نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: ثبت نشدن برخی از تاریخ های شمسی بعضی از ماه ها با تاریخ میلادی

کاربر دائمی آواتار حسین.کاظمی
    محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

ثبت نشدن برخی از تاریخ های شمسی بعضی از ماه ها با تاریخ میلادی

باسلام

یه برنامه تحت ویندوز با بانک اطلاعاتی اکسس نوشتم؛ توی بانکم یه فیلدی دارم از نوع datetime و از طریق برنامه کاربر تاریخ شمسی را انتخاب می کند و ثبت میکند چه راه حلی برای ثبت شدن تاریخ هایی مث 31 اردیبهشت،31تیر و شهریور ماه دارید؟

با تشکر

نقل قول: ثبت نشدن برخی از تاریخ های شمسی بعضی از ماه ها با تاریخ میلادی

سلام
    قبل از ثبت باید تاریخ شمسی رو به میلادی تبدیل کنید و مجدد موقع خوندن از دیتابیس و نمایش تاریخ رو به شمی تبدیل کنید.
    مسلمه که نوع DateTime برای ذخیره تایخ های میلادی بکار میره و تعداد روزهای ماه های میلادی با ماه های شمسی تطبیق نداره.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

کاربر دائمی آواتار امیر مهرشاد
    محل زندگی
    بجنورد (پاریس کوچولو)

برای مشکل شما نوع دیتا تایپ یا فیلد تاریختون باید از نوع text باشه تا 31 6 ماه اول سال رو قبول کنه و براحتی هم میشه با تاریخ ها هم کار کرد یعنی باید برای اضافه یا کم کردن یا محاسبات تاریخ (اگر لازم بود) تاریخ رو از بانکتون در قالب رشته بگیرید و توی برنامتون به DateTime تبدیل و هر کاری که دوست داشتید انجام بدید

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

ممنون از پاسختون
    میشه فیلد تاریخ را رشته ایی گرفت و بعداً میشه بین دوتاریخ جست و جو کرد یا باید حتما نوع فیلد تاریخ باشه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط امیر مهرشاد مشاهده تاپیک
    برای مشکل شما نوع دیتا تایپ یا فیلد تاریختون باید از نوع text باشه تا 31 6 ماه اول سال رو قبول کنه و براحتی هم میشه با تاریخ ها هم کار کرد یعنی باید برای اضافه یا کم کردن یا محاسبات تاریخ (اگر لازم بود) تاریخ رو از بانکتون در قالب رشته بگیرید و توی برنامتون به DateTime تبدیل و هر کاری که دوست داشتید انجام بدید
    سلام
    دوست عزیز، خواهشمندم راهنمایی اشتباه نکنید.
    تاریخ باید به صورت تاریخ نگهداری بشه نه رشته. و هنگام نمایش تبدیل به تاریخ شمسی بشه. هر راه دیگری اشتباه هست.
    اینطور که گفته می‌شه گویا ویندوز 10 از تاریخ شمسی هم پشتیبانی می‌کنه و برای تبدیل تاریخ به شمسی هم دیگه مشکلی وجود نخواهد داشت.

صبا صبوحی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

سلام دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم البته با sql یک نکته رو توجه کن تو دایکیومنت زده datetime از 0 تا 9999 رو میگیره
    https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187819.aspx
    ازاونجا که ماکروسافت رسما اعلام کرد من شمی رو پشتیبانی میکنم منم به اشتباه فکر کردم میتونم شمسی رو زخیره کنم این کارو انجام دادم برنامه رو تحویل دادم
    رو همین تاریخ هایی که شما میفرمایید به مشکل خوردم و اگر دقت کنید با تبدیل تاریخ به میلادی متو جه میشید ماه فبریه میلادی 28 روزه و یک ماه در مینون 30 و 31 میشه
    و sql هم اینو نمیشناخت
    راه حل یک کلاس بسازید تاریخ روموقعذخیره به میلادی تبدیل و ذخیره کنید موقع خوندن باز برعکس کنید موفق باشید

کاربر دائمی آواتار امیر مهرشاد
    محل زندگی
    بجنورد (پاریس کوچولو)

نقل قول نوشته شده توسط SabaSabouhi مشاهده تاپیک
    سلام
    دوست عزیز، خواهشمندم راهنمایی اشتباه نکنید.
    تاریخ باید به صورت تاریخ نگهداری بشه نه رشته. و هنگام نمایش تبدیل به تاریخ شمسی بشه. هر راه دیگری اشتباه هست.
    اینطور که گفته می‌شه گویا ویندوز 10 از تاریخ شمسی هم پشتیبانی می‌کنه و برای تبدیل تاریخ به شمسی هم دیگه مشکلی وجود نخواهد داشت.

صبا صبوحی

با عرض احترام به پاسخ حضرتعالی من جند ساله با همین روش با تاریخ شمسی کار میکنم sql و .net رو دست کم نگیرید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط lovee20002002 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم البته با sql یک نکته رو توجه کن تو دایکیومنت زده datetime از 0 تا 9999 رو میگیره
    https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187819.aspx
    ازاونجا که ماکروسافت رسما اعلام کرد من شمی رو پشتیبانی میکنم منم به اشتباه فکر کردم میتونم شمسی رو زخیره کنم این کارو انجام دادم برنامه رو تحویل دادم
    رو همین تاریخ هایی که شما میفرمایید به مشکل خوردم و اگر دقت کنید با تبدیل تاریخ به میلادی متو جه میشید ماه فبریه میلادی 28 روزه و یک ماه در مینون 30 و 31 میشه
    و sql هم اینو نمیشناخت
    راه حل یک کلاس بسازید تاریخ روموقعذخیره به میلادی تبدیل و ذخیره کنید موقع خوندن باز برعکس کنید موفق باشید
    سلام
    پشتیبانی از فارسی به این معنی نیست که یه DataType جدید اضافه کنن، به این معنی هست که امکان تبدیلش ( در نمایش ) رو به تاریخ ایرانی ارائه کنن.
    الان شما با تابع Convert می‌تونی تاریخ به شکل‌های مختلف ببینی، احتمالاً یه کدی هم اضافه می‌کنن که با اون کد بتونی تاریخ رو به شمسی تبدیل کنی. ( در T-Sql )
    در حال حاضر تو #C شما می‌تونی تاریخ میلادی رو به تاریخ هجری قمری تبدیل کنی، البته با هجری قمری ایران سازگاری نداره اما برای کشورهای عربی قابل استفاده هست.
    همین قابلیت برای هجری شمسی اضافه بشه کلاً مشکلات تبدیل تاریخ حل می‌شه به امید خدا.
    اما در هر صورت تاریخ به صورت «تاریخ» ذخیره می‌شه و حالت عادی نمایش و ذخیره به صورت میلادی هست. ( حداقل تا اطلاع ثانوی )
    موقع نمایش با یه تابع اون رو شمسی کنید ( برای Sql اخیراً یه تابع سریع و دقیق تو تالار T-Sql گذاشتم می‌تونید دریافتش کنید )

صبا صبوحی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط امیر مهرشاد مشاهده تاپیک
    با عرض احترام به پاسخ حضرتعالی من جند ساله با همین روش با تاریخ شمسی کار میکنم sql و .net رو دست کم نگیرید
    سلام
    من هم شرکتی رو می‌شناسنم که به دلایل خاص خودشون هنوز از Framework 1.1 استفاده می‌کنن.
    این که شما می‌تونی تاریخ شمسی رو تبدیل به تاریخ میلادی کنی ( که کار پیچیده‌ای هم نیست ) دلیل نمی‌شه که کارت درست باشه.
    تاریخ رو باید به صورت «تاریخ» ثبت کنی، نه رشته حرفی. شاید شما دوست داشته باشی که اعداد رو هم به صورت رشته نگهداری کنی
    و هنگام استفاده تبدیلشون کنی. ( اصلاً هم غیر ممکن نیست و به راحتی جواب می‌ده ) اما آیا این کار صحیح هست؟

صبا صبوحی

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

خیلی ممنون از پاسخ هاتون
    ولی نگفتید چیکار کنم؟

کاربر دائمی

نقل قول نوشته شده توسط Ho3einAlone مشاهده تاپیک
    ممنون از پاسختون
    میشه فیلد تاریخ را رشته ایی گرفت و بعداً میشه بین دوتاریخ جست و جو کرد یا باید حتما نوع فیلد تاریخ باشه؟
    سلام
    دوست عزیز بنده هم بااین نوع روش موافق هستم من یک کلاس ایجاد کرم که می تونه تمام عملیات روی تاریخ خای میلادی و شمسی رو انجام بده
    Date_.rarDate_.rar

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

نقل قول نوشته شده توسط gerdioz مشاهده تاپیک
    سلام
    دوست عزیز بنده هم بااین نوع روش موافق هستم من یک کلاس ایجاد کرم که می تونه تمام عملیات روی تاریخ خای میلادی و شمسی رو انجام بده
    Date_.rarDate_.rar
    سلام و تشکر بابت راهنمایت
    اگه میشه یه نمونه برنامه کوچیک کار با این کلاس را واسم بزارید ممنون میشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

خیلی ممنون از پاسخ هاتون
    ولی نگفتید چیکار کنم؟
    سلام
    دوست عزیز، تاریخ رو به صورت تاریخ نگهداری کن. به همین راحتی. در مورد نمایش کافیه این تاریخ رو به تاریخ شمسی تبدیل کنی.
    برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی از تابعی که من در تالار T-Sql گذاشتم ( اخیراً ) استفاده کن.

