نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: بازی آلوین و جادوی سیاه (نوشته شده با ویژوال بیسیک دات نت)

Post بازی آلوین و جادوی سیاه (نوشته شده با ویژوال بیسیک دات نت)

بازی کوچک (Mini Game) آلوین و جادوی سیاه یک بازی دو-بعدی فارسی ساخته شده توسط آرین نرم افزار با زبان VB.NET است. این بازی یک بازی رقابتی - رکورد شکنی است که برای سیستم های PC ساخته شده. میخواستم نظر اساتید رو دربارش بدونم.

آلوین: شخصیت اصلی این بازی است که با کلید های A و D حرکت میکند. با کلیک روی محیط بازی با طبر به جلو ضربه میزند. توجه کنید که او نباید به دیگ های سمی برخورد کند زیرا سلامتی اش را از دست خواهد داد.

دیگ های سمی: با برخورد با این دیگ ها خون شما کم خواهد شد. اما اگر با گرز به آن ها ضربه بزنید امتیازتان افزایش می یابد که هدف این بازی است.

معجون زمان: ۱۰ ثانیه به زمان محدود شما اضافه میکند تا امتیاز بیشتری جمع کنید.

معجون قرمز: تعداد جان های شما را اضافه میکند. در این صورت پس از مردن با فشردن کلید R دوباره زنده خواهید شد.

تبر: با کلیک روی هر قسمت از صفحه آلوین به روبرویش ضربه خواهد زد.

توجه کنید که برای انتخاب گزینه در منو اصلی از دکمه های بالا و پایین صفحه کلید و در هنگام بازی از کلید های S و A برای حرکت دادن آلوین استفاده کنید
    راهنمای کلید ها

بالا و پایین: حرکت دادن گزینه ها در منو اصلی
    Space: انتخاب گزینه رنگی شده در منو اصلی + پر کردن خون آلوین هنگام بازی
    Esc: خروج از بازی
    A: حرکت آلوین به سمت چپ
    S: حرکت آلوین به سمت راست
    R: زنده شدن دوباره

این بازی در مدت بسیار کوتاهی نوشته شده است لذا از دوستان تالار تقاضا دارم لطفا در صورت مشاهده هر گونه باگ اطلاع بدید

نقل قول: بازی آلوین و جادوی سیاه (نوشته شده با ویژوال بیسیک دات نت)

تلاش خوبی بود، درکل جالبه اما VB.Net Windows Application ، یعنی تکنولوژی که شما برای ساخت این بازی ازش استفاده کردی زیادی مناسب این کار نیست. به شما توصیه میکنم اگر به ساخت بازی علاقه دارید یا از تکنولوژی XNA که بسیار هم کار با اون ساده است استفاده کنید یا این که از انجین های متداول و کارا مثل Unity 3d استفاده کنید.
    موفق باشید.
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

سلام دوست جان
    خیلی قشنگه از لحاظ گرافیکی
    1- چرا از تصاویر شفاف استفاده نکردی؟ یه مربع هم رنگ زمینه دور بازیکن و تبر و دیگ ها هست که با نزدیک شدن اشیا به همدیگه مشخص میشه.
    2- از کلیدهای چپ و راست برای حرکت و یه کلید نزدیکش برا تبر استفاده کن بجای کلیک ماوس (Enter, Ctrl, numpad0, Space نزدیک هستن).
    3- حرکت به جلو من نفهمیدم کارش چیه؟
    4- با زدن Escape بره صفحه اول نه خروج کامل.
    5- موقع زدن Space دو تا تصویر باید داشته باشی. وقتی سر بازیکن سمت راسته Space بزن متوجه منظورم میشی.
    6- از صداهای بیشتری استفاده کن و مواظب حجمش هم باش
    7- ماوس رو تو منوی اصلی مخفی نکن. اذیت کننده است.
    8- فونت منوی اصلی و فونت قسمت پایین صفحه بازی رو اصلاح کن. مثلا همون Tahoma ولی سایزش درشت نباشه که زشت بشه.

یه چیز خوبی که داره هیچ پرشی توی تصویر نیست. حتی موقع راه رفتن طولانی که عکس بازیکن دائم عوض میشه.
    لطف میکنی روشی که برای نمایش گرافیک ها استفاده کردی رو بگی؟ آیا فقط Image رو مقداردهی میکنی؟ pictureBox.Image = img یا نه؟

نقل قول نوشته شده توسط Mani_rf مشاهده تاپیک
    تلاش خوبی بود، درکل جالبه اما VB.Net Windows Application ، یعنی تکنولوژی که شما برای ساخت این بازی ازش استفاده کردی زیادی مناسب این کار نیست. به شما توصیه میکنم اگر به ساخت بازی علاقه دارید یا از تکنولوژی XNA که بسیار هم کار با اون ساده است استفاده کنید یا این که از انجین های متداول و کارا مثل Unity 3d استفاده کنید.
    موفق باشید.
    ممنونم بابت تذکری که دادید. کاملا حق با شماست و VB.NET برای بازی سازی اصلا مناسب نیست، اواسط پروژه بودم که به این نکته کاملا پی بردم!
    در واقع من اصلا با XNA آشنا نبودم و ممنونم که به من معرفی کردید.

نقل قول نوشته شده توسط mojtabamalaekeh مشاهده تاپیک
    سلام دوست جان
    خیلی قشنگه از لحاظ گرافیکی
    1- چرا از تصاویر شفاف استفاده نکردی؟ یه مربع هم رنگ زمینه دور بازیکن و تبر و دیگ ها هست که با نزدیک شدن اشیا به همدیگه مشخص میشه.
    2- از کلیدهای چپ و راست برای حرکت و یه کلید نزدیکش برا تبر استفاده کن بجای کلیک ماوس (Enter, Ctrl, numpad0, Space نزدیک هستن).
    3- حرکت به جلو من نفهمیدم کارش چیه؟
    4- با زدن Escape بره صفحه اول نه خروج کامل.
    5- موقع زدن Space دو تا تصویر باید داشته باشی. وقتی سر بازیکن سمت راسته Space بزن متوجه منظورم میشی.
    6- از صداهای بیشتری استفاده کن و مواظب حجمش هم باش
    7- ماوس رو تو منوی اصلی مخفی نکن. اذیت کننده است.
    8- فونت منوی اصلی و فونت قسمت پایین صفحه بازی رو اصلاح کن. مثلا همون Tahoma ولی سایزش درشت نباشه که زشت بشه.

یه چیز خوبی که داره هیچ پرشی توی تصویر نیست. حتی موقع راه رفتن طولانی که عکس بازیکن دائم عوض میشه.
    لطف میکنی روشی که برای نمایش گرافیک ها استفاده کردی رو بگی؟ آیا فقط Image رو مقداردهی میکنی؟ pictureBox.Image = img یا نه؟
    سلام دوست جان (:

۱- به غیر از آلوین، همه عکس ها و آیتم ها ترنسپرنت و شفاف هستند ولی باز عکس ها روی همدیگه مشخص نمیشن. در واقع این از ایراد های دات نته که ترنسپرنت در دات نت، یعنی یکسان شدن رنگ با رنگ فرم، نه رنگ تمامی اشیا پشت زمینه!
    ۲- یکی دیگه از ایراد های دات نت اینه که دکمه های Arrow و پیکانی فقط قابلیت Key Press دارن و برای نگه داشتن نمیتونن قابل استفاده قرار بگیرند!
    ۳- در واقع قرار بود بازی ۳ بعدی باشه و عکس هم برای اون حالت درست کرده بودم و بعد از انتشار بازی یادم اومد که اصلا حرکت به جلویی در کار نیست! (:
    ۴- بله، به نکته ظریفی اشاره کردید (:
    ۵- درسته حق با شماست. در واقع یادم رفت این کار رو انجام بدم. در نرم افزار متغیر Alvin_Direction موجود هست و فقط کافی بود موقع خون پر کردن ببینم الان داره به کدوم سمت نگاه میکنه.
    ۶- البته. مثلا به یه صدای پشت زمینه خوب نیاز داره...
    ۷- درسته. خودم هم خوشم نمیاد اما به پیشنهاد یه دوست مخفیش کردم.
    ۸- در واقع من هنوز بلد نیستم که چجوری فونتی رو داخل نرم افزار ایمپورت کنم که داخل تمامی سیستم ها به درستی نمایش داده بشه. وگرنه فونت های زیادی رو رو سیستمم دارم که برای این بازی مناسب بودن. و به همین خاطر فونت Segio UI Light که از فونت های پیشفرض ویندوز هم هست استفاده کردم که همه جا قابل نمایش باشه غافل از این که این فونت در ویندوز ۸ به یک شکل و در ویندوز ۷ به یک شکل دیگست! در واقع دو فونت متفاوت با یک نام هستند!

با تشکر از دقت نظر شما مجتبی جان

در رابطه با سوال آخرتون باید بگم که این نپریدن تصویر به خاطر اینه که هنگام حرکت، تصویر آلوین، با یک تصویر GIF متحرک عوض میشه. در واقع این تحرک از عکسه و نه کد های دات نت.

تاپیک های مشابه

1. سوال: چگونه یک برنامه نوشته شده در ویژوال 2010 در ویژوال 2008 اجرا کنیم
    نوشته شده توسط salarjan در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 18 فروردین 1392, 22:05 عصر
  2. سوال: ساخت فایل نصبی از برنامه نوشته شده در ویژوال استادیو 2012
    نوشته شده توسط hackman در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 23 اسفند 1391, 19:00 عصر
  3. نصب ستاپ برای برنامه نوشته شده توسط ویژال بیسیک 2010 و بانک sql server 2008 R2
    نوشته شده توسط aliheydari در بخش تولید و توسعه برنامه های Setup و Install
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 25 مرداد 1391, 12:20 عصر
  4. پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 14 تیر 1391, 23:45 عصر
  5. اجرای برنامه نوشته شده بدون ویژوال
    نوشته شده توسط shytonak در بخش Setup و Deployment
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 28 مرداد 1387, 10:20 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید