صفحه 1 از 7 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 257

نام تاپیک: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

کاربر دائمی آواتار leaping
    محل زندگی
    تهران از سنندج

چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

سلام
    دوستان یه مدتی بود طبق گفته های این فرومها هی ترغیب میشدم که برم لینوکس نصب کنم
    هرچی هم میزدم تو سر و کله خودم که آقا لینوکس کجا و ویندوز کجا؟
    همه میگفتن وا مصیبتا مگه میشه لینوکس از ویندوز بهتر نباشه
    اما نتیجه محسوس عملی:
    1- اگه خواهر , مادر , عمو , دایی , خاله , عمه , ننه و بابازرگتون سیستم و یا لپ تاپ دارن که تقریبا همه دارن استفاده از لینوکس براشون در حد برنامه نویسی اسمبلی سخت خواهد بود.هیمنجا یعنی حذف بیش از نود درصد یوزرهای کل جهان که همه شون مولتی نوب هستن
    2- از همون لحظه ورود به لینوکس حتی با بهترین نسخه دوست با یوزرش از لحاظ گرافیکی یعنی اوبونتو میفهمید که باید با راحتیهای کار با ویندوز خداحافظی کنید.ساده ترین نمونش انتخاب پوشه ها و فایل ها و تغیر و نام و اینا که همش به سادگی انجام میشه تو ویندزو (حتی اگه راه حلی برای میانبر باشه باید نصف روزتو وقت صرف کنی ببینی راه حلش چیه مثل همون alt+shift برای تغیر زبان که باید بری از تنظیمات فعالش کنی)
    3- عدم وجود نرم افزار درست و حسابی (آقا نیاید نظر بدید فلا نتا نرم افزار مشابه داریم, واسه همین دانلود هیچ نرم افزاری در گیتی به اندازه idm حرفه ای و پر مزیت و پر کاربرد نیست.کافیه یکم در اینترنت در موردش جست و جو کنید. من یکی که فقط این نرم افزار رو واسه دانلود نمیخوام کلی مزیت دیگه هم داره)
    4- نرم افزارهای کلفت دنیا رو که باید حتما باهاش خداحافظی کنید.اگه چندتا نسخه هک شده هم داشه باشن واسه لینوکس انقد باگ دارن که کلا نیم ساعت باهاشون کار کنید دچار تشنج میشید و از دنیا میرید.
    5- بازی , یعنی اگه مثل من خوره بازی هم باشید که دیگه رسما فاتحتون خوندست , اولین قدم غول نصب کارت گرافیک رو باید بگذرونید. که اگه موفق هم بشید کارت گرافیک غولتون رو نصفه نیمه نصب کنید.تازه باید یه بازی پیدا کنید که استغفرالله بشه از طریق رابط های مثل wine و بقیه نصب کنید.که تقریبا 99.9 درصد بازی های خفن روز رو شامل نمیشه.کسی احتیاج داشت لیست میکنم که چیا نصب نمیشه و چیزایم که نصب شدن چه باگ هایی دارن

این پنج دلیل دلایل بسیاری هستن که دلتون نخواد به لینوکس مهاجرت کنید.

اما چندتا خوبش

هسته قدرتمند و سریع یونیکس
    امنیت
    و پایداری شاهکارش

پس اگه فقط قصدتون برنامه نویسی و توسعه نرم افزار هست برید سمت لینوکس و لاغیر
    برای برنامه نویسی php هم فک نکنم Windows برای یوزر , نیمه حرفه ای هم کم گذاشته باشه
    که خوشبختانه 90 درصد برنامه نویسهای php ایرانیمون شامل این مورد هستن

نقل قول: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

1- چه ربطی داره آخه؟ دوستان و اقوامتون با ویندوز کار کنن و شما با لینوکس. مگه فایلی که تو لینوکس ساخته بشه اونطرف باز نمیشه (یا برعکس) ؟
    2- والا این چیزایی که شما بهش میگین سختی درمقابل سختیهای که یه کاربر حرفه ای بخاطر مشکلات امنیتی و تنظیمات تخصصی ویندوز باهاش مواجه میشه هیچی نیست. تا حالا شده به این فکر کنید که ظاهری غیر از نمای پیشفرض ویندوز داشته باشین؟ روی یک هسته بشه Desktopهای مختلف (منظورم ازنظر Engine هست نه فقط چهارتا Theme) داشته باشین؟
    3- همه چی اگه بگردین هست. درمورد uGet توی لینوکس چیزی شنیدین؟ اگه نشنیدین یعنی دنبالش نبودین. یا Aria کار کردین؟ سرعت و قدرت دانلودش رو با IDM یکی میکنید؟ اگه منظورتون از امکانات هم چیزایی مثل Grabber و... است، باید بگم که برای همونها هم معادل توی لینوکس هست.
    4- کدوم نرم افزار منظورتونه؟ اگه Photoshop و... است بهتون میتونم ثابت کنم در 90٪ موارد نسخه جایگزین برای لینوکس وجود داره که ازنظر سادگی کارکرد و محیط و امکانات، جوابگوی نیازتون باشه. هرجا هم نبود میتونید ویندوز رو مجازی نصب کنید و ازش استفاده کنید (چرا همش لینوکس مجازی باشه؟)
    5- هر چیزی رو برای کاری ساختن. بنظر من کسی که میخواد بازی حرفه ای انجام بده باید کنسول بخره. PC واسه کارای درست و حسابی با کامپیوتره. اما اگه کسی واسه بازی میخواد بنظر من نباید بیاد سمت لینوکس. نه بخاطر اینکه ازنظر قدرت و توان نرم افزاری چیزی کم داشته باشه برای اجرای بازیها (که بنظر من بخاطر اینکه پردازشهای گرافیکی رو به GPU میسپره و بار CPU رو کم میکنه، بهتر از ویندوزه) بلکه فقط به این خاطر که تا حالا بازیسازها به سمتش زیاد نیومدن و بازیهای زیادی براش ساخته نشده.
    چند وقت پیش ویندوزم (اوریجینال خریدم) 1 گیگابایت آپدیت امنیتی داد. این یعنی فاجعه. یعنی حدود 1/3 دیسک نصب ویندوز (DVD) مشکل امنیتی داشته و تصور اینکه تا قبل از این آپدیت سیستمم چه وضعی داشته هم دردناکه. توی لینوکس از این مسخره بازیها که بنظرم خیلی مهمتر از فعال کردن Alt+Shift هست، راحت میشین.

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    1- چه ربطی داره آخه؟ دوستان و اقوامتون با ویندوز کار کنن و شما با لینوکس. مگه فایلی که تو لینوکس ساخته بشه اونطرف باز نمیشه (یا برعکس) ؟
    2- والا این چیزایی که شما بهش میگین سختی درمقابل سختیهای که یه کاربر حرفه ای بخاطر مشکلات امنیتی و تنظیمات تخصصی ویندوز باهاش مواجه میشه هیچی نیست. تا حالا شده به این فکر کنید که ظاهری غیر از نمای پیشفرض ویندوز داشته باشین؟ روی یک هسته بشه Desktopهای مختلف (منظورم ازنظر Engine هست نه فقط چهارتا Theme) داشته باشین؟
    3- همه چی اگه بگردین هست. درمورد uGet توی لینوکس چیزی شنیدین؟ اگه نشنیدین یعنی دنبالش نبودین. یا Aria کار کردین؟ سرعت و قدرت دانلودش رو با IDM یکی میکنید؟ اگه منظورتون از امکانات هم چیزایی مثل Grabber و... است، باید بگم که برای همونها هم معادل توی لینوکس هست.
    4- کدوم نرم افزار منظورتونه؟ اگه Photoshop و... است بهتون میتونم ثابت کنم در 90٪ موارد نسخه جایگزین برای لینوکس وجود داره که ازنظر سادگی کارکرد و محیط و امکانات، جوابگوی نیازتون باشه. هرجا هم نبود میتونید ویندوز رو مجازی نصب کنید و ازش استفاده کنید (چرا همش لینوکس مجازی باشه؟)
    5- هر چیزی رو برای کاری ساختن. بنظر من کسی که میخواد بازی حرفه ای انجام بده باید کنسول بخره. PC واسه کارای درست و حسابی با کامپیوتره. اما اگه کسی واسه بازی میخواد بنظر من نباید بیاد سمت لینوکس. نه بخاطر اینکه ازنظر قدرت و توان نرم افزاری چیزی کم داشته باشه برای اجرای بازیها (که بنظر من بخاطر اینکه پردازشهای گرافیکی رو به GPU میسپره و بار CPU رو کم میکنه، بهتر از ویندوزه) بلکه فقط به این خاطر که تا حالا بازیسازها به سمتش زیاد نیومدن و بازیهای زیادی براش ساخته نشده.
    چند وقت پیش ویندوزم (اوریجینال خریدم) 1 گیگابایت آپدیت امنیتی داد. این یعنی فاجعه. یعنی حدود 1/3 دیسک نصب ویندوز (DVD) مشکل امنیتی داشته و تصور اینکه تا قبل از این آپدیت سیستمم چه وضعی داشته هم دردناکه. توی لینوکس از این مسخره بازیها که بنظرم خیلی مهمتر از فعال کردن Alt+Shift هست، راحت میشین.
    1- نه جناب شهرکی مظنورم این نبود , منظورم این بود که کار کردن با لینوکس سخته و یوزرهای معمولی قادر به استفاده ازش نیستن
    2- سختی این مضووع برای کاربر معمولی قابل درک نیست چون اصلا باهاش کاری نداره که بخواد ازش استفاده کنه , اما با این موضوعات که گفتم خیلی خیلی خیلی زیاد کار داره
    3- خب همون دیگه آقای شهرکی , وقتی نرم افزاری هست که همه این کارهارو یه جا برام انجام میده نیاز نمیبینم چندتا مشابهشو نصب کنم(تازه این هم فقط یک مثال بود که گفتم , نمونه خیلی زیاده)
    4- photoshop و 3DSMAX و Aftter Effect و Cinema4D و هیچ نرم افزارای قدرت اینهارو نداره , ایمدوارم با این موضوع موافق باشید که کاربر حرفه ای در اینها اوج قدرت رو میخواد که چیز مشابه در لینوکس که مثلا فقط برام عکس ادیت میکنه خیلی تفاوت داره
    5- کنسول بازی برای انجام خیلی از بازیها ساخته نشده جناب شهرکی , همیشه یک پی سی نیاز هست در این شکی نیست و خوره بازیها بهتر میفهمن البته چند رو ز پیش بحث این رو با یکی از دوستهای خوره بازیم داشتم که قانعم کرد نسبتا که حالا حالاها پی سی قدرت خودش رو هم داره
    من هم یوزرهای حرفه ای در بحث نرم افزار و برنامه نویسی رو فاکتور گرفتم.در ضمن با نصب کردن آنتی ویروس درست و حسابی من که تا حالا مشکل امنیتی محسوسی نداشتم.اگر دستبرد امنیتی خفنی داشتم و خودم متوجه نشدم.یعنی اینکه من هدف نبودم :D
    آخرین ویرایش به وسیله leaping : پنج شنبه 02 بهمن 1393 در 14:36 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

اگر با دیدی که از ویندوز دارید برید به سمت لینوکس و بخواید باهاش کار کنید ابدا نمیتونید باهاش کنار بیایید .
    ویندوز شبیه یه ماشین دنده اتوماتیک لوکس هست که اکثر چیزهای رو در حد معمول داره .
    اما لینوکس شبیه یه شاسی هست که هر چیزی رو بخواید در حد عالی روش نصب میکنید :)
    لذا سرو کله زدن با لینوکس کمی وقتگیر هست
    به خاطر همین هست که هر کسی لینوکس داره به چشم یه گیک نگاهش میکنن چون یه قدم جلوتره :)

ما این همه میاییم میگیم پی اچ پی اپن سورس هست ide نمیخواد و اینا و در مقابلش مثلا asp.net هلو بپر تو گلو هست و اکثر کدها رو خودش میسازه مثلا درخواستهای ajax و اینا

این مساله دقیقا در مورد لینوکس و ویندوز هم صدق میکنه .

من تجربه خودم رو بگم
    دو سه بار اولی که لینوکس نصب کردم و چند هفته اول انقدر سرچ میکردم و مطلب یادداشت میکردم که کلافه شده بودم
    اما الان خیلی راحتتر از ویندوز باهاش کنار میام و خیلی هم بهم خوش میگذره (البته من بازی و اینا نمیکنم یه جور دیگه خوش میگذره)

برنامه نویسی با هر زبانی توی لینوکس واقعا ساده است اما توی ویندوز کمی دردسر داره .
    بهرحال پیشنهاد میکنم بعد از یه مدتی ، اگر تایم زمانی داشتید بازهم از لینوکس استفاده کنید ، آینده به سمت لینوکس میره

برنامه نویسی با هر زبانی توی لینوکس واقعا ساده است اما توی ویندوز کمی دردسر داره .
    میشه بگید چه درده سر هایی داره؟

پیشنهاد میکنم یک بار Composer یا Test Unit هایی مثل Selenium یا فرضاً OpenSSL رو سعی کنید روی ویندوز نصب کنید تا ببینید دردسر یعنی چی. توی کارهای عادی ویندوز خیلی خوب و راحت جواب میده ولی امان از وقتی که بخواین حرفه ای باهاش کار کنید. منظورم اینه که بعنوان یه کاربر که میفهمه چیکار میخواد بکنه، سیستم عامل دیگه دست و بالتون رو نباید ببنده.

من تعجبم چرا کسانی که میان نظر میدن حوزه نظر رو مشخص نمیکنن.
    شما برای مقایسه ویندوز و لینوکس کدوم حوزه رو با هم مقایسه کردید؟ کاربری؟ صنعتی؟ افراد کم سواد؟ دانشگاهی؟ برنامه‌نویس؟
    ببینید دوستان لینوکس و ویندوز هر کدوم جایگاه خاص خودشون رو دارن و بسته به محیط و نیاز فناوری باید استفاده کرد
    مثلا خود من بیشتر برنامه‌نویسیم روی پایتون و php‌هست و در جاهایی هم نیاز پیدا میکنم به زبان c اونم تحت لینوکس و کامپایلر gcc کد بزنم خوب با این تفاسیر داشتن یک سیستم لینوکسی برای من بهتره چون تمام موارد بالا بهترین سازگاری با محیط رو داره و در طول چند این چند سال هم به اندازه کافی با نرم‌افزارهای تحت لینوکس آشنا بودم.
    ولی آیا یک کاربر آماتور یا کسی که دوره icdl رو گذرونده باید بیاد و از لینوکس استفاده کنه؟ جواب خیر هست. چون این بنده خدا تازه یاد گرفته که از منوی زیرین سمت چپ ذکمه‌ای وچود دارد به نام شات‌داون که با زدن آدن دکمه سیستم خاموش .... حالا تازه داره میاد سیستم یادبگیره شما بیا بهش بگو بریم لینوکس خوب معلومه دچار سردرگمی میشه.
    من میگم اگر از اول همون بنده در دوره icdl بهش محیط لینوکس رو یاد میدادن به مراتب چیرهای بیشتری یاد میگرفت و الان روی ویندوز۸ نمیتونست کار کنه.
    نمونش همون استارتر که میگفت دکمه alt+shift برای تغییر زبان وجود نداره خوب معلومه این چیزی هست که مایکروسافت استاندارد کرده و در os دیگری امکان داره چیز دیگری باشه. یا حتی در فروم میگفتن در لینوکس جای دکمه پ و \ با هم جا‌به جا هست در صورتی در ویندوز بصورت پیشفرض این طوری هست و دوستانی که با ویندوز ۹۵ کارکردن(موقعی که آخرین نسخه ویندوز حتی تقویم شمسی داشت) مکان این دکمه‌ها در حالت استاندارد فارسی همین جا بود و ماشینهای تایپ استاندارد فارسی هم همینطور بودن.
    در کل شاید لینوکس نتونسته کاربران عادی رو آن‌چنان جذب کنه ولی ویندوز روی کارهای تخصصی شونه خالی میکنه. نمونش آمار os سرورهاست. یکی از متخصصان میگفت هیچ سرور ویندوزی نداریم که به ۳۰۰ روز آپ‌تایم رسیده باشه ولی سامانه‌های سرور لینوکسی وجود دارن که از ۸۰۰ روز به بالا آپ‌تایم داشتن. چرا چون ماهیت ویندوز راه‌اندازی دوباره بعد از هر دستکاری هست ولی لینوکس یعنی استقامت!!!!
    در سیستمهای توکار(embedded system) شما چیزی بهتر از لینوکس پیدا نمیکنی هر چند ویندوز ce هم بود که به رحمت خدا رفت
    علت این که لینوکس نرم‌افزارهای پر زرق و برق ویندوزی آن‌چنانی نداره به علت توسعه بر حسب شخصیت بوده یعنی بیشتر نرم‌افزارها بصورت رایگان و 99 درصدشون بصورت open source ارایه میشن چیزی که در ویندوز باید کرک کنید تا استفاده کنید.
    شما از پروسه نصب لینوکس ایراد میگیرد؟ چرا به دیدگاه تخصصی نگاه نمیکنید. ببینید از اولین نسخه‌های دبیان و ردهت بحث مدیریت بسته بود(منظروم yum و apt) هست. چرا این چنین کردن چرا نگفتن مثل ویندوز بدیم دست کاربر و nexe و next نصب کنه. چون یک نرم‌افزار برای سازگاری بهتر و هم چنین عدم تداخل با نرم‌افزارهای دیگر و همچنین قبل و بعد از نصب نبیاد سیستم رو دچار اختلال کنه و .... هزاران مورد دیگر گفتن کاربر دیخواست نصب میده ما بهش میگیم آقا برای نصب نیاز هست فلان ماژول نصب بشه یا برای نصب این نرم‌افزار باید فلان ماژول سیستم شما آپدیت بشه یا برای نصب باید فلان ماژول که برای فلان نرم‌افزار هست پاک بشه و بعد از تایید کاربر تمام پروسه نصب و فعال سازی با هیچ‌گونه عدم تداخل یا خرابکاری ادامه مدیدیم. ولی بیا ویندوز برید توی فروم‌ها خارجی ببینید. طرف اومده گفته من دستگاه tv روی سیستم نصب کردم و بعد از نصب درایور نه میتونم بازی کنم و نه کارت صدای سیستمم کار میکنه. علت چی بوده؟ خب معلومه دیگه. ولی از ویندوز ۸ اومد سیستم جدید ربای نصب نرم‌افزار توش گذاشته.
    در آخر همیشه به جای این که با دیدگاه باز به قضیه نگاه بشه و بصورت تخصصی بیایم نظر بدیم(اونم بر حسب تجربه) میایم و خاطره استفاده از لینوکس رو برای بقیه بیان میکنیم که آقا لینوکس فلانه، میخوای نرم‌افزار نصب کنی گیر میده، اصلا لینوکس یعنی اسمبلی مغزت رو داغون میکنه و .....

محل زندگی
    تهران از سنندج

خب متاسفانه در بسیاری از جاهایی که بحث میون اومد در مورد لینوکس هیچکسی فرض یوزر معمول بودن رو در نظر نگرفت
    خب مسئوله همینه دیگه
    لینوکس برای کسی که فقط برنامه نویسی میکنه مناسبه در غیر اینصورت زندگی عادی شما تقریبا در لینوکس مختل میشه
    البته چیز غریبی نیست.وقتی یک محصول رایگان هست نباید ادعای همه چیز رو با هم ازش داشت.
    هرچند خود ویندوز به قول آقای شهرکی کلی مشکل امنیتی داره
    اما آقای شهرکی این رو هم در نظر بگیرید که ویندوز چه مقدار برنامه نویس و چه مقدار هم یوزر داره
    بعید نیست اگه لینوکس هم به همچین سطحی می رفت الان اوضاع و احوال مناسب تری میداشت

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
    من تعجبم چرا کسانی که میان نظر میدن حوزه نظر رو مشخص نمیکنن.
    شما برای مقایسه ویندوز و لینوکس کدوم حوزه رو با هم مقایسه کردید؟ کاربری؟ صنعتی؟ افراد کم سواد؟ دانشگاهی؟ برنامه‌نویس؟
    ببینید دوستان لینوکس و ویندوز هر کدوم جایگاه خاص خودشون رو دارن و بسته به محیط و نیاز فناوری باید استفاده کرد
    مثلا خود من بیشتر برنامه‌نویسیم روی پایتون و php‌هست و در جاهایی هم نیاز پیدا میکنم به زبان c اونم تحت لینوکس و کامپایلر gcc کد بزنم خوب با این تفاسیر داشتن یک سیستم لینوکسی برای من بهتره چون تمام موارد بالا بهترین سازگاری با محیط رو داره و در طول چند این چند سال هم به اندازه کافی با نرم‌افزارهای تحت لینوکس آشنا بودم.
    ولی آیا یک کاربر آماتور یا کسی که دوره icdl رو گذرونده باید بیاد و از لینوکس استفاده کنه؟ جواب خیر هست. چون این بنده خدا تازه یاد گرفته که از منوی زیرین سمت چپ ذکمه‌ای وچود دارد به نام شات‌داون که با زدن آدن دکمه سیستم خاموش .... حالا تازه داره میاد سیستم یادبگیره شما بیا بهش بگو بریم لینوکس خوب معلومه دچار سردرگمی میشه.
    من میگم اگر از اول همون بنده در دوره icdl بهش محیط لینوکس رو یاد میدادن به مراتب چیرهای بیشتری یاد میگرفت و الان روی ویندوز۸ نمیتونست کار کنه.
    نمونش همون استارتر که میگفت دکمه alt+shift برای تغییر زبان وجود نداره خوب معلومه این چیزی هست که مایکروسافت استاندارد کرده و در os دیگری امکان داره چیز دیگری باشه. یا حتی در فروم میگفتن در لینوکس جای دکمه پ و \ با هم جا‌به جا هست در صورتی در ویندوز بصورت پیشفرض این طوری هست و دوستانی که با ویندوز ۹۵ کارکردن(موقعی که آخرین نسخه ویندوز حتی تقویم شمسی داشت) مکان این دکمه‌ها در حالت استاندارد فارسی همین جا بود و ماشینهای تایپ استاندارد فارسی هم همینطور بودن.
    در کل شاید لینوکس نتونسته کاربران عادی رو آن‌چنان جذب کنه ولی ویندوز روی کارهای تخصصی شونه خالی میکنه. نمونش آمار os سرورهاست. یکی از متخصصان میگفت هیچ سرور ویندوزی نداریم که به ۳۰۰ روز آپ‌تایم رسیده باشه ولی سامانه‌های سرور لینوکسی وجود دارن که از ۸۰۰ روز به بالا آپ‌تایم داشتن. چرا چون ماهیت ویندوز راه‌اندازی دوباره بعد از هر دستکاری هست ولی لینوکس یعنی استقامت!!!!
    در سیستمهای توکار(embedded system) شما چیزی بهتر از لینوکس پیدا نمیکنی هر چند ویندوز ce هم بود که به رحمت خدا رفت
    علت این که لینوکس نرم‌افزارهای پر زرق و برق ویندوزی آن‌چنانی نداره به علت توسعه بر حسب شخصیت بوده یعنی بیشتر نرم‌افزارها بصورت رایگان و 99 درصدشون بصورت open source ارایه میشن چیزی که در ویندوز باید کرک کنید تا استفاده کنید.
    شما از پروسه نصب لینوکس ایراد میگیرد؟ چرا به دیدگاه تخصصی نگاه نمیکنید. ببینید از اولین نسخه‌های دبیان و ردهت بحث مدیریت بسته بود(منظروم yum و apt) هست. چرا این چنین کردن چرا نگفتن مثل ویندوز بدیم دست کاربر و nexe و next نصب کنه. چون یک نرم‌افزار برای سازگاری بهتر و هم چنین عدم تداخل با نرم‌افزارهای دیگر و همچنین قبل و بعد از نصب نبیاد سیستم رو دچار اختلال کنه و .... هزاران مورد دیگر گفتن کاربر دیخواست نصب میده ما بهش میگیم آقا برای نصب نیاز هست فلان ماژول نصب بشه یا برای نصب این نرم‌افزار باید فلان ماژول سیستم شما آپدیت بشه یا برای نصب باید فلان ماژول که برای فلان نرم‌افزار هست پاک بشه و بعد از تایید کاربر تمام پروسه نصب و فعال سازی با هیچ‌گونه عدم تداخل یا خرابکاری ادامه مدیدیم. ولی بیا ویندوز برید توی فروم‌ها خارجی ببینید. طرف اومده گفته من دستگاه tv روی سیستم نصب کردم و بعد از نصب درایور نه میتونم بازی کنم و نه کارت صدای سیستمم کار میکنه. علت چی بوده؟ خب معلومه دیگه. ولی از ویندوز ۸ اومد سیستم جدید ربای نصب نرم‌افزار توش گذاشته.
    در آخر همیشه به جای این که با دیدگاه باز به قضیه نگاه بشه و بصورت تخصصی بیایم نظر بدیم(اونم بر حسب تجربه) میایم و خاطره استفاده از لینوکس رو برای بقیه بیان میکنیم که آقا لینوکس فلانه، میخوای نرم‌افزار نصب کنی گیر میده، اصلا لینوکس یعنی اسمبلی مغزت رو داغون میکنه و .....
    من هم روی بحثم با یوزرهای معمولی بود دوست عزیز این رو در طول همین پست چند بار تکرار کردم و گفتم که صرف اینکه یک کاربر معمولی هستید و یک برنامه نویسی نیمه حرفه ای php هستید که هرز گاهی برنامه نویسی میکنید نیازی به کوچ به لینوکس نیست و ویندوز تمام و کمال کارت رو راه میندازه

نقل قول نوشته شده توسط leaping مشاهده تاپیک
    خب متاسفانه در بسیاری از جاهایی که بحث میون اومد در مورد لینوکس هیچکسی فرض یوزر معمول بودن رو در نظر نگرفت
    خب مسئوله همینه دیگه
    لینوکس برای کسی که فقط برنامه نویسی میکنه مناسبه در غیر اینصورت زندگی عادی شما تقریبا در لینوکس مختل میشه
    البته چیز غریبی نیست.وقتی یک محصول رایگان هست نباید ادعای همه چیز رو با هم ازش داشت.
    هرچند خود ویندوز به قول آقای شهرکی کلی مشکل امنیتی داره
    اما آقای شهرکی این رو هم در نظر بگیرید که ویندوز چه مقدار برنامه نویس و چه مقدار هم یوزر داره
    بعید نیست اگه لینوکس هم به همچین سطحی می رفت الان اوضاع و احوال مناسب تری میداشت
    فقط یک نکته رو باید اضافه کنم اونم اینه که لینوکس هم در سطح ویندوز کاربرد داره (اکثر سرورهای دنیا لینوکس هستن) و قطعاً این سیستمها با چالشهای جدی تری نسبت به کاربران عادی مواجه میشن. برای مثال شاید هیچوقت کسی سعی نکنه کامپیوتر شخصی شما رو هک کنه ولی برای هک کردن سرور سایت شما قطعاً تلاش بیشتری خواهد شد. ضمناً همه توزیعهای لینوکس رایگان نیستن. رایگان بودن هم به معنای کیفیت کمتر نیست کما اینکه توی کارهای سنگین و جدی برنامه نویسی لینوکس (حتی توزیعهای رایگان و همه منظوره ای مثل اوبونتو) بهتر از ویندوز پولی جواب میده.

محل زندگی
    تهران از سنندج

بحث کل کل نیست اما
    فرض نفوذ به سرور در مورد اینکه سرور ویندزو باشه مگه آسون تر از لینوکس هست؟
    یعنی شما دارید میگید که امنیت سرورهای ویندوزی از سرورهای لینوکسی کمتر هست؟
    بله میدونم که نسخه های پولی هم برای لینوکس هست اما این نسخه ها نه به صورت تجاری عمومی عرضه شدن و نه بازار هدفشون هم یوزر های عامه بوده
    توزیع های لینوکس فقط برای مجاب کردن کاربرهای حرفه ای دارن فعالیت میکنن و در این راستا کم هم نذشاتن و باید واقعا از تلاشهاشون تشکر کرد.
    اما اونها از این راهم دارن به نحو دیگه ای در آمد کسب میکنن و این قضیه کاملا قابل احترام و قابل تامله
    در کل
    یک یوزر عامه و نیمه حرفه ای رو سخت بشه مجاب کرد که از ویندوز به لینوکس مهاجرت کنه

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

راستش نمیدونم چرا اما باز هم دوستان خیلی خوبم توی این انجمن بحث را فنی میکنن و ساده توضیح نمیدن ! من کلا صحبت های آقای leaping را رد میکنم.

1- اگه خواهر , مادر , عمو , دایی , خاله , عمه , ننه و بابازرگتون سیستم و یا لپ تاپ دارن که تقریبا همه دارن استفاده از لینوکس براشون در حد برنامه نویسی اسمبلی سخت خواهد بود.هیمنجا یعنی حذف بیش از نود درصد یوزرهای کل جهان که همه شون مولتی نوب هستن
    این حرف شما خیلی غلطه ،‌این اشخاصی که نام میبرید کاربرای خیلی خیلی معمولی کامپیوتر هستند. نهایت کاری که دارند چک کردن فیسبوک ، دیدن عکس هایی که با دوربین گرفتن ،‌ چت کردن و اسکایپ با فک و فامیل ، ایمیل زدن ، فیلم دیدن ، نوشتن مقاله یا پروژه دانشگاه (اونم خواهره فقط) ، رایت کردن عکس و فایل ، اینترنت گردی. برای این کار ها یک مرورگر فایرفاکس یا کروم ، نرم افزار اسکایپ ، نرم افزار Pidgin ، نرم افزار VLC و نرم افزار Libre Office هستش. همه این نرم افزار ها غیر از Libre Office جزو نرم افزار های بسیار پر استفاده ویندوز هستند که روی لینوکس هم به خوبی کار میکنند !

این قشری که شما میگین از همه راحت تر میتونند با لینوکس کنار بیان ! یکی از اقوام من مدتی پشت لپ تاپ من بود اصلا متوجه نشده بود ویندوز نیست ، تازه میگفت میشه ویندوز من را شبیه به خو دت کنی !!!!

از همون لحظه ورود به لینوکس حتی با بهترین نسخه دوست با یوزرش از لحاظ گرافیکی یعنی اوبونتو میفهمید که باید با راحتیهای کار با ویندوز خداحافظی کنید.ساده ترین نمونش انتخاب پوشه ها و فایل ها و تغیر و نام و اینا که همش به سادگی انجام میشه تو ویندزو (حتی اگه راه حلی برای میانبر باشه باید نصف روزتو وقت صرف کنی ببینی راه حلش چیه مثل همون alt+shift برای تغیر زبان که باید بری از تنظیمات فعالش کنی)
    این حرف شما از اون اولی غیر منطقی تره !
    اولا Nautilus برای کار با فایل ها خیلی خیلی راحته و خیلی کارهاش دقیقا شبیه Explorer ویندوز هستش ، یعنی شما Right Click بلد نبودین که بتونین یک Copy یا Rename انجام بدین ؟ مثلا Ctrl-C یا Ctrl-X یا Ctrl-V یا دکمه Delete یا دیگه حالا کمی حرفه ای ترش F2 که توی ویندوز هم Rename میکنه انقدر سخته ؟ (آقا اگه این ها درسته من استعفا میدم ! شما باید یک کلاس ویندوز هم برین)

اما اینکه بعضی چیز های توی لینوکس با ویندوز فرق میکنه خیلی طبیعیه ! اما نه در این حد که شما مینالید ! معمولا وقتی من برای کسی لینوکس نصب میکنم تغییرات مهم را براش انجام میدم که کمتر اذیت بشه. اما لطفا یک سوم زمانی که صرف یادگیری ویندوز کردین توی لینوکس صرف کنین بعد شکایت کنید. با یک روز و یک هفته و یک ماه که نمیشه دوست عزیز ! اگه کلاس رفتین برای ویندوز لطفا برای اوبونتو هم برین !

نمیدونم منظورتون از گرافیکی چیه ؟‌منظورتون GUI هست یا کلا Effect های پنجره ها و این ها را میگین ؟ والا اوبونتوی ما که GUI هست و من برای کپی کردن فایل لازم نیست برم توی ترمنیال یا برای خیلی کار های دیگه ! و اگه منظورتون Effect ها و غیره هست. خدایی همین کیفیت فونت را توی ویندوز و اوبونتو مقایسه کنید تا ببینید کیفیت کی برتره ! یا اصلا یک Desktop سه بعدی نصب کنید تا ویندوز بره بوغ بزنه. این استدلال ها را نکنید تو را خدا.

3- عدم وجود نرم افزار درست و حسابی (آقا نیاید نظر بدید فلا نتا نرم افزار مشابه داریم, واسه همین دانلود هیچ نرم افزاری در گیتی به اندازه idm حرفه ای و پر مزیت و پر کاربرد نیست.کافیه یکم در اینترنت در موردش جست و جو کنید. من یکی که فقط این نرم افزار رو واسه دانلود نمیخوام کلی مزیت دیگه هم داره)
    یادآوری کنم داریم در مورد کاربر عمومی صحبت میکنیم. برای دانلود در لحظه (شبانه و تنظیمات ساعتس را نمیگم چون کاربر عادی اصلا سراغش نمیره) Download Them ALL روی فایرفاکس به خوبی کار میکنه و کاربر راحت میتونه با سرعت بالا دانلود کنه ! UGet هم برای کاربرانی که از Firefox خوششون نمیاد (بی سلیقه ها).

حالا اگه کاربر کمی حرفه ای تر هست و میگه میخوام شبانه دانلود کنم ! بهش میگم دوست من برو Torrent بگیر (برای لینوکس کلی نرم افزار خوب هست در این زمینه خاص) یا اگه لینک مستقیم
    کار میکنی بهتر از aria2 نداریم ! ا

دوست من این کار دانلود که خیلی پیش پا افتاده هستش ! حداقل میگفتی تبدیل DVD تا نشه نرم افزار آنچنانی معرفی کرد چرا خودت را با نرم افزار دانلود خراب میکنی ؟

photoshop و 3DSMAX و Aftter Effect و Cinema4D و هیچ نرم افزارای قدرت اینهارو نداره , ایمدوارم با این موضوع موافق باشید که کاربر حرفه ای در اینها اوج قدرت رو میخواد که چیز مشابه در لینوکس که مثلا فقط برام عکس ادیت میکنه خیلی تفاوت داره
    داریم در مورد کاربر عادی صحبت میکنیم ! کاربر عادی با هیچکدوم از این ها کار نداره الا Photoshop که Gimp در حدی که اون میخواد کافیه !

بازی , یعنی اگه مثل من خوره بازی هم باشید که دیگه رسما فاتحتون خوندست , اولین قدم غول نصب کارت گرافیک رو باید بگذرونید. که اگه موفق هم بشید کارت گرافیک غولتون رو نصفه نیمه نصب کنید.تازه باید یه بازی پیدا کنید که استغفرالله بشه از طریق رابط های مثل wine و بقیه نصب کنید.که تقریبا 99.9 درصد بازی های خفن روز رو شامل نمیشه.کسی احتیاج داشت لیست میکنم که چیا نصب نمیشه و چیزایم که نصب شدن چه باگ هایی دارن
    و

کنسول بازی برای انجام خیلی از بازیها ساخته نشده جناب شهرکی , همیشه یک پی سی نیاز هست در این شکی نیست و خوره بازیها بهتر میفهمن البته چند رو ز پیش بحث این رو با یکی از دوستهای خوره بازیم داشتم که قانعم کرد نسبتا که حالا حالاها پی سی قدرت خودش رو هم داره
    آقا اخر بگو داری در مورد کی حرف میزنی ؟ مادر ؟ پدر ؟ خواهر ؟ مادر بزرگ ؟ پسر خواهر ؟ پسر برادر ؟ کی ؟
    این بالایی ها که اصلا با بازی با کیبورد و موس (با هم که باشه دیگه بدتر) میونه ای ندارند و با دسته بازی راحت تر هستند ! اگه بازی با Gamepad کار میده پس توی کنسول هم مشکلی نداره و کار میده ! تعداد بازی های خیلی محبوب مثل Sims که نسخه PC و کنسولشون متفاوته خیلی کمه . قابل چشم پوشی. داریم در مورد کاربرای عمومی حرف میزنیما ! تازه اگه طرف کنسول بگیره براش ۴ یا ۵ سالی مشکلی نیست نه مثل PC که دو سال بعد دیگه سخت افزارش قدیمی شده و باید بزنی توی سر خودت و سخت افزار دست دوم که میخوان مفت ازت بخرن و گرون شدن دلار و غیره.

