نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: استفاده از بانک sql

کاربر دائمی آواتار idehrayan
    محل زندگی
    نیشابور

Question استفاده از بانک sql

سلام به همه اساتید
    من قبلا در برنامه هام از بانک اکسس استفاده میکردم حالا فکر میکنم زمان اون رسیده که باید برم سمت sql چندتا سوال دارم شاید تکراری باشه (توجستجوها به جواب مورد نظرم نرسیدم)ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند:
    1. صورتی که در برنامه از بانک sql استفاده کردیم باید در سیستم کاربر هم sql نصب بشه
    2. از کدام نسخه sql استفاده کنم که مشکل کمتری داشته باشه(پشتیبانی کامل زبان فارسی و...) البته من خودم 2014 رو دارم
    3. ایا مثل اکسس باید اول جدول رو ایجاد و بعد در دلفی کدنویسی کنیم یا نه سبک برنامه نویسی در استفاده از بانک sql متفاوته
    4. در صورتی که بخواهم برنامم قابلیت چند کاربری داشته باشه(از طریق شبکه) باید کار خاصی انجام بدم

نقل قول: استفاده از بانک sql

سلام.SQL باید روی سرور نصب بشه، حالا ممکنه سیستم شما همون سرور هم باشه.در حقیقت به این معنی که یک سیستم رو باید به عنوان سرور انتخاب کنید که تمام برنامه های مشترک از اون استفاده کنند.اگر برنامه شما تک کاربره هست، خود سیستم می شه سرور اس کیو ال.نسخه های 2008 R2 به بالا خوب هستند، اما باید ببینید کجا دارید نصب می کنید، روی یک سیستم خوب یا ذغالی، کارهای اکسسی رو نسخه 2000 تا 2014 همگی خوب انجام می دند.کلا دیتابیس اصول مشترکی داره، اول طراحی، بعد UI ، ولی برنامه هایی هم وجود دارند که از روی جداول، لایه میانی رو براتون بسازند، یا از روی کلاس های برنامه براتون جدول تهیه کنند.در کل بهتره خودتون دست به کار بشید.برای برنامه های چند کاربره تنها کاری که باید کنید اینه که دسترسی اس کیو ال رو به پورت مورد نیازش باز بگذارید، و از روی کلاینت ها بهش کانکشن استرینگ بزنید. همین!تمام کارهای کنترل خطا، کنترل برخورد، کنترل شکست و ... توسط خود اس کیو ال انجام می شه.کلا مقایسه اون با اکسس مقایسه شاتله با دوچرخه.بعد از نصب، حتما در مورد استفاده از StoredProcedure ها در اس کیو ال مطلب بخونید تا ببینید برنامه نویسی دیتابیس یعنی چی.موفق باشید.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

سلام

1- بله. در اکسس فایل های بانک شما با پسوند MDB ذخیره می شوند و در SQL Server با پسوند MDF. وقتی در برنامه خود از اکسس استفاده می کنید، خودتون مستقیما به این فایل ها متصل میشید اما وقتی از SQL Server استفاده می کنید، برنامه ای واسط شما و فایل های MDF خواهد شد که بخاطر ارائه خدمت به شما(معنی سرور) بهش میگن SQL Server. پس در نتیجه در هرجا اگر نیاز بود به فایل های MDF وصل بشیم حتما نیاز هست که SQL Server نصب شده باشه!(برای سادگی مطلب گفتم قصد اتصال به فایل MDF دارید وگرنه در واقعیت شما هیچ وقت به فایل هاMDF وصل نمیشید بلکه همون برنامه واسط عملیات مورد نظر رو برای شما انجام میده)

2- پیشنهاد من 2014 است چون حجم ستاپش کمتره و سریعتر هم نصب میشه(تفاوت کارکردیش نسبت به نسخه های قبلیش بماند)

3-بانک بانکه! حالا چه اکسس و چه SQL Server! (از لحاظ تعریف جداول و ستون ها گفتم).

4-چون SQL Server نقش یک واسط جهت دریافت و ذخیره اطلاعات رو بازی میکنه و از اونجایی که این توانایی رو داره به چندین کاربر خدمت بده(ویژگی سرور همینه) لذا برنامه شما میتونه چندین نسخه و بر روی چندین سیستم اجرا بشه. مدیریت این اتصال ها(همزمانی درخواست ها، همروندی، تراکنش ها، خطا ها و ...) رو دوش SQL Server است.

موفق باشیم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران تهران

برای برنامه نویسی نسخه enterprice استفاده کنید ولی میتونید فارغ از قدرت سیستم مقصد برای مشتری نسخه express نصب کنید. سعی کنید تا اونجا که میتونید سمت دیتا بیس کد بنویسید (گزارش ها و عملیات) در قالب view table function function stored procedure و سمت دلفی فقط فراخوانی و ورود اطلاعات انجام بدید .. در مورد شبکه کردن که به طبع قابلیت رو داره و دوستان توضیح دادند

تاپیک های مشابه

1. استفاده از بانک SQL در یک سیستم بدون احتیاج به نصب SQlserver
    نوشته شده توسط first_squit در بخش تولید و توسعه برنامه های Setup و Install
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 01 آذر 1389, 09:43 صبح
  2. استفاده از بانک sql به صورت desktop.
    نوشته شده توسط Rocker در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 16 مرداد 1386, 07:12 صبح
  3. آیا برای استفاده از بانک sql باید حتما sql نصب شده باشه؟؟
    نوشته شده توسط اَرژنگ در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 01 دی 1384, 02:57 صبح
  4. آیا برای استفاده از بانک sql باید حتما sql نصب شده باشه؟؟
    نوشته شده توسط user addi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 30 آذر 1384, 08:06 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •