی: پیشتر از اینکه وقتتون رو میگیرم عذر میخواهم
    یه سایت فروشگاهی دارم (
    WWW.SPDTYPE.IR) که یه نرم افزاری (نرم افزار آفلاین آموزش تایپ ده انگشتی که ساختم )رو برای فروش گذاشتم. الان حدود چهار ماه هست که سایت رو خریدم و آماده است اما یه مشکلی هست اونم اینکه هیچ کس به سایتم سر نمیزنه و خریدی هم نمیکنه.
    یه سوال دارم:
    راستش مزاحم شدم بپرسم که چرا یک سایت فروشگاهی تو اینترنت مشهور نمیشه یا اصلا پیدا نمیشه و به چشم نمیاد؟
    خیلی ممنون

آخرین ویرایش به وسیله Shahramdindoust : شنبه 12 تیر 1400 در 12:02 عصر

نقل قول نوشته شده توسط salmanmoh68 مشاهده تاپیک
    ادرس سایتتون رو مینوشتید میشد نظر داد که چجوری میتونید سئو سایت تون رو بهبود بدید.
    اگر جسارت نیست میشه افتخار بدین یک نظری هم درباره سایت من بدهید؟
    www.spdtype.ir
    آخرین ویرایش به وسیله Shahramdindoust : پنج شنبه 17 تیر 1400 در 18:52 عصر

آیا کسی هست مرا یاری کند و یا نظری بدهد

saeed410 عزیز ممنون خیلی خوب توضیح داده بودید
    چند تا سایت می شناسم که برای آموزش سئو و تولید محتوا خیلی مفید هستن
    یکیش سایت کد سئو هستش که خودم کلی چیز ازشون یاد گرفتم

برای سئو جواب خوبی نوشتید سوالم اینه برای نوشتن محتوا هاتون تاحالا از تیم انجام سفارش تولید محتوا سایت هادی عظیمی استفاده کردید؟ میخواستم بهتون پیشنهادش بدم

سلام. مطلب جالبی بود. برای آموزش سئو سایت میشه از سایت سئو وبیون هم استفاده کرد. در بخش وبلاگ به صورت ساده و روان درباره بخش های مختلف سئو سایت صحبت شده است. اگه خواستید حتما یه سر به این سایت بزنید.

فارغ‌التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم.
    در دو سال آخر دانشگاه علاقمند به سئو شدم.
    بعد از دانشگاه به صورت تمام وقت در این حوزه مشغول هستم و خوشحالم که باعث رشد ترافیک تجاری کسب وکارهای آنلاین می شوم.
    با کارآموزی سئو را عملی در مجموعه مانلی ادامه دادم. در شرکت توسعه و تجارت مانلی بر روی انواع پروژه های سئو از جمله فروشگاهی، خدماتی، گردشگری به مدت یک سال کسب تجربه کردم.
    با کسب وکارهای تیکبان، گردشا، موتن رو، آسرون، گینزا، آسان تندر، الانزا، پاور وب، ثروت آفرینان، مستر سیف، اسپیتامن، کوین کده و… افتخار همکاری به عنوان سئوکار داشتم.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با من می توانید «اسماعیل سحاب» را گوگل کنید.
    با سازمان ها و استارتاپ ها می توانم در حوزه های ذیل به صورت ساعتی، نیمه وقت، تمام وقت و دورکاری با حقوق توافقی همکاری کنم.
    • تکنیکال سئو
    • افزایش بازدید گوگل
    • بازاریابی محتوا
    • سئو خارجی و لینک سازی حرفه ای
    • سئو محلی
    • مشاوره سئو
    • آنالیز وضعیت سئویی وب سایت
    • استعلام قیمت سئو

اگر نیازمند رشد کسب و کارتان و مشتاق همکاری با من به عنوان متخصص سئو، مشاور و یا کارشناس سئو هستید، با شماره همراه ۰۹۱۸۷۰۹۹۲۷۸ تماس بگیرید.

تاپیک های مشابه

1. Local SEO یا سئو محلی چیست؟
    نوشته شده توسط irsa942 در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 11 شهریور 1401, 14:13 عصر
  2. سوال: منظور از بلاگ در سئو چیست؟
    نوشته شده توسط .fatemeh در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 19 آذر 1393, 09:24 صبح
  3. Docmd.RunSql همراه با Connection چیست؟
    نوشته شده توسط منصور بزرگمهر در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 29 تیر 1384, 23:59 عصر
  4. منظور از WebFolder در MyComputer چیست؟
    نوشته شده توسط منصور بزرگمهر در بخش Access
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 04 تیر 1382, 04:19 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •