نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: آپدیت سایت (یک سایت با عناوین مختلف بر روی چند هاست پیاده سازی شده)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Lightbulb آپدیت سایت (یک سایت با عناوین مختلف بر روی چند هاست پیاده سازی شده)

سلام
    روزتون بخیر
    من برای یک شرکت کار میکنم و یه تیم طراحی سایت داریم ، یکی از سایت هایی که پیاده کردیم (یک فروشگاه اینترنتی کتاب) قراره با عناوین مختلف برای چند سازمان مختلف ارائه بشه ، سوالی که دارم اینه که اگه بعد از یه مدت ، من بخوام هرچیزی (از دیتابیس گرفته تا استایل های یک صفحه !) رو عوض کنم ، میشه از الان کاری کرد که در آینده نیازی نباشه برای تک تک اون سایت ها عمل ویرایش انجام بشه ؟
    منظورم اینه که به فرض هر کدوم از سایت ها هر روز یک بار ورژن خودشون رو با ورژن اصلی روی سرور ما چک کنن و اگه ورژن یکی نبود ، فایل های مورد نیاز دانلود بشه و در جای خودشون آپدیت بشه (در مورد دیتابیس هم چنین کاری امکان پذیره ؟)

پیشاپیش ممنونم !

نقل قول: آپدیت سایت (یک سایت با عناوین مختلف بر روی چند هاست پیاده سازی شده)

یه چیزی که الان به ذهنم رسید اینه که روی دیتابیس خودمون یه تیبل آپدیت بذارم که هر رکوردش ، یه شماره ورژن داشته باشه و یه آدرس فایل ، سایت های دیگه ، هر روز این تیبل رو بخونن ، اگه توی تیبل چیزه جدیدی بود ، فایل رو بگیرن و توی همون مسیر توی هاسته خودشون کپی کنن ، ولی بازم این روش نیاز به کار داره ، برای دیتابیس هم زیاد جوابگو نیست !

کسی نیست نظری بده ؟!!

کسی که جواب نداد ، ولی میخوام این کارو بکنم:
    برای هر ماژول و قسمت خاصه پنل مدیریت ، یه نیم اسپیس خاص میذارم ، (که بعد از پابلیش کردن ، واسه هر کدوم یه dll ایجاد بشه) یه تیبل هم میزنم با یه سری فیلد ، شماره ورژن ، آدرس فایل سورس ، آدرس مقصد و ...
    هر سایت ، هر روز 1 بار شماره ورژن خودش رو با فیلد شماره ورژن این تیبل مقایسه میکنه ، هر رکوردی که شمارش بزرگتر بود رو میگیره و جایگزین میکنه و شماره ورژن خودش رو هم زیاد میکنه (برای آپدیت هم کلن یه نیم اسپیس دیگه میزنم که درگیره آپدیت شدن نشه که ارور بده ...)
    برای دیتابیس هم از اسکریپت استفاده میکنم ، که هر دیتابیس خودشو با دیتابیس اصلی مقایسه میکنه و اگه تغییری موجود بود ، خودشو آپدیت میکنه ...

بازم بعد از پیاده سازی نتیجه رو همینجا میگم ، شاید به درده بقیه هم بخوره

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 09 آذر 1393, 19:33 عصر
  2. سوال: سایت stackoverflow.com با چه زبانی پیاده سازی شده است؟
    نوشته شده توسط Jason.Bourne در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 19 مهر 1392, 23:21 عصر
  3. عناوین مختلف یک سایت در گوگل
    نوشته شده توسط roomusic در بخش jQuery
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 04 مرداد 1391, 01:56 صبح
  4. به نظر شما میشه کار این سایت رو بر روی وی بی پیاده سازی کرد
    نوشته شده توسط sajjad_india در بخش برنامه نویسی مرتبط با شبکه و وب در VB6
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 26 بهمن 1388, 16:17 عصر
  5. یک سایت پیاده سازی شده با Asp.net