نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: کمک برای ارتباطات sql server

کاربر جدید آواتار meysamnaimi
    محل زندگی
    قزوین

Question کمک برای ارتباطات sql server

سلام من تویه برنامه دارم از اس کیو ال سرور استفاده میکنم به طوری که اس کی الم رو سرور کارخونه نصب شده حالا اگه من شبکه رو قطع کنم چطور اطلاعاتم رو نگهدارم تا وصل بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟چطور پیغام بده به کاربرم که ارتباط با بانک قطع شده؟؟؟؟و دارین رو بانک مجازی اطلاعات رو ذخیره میکنین ممنون اگه کمکم کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: کمک برای ارتباطات sql server

نقل قول نوشته شده توسط meysamnaimi مشاهده تاپیک
    سلام من تویه برنامه دارم از اس کیو ال سرور استفاده میکنم به طوری که اس کی الم رو سرور کارخونه نصب شده حالا اگه من شبکه رو قطع کنم چطور اطلاعاتم رو نگهدارم تا وصل بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟چطور پیغام بده به کاربرم که ارتباط با بانک قطع شده؟؟؟؟و دارین رو بانک مجازی اطلاعات رو ذخیره میکنین ممنون اگه کمکم کنید
    سلام
    دوست عزیز، پرسشت سخت نیست، پیچیده هست.

1. چرا باید شبکه قطع بشه؟ چون معمولاً احتمال قطعی یک شبکه زیر 1% باید باشه.
    به جای هزینه کردن برای نرم‌افزار دنبال رفع عیب شبکه باشی، ارزون‌تر تموم می‌شه.

2. اگر فرض کنیم این قطعی همیشگی هست و راه حل نداره و شما مجبور هستی این مشکل رو در سطح نرم‌افزار
    حل کنی، قضیه پیچیده می‌شه. چند تا راه حل می‌تونی داشته باشی.
    یکیشون داشتن یه کپی از DataBase روی هر کامپیوتر هست که دائم با سرور اصلی در حال sync شدن باشه.
    این روش نقطه ضعف‌های زیادی داره. یکی این که امنیت از بین می‌ره و کپی دیتابیس شما همه جا هست! و دیگه
    این که ترافیک خیلی زیادی رو شبکه برای sync کردن این دیتابیس‌ها خواهی داشت.
    مطلب سوم این که چطوری می‌خوای این دیتابیس‌ها رو sync کنی؟ آیا خودت می‌خوای این کار رو انجام بدی؟ که این
    کار خیلی پر دردسر هست ( من برای یه پروزه مجبور شدم این کار رو انجام بدم ) یا این که می‌خوای از Replication خود
    مایکروسافت استفاده کنی؟ که این هم مشکلات خودش رو داره.

راه حل دیگه اینه که به محض قطع شدن و نبود ارتباط نرم‌افزار رو قفل کنی، و اعلام کنی که سیستم قطع هست.
    کاربر فوری تماس می‌گیره با Admin و پیگیری می‌کنه که ارتباط وصل بشه، بعد اطلاعات رو دوباره وارد می‌کنه.
    نقطه ضعف این روش اینه که برای کاربر خوش‌آیند نیست، اما حداقل هزینه‌ تولید و پشتیبانی نرم‌افزار رو داره.

یه راه دیگه هم اینه که با یه روش ابتکاری، آخرین رکوردهای ثبت شده رو توی یه فایل مثلاً xml نگه‌داری کنی و
    به محض راه افتادن شبکه قبل از هر کار این رکورد رو ارسال کنی و بعد بری سراغ باقی کارها.
    نقطه ضعف این روش دوگانگی تو نحوه‌ی ثبت اطلاعات است ( با واسط کاربر و با فایل ثبت شده‌ی محلی )

خلاصه کنم، سعی کن مشکل شبکه رو حل کنی تا از این همه دردسر راحت بشی.

صبا صبوحی

تاپیک های مشابه

1. کتاب برای برای تدریس sql server
    نوشته شده توسط mohsen99 در بخش SQL Server
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 05 خرداد 1389, 19:29 عصر
  2. سوال: کمک برای اجرای SQL Server 2005
    نوشته شده توسط C_Sharp_Dot_Net در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 06 بهمن 1387, 14:15 عصر
  3. راهنمای برای شروع sql server
    نوشته شده توسط نغمه در بخش SQL Server