دیگه دلیل نبود ؟

نه جناب شهرکی مظنورم این نبود , منظورم این بود که کار کردن با لینوکس سخته و یوزرهای معمولی قادر به استفاده ازش نیستن
    این منظور شما کاملا رد شده هستش. میدونی مشکل شما چیه ؟ مشکلت اینه که وقتی میای توی لینوکس احساس خوب با تجربه بودنی که با ویندوز داری را نداری ! پس لینوکس بد میشه همین.

راستی اگه گوشه کنایه زدم از روی رفاقت بود و امیدوارم به دل نگیری پسر خوب. اگه دوست داشتی میتونیم تلفنی بشینیم کلی با هم بحث کنیم. خواستی پیام خصوصی یا ایمیل بزن تا هماهنگ کنم.

موفق باشی

این قشری که شما میگین از همه راحت تر میتونند با لینوکس کنار بیان ! یکی از اقوام من مدتی پشت لپ تاپ من بود اصلا متوجه نشده بود ویندوز نیست ، تازه میگفت میشه ویندوز من را شبیه به خو دت کنی !!!!
    این حرف برای کسانی صدق میکنه که به ویندوز عادت ندارن و نه کسانی که چندین ساله دارن با ویندوز کار میکنن و بهش عادت دارند و دلکندن ازش رو دوست ندارند

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    راستش نمیدونم چرا اما باز هم دوستان خیلی خوبم توی این انجمن بحث را فنی میکنن و ساده توضیح نمیدن ! من کلا صحبت های آقای leaping را رد میکنم.

این حرف شما خیلی غلطه ،‌این اشخاصی که نام میبرید کاربرای خیلی خیلی معمولی کامپیوتر هستند. نهایت کاری که دارند چک کردن فیسبوک ، دیدن عکس هایی که با دوربین گرفتن ،‌ چت کردن و اسکایپ با فک و فامیل ، ایمیل زدن ، فیلم دیدن ، نوشتن مقاله یا پروژه دانشگاه (اونم خواهره فقط) ، رایت کردن عکس و فایل ، اینترنت گردی. برای این کار ها یک مرورگر فایرفاکس یا کروم ، نرم افزار اسکایپ ، نرم افزار Pidgin ، نرم افزار VLC و نرم افزار Libre Office هستش. همه این نرم افزار ها غیر از Libre Office جزو نرم افزار های بسیار پر استفاده ویندوز هستند که روی لینوکس هم به خوبی کار میکنند !

این حرف شما از اون اولی غیر منطقی تره !
    اولا Nautilus برای کار با فایل ها خیلی خیلی راحته و خیلی کارهاش دقیقا شبیه Explorer ویندوز هستش ، یعنی شما Right Click بلد نبودین که بتونین یک Copy یا Rename انجام بدین ؟ مثلا Ctrl-C یا Ctrl-X یا Ctrl-V یا دکمه Delete یا دیگه حالا کمی حرفه ای ترش F2 که توی ویندوز هم Rename میکنه انقدر سخته ؟ (آقا اگه این ها درسته من استعفا میدم ! شما باید یک کلاس ویندوز هم برین)

اما اینکه بعضی چیز های توی لینوکس با ویندوز فرق میکنه خیلی طبیعیه ! اما نه در این حد که شما مینالید ! معمولا وقتی من برای کسی لینوکس نصب میکنم تغییرات مهم را براش انجام میدم که کمتر اذیت بشه. اما لطفا یک سوم زمانی که صرف یادگیری ویندوز کردین توی لینوکس صرف کنین بعد شکایت کنید. با یک روز و یک هفته و یک ماه که نمیشه دوست عزیز ! اگه کلاس رفتین برای ویندوز لطفا برای اوبونتو هم برین !

نمیدونم منظورتون از گرافیکی چیه ؟‌منظورتون GUI هست یا کلا Effect های پنجره ها و این ها را میگین ؟ والا اوبونتوی ما که GUI هست و من برای کپی کردن فایل لازم نیست برم توی ترمنیال یا برای خیلی کار های دیگه ! و اگه منظورتون Effect ها و غیره هست. خدایی همین کیفیت فونت را توی ویندوز و اوبونتو مقایسه کنید تا ببینید کیفیت کی برتره ! یا اصلا یک Desktop سه بعدی نصب کنید تا ویندوز بره بوغ بزنه. این استدلال ها را نکنید تو را خدا.

یادآوری کنم داریم در مورد کاربر عمومی صحبت میکنیم. برای دانلود در لحظه (شبانه و تنظیمات ساعتس را نمیگم چون کاربر عادی اصلا سراغش نمیره) Download Them ALL روی فایرفاکس به خوبی کار میکنه و کاربر راحت میتونه با سرعت بالا دانلود کنه ! UGet هم برای کاربرانی که از Firefox خوششون نمیاد (بی سلیقه ها).

حالا اگه کاربر کمی حرفه ای تر هست و میگه میخوام شبانه دانلود کنم ! بهش میگم دوست من برو Torrent بگیر (برای لینوکس کلی نرم افزار خوب هست در این زمینه خاص) یا اگه لینک مستقیم

دوست من این کار دانلود که خیلی پیش پا افتاده هستش ! حداقل میگفتی تبدیل DVD تا نشه نرم افزار آنچنانی معرفی کرد چرا خودت را با نرم افزار دانلود خراب میکنی ؟

داریم در مورد کاربر عادی صحبت میکنیم ! کاربر عادی با هیچکدوم از این ها کار نداره الا Photoshop که Gimp در حدی که اون میخواد کافیه !

و

آقا اخر بگو داری در مورد کی حرف میزنی ؟ مادر ؟ پدر ؟ خواهر ؟ مادر بزرگ ؟ پسر خواهر ؟ پسر برادر ؟ کی ؟
    این بالایی ها که اصلا با بازی با کیبورد و موس (با هم که باشه دیگه بدتر) میونه ای ندارند و با دسته بازی راحت تر هستند ! اگه بازی با Gamepad کار میده پس توی کنسول هم مشکلی نداره و کار میده ! تعداد بازی های خیلی محبوب مثل Sims که نسخه PC و کنسولشون متفاوته خیلی کمه . قابل چشم پوشی. داریم در مورد کاربرای عمومی حرف میزنیما ! تازه اگه طرف کنسول بگیره براش ۴ یا ۵ سالی مشکلی نیست نه مثل PC که دو سال بعد دیگه سخت افزارش قدیمی شده و باید بزنی توی سر خودت و سخت افزار دست دوم که میخوان مفت ازت بخرن و گرون شدن دلار و غیره.

دیگه دلیل نبود ؟

این منظور شما کاملا رد شده هستش. میدونی مشکل شما چیه ؟ مشکلت اینه که وقتی میای توی لینوکس احساس خوب با تجربه بودنی که با ویندوز داری را نداری ! پس لینوکس بد میشه همین.

راستی اگه گوشه کنایه زدم از روی رفاقت بود و امیدوارم به دل نگیری پسر خوب. اگه دوست داشتی میتونیم تلفنی بشینیم کلی با هم بحث کنیم. خواستی پیام خصوصی یا ایمیل بزن تا هماهنگ کنم.

موفق باشی
    تمام این حرفهارو گفتین فقط یه چی میگم
    چندتا دلیل بیار که منو قانع کنی که برم سمت لینوکس
    بگی واسه من کاربر نیمه حرفه ای چرا باید برم سمت لینوکس؟

عوضش من میتونم با همون دلیل بازی و نرم افزارهای خفن واسه ویندوز خیلی هارو به ویندوز دعوت کنم
    از اون طرف شما بیا واسه کاربر بگو آقا لینوکس هستش اینه امنیتش اونه اونم اینطوری نگاهتون میکنه
    حداقل 40 درصد کاربرهای دنیا
    یه قسمت بزرگ دیگشم گذاشتم واسه مک
    لینوکس هم واسه سرور
    واسه کاربر عادی الان لینوکس میتونه بره جلو بوغ بزنه

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

این حرف برای کسانی صدق میکنه که به ویندوز عادت ندارن و نه کسانی که چندین ساله دارن با ویندوز کار میکنن و بهش عادت دارند و دلکندن ازش رو دوست ندارند
    کسی مهاجرت نمیکنه که اذیت بشه ، مثلا من مگه دیوانه هستم خودم را اذیت کنم و برم با سیستم عاملی کار کنم که به درد نمیخوره یا از ویندوز بدتره ؟ قطعا اینطور نیست. من ۴ یا ۵ ماه طول کشید تا قانع شدم میتونم از لینوکس به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده کنم. در واقع چشم بسته سیستم عامل عوض کردن کلا دیوانگیه. بنده دیدم لینوکس تمام نیاز های شغلی و حرفه ای من را تامین میکنه و نرم افزار های جایگزین برای کار های دیگه هم وجود داره علاوه بر اون هم سیستم پایدار تر ، بدون ویروس و آنتی ویروس و حس رضایت از اینکه بازیچه مایکروسافت و ویندوز داغونش نیستم باعث شد من به لینوکس مهاجرت کنم.

من از همه شما ها ویندوزی تر بودم ، از ویندوز ۳.۱ داشتم تا ۷ ، config.sys و autoexec.bat (نسل جدید نمیدونن چیه اما مهم نیست) را از حفظ مینوشتم. تا دلت بخواد از نرم افزار های کرک و غیر قانونی استفاده کردم اما الان دو ساله با لینوکس کار میکنم و راضیم ،‌ حالا کسی اجباری نداره ،‌شما میتونید لینوکس را در کنار ویندوز نصب کنید و پس از چند ماه کار کردن باهاش اگه راضی بودین مهاجرت کنین.

اما یکسری دلایل مثل دلایل بالا خیلی خنده دار هستند. یا مثلا یکی بیاد بگه Autocad روی لینوکس کار نمیکنه یا 3D Max کار نمیکنه اونوقت اصلا از این ها هیچ استفاده ای نمیکنه ها اما چون نسخه لینوکسی نداره ناراحته ! اینجاست که کِرم از جای دیگست.

چندتا دلیل بیار که منو قانع کنی که برم سمت لینوکس
    من کی باشم که کسی را قانع کنم ! من هم توی وبلاگم و هم این سایت توصیه کردم که برنامه نویسان وب و طراح سایت با توجه به اینکه نیاز به آشنایی با سیستم عامل لینوکس دارند و خوبی هایی که این سیستم عامل در زمینه کاریشون داره بهتره مهاجرت کنند. من اصلا نمیدونم شما ۱۰۰ درصد در زمینه وب کار میکنید یا حرفه دیگه ای هم دنبال میکنید ! مثلا معمار ساختمان هم هستید یا نه !؟

مهاجرت به لینوکس باید با چشم باز باشه ، این شما هستی که باید بسنجی لینوکس ارزشش را داره یا نه. حالا من هر چی بیام از خوبی هاش بگم فایده نداره تا شما نتونی باهاش کار کنی و ازش لذت ببری !! کلا وقتی کسی از نرم افزاری استفاده میکنه که بهش اعتیاد داره یا ابزار دست شغلش هست نیاز به مهاجرت نداره ! اگه من میگم برنامه نویسان وب به این خاطر هست که PHP از همین نهضت لینوکس و متن باز میاد وگرنه من به Net. کار که توصیه نمیکنم بیاد لینوکس عوضش توصیه میکنم از PHP استفاده کنه !

عوضش من میتونم با همون دلیل بازی و نرم افزارهای خفن واسه ویندوز خیلی هارو به ویندوز دعوت کنم
    اگه کسی به این بازی و نرم افزار های خفن احتیاج داشته باشه خودش میره سراغ ویندوز و نیاز به تشویق شما نیست ،‌اگه هم کسی نیاز نداشته باشه گوشش به حرف شما نیست !

اصل مطلب اینجاست که کشور ها و شهر های بزرگ دنیا دارن به سمت جایگزینی لینوکس یا ویندوز میرن و دلیل اصلیش هم کپی رایت هست که توی مملکت ما یعنی کشک و دوغ. از اونجا که مال کافَر هم کلا ارزش اعتنا نداره پس حالا حالا ها میتونید (سوء) استفاده کنید.

توی این تاپیک شما دست گذاشتین روی کاربر های عادی و عمومی کامپیوتر که اوبونتو (یا دیگر توزیع های لینوکسی) به دردشون نمیخوره که قطعا بعد از این پست ها هر خواننده ای قانع میشه که اینطور نیست و برعکسش درسته که برای من همین کافیه.

محل زندگی
    تهران از سنندج

نمیخواستم جواب بدم اما ظاهرا مجبورم :D

مببخشید اما این حرف شما رو رد میکنم چون از اونجایی که هنوز لینوکس رو نصب دارم
    به دو تا از فامیلا که یوزر معمولی هستن دادم عکساشونو کپی کنن و کاراشونو انجام بدن همون فیدبک اولش این بود
    که چرا تغییر زبان نمیده :D
    بعدش ف شکن میخواستن که اونم باز نمیدونستم چی بگم :D یه سرچی زدم چندتا بود که دیگه حس گرفتنش نبود
    تازه این اولش بود وقتی خوساتن مودم رایتلشون رو وصل کنن کلا هنگیدن :D

دوست منطقی من
    من مظنورم رابط گرافیکی بود و نه خود گرافیک :D
    وقتی داشتن پوشه رو رینیم میکردن اعتراض میکردن که چرا وقتی رو متن کلیک میکنم رینیم نمیشه
    یا اینکه جدیدا چون ونیدوز 8 امکان انتخاب چند پوشه بدون استفاده از ctr رو فراهم کرده میگفتن این ویندزو ماله چند قرن پیشه? :D

نخیر من زیاد پیش نمیرم که شما معترض نشین بگید کاربر معمولی اینکارارو نمیکنه و فقط با سیستم آب حوض میکشه :D
    یکی از استفاده های جالب idm واسه اونا و حتی واسه خود من اینه که میتونی خیلی راحت از وب سایتهای ویدیویویی فیلمهارو دانلود کنید و خودش زیرش لینک میذاره خب کار ندارم بتونی افزونه ای چیزی بگردی نصب کنی واسه هر کاری یه چیزی پیدا کنی ولی علی الحاسب idm اینکارو سرخود میکنه هنوزم کسی قانعم نکرده که سرعت باقی نرم افزارهای واسه دانلود و امکاناتشون از idm بیشتره

دیگه دلیل نبود ؟
    چرا فک میکیند اینا شبیه غاز نشین های ما قبل تاریخ هستن؟
    نخیر همین یکی از پسر خاله های من که تو اصول کار با ویندوز خیلی نوبه در عوض خوره بازی محسوب میشه
    پس به اینها نیازه داره

نمیدونم چرا این بحث تو فروم اگه هزار دفعه هم گذاشته بشه جذابه و هزاران پست گذاشته میشه.
    چرا بحث بی خود میکنید! هر کدوم از اینا یه سری مزایا و یه سری معایب داره.
    هر کسی با ابزاری که در دستش هست بتونه از اون ابزار بهترین استفاده رو کنه همون ابزار واسه اون بهترین گزینه است.

محل زندگی
    تهران از سنندج

بحث بحث بیهوده ای نیست
    چون مستقیما با php کار داره این سیستم عامل و اینکه کاربر بی خودی کوچ نکنه خیلی مهمه
    دلیل اینکه این بحث رو دوباره پیش کشیدم این بود که در پست های قبلی متاسفانه این موضوع به نتیجه ای ملموسی نرسید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

واقعا مسخره اس! یکی داره منطقی جواب میده اون یکی میاد میگه لینوکس انتخاب چند پوشه بدون ctrl نداره! خب مشخصه که بجایی نمیرسید!
    صلاح مملکت خویش خسروان داند! والا بخدا چرا بیهوده خودتونو اذیت میکنید.
    بیاید قبول کنید که اگر بخواید بصورت حرفه ایی( رعایت اصول ) کار کنید باید سیستم روی ی سرور لینوکس بالا بیاد
    حالا اگر هاست اشتراکی باشه، خب پشتیبان داره
    اما اگر اختصاصی باشه، شما به عنوان یک برنامه نویس PHP کار با لینوکس، سناریو های پشت پرده، وب سرور ها، کانفیگ سیستم عامل و.. حداقل اشنایی داشته باشید و بتونید مشکلات رو رفع کنید و در صورت نیاز به موارد تخصصی به یک متخصص رجوع کنید!
    اما اگه نه فقط میخواید ی CRUD انجام بدید که جای خود داره!
    یک مثال بزنم از اینکه اشنایی جزیی با لینوکس و موارد مختلفش دارم! امروزه همه سایت های دانلود دارن بخش vip اضافه میکنن، یا دارن! میرن یوزر پسورد میسازن، و در یک فایل htpass قرار میدنو میفروشن! که فوق العاده مسخره اس! حالا اگر یکم با لینوکس و nginx کار کردهوباشید در میابید که بعععلللهه!! یک ماژول Secure link داره که با استفاده از یک Key یک توکن میسازیم با یک expire time و کاربرو میفرستیم سمت وب سرور و تمام کار ها اتومات انجام میشه! و اگر توکن و تایم درست باشه فایل دانلود میشه! دیگه نیاز نیست یوزر پس بسازیدو بفزوشید! کافیه کاربران ثبت نام شده رو ببینید سرویس خریداری کرده یا نه ؟! بعد لینک واسش بسازید با توکن و زمان انقضا!
    خیلی بهینه تر و بهتر!
    حاللا شمایی که توی ویندوز میخوای بمونی اگر نیای لینوکس و با زادگاه PHP اشنایی نداشته باشی و فقط میخوای خروجی ی echo رو ببینی نمیتونی اصولی کار کنی و مجبوری با کلک رشتی سرو ته برنامه رو جمع کن!

یک برنامه نویس php به چه علت باید از لینوکس استفاده کنه؟
    اول این که چون قراراه بعد از نهایی دن کار بر روی سرورهای لینوکس باشه پس برای سازگاری بهتر و یا استفاده از امکانات بیشتر خط فرمان لینوکس(exec کردن و استفاده از قدرت لینوکس) خب شاید بد نباشه و خیلی هم خوبه. مثلا در یک جایی که ساخت فایل آرشیو توسط php باعث فشار سیستم میشه براحتی با دستور tar در لینوکس اون آرشیو درست میشه.
    دوم برای پایداری سیستم و این که هر بار مجبور به نصب و راه‌اندازی مجدد نباشه بیاد از لینوکس استفاده کنه
    سوم برای پرستیژ کاری مثلا جلوی مشتری لپ‌تاپشو باز کنه بعد بگه ویندوزت چیه اینم با افتخار بگه من لینوکس استفاده میکنم.
    چهارم شنیده لینوکس فلان مزیت رو داره و حالا اومده سمت لینوکس

به هر حال به هر دلیلی که باشه خوبه. ولی من همیشه به دوساات توصیه میکنم برید روی vm نصب کنید و چند مدتی باهاش کار کنید و اگر راحت بودید به عنوان os اصلی ازش استفاده کنید(بعدش مثل من ویندوز رو روی vm بالا بیارید).

ولی یک توصیه بالاتر. چرا شما بعد از نصب ویندوز میرید و wamp نصب میکنید. مگه شما قراراه ۲۴ ساعت بشینید کد بزنید. چرا باید apache و mysql مدام روی سیستم شما اجرا باشه. گذشته از اون بیشتر وقت شما بعد از هر بار خراب شدن سیستم نصب این نرم‌افزارها هست و بعدشم کانفیگشش. مثلا mod_rewrite و خلی چیزهای دیگه. من همیشه توصیه میکنم از vm استفاده کنید مخصوصا VirtualBox که برای مجازی سازی امکانات خوب و کانفیگ‌های ساده‌ای داره. مثلا برای share folder براحتی یک فولدر درون سیستم شما رو به فولدری در vm اتصال میده و کافیه تمام کانفیگها رو روی یک vm که ubuntu هم هست انجام بدید. با این کار هم به هدفتون رسیدید و هم یواش یواش با لینوکس راه افتادید.
    من خودم با این از ۴ سال پیش تا کنون فقط از ubutnu استفاده کردم و تمام کارهام روی vm هست از ویندوز گرفته تا نسخه‌های مختلف لینوکس. روی سیستمم فقط یک sublime text هست و تمام. سیستمم خیلی سریع بالا میاد و بعدش هر موقع یاز داشتم بسته به کاری که قراره انجام بدم یک vm اجرا میکنم.

این که روز به روز به تعداد کاربران لینوکس داره اضافه میشه حتما علتی داره. توی کارهای خیلی تخصصی تنها لینوکسه که قابل اطمینان هست. برای تست شما wireshark رو ویندوز اجرا کنید خروجی که داره بیشتر موقع به اشتباه میندازه و علتش هم همزمانی استفاده چندین ابزار بصورت پشت پرده از اینترنت هست ولی در لینوکس کاملا دقیق عمل میکنه.
    خیلی از کاربران عادی در کشورهای دیگر هم به سرعت مهاجرت به لینوکس انجام میدن خاطرات این کاربران واقعا خوندنی هست که هر ماه در مجله full circle یک بخش ثابت داره.

اما باید یک گلایه هم کرد. متاسفانه کاربر ایرانی صرفا مصرف کننده راحت از نرم‌افزارهای پر زرق و برق نرم‌افزارهای تجاری بصورت کرک شده بوده(و هست) و این علت باعث شده حتی برای تفنن هم که شده (و حتی برای چند لحظه) یک نرم‌افزار رایگان رو تست کنه. همون idm که شما نام بردید من بهش ایمان دارم و واقعا نرم‌افزاری خوبی هست. ولی آیا میدونید رابط ایران داره و بصورت قانونی قابل خریدن هست. آیا خود شما واقعا خردید یا این که رفتید کرکش رو دانلود کردید؟. هستن دوستانی که برای کار دیگران ارزش قائل هستن و یا خرج میکنن و نرم‌افزار رو میخرن یا میرن و مشابه رایگان رو استفاده میکنن. این تاسف همیشه یکی از دغدغه‌های کشور ما بوده که چرا نباید مثل کشورهای دیگر تولید نرم‌افزار داشته باشم و با این هم پتانسیل و نیروی کار باز هم استفاده کنه خالص نرم‌افزار کرک شده هستیم. علت معلومه چون وقتی متخصصان برای نرم‌افزار و تلاش دیگران ارزش قائل نیشتن دیگر چه انتظاری میشه از کاربران عادی داشت.

بیایم کمی خودمون رو سختی بدیم و حتی بصورت همون vm هم که شده بصورت تفننی هم که شده از ابزارهای مشابه رایگان استفاده کنیم.

محروم شده

سلام
    دوستان یه مدتی بود طبق گفته های این فرومها هی ترغیب میشدم که برم لینوکس نصب کنم
    هرچی هم میزدم تو سر و کله خودم که آقا لینوکس کجا و ویندوز کجا؟
    همه میگفتن وا مصیبتا مگه میشه لینوکس از ویندوز بهتر نباشه
    اما نتیجه محسوس عملی:
    2- از همون لحظه ورود به لینوکس حتی با بهترین نسخه دوست با یوزرش از لحاظ گرافیکی یعنی اوبونتو میفهمید که باید با راحتیهای کار با ویندوز خداحافظی کنید.ساده ترین نمونش انتخاب پوشه ها و فایل ها و تغیر و نام و اینا که همش به سادگی انجام میشه تو ویندزو (حتی اگه راه حلی برای میانبر باشه باید نصف روزتو وقت صرف کنی ببینی راه حلش چیه مثل همون alt+shift برای تغیر زبان که باید بری از تنظیمات فعالش کنی)
    4- نرم افزارهای کلفت دنیا رو که باید حتما باهاش خداحافظی کنید.اگه چندتا نسخه هک شده هم داشه باشن واسه لینوکس انقد باگ دارن که کلا نیم ساعت باهاشون کار کنید دچار تشنج میشید و از دنیا میرید.
    5- بازی , یعنی اگه مثل من خوره بازی هم باشید که دیگه رسما فاتحتون خوندست , اولین قدم غول نصب کارت گرافیک رو باید بگذرونید. که اگه موفق هم بشید کارت گرافیک غولتون رو نصفه نیمه نصب کنید.تازه باید یه بازی پیدا کنید که استغفرالله بشه از طریق رابط های مثل wine و بقیه نصب کنید.که تقریبا 99.9 درصد بازی های خفن روز رو شامل نمیشه.کسی احتیاج داشت لیست میکنم که چیا نصب نمیشه و چیزایم که نصب شدن چه باگ هایی دارن

این پنج دلیل دلایل بسیاری هستن که دلتون نخواد به لینوکس مهاجرت کنید.

اما چندتا خوبش

هسته قدرتمند و سریع یونیکس
    امنیت
    و پایداری شاهکارش

پس اگه فقط قصدتون برنامه نویسی و توسعه نرم افزار هست برید سمت لینوکس و لاغیر
    برای برنامه نویسی php هم فک نکنم Windows برای یوزر , نیمه حرفه ای هم کم گذاشته باشه
    که خوشبختانه 90 درصد برنامه نویسهای php ایرانیمون شامل این مورد هستن
    سلام
    آقا منم تستی رفتم نصب کردم واسه نصب یه مرورگر هم 2 ساعت باید توی ترمینال دستور مینوشتی :) خلاصه برادرا تعصب رو بزارید کنار ویندوز کجا!!! لینوکس کجا!!! حتی برای برنامه نویسی هم پیشنهاد نمیشه، کلا خیلی مسخرست واسه تغییر سطح دسترسی یه پوشه 2 ساعت باید دستور بنویسی بدبختی بکشی با اینکه تو ویندوز با یه تیک میتونی این کارو انجام بدی، برادرا شاید برای شما زمان مهم نباشه ولی برای خیلیا مهمه پس اینقدر تعریف و تمجید از روی تعصب نکنید و وقت مردم رو تلف نکنید به قوله دوستمون رفتی لینوکس باید با همه چی خداحافظی کنی! خیلیا میگن ویندوز زندانه ولی برای من لینوکس زندان بود، هر کی باور نمیکنه بسم الله کنار ویندوز نصب کنه وقتش تلف بشه بعد پاکش کنه :)

کاربر دائمی آواتار فرزند کوروش
    محل زندگی
    برنامه نویس زندگی هم میکنه؟

آقا منم تستی رفتم نصب کردم واسه نصب یه مرورگر هم 2 ساعت باید توی ترمینال دستور مینوشتی :) خلاصه برادرا تعصب رو بزارید کنار ویندوز کجا!!! لینوکس کجا!!! حتی برای برنامه نویسی هم پیشنهاد نمیشه، کلا خیلی مسخرست واسه تغییر سطح دسترسی یه پوشه 2 ساعت باید دستور بنویسی بدبختی بکشی با اینکه تو ویندوز با یه تیک میتونی این کارو انجام بدی، برادرا شاید برای شما زمان مهم نباشه ولی برای خیلیا مهمه پس اینقدر تعریف و تمجید از روی تعصب نکنید و وقت مردم رو تلف نکنید به قوله دوستمون رفتی لینوکس باید با همه چی خداحافظی کنی! خیلیا میگن ویندوز زندانه ولی برای من لینوکس زندان بود، هر کی باور نمیکنه بسم الله کنار ویندوز نصب کنه وقتش تلف بشه بعد پاکش کنه :)
    شما رابط کاربری(دسکتاپ) لینوکس رو نصب کردی؟؟؟!!
    دو ساعت دستور بنویسی؟؟

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

باتوجه به اینکه عنوان تاپیک اینه که میگه فقط لینوکس برای برنامه نویسی php خوبه به نظرم کاملا اشتباهه شما امکاناتی که توی ویندوز خواهید داشت رو توی لینوکس به هیچ عنوان نخواهید داشت

کاربر دائمی آواتار فرزند کوروش
    محل زندگی
    برنامه نویس زندگی هم میکنه؟

این هم همون تیک که دوست داری :)
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

من یک کاربر معمولی لینوکس هستم که تازه دو هفتس کلا لینوکس رو جایگزین ویندوز کردم ... ( بعد از ۱۸ سال کار کردن با ویندوز )
    با اینکه اولش که نصب کردم زندگیم از دست رفت ( کل هاردم پاک شد و بر نگشت ) و کلی ناراحت بودم که چرا اصلا لینوکس نصب کردم و اینکه اصلا با این سیستم آشناییت نداشتم ، اما الان میبینم نصب لینوکس ارزش پاک شدن هاردمو داشت !
    سرعت فوق العاده بالای لود شدن سیستم و خاموش شدنش عالیه ...
    یه عالمه برنامه روش نصب کردم که هیچ کدومشون با اون یکی تداخل پیدا نکرد و سرعت سیستمم رو هم کم نکرد...
    کلی برنامه رو بطور همزمان اجرا کردم بدون هیچ هنگی یا کم شدن سرعت همشون عملکرد عالی داشتن...
    یه جور نرم بودن عجیب رو توی لینوکس حس میکنم !
    از همه چیزش بهتر لذتی هست که موقع کار کردن با ترمینال به آدم دست میده ... حتی دیگه کپی پیست کردن رو هم با ترمینال انجام میدم ...
    منابع خیلی خوبی هم توی اینترنت داره برای راهنمایی کاربرای تازه واردی مثل من ...
    درضمن تا جایی که من دیدم اکثر دستورات ترمینال ۲ ، ۳ کلمه بیشتر نیستند !
    در کل اینکه من از اینکه لینوکس نصب کردم واقعا راضی هستم ...

[younes]
    مهمان

به گنو / لینوکس مهاجرت کنیم یا نکنیم؟

به عنوان یک کاربر حرفه ای میتونید آزادی واقعی رو تجربه کنید یا تو همون محیط مایکرو سافت ویندوز محدود بمونید

آزادی در گنو لینوکس => رابط کاربری تون رو هر جور که بخواهید تغییر بدید امکاناتی رو اضافه کنید و کم کنید و یا حتی چیز جدیدی رو ابداع کنید (توی ویندوز هم میتونستید؟) و همچنین دسکتاپ هایی مثل(KDE gnome ... ) هم که دیگه حرف نداره

محدودیت در ویندوز => ممکنه به عنوان یک توسعه دهنده با فناوری ها وابزارهای مایکروسافت بعد از چند وقت متوجه بشید دارید تو یه حلقه بسته کار میکنید و به عنوان برنامه نویس php که در پاسخ های قبلی برسی شده.

استفاده از نرم افزار های کرک شده کار درستی نیست

معذرت میخوام ولی دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست . مگر قراره چند سال زندگی کنیم؟بیایید به حقوق بقیه احترام بزاریم. مگر میشه برنامه نویس برای برنامش ادعای حق نشر و حقوق معنوی و غیره بکنه بعد خودش قوانین کپی رایت رو رعایت نکنه؟ اونوقت میشه مثل بعضی مجموعه های نرم افزاری که هولوگرام چسبوندن به محصولشون و اداعای مالکیت میکنند.

کسایی که میگن :
    • فتوشاپ مگ GIMP رو امتحان کردین؟
    • 3dsMax مگه blender رو امتحان کردین؟
    • IDM مگه wget - Kget - Uget رو امتحان کردین؟
    • fileManager مگه nautilus یا dolphin رو امتحان کردین؟

شاید روزای اول گنو لینوکس یکم ازیت کنه چون کاربر وارد یه محیط میشه با فلسفه متفاوت ولی ارزشش رو داره

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط [younes] مشاهده تاپیک
    به گنو / لینوکس مهاجرت کنیم یا نکنیم؟

به عنوان یک کاربر حرفه ای میتونید آزادی واقعی رو تجربه کنید یا تو همون محیط مایکرو سافت ویندوز محدود بمونید

آزادی در گنو لینوکس => رابط کاربری تون رو هر جور که بخواهید تغییر بدید امکاناتی رو اضافه کنید و کم کنید و یا حتی چیز جدیدی رو ابداع کنید (توی ویندوز هم میتونستید؟) و همچنین دسکتاپ هایی مثل(KDE gnome ... ) هم که دیگه حرف نداره

محدودیت در ویندوز => ممکنه به عنوان یک توسعه دهنده با فناوری ها وابزارهای مایکروسافت بعد از چند وقت متوجه بشید دارید تو یه حلقه بسته کار میکنید و به عنوان برنامه نویس php که در پاسخ های قبلی برسی شده.

استفاده از نرم افزار های کرک شده کار درستی نیست

معذرت میخوام ولی دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست . مگر قراره چند سال زندگی کنیم؟بیایید به حقوق بقیه احترام بزاریم. مگر میشه برنامه نویس برای برنامش ادعای حق نشر و حقوق معنوی و غیره بکنه بعد خودش قوانین کپی رایت رو رعایت نکنه؟ اونوقت میشه مثل بعضی مجموعه های نرم افزاری که هولوگرام چسبوندن به محصولشون و اداعای مالکیت میکنند.

کسایی که میگن :
    • فتوشاپ مگ GIMP رو امتحان کردین؟
    • 3dsMax مگه blender رو امتحان کردین؟
    • IDM مگه wget - Kget - Uget رو امتحان کردین؟
    • fileManager مگه nautilus یا dolphin رو امتحان کردین؟

شاید روزای اول گنو لینوکس یکم ازیت کنه چون کاربر وارد یه محیط میشه با فلسفه متفاوت ولی ارزشش رو داره
    اولا دوست عزیز این نرم افزارها رو مقایسه نکن باهم که شوخیشم زشته :D

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط thacker مشاهده تاپیک
    من یک کاربر معمولی لینوکس هستم که تازه دو هفتس کلا لینوکس رو جایگزین ویندوز کردم ... ( بعد از ۱۸ سال کار کردن با ویندوز )
    با اینکه اولش که نصب کردم زندگیم از دست رفت ( کل هاردم پاک شد و بر نگشت ) و کلی ناراحت بودم که چرا اصلا لینوکس نصب کردم و اینکه اصلا با این سیستم آشناییت نداشتم ، اما الان میبینم نصب لینوکس ارزش پاک شدن هاردمو داشت !
    سرعت فوق العاده بالای لود شدن سیستم و خاموش شدنش عالیه ...
    یه عالمه برنامه روش نصب کردم که هیچ کدومشون با اون یکی تداخل پیدا نکرد و سرعت سیستمم رو هم کم نکرد...
    کلی برنامه رو بطور همزمان اجرا کردم بدون هیچ هنگی یا کم شدن سرعت همشون عملکرد عالی داشتن...
    یه جور نرم بودن عجیب رو توی لینوکس حس میکنم !
    از همه چیزش بهتر لذتی هست که موقع کار کردن با ترمینال به آدم دست میده ... حتی دیگه کپی پیست کردن رو هم با ترمینال انجام میدم ...
    منابع خیلی خوبی هم توی اینترنت داره برای راهنمایی کاربرای تازه واردی مثل من ...
    درضمن تا جایی که من دیدم اکثر دستورات ترمینال ۲ ، ۳ کلمه بیشتر نیستند !
    در کل اینکه من از اینکه لینوکس نصب کردم واقعا راضی هستم ...
    حاضرم سرعت سیستمم رو در خاموش و روشن شدن با شما به مسابقه بذارم
    در مورد اون قضایا اگر یکم وقت صرفه بهینه سازی بکنید هم حل میشه
    اما به هر ترتیب من واقعا انکار نمیکنم که پایداری لینوکس خیلی بالاتر هست
    اما مشکل با یوزرهایی است که لیست کارهایی رو که گفتم در بالا انجام میدن اونها واقعا دچار محدودیت های بسیار زیادی میشن که قبلا در ویندوز باهاش برخورد نکردن

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط مهرداد۶۶ مشاهده تاپیک
    یک برنامه نویس php به چه علت باید از لینوکس استفاده کنه؟
    اول این که چون قراراه بعد از نهایی دن کار بر روی سرورهای لینوکس باشه پس برای سازگاری بهتر و یا استفاده از امکانات بیشتر خط فرمان لینوکس(exec کردن و استفاده از قدرت لینوکس) خب شاید بد نباشه و خیلی هم خوبه. مثلا در یک جایی که ساخت فایل آرشیو توسط php باعث فشار سیستم میشه براحتی با دستور tar در لینوکس اون آرشیو درست میشه.
    دوم برای پایداری سیستم و این که هر بار مجبور به نصب و راه‌اندازی مجدد نباشه بیاد از لینوکس استفاده کنه
    سوم برای پرستیژ کاری مثلا جلوی مشتری لپ‌تاپشو باز کنه بعد بگه ویندوزت چیه اینم با افتخار بگه من لینوکس استفاده میکنم.
    چهارم شنیده لینوکس فلان مزیت رو داره و حالا اومده سمت لینوکس

به هر حال به هر دلیلی که باشه خوبه. ولی من همیشه به دوساات توصیه میکنم برید روی vm نصب کنید و چند مدتی باهاش کار کنید و اگر راحت بودید به عنوان os اصلی ازش استفاده کنید(بعدش مثل من ویندوز رو روی vm بالا بیارید).

ولی یک توصیه بالاتر. چرا شما بعد از نصب ویندوز میرید و wamp نصب میکنید. مگه شما قراراه ۲۴ ساعت بشینید کد بزنید. چرا باید apache و mysql مدام روی سیستم شما اجرا باشه. گذشته از اون بیشتر وقت شما بعد از هر بار خراب شدن سیستم نصب این نرم‌افزارها هست و بعدشم کانفیگشش. مثلا mod_rewrite و خلی چیزهای دیگه. من همیشه توصیه میکنم از vm استفاده کنید مخصوصا VirtualBox که برای مجازی سازی امکانات خوب و کانفیگ‌های ساده‌ای داره. مثلا برای share folder براحتی یک فولدر درون سیستم شما رو به فولدری در vm اتصال میده و کافیه تمام کانفیگها رو روی یک vm که ubuntu هم هست انجام بدید. با این کار هم به هدفتون رسیدید و هم یواش یواش با لینوکس راه افتادید.
    من خودم با این از ۴ سال پیش تا کنون فقط از ubutnu استفاده کردم و تمام کارهام روی vm هست از ویندوز گرفته تا نسخه‌های مختلف لینوکس. روی سیستمم فقط یک sublime text هست و تمام. سیستمم خیلی سریع بالا میاد و بعدش هر موقع یاز داشتم بسته به کاری که قراره انجام بدم یک vm اجرا میکنم.

این که روز به روز به تعداد کاربران لینوکس داره اضافه میشه حتما علتی داره. توی کارهای خیلی تخصصی تنها لینوکسه که قابل اطمینان هست. برای تست شما wireshark رو ویندوز اجرا کنید خروجی که داره بیشتر موقع به اشتباه میندازه و علتش هم همزمانی استفاده چندین ابزار بصورت پشت پرده از اینترنت هست ولی در لینوکس کاملا دقیق عمل میکنه.
    خیلی از کاربران عادی در کشورهای دیگر هم به سرعت مهاجرت به لینوکس انجام میدن خاطرات این کاربران واقعا خوندنی هست که هر ماه در مجله full circle یک بخش ثابت داره.

اما باید یک گلایه هم کرد. متاسفانه کاربر ایرانی صرفا مصرف کننده راحت از نرم‌افزارهای پر زرق و برق نرم‌افزارهای تجاری بصورت کرک شده بوده(و هست) و این علت باعث شده حتی برای تفنن هم که شده (و حتی برای چند لحظه) یک نرم‌افزار رایگان رو تست کنه. همون idm که شما نام بردید من بهش ایمان دارم و واقعا نرم‌افزاری خوبی هست. ولی آیا میدونید رابط ایران داره و بصورت قانونی قابل خریدن هست. آیا خود شما واقعا خردید یا این که رفتید کرکش رو دانلود کردید؟. هستن دوستانی که برای کار دیگران ارزش قائل هستن و یا خرج میکنن و نرم‌افزار رو میخرن یا میرن و مشابه رایگان رو استفاده میکنن. این تاسف همیشه یکی از دغدغه‌های کشور ما بوده که چرا نباید مثل کشورهای دیگر تولید نرم‌افزار داشته باشم و با این هم پتانسیل و نیروی کار باز هم استفاده کنه خالص نرم‌افزار کرک شده هستیم. علت معلومه چون وقتی متخصصان برای نرم‌افزار و تلاش دیگران ارزش قائل نیشتن دیگر چه انتظاری میشه از کاربران عادی داشت.

بیایم کمی خودمون رو سختی بدیم و حتی بصورت همون vm هم که شده بصورت تفننی هم که شده از ابزارهای مشابه رایگان استفاده کنیم.
    کسی حرف از از این نزد که برای سرور از لینوکس استفاده نکنید
    من خودمم برای سرور از لینوکس استفاده میکنم و ازش کاملا راضی هستم
    اما تنها به عنوان سرور و نه به عنوان سیستم عامل دسکتاپ

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط Veteran مشاهده تاپیک
    واقعا مسخره اس! یکی داره منطقی جواب میده اون یکی میاد میگه لینوکس انتخاب چند پوشه بدون ctrl نداره! خب مشخصه که بجایی نمیرسید!
    صلاح مملکت خویش خسروان داند! والا بخدا چرا بیهوده خودتونو اذیت میکنید.
    بیاید قبول کنید که اگر بخواید بصورت حرفه ایی( رعایت اصول ) کار کنید باید سیستم روی ی سرور لینوکس بالا بیاد
    حالا اگر هاست اشتراکی باشه، خب پشتیبان داره
    اما اگر اختصاصی باشه، شما به عنوان یک برنامه نویس PHP کار با لینوکس، سناریو های پشت پرده، وب سرور ها، کانفیگ سیستم عامل و.. حداقل اشنایی داشته باشید و بتونید مشکلات رو رفع کنید و در صورت نیاز به موارد تخصصی به یک متخصص رجوع کنید!
    اما اگه نه فقط میخواید ی CRUD انجام بدید که جای خود داره!
    یک مثال بزنم از اینکه اشنایی جزیی با لینوکس و موارد مختلفش دارم! امروزه همه سایت های دانلود دارن بخش vip اضافه میکنن، یا دارن! میرن یوزر پسورد میسازن، و در یک فایل htpass قرار میدنو میفروشن! که فوق العاده مسخره اس! حالا اگر یکم با لینوکس و nginx کار کردهوباشید در میابید که بعععلللهه!! یک ماژول Secure link داره که با استفاده از یک Key یک توکن میسازیم با یک expire time و کاربرو میفرستیم سمت وب سرور و تمام کار ها اتومات انجام میشه! و اگر توکن و تایم درست باشه فایل دانلود میشه! دیگه نیاز نیست یوزر پس بسازیدو بفزوشید! کافیه کاربران ثبت نام شده رو ببینید سرویس خریداری کرده یا نه ؟! بعد لینک واسش بسازید با توکن و زمان انقضا!
    خیلی بهینه تر و بهتر!
    حاللا شمایی که توی ویندوز میخوای بمونی اگر نیای لینوکس و با زادگاه PHP اشنایی نداشته باشی و فقط میخوای خروجی ی echo رو ببینی نمیتونی اصولی کار کنی و مجبوری با کلک رشتی سرو ته برنامه رو جمع کن!
    من نمیدونم چرا دوستان دارن خلط مبحث میکنن؟
    من منظورم سیستم عامل سدکتاپ بوده و نه سرور این برای چندمین بار

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

ممکنه سیستم شما از من قویتر باشه ...
    سیستم من : Dell - XPS L502X
    پردازنده : Intel Core i7 2630QM 2.0 GHZ 2.93 GH
    رم : ۸ گیگ DDR3
    گرافیک : NVIDIA GeForce GT540M 2GB

روز اول که ویندوز ۸.۱ نصب کردم تقریبا ۶ ثانیه طول میکشید ویندوز بیاد بالا ...
    هفته دوم ۱۰ ، ۱۲ ثانیه ... آخرین بار حدود ۲۵ ثانیه ...
    شات دان کردنشم بین ۱۰ ثانیه تا ۲ دقیقه متغییر بود
    الان که لینوکس دارم بعد از دو هفته هنوز مثل روز اولش بالا میاد ... تقریبا ۵ ، ۶ ثانیه . خاموش کردنشم نهایتا ۳ ثانیه .
    روی سیستم من که لینوکس سرعت خیلی بهتری داشت ... شاید روی سیستم شما بر عکسه

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط thacker مشاهده تاپیک
    ممکنه سیستم شما از من قویتر باشه ...
    سیستم من : Dell - XPS L502X
    پردازنده : Intel Core i7 2630QM 2.0 GHZ 2.93 GH
    رم : ۸ گیگ DDR3
    گرافیک : NVIDIA GeForce GT540M 2GB

روز اول که ویندوز ۸.۱ نصب کردم تقریبا ۶ ثانیه طول میکشید ویندوز بیاد بالا ...
    هفته دوم ۱۰ ، ۱۲ ثانیه ... آخرین بار حدود ۲۵ ثانیه ...
    شات دان کردنشم بین ۱۰ ثانیه تا ۲ دقیقه متغییر بود
    الان که لینوکس دارم بعد از دو هفته هنوز مثل روز اولش بالا میاد ... تقریبا ۵ ، ۶ ثانیه . خاموش کردنشم نهایتا ۳ ثانیه .
    روی سیستم من که لینوکس سرعت خیلی بهتری داشت ... شاید روی سیستم شما بر عکسه
    میگم که مسئله اینکه بهینه سازی بشه ویندوز خیلی مهمه
    مثل ماشین باید همیشه دستت به دور و برش باشه چون مطلقا پایداریش مثل لینوکس نیست و همونجا هم گفتم به این مسئله معترفم

هیچ کدوم از ابزارها و محیط کاری ویندوز مطلقاً استاندارد نیستن (منظورم طبق تعریفه یعنی اینکه یکجا مکتوب شده باشه که استاندارد UI اینه). موضوع فقط و فقط اینه که در طول سالیان متمادی، کاربران به این شکل از کارکردن عادت کردن. بد نیست بدونین اولین بار ماوس رو سیستم عامل Mac استفاده کرد و تا قبل از اون ماوس توی سیستمهای مایکروسافت جایگاهی نداشت. حالا استفاده ماوس توی سیستم عامل ویندوز با مک فرق میکنه و آیا این باعث میشه کاربران مک بیان بگن چون ویندوز با مک فرق میکنه پس استاندارد نیست و بیان کاربران ویندوز رو مسخره کنن که برای انجام فلان کار باید فلان شکل از ماوس استفاده کنن؟
    شما روز اولی که ویندوز رو میخواستین یاد بگیرین، قطعاً از یکسری آموزشها استفاده کردین تا با محیطش آشنا بشین. خیلی از بخشهای ویندوز هست که همین الان که چندین ساله ازش استفاده میکنید، حتی هنوز خبر ندارین که وجود داره. حالا میخواین وارد یه سیستم جدید بشین که به هر دلیلی UI اون با ویندوز یکسان نیست اما این باعث نمیشه به این نتیجه برسین که استاندارد نیست فقط چون بهش عادت ندارین. یکم صبوری کنید، بحث مجوزها اینقدر براتون محبوب و مهم میشه که ویندوز رو مسخره میکنید. مثل خود من که همیشه میگم توی ویندوز یا Admin هستین که هر کاری میتونین انجام بدین یا Limited هستین که هیچ کاری نمیتونین انجام بدین ولی توی لینوکس هر برنامه هم با User خودش اجرا میشه. برای مثال Apache خودش یوزر داره و این یوزرها توی دسته بندیهایی به اسم گروه قرار میگیرن و فرضاً شما میتونین بگین فلان فایل من رو فقط فلان گروه و فلان کاربر میتونه ببینه و فقط فلان کاربر میتونه ویرایش کنه. این یعنی امنیت و ابداً یه موضوع مسخره نیست و فقط کسانی که سواد و توان درکش رو ندارن مسخره اش میکنن. شما هرچقدر هم جلوی کسی که عادت کرده به امکانات و زرق و برق Hyundai، بیاین از توان موتور و پایداری و ایمنی BMW و Benz توضیح بدین، درک نمیکنه و مدام میگه چرا مثل اونا خوشگل نیست یا فرضاً چرا دنده اتوماتش مثل اون یکی نیست. اینکه میبینید توی این تالار میان لینوکس رو توصیه میکنن بخاطر اینه که کاربران این تالار و کسانی که بهش مراجعه میکنن برنامه نویس وب هستن نه خوره های بازی و همه جا هم گفته شده بازیخورها سراغ لینوکس نیان. لینوکس برای خیلی کارها خوبه. با همون خط فرمانی که ازش انتقاد میکنید، توی یک خط اسکریپت که با Cron میتونید زمانبندی براش بگذارین، میشه فیلمهایی که با aria2 دانلود کردین و توی پوشه خاصی گذاشتین رو با ffmpeg به رزولوشن خاصی تبدیل کنید و با فرمت موردنظر در مکان دلخواه ذخیره کنید و از تایم دلخواهتون هم ازش عکس بگیرین و توی پوشه Screenshots ذخیره کنید تا آماده نمایش توی سایتتون بشه. همه این کارها هم به لطف خط فرمان قدرتمند لینوکس میشه بصورت خودکار و پشت پرده انجام بشه. حالا باز شما بیاین بگین چرا با کلیک روی اسم فایل نمیتونم اسمشو عوض کنم. یکم که به این محیط عادت کنید، میبینید که استفاده از کلید F2 براتون میشه عادت و اونوقت توی ویندوز اذیت میشین که چرا موقع استفاده از سیستم فایل ویندوز وقتی روی فایلی کلیک میکنید، بجای اینکه انتخاب بشه، سیستم تغییر نام فعال میشه. توی مقایسه کردن لطفاً فنی بحث کنید نه سلیقه ای وگرنه تاپیک قفل میشه چون این انجمن جای بحثهای غیر علمی نیست.
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : جمعه 03 بهمن 1393 در 20:02 عصر دلیل: تکمیل توضیحات

