نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: گذاشتن شماره سریال CPU برای جلو گیری از نصب نرم افزار در کامپوتر های دیگه

کاربر دائمی آواتار Mofid.m
    محل زندگی
    مازندران-تنکابن

گذاشتن شماره سریال CPU برای جلو گیری از نصب نرم افزار در کامپوتر های دیگه

من یه برنامه برای یه شرکتی نوشتم
    میخوام تو دیتابیس نرم افزار یه تیبل بسازم با دو فیلد به نام CpuSerial,ActiveCode.
    بعد از نصب نرم افزار قبل از لود فرم اصلی برنامه برم چک کنم که آیا فیلد CpuSerial پر شده یا نه...
    اگه این فیلد مقدار داشت و فیلد ActiveCode هم مقدار داشت یعنی برنامه اکتیو شده و میشه ازش استفاده کرد.
    در غیر این صورت نزارم برنامه اجرا بشه.
    روال کارم به این شکله که بعد نصب و اجرای برنامه بره مقدار فیلد CpuSerial رو بخونه اگر خالی بود شماره سریال Cpu توش قرار بده و با نمایش شماره سریال به کاربر ازش بخوام تا با من تماس بگیره و بعد از تماس گرفتن من کد فعال سازی رو بهش بدم،ActiveCode و با وارد کردن اون کد و زدن دکمه فعال سازی کد فعال سازی رو در فیلد ActiveCode بریزه. تا برنامه فعال بشه.
    روش بدست آوردن کد فعال سازی با شماره سریال Cpu رو طبق یه اگوریتمی که خودم می دونم و توی نرم افزار هم نوشتم بدست میاد.
    این روش یه عیب داره و اونم اینه که هر وقت Cpu سیستم تغییر کنه کد فعال سازی قبلی دیگه بدرد نمی خوره و باید کد جدیدی بگیره.
    اما خوبیش اینه که حداقعل من در جریان کار قرار می گیرم.

حالا سوال اول : نظرتون راجب این روش چیه؟
    سوال دوم: شما ایده بهتری دارین که پشنهاد کنین؟

مدیر بخش آواتار محمد رضا فاتحی
    محل زندگی
    کهنسالترین موجود زنده در شهر منه

نقل قول: گذاشتن شماره سریال CPU برای جلو گیری از نصب نرم افزار در کامپوتر های دیگه

این روش یه عیب داره و اونم اینه که هر وقت Cpu سیستم تغییر کنه کد فعال سازی قبلی دیگه بدرد نمی خوره و باید کد جدیدی بگیره.
    مگه قراره چقدر وقت یکبار CPU یه سیستم عوض بشه؟؟
    این روش قفل نرم افزاریه اگه شرکت پولداره و قراره پول خوبی بهتون بده می تونید از قفل سخت افزاری استفاده کنید

محل زندگی
    مازندران-تنکابن

نقل قول: گذاشتن شماره سریال CPU برای جلو گیری از نصب نرم افزار در کامپوتر های دیگه

نرم افزار اونقدی بزرگ نیست که بخوام هزینه کنم تا براش قفل سخت افزاری بزارم
    آخه مطمنم که با تحویل این نرم افزار به مشتری اونها این نرم افزار رو به کسایی دیگه هم میدن تا استفاده کنن.
    برای اینکه می خوام از این روش استفاده کنم.
    البته هنوز در حد ایدست.
    روش های دیگه ایی رو بررسی کنم و دوستان هم زحمت بکشن نظرشونو بگن تا ببینم اجرا کنمش یا نه

محل زندگی

اگه قرار نیست قفل سخت افزاری بزارید همین ایده خوبه
    فق می تونید با سریال هارد هم ادغامش کنید و مطمئن باشید اونچنان تغییری توی سیستم انجام نمیشه که نگران این موارد باشید تو مقوله قفل نرم افزاری موارد امنیتی مهم تره!
    اینجا هم یه پیشنهاد دادم ببین
    https://barnamenevis.org/showthread.p...activation-key

محل زندگی
    مازندران-تنکابن

فق می تونید با سریال هارد هم ادغامش کنید و مطمئن باشید اونچنان تغییری توی سیستم انجام نمیشه که نگران این موارد باشید تو مقوله قفل نرم افزاری موارد امنیتی مهم تره!
    اره اینطوری بهتره
    اما برای اون اگوریتم هم نظرم اینه که ارون شماره سریال رو بگیرم به اعداد دودویی تبدیلش کنم طبق یه روالی که خودم براش مشخص میکنم، نه کد دودویی که سیستم میده
    منظورم اینه که بیام یه Case بزارم از تمام حروف و اعداد و انهارو مطابق اون Case به رشته دودویی تبدیل کنم بعد با انجام یه سری محاسبات And,Or,Xor روی اون رشته دودویی رشته ایی جدید ازش بسازم و طبق یه Case دیگه کد فعال سازی رو ازش استخراج کنم.
    البته باید مطمئن بشم که کد های تولید شده از شماره سریال همیشه یکتا هستن.
    نظرتون راجب این الگوریتم چیه؟

محل زندگی

تولید سریال دست خودتونه می تونید هر کاری دوست دارید سرش بیارید من خودم میام ااز سریال هارد و cpu استفاده می کنم یه تکه از این یه تیکه از اون قاطی پاتی!!! یه سریال می سازم یا هر طولی!!
    مطمئن باشید یکتاس

کاربر تازه وارد

قفل سخت افزاری هزینه زیادی نداره ها ، حدود 15 هزار تومن میشه.
    خیالت هم دیگه راحته.

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

با سلام
    اگر سوالتون درباره نحوه کار کرد این قفل هست تاپیک در این مورد بسیار زیاد هست و در چندین تاپیک هم توضیح دادم
    اگر مشکلتون اینه که با تغییر cpu کد تغییر کنه خب این که مسلم هست و باید هم تغییر کنه چون شما داری از کد cpu استفاده می کنی
    حالا من هدفتون از ایجاد این تاپیک رو متوجه نشدم !
    قفل های سخت افزاری با قابلیت اجرا در شبکه با قیمت 15-20 به همراه Sample در بازار موجوده
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

از کد مادر بورد هم میتونی به عنوان سریال استفاده کنی چون یونیک تره

الان که اکثر محصولات چینی شدن دیگه کد cpu خیلی یونیک نیست برای مثال همشون با bfeb-fbff شروع میشن

محل زندگی
    مازندران-تنکابن

برنامه که من نوشتم یه برنامه ثبت سفارشه اما با نوع گزارش گیری و نمایشی متفاوت
    برنامه ظاهرا پیچیدگی خیلی زیادی نداره اما برای پیاده کردن خواسته های مشتری کد هاش واقعا پیچیده و سخت شده بود.
    گزارش گیریشم خیلی کامله.
    این نرم افزار خیلی براشون کار راه اندازه و چند تا شرکت دیگه هم هستش که به احتمال خیلی خیلی زیاد اگر این کارو نکنم مفد می افته دستشون.
    نرم افزاری نیست که خیلی ها بخوان استفاده کنن اما برای این شرکت و شرکت های مشابه که در اون نزدیکی هستن و با هم ارتباط دارن یه جورایی واجبه.
    دلیل قفل گذاری منم همینه.
    به همین خاطر گفتم اگه بشه به صورت نرم افزاری قفلش کنم.

بچه ها این کار رو نکنید از سریال سی پی یو استفاده نکنید ...
    چون نرم افزار هایی رو دیدم که حتی میتونن سریال سی پی یو رو هم تغییر بدن
    آدم وحشت میکنه...

محل زندگی

چه جالب.... میشه معرفی کنید؟؟

بله برنامه هایی هستن که کد های سخت افزاریی رو شبیه سازی کنن
    hard disk serial number changer رو یه امتحان کنید.
    cpu و بقیه سخت افزار ها هم تحت virtual machine ها قابل جعل کردن هست کافیه برنامه رو با virtual machine با کانفیگ جعلی جرا کنن

آیا اجرای برنامه های جعل کننده Cpu اسیبی به سیستم کاربر وارد نمی کنن ( من یکم ترسوام )

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط بیتا حکمت مشاهده تاپیک
    آیا اجرای برنامه های جعل کننده Cpu اسیبی به سیستم کاربر وارد نمی کنن ( من یکم ترسوام )
    ممکنه نیاز بشه مادربورد رو ریست کرده و مجدد ویندوز بریزید
    اما مشکل بزرگی پیش نمیاد

البته میشه بجای این کارا از نرم افزارهای ایجاد کننده سیستم مجازی استفاده کنید که یک pc مجازی ایجاد میکنه و روی اون ویندوز نصب میکنید مثل vbox شرکت اوراکل
    https://www.virtualbox.org/

تاپیک های مشابه

1. گرفتن شماره سریال CPU
    نوشته شده توسط س.حمیدیانفر در بخش Foxpro
    پاسخ: 68
    آخرین پست: سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 10:20 صبح
  2. پاسخ: 43
    آخرین پست: جمعه 26 آذر 1389, 21:21 عصر
  3. گفتگو: بهترین راه برای جلو گیری از کپی نرم افزار
    نوشته شده توسط مهدی رحیم زاده در بخش C#‎‎
    پاسخ: 9
    آخرین پست: شنبه 09 آذر 1387, 19:44 عصر