نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: راهنمایی برای تحلیل برنامه اتوماسیون جهت مطلع شدن کاربر از رسیدن نامه های جدید

Question راهنمایی برای تحلیل برنامه اتوماسیون جهت مطلع شدن کاربر از رسیدن نامه های جدید

سلام
    من در تحلیل یک قسمت از برنامه اتوماسیون دچار مشکل شدم . اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم .
    در برنامه اتوماسیون اداری من چند قسمت وجود دارد : نامه های دریافتی- نامه های پاسخ داده شده - نامه های ارجاعی - نامه های رونوشتی
    حالا می خوام که نامه هایی که جدید می آیند کاربر متوجه بشه .
    به نظر شما بهترین راهکار برای این قضیه چیه ؟

نقل قول: راهنمایی برای تحلیل برنامه اتوماسیون جهت مطلع شدن کاربر از رسیدن نامه های جدید

سلام.
    بستگی به معماری برنامتون داره. روش پیاده سازیش چند لایه هست یا استورپروسیجری یا ..؟
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840
    پایگاه داده، تیونینگ، طراحی و پیاده سازی ..

نقل قول: راهنمایی برای تحلیل برنامه اتوماسیون جهت مطلع شدن کاربر از رسیدن نامه های جدید

استورپروسیجری

ساده ترین راه (و البته نه لزوما راه خوب) استفاده از تایمر بصورت دوره ایه که خب نیازی به توضیح نداره.
    در صورتی که از کامپوننت های third party استفاده می کنید (فکر می کنم unidac) با استفاده از قابلیت callback function
    می شه از سرویس اس کیو ال برای call back استفاده کرد که راه جالبی نیست
    یک راهش هم اینه که یک سرویس بنویسی روی سرور اس کیو ال، برنامه ها علاوه بر این که به اس کیو ال متصل می شوند، به این سرویس هم متصل شوند، هر کاربری که نامه ای رو می فرسته، یک پیام هم به این سرویس می ده که نامه دادم، سرویس لیست نامه ها رو چک می کنه از اس کیو ال، و پیام مناسب رو broadcast می کنه برای همه کلاینت ها (ی لازم)
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840
    پایگاه داده، تیونینگ، طراحی و پیاده سازی ..

در این مورد بارها و بارها بحث کردیم
    یک تاپیک توی همین تالار یادمه ایجاد شده بود و با یکی از دوستان در همین مورد بحث کردیم ، یک سرچ بزنی اطلاعات خوب دستت میاد.

اما به قول داش یوسف ، ساده ترین راه که منم در پروژه های خودم ازش استفاده می کنم ، تایمر هستش

من یک برنامه خیلی کم حجم نوشتم که همیشه در سیستم کاربر در پشت زمینه در حال اجراس
    و هر چند ثانیه یک بار ، بانک اطلاعاتی رو برای نامه جدید چک میکنه

به محض رسیدن ، یک بالن پایین صفحه نمایش میدم
    و بعد کاربر با کلیک روی اون ، میره وارد برنامه اصلی و فرم مربوطه میشه

تاپیک های مشابه

1. سوال: راهنمایی برای توشتن برنامه اتوماسیون تحت شبکه
    نوشته شده توسط soft-c در بخش توسعه نرم افزارهای تحت شبکه
    پاسخ: 9
    آخرین پست: دوشنبه 30 شهریور 1394, 23:42 عصر
  2. سوال: راهنمایی برای نوشتن برنامه اتوماسیون
    نوشته شده توسط soft-c در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 25
    آخرین پست: جمعه 28 شهریور 1393, 18:31 عصر