اولا دوست عزیز این نرم افزارها رو مقایسه نکن باهم که شوخیشم زشته :D
    شرط میبندم یک ماه هم حرفه ای با برنامه های ستون دوم (لینوکسی ها) کار نکردین (اونطوری که توی ویندوز سر یادگیری و تسلط بهشون زحمت کشیدین) که مقایسه اونها رو خنده دار میدونین. برای مثال بد نیست بدونید Blender توی ساخت گیم و انیمیشنهای حرفه ای بیشتر از 3DSMAX کاربرد داره.

محروم شده

نقل قول نوشته شده توسط فرزند کوروش مشاهده تاپیک
    این هم همون تیک که دوست داری :)
    این قسمت رو منم دیدم ولی برای برخی فایل ها باید از ترمینال تغییر بدیم.
    سیستم عاملی که برای انجام کارهای عادیش نیاز به ترمینال باشه سیستم عامل نیست من فقط برای نصب php و mysql رو سیستمم علاوه بر دستور نصب خوده php و mysql، سطح دسترسی 10 تا فایل رو تغییر دادم با این تفاوت که توی ویندوز کافیه یه wamp یا xamp نصب کنیم و تموم :)
    کلا لینوکس واسه کسایی مناسبه که ارزش زمان رو نمیدونن!!! البته سیستم عامل شما gono linux هست ولی من ubunto نصب کرده بودم نمیدونم چقدر تفاوت دارن!
    ----
    آقا بیخیال این چیزا اگه همه ی حرفای شما درست بوده باشه مردم مرض ندارن که از ویندوز استفاده کنن، حتی خیلی از دوستان که لینوکس دارن کنارش ویندوز هم نصبه :)

مسئله اینه که شما کلاً فلسفه دو سیستم عامل مختلف رو درک نکردین. توی ویندوز، یک دسکتاپ داریم که خط فرمان هم داره ولی توی لینوکس یک خط فرمان داریم که میشه هر دسکتاپ دلخواهی رو روی اون نصب کرد. اینکه به شما اجازه دستکاری یک فایل توی محیط دسکتاپ داده نمیشه بخاطر اینه که اون کاربری که دسکتاپ تحت اون اجرا میشه (معمولاً کاربر خودتون توی لینوکس)، مالک اون فایل نیست و بخاطر بحث Permissionها که توی ویندوز وجود نداره (اصلاً چیزی تو ویندوز به اسم حریم خصوصی و مالکیت و این چیزا نداریم)، لینوکس به شما اجازه نمیده فایل رو تغییر بدین (چون شما مالکش نیستین) ولی وقتی توی ترمینال وارد کاربر اصلی سیستم (root) یا یکی از کاربرانی که توی لیست Sudoerها هست (کسانی که مجوزهای سیستمی دارن) میشین، اونوقت میتونید حتی مالک فایل رو هم عوض کنید. کسی به کاربران ویندوز توهین نکرده و نگفتیم مرض دارن. ویندوز (و تمام محصولات مایکروسافت) برای کسانی که میخوان کارها فقط ساده بشه و از جزئیات سر در نیارن خیلی هم خوبه ولی وقتی پای استفاده حرفه ای از سیستم پیش بیاد، اونوقت این ابزار ساده سازی که شما اسمش رو سیستم عامل گذاشتین، بجای کمک کردن، خودش دردسر میشه براتون. سیستمی که ازش عکس گرفته شده هم اگه اشتباه نکنم Fedora هست و محیطش KDE هست ولی توی Unity (اوبونتو) و Gnome هم همین امکانات (با کمی تغییرات ظاهری) وجود داره.

محروم شده

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    مسئله اینه که شما کلاً فلسفه دو سیستم عامل مختلف رو درک نکردین. توی ویندوز، یک دسکتاپ داریم که خط فرمان هم داره ولی توی لینوکس یک خط فرمان داریم که میشه هر دسکتاپ دلخواهی رو روی اون نصب کرد. اینکه به شما اجازه دستکاری یک فایل توی محیط دسکتاپ داده نمیشه بخاطر اینه که اون کاربری که دسکتاپ تحت اون اجرا میشه (معمولاً کاربر خودتون توی لینوکس)، مالک اون فایل نیست و بخاطر بحث Permissionها که توی ویندوز وجود نداره (اصلاً چیزی تو ویندوز به اسم حریم خصوصی و مالکیت و این چیزا نداریم)، لینوکس به شما اجازه نمیده فایل رو تغییر بدین (چون شما مالکش نیستین) ولی وقتی توی ترمینال وارد کاربر اصلی سیستم (root) یا یکی از کاربرانی که توی لیست Sudoerها هست (کسانی که مجوزهای سیستمی دارن) میشین، اونوقت میتونید حتی مالک فایل رو هم عوض کنید. کسی به کاربران ویندوز توهین نکرده و نگفتیم مرض دارن. ویندوز (و تمام محصولات مایکروسافت) برای کسانی که میخوان کارها فقط ساده بشه و از جزئیات سر در نیارن خیلی هم خوبه ولی وقتی پای استفاده حرفه ای از سیستم پیش بیاد، اونوقت این ابزار ساده سازی که شما اسمش رو سیستم عامل گذاشتین، بجای کمک کردن، خودش دردسر میشه براتون. سیستمی که ازش عکس گرفته شده هم اگه اشتباه نکنم Fedora هست و محیطش KDE هست ولی توی Unity (اوبونتو) و Gnome هم همین امکانات (با کمی تغییرات ظاهری) وجود داره.
    خب منم گفتم دیگ اگه کسی ارزشه زمان رو نمیدونه بهتره بره سمته لینوکس یا واقعا به قوله شما نیازاش با ویندوز برطرف نشه، واسه منه برنامه نویس وقتی توی ویندوز کارام سریعتر پیش میره دلیلی نداره وقتم رو تلف کنم و لینوکس رو یاد بگیرم!!! یعنی واقعا وقتی موقع اجرای chrome توی ubunto 10 تا ارور توی ترمینال بهم میده و باید 2 ساعتم ور برم ببینم این ارور ها از کجاست چرا باید وقتمو تلف کنم؟! به جای اینا میام 2 تا خط کده php یاد میگیرم! موقع استفاده از سرور هم تا جایی که نیازمه با لینوکس ور میرم همین!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

سیستم عاملی که برای انجام کارهای عادیش نیاز به ترمینال باشه سیستم عامل نیست من فقط برای نصب php و mysql رو سیستمم علاوه بر دستور نصب خوده php و mysql، سطح دسترسی 10 تا فایل رو تغییر دادم با این تفاوت که توی ویندوز کافیه یه wamp یا xamp نصب کنیم و تموم :)
    چرا ؟ بدی ترمینال چیه ؟ تا حالا مجبور شدید از دیتابیس ده گیگا بایتی تون ، یک بک اپ بگیرید ؟
    تاحالا مجبور شدید برای بنچ مارک گرفتن از apache bench استفاده کنید ؟
    تا حالا شده کل سیستم عاملتون رو فقط با دستورات متنی کنترل کنید ؟

توی CMD ویندوز به غیر از چند تا پوشه ساختن و اینو اونور رفتن چه کار دیگه میشه کرد ؟
    میتونید برنامه نصب کنید ؟
    همین wamp بخواید مثلا اکستنشن phalcon رو روش نصب کنید میدونید چطوری نصب کنید ؟

کلا لینوکس واسه کسایی مناسبه که ارزش زمان رو نمیدونن!!! البته سیستم عامل شما gono linux هست ولی من ubunto نصب کرده بودم نمیدونم چقدر تفاوت دارن!
    شاید اینطور باشه اما با توجه به تجربه شما در مورد سیستم عامل اوبونتو
    ولی من ubunto نصب کرده بودم
    که املای صحیحش ubuntu هست و
    البته سیستم عامل شما gono linux هست
    که اون هم gnu هست و اینکه تفاوت اینها رو تشخیص نمیدید جز اون دسته کاربرهای رده پایین به حساب میایید البته ببخشید انقدر رک حرف زدم

آقا بیخیال این چیزا اگه همه ی حرفای شما درست بوده باشه مردم مرض ندارن که از ویندوز استفاده کنن، حتی خیلی از دوستان که لینوکس دارن کنارش ویندوز هم نصبه :)
    شاعر میفرماید ، آنکس که نداند و نداند که نداند ...

نقل قول نوشته شده توسط n0o0b_sina مشاهده تاپیک
    خب منم گفتم دیگ اگه کسی ارزشه زمان رو نمیدونه بهتره بره سمته لینوکس یا واقعا به قوله شما نیازاش با ویندوز برطرف نشه، واسه منه برنامه نویس وقتی توی ویندوز کارام سریعتر پیش میره دلیلی نداره وقتم رو تلف کنم و لینوکس رو یاد بگیرم!!! یعنی واقعا وقتی موقع اجرای chrome توی ubunto 10 تا ارور توی ترمینال بهم میده و باید 2 ساعتم ور برم ببینم این ارور ها از کجاست چرا باید وقتمو تلف کنم؟! به جای اینا میام 2 تا خط کده php یاد میگیرم! موقع استفاده از سرور هم تا جایی که نیازمه با لینوکس ور میرم همین!!!
    مسئله دقیقاً همینه که کاربران ویندوز فکر میکنن خطایی در کار نیست درحالیکه خطاها وجود داره و ویندوز به شما نشون نمیده و فکر میکنید سیستم داره درست کار میکنه و بعد از مدتی این خطاها جمع میشه و یا explorer ویندوز کلاً crash میکنه و ویندوز رو باید از اول نصب کنید و یا اینکه کند میشه بدون اینکه برنامه جدیدی نصب شده باشه.

محل زندگی
    تهران از سنندج

مراقب ویندوزت باشی از این اتفاقا نمیفته
    بعدشم اینکه نرم افزار blender رو خواهشا با 3dsmax و maya مقایسه نکنید
    اینو یه 3d کار حرفه ای بشنوه در جا سکته میکنه
    اونم در همچین سطح تجاری برای این نرم افزارها و اون کاربردهای عظیم در صنعت فیلم و گیم و انیمیشن

صفحه 1 از 7 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. سوال: چرا سایتم فقط برای خودم باز می شود ؟
    نوشته شده توسط reza10wert در بخش PHP
    پاسخ: 27
    آخرین پست: سه شنبه 05 دی 1391, 01:28 صبح
  2. معرفی یک ادیتور خوب برای PHP
    نوشته شده توسط ahmad_rabie در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 30 آبان 1383, 08:50 صبح
  3. ادیتور برای php در لینوکس
    نوشته شده توسط yazdan در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 01 شهریور 1383, 22:08 عصر
  4. آیا Grid فقط برای نمایش جداول است؟