صبا صبوحی

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

نقل قول نوشته شده توسط SabaSabouhi مشاهده تاپیک
    سلام
    دوست عزیز، تاریخ رو به صورت تاریخ نگهداری کن. به همین راحتی. در مورد نمایش کافیه این تاریخ رو به تاریخ شمسی تبدیل کنی.
    برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی از تابعی که من در تالار T-Sql گذاشتم ( اخیراً ) استفاده کن.

صبا صبوحی
    جناب آقای صبوحی تشکر هم بابت راهنمایی و هم تابع؛ولی من فعلا در این نرم افزارم از بانک اکسس استفاده کردم در مورد این بانک چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

جناب آقای صبوحی تشکر هم بابت راهنمایی و هم تابع؛ولی من فعلا در این نرم افزارم از بانک اکسس استفاده کردم در مورد این بانک چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟؟؟
    سلام
    شما همون تاریخ میلادی رو بازیابی کن، تو برنامه تبدیلش کن به شمسی. ( هنگام نمایش )
    می‌تونی این کار رو در سطح کنترل‌ها انجام بدی ( کنترل خودت رو از کنترل اصلی inherit کنی و . . . )
    یا این که datasource رو که ایجاد کردی یه فیلد تاریخ شمسی بهش اضافه کنی و اونجا تبدیلش کنی.
    اگه Wpf کار می‌کردی که خیلی ساده‌تر هم بود، کافی بود یه converter بنویسی و تمام.

صبا صبوحی

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

سوال من اینکه وقتی برج 2 شمسی 31روزه است ولی میلادی 28روز
    برای ثبت وبازیابی تاریخ های 29.30.31 چگونه است؟؟؟

سوال من اینکه وقتی برج 2 شمسی 31روزه است ولی میلادی 28روز
    برای ثبت وبازیابی تاریخ های 29.30.31 چگونه است؟؟؟
    وقتی قراره تاریخ میلادی ذخیره بشه ، باید تاریخ شمسی رو بعد از دریافت از کاربر به میلادی تبدیل و بعد ذخیره کنی تا مشکلی ایجاد نشه.
    موقع بازیابی تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud.Afrad مشاهده تاپیک
    وقتی قراره تاریخ میلادی ذخیره بشه ، باید تاریخ شمسی رو بعد از دریافت از کاربر به میلادی تبدیل و بعد ذخیره کنی تا مشکلی ایجاد نشه.
    موقع بازیابی تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل کنید.
    سلام
    دوست عزیز، همونطور که دوستمون Mahmoud.Afrad نوشته، شما باید تاریخ ذخیره کنی. وقتی تاریخ ذخیره کردی دیگه میلادی و شمسی نداره.
    برای ذخیره‌ی تاریخ باید اون رو به صورت میلادی بدی و موقع بازیابی هم به شکل میلادی تحویل بگیری. وقتی مایکروسافت تصمیم گرفت تاریخ شمسی رو پشتیبانی کنه
    که با توجه به قول‌های داده شده برای ویندوز 10 و رفع تحریم‌ها احتمالاً به زودی شاهد این قضیه هم خواهیم بود. شما وقتی تاریخ رو به صورت «تاریخ» ثبت کنی
    کار درست رو انجام دادی. الان باید یه متد برای تبدیل تاریخ داشته باشی. اما با پشتیبانی تاریخ شمسی توسط مایکروسافت، بدون تغییر تو دیتابیس، فقط متد تبدیل
    تاریخ رو حذف می‌کنی و به راحتی با دیتابیس کار می‌کنی.

صبا صبوحی

تاپیک های مشابه

1. آموزش: تبدیل تاریخ های شمسی و قمری و میلادی به یکدیگر
    نوشته شده توسط sajadjamalian در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 18 تیر 1393, 10:57 صبح
  2. مشکل مقایسه تاریخ های شمسی
    نوشته شده توسط mojtabaatfi در بخش VB.NET
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 27 فروردین 1389, 10:35 صبح
  3. پاسخ: 11
    آخرین پست: یک شنبه 17 تیر 1386, 14:55 